Ah ta trudnoca... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    02 Ah ta trudnoca...

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Pitala sam svog ginekologa zasto ja ne povracam, a covek kaze "nije sve u hormonima, ima nesto i u glavi!"

    Puno pozitivnog razmisljanja dobrog raspolozenja i neko s kim mozete sve to podeliti
    ..ziva istina ..

  2. #17
    evo i mene....
    ja sam u petom mesecu trudnoce ,i evo citam ...kazes da se plasis ,,,,,,nemoj molim te ....
    meni je sve super za sad,osim sto ne smem da zamislim porodjaj-ali sa druge strane nisam ni prva ni poslednja....


    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku


    ..ziva istina ..
    Poruku je izmenio makilli, 18.10.2007 u 22:58 Razlog: Spojena dva uzastopna posta...

  3. #18

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    u 13 sam nedelji...nije mi muka,osecam se ok, setam dosta en svaki dan ali kada god imam vremena, radim po kuci ono osnovno, kuvam, peglam, sklanjam... ovih dana me ledja bole...jedem dosta voca i povrca...

  4. #19

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Moja trudnoca i nije bila tako davno...Andjelu sam ugledala pre 9 meseci....jedva sam docekala taj trenutak,ali trudnoce se rado setim...fale mi njene akrobacije po stomaku...sada kad me pukne nogicom,mnogo vise boli nego dok se vrpoljila unutra..naeavno bilo je i zla zvanog MUCNINA...ajoj,evo odmah mi je muka...do sedmog meseca sam radila,stalno sam bila u pokretu,jednostavno nisam imala mira...komsije su me cesto pitale jesam li ja sigurna da sam trudna,posto jurim 100|h....
    Kokice su mi bile dorucak,rucak,vecera i povremeni (cesti) posle ponocni obrok...
    Sad kad osetim njihov miris dodje mi da

    Ipak je to bio jedan divan period mog zivota...
    " voli jer velika su srca koja vole..."

  5. #20

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Moja trudnoća je bila skroz ok.Nisam imala mučnine,pa sam jela do besvesti,a tešila sam se da su dvojica unutra pa im trebaju svi mogući vitamini i ostala čudesa...Svaku kontrolu doktorica je skretala pažnju da sam ''malko'' preterala,ali...Na kraju sam bila pokretna lađa na putu u porodilište.Sećam se kad sam se probudila posle carskog kako sam bila srećna jer sam videla prste na nogama
    Što se tiče raspoloženja nisam imala neke velike oscilacije,meni je više bio aktiviran centar za glad a sa emocijama sam se izborila...

  6. #21

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Da kompletiram svoj esej o trudnoći . Nakon prvih 4 meseca, prestale su užasne mučnine, glavobolje i problemi sa zubima. Sve je bilo super do otprilike 6. meseca (stomak mi se nije ni primećivao do pred kraj 5. meseca), kada su mi rekli da beba malo zaostaje po velicini. Onda sam morala da se hranim bolje, jer se nisam dovoljno ugojila, pa su mislili da beba ne dobija od mene dovoljno hranljivih materija. Počela sam da krkam šnicle , jaja, sireve, sve do pre kraj osmog meseca, kada su ustanovili da beba sada još više zaostaje rastom - neke tri nedelje - i da je karlično okrenut i zakazali mi prijem u bolnicu 26.12. U bolnici sam odležala 5 dana, beba okrenuta i dalje karlično, meni pritisak skočio (a kome i ne bi od nerviranja i vrućine u Višegradskoj), i oni 31.12. donesu odluku da me pripreme za carski rez sutra, tj. 01.01.2008. I tako je na svet došao moj Nemanja , potpuno zdrav i prav, sa 2,5 kg.
    I pored tih problemčića meni je moja trudnoća ostala u predivnom sećanju i nadam se samo da ću i drugu pamtiti na isti način kao prvu .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  7. #22

    03 Odgovor: Ah ta trudnoca...

    obe trudnoce sam prezivela,ali neverujem da bi i trecu.mada se i ja dvoumim.razlika izmedju mojih malisana je dve godine.celu trudnocu nisam prestajala da pusim,tako da mi se voda zadrzavala u organizmu vise nego sto treba pa sam bila duplo krupnija.sa mladjim sam eksperimentisala razne vocne bombe iz blendera,pila fluor,kalcijum,i neke od ginekologa vitamine.bio je krupna beba,ali sa obojicom porodjaj je trajao svega deset minuta.udahni,napni se,izdahni,i to je to.

  8. #23

    12 Odgovor: Ah ta trudnoca...

    iako sam više od 5 meseci , uživala sam u svakom trenu trudnoće. stomak mi je bio veeeeelik ali nisam imala problema sa hodanjem. bilo je baš blesavo i šašavo!!! posebno sam volela gledati kako se menja oblik stomaka i pokušala sam pogoditi dali je dupeto ili lakat što mi je pomeralo bubrege. evo, jedino što sam često imala osećaj da se gušim. bebac je bio baš velik.

    i daaaa .... i plakala sam kad su me u istoj ovoj temi optužili da sam off topic ...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  9. #24

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Bila sam kao leptiric.Sve mi jebilo lepo i lako.Nisam se puno ugojila(nekih 14 kg od kojih je 10 otislo posle samog porodjaja),nisam se prenemagala,nisam izvoljevala.
    Jedini problemcic je bio vadjenje plodove vode,ali i tosam prezivela.Nisu mi bili u redu markeri,pa sam kroz to prolazila u obe trudnoce.Na svu srecu,sve je bilo u redu.Rodila sam zdravu decu od 3,320 i 3,080 kg.
    Obozavala sam kad su mi se mrdali u stomaku,kad reaguju na muziku,...
    Bilo je divno...a sad je jos lepse.

  10. #25

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Ja sam u osmom mesecu.Prvi trimestar nikakvi problemi ko da nisam trudna ali ovo dalje je vec druga prica. Visok pritisak, pa kontrakcije, beba se spusta.Dogurali smo do 33-ce nedelje i sad moramo da mirujemo

  11. #26

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    ah...to mi je bio najlepsi period u zivotu...volele bih sad opet da sam trudna...da rodim jednu malu krecavu s najlepsim plavim okicama...
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  12. #27

    02 Odgovor: Ah ta trudnoca...

    jao moja trudnoća
    ...bila je sve osim uslovno rečeno normalne ... bila sam ''nemoguća'' trudnica... sve što nisam ''smela'' da radim - radila sam...
    ali da krenem od početka ''kao sav normalan svet''...

    Na samom početku organizam mi je ''tražio'' samo kafu... prva tri meseca... da bih nekako nadomestila cunamiju to što ne unosim u periodu ''organogeneze'' terala sam sebe da pijem surutku...
    ne mogu da kažem da sam je pila sa apetitom,
    ali sam morala, samim tim i želela...

    Apetit mi je posle postao nenormalan, sve mi se jelo i ništa mi se nije jelo... naravno, trudila sam se da što manje opterećujem okolinu
    svojom sitnim prohtevima ...
    bilo mi je bitnije da beba zajedno sa mnom sluša dobru muziku
    (po nekim mojim kriterijumima) nego da tražim kajsije u decembru...

    Uživala sam u svkom njegovom pokretu... već se u stomaku osećalo da će biti jako nemirno biće, kao što i jeste ...
    bilo je perioda kada su mi emocije bile totalno van kontrole,
    pa smo imali malo smejanja, malo plakanja, malo neizvesnosti,
    malo besa - ne ljutine ... od svega po malo...

    sve sam to prihvatila kao normalno stanje,
    kao što i jeste - sem što su mi hormoni totalno poludeli
    i napravili haos u organizmu...

    sebi sam bila najsmešnija sa pogledom
    u ogledalo na cenjenu mi stražnjicu
    tu sam samoj sebi vrištala od smeha... ma blesavo skroz...
    termin mi je bio 14.02. ali smo ga malo ''prešišali'' za 8 dana...
    taj period zaista želim da zaboravim zbog ptanja tipa
    (kao da sam Georgina, a ne Goga)
    ''još se nisi porodilaaaa? to mi je unosilo dodatni haos...
    i tako su nas cimali 24h dnevno dok Kiki nije rešio da ugleda svetlost dana...

    Imala sam poprilično kg više, nego što je bilo ''dozvoljeno'', ali sam ih relativno brzo skinula... to sada i nije bitno...
    bila je to jedna lepa, doduše ''usamljena'' (ah ta trka za novcem) trudnoća...
    sa milim dragim bićem koje voliš više od sebe,
    koje ti daje snagu i energiju da nastaviš i kada više misliš da nemožeš,
    koje je deo tebe, koje je bezuslovna ljubav...
    koja se ne može opisati...


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #28

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    rado se secam moje obe trudnoce.dobro sam podnosila *drugo stanje*.sjajno sam se osecala, nisam nista posebno trazila da jedem,nisam bila placljiva,nisam se puno ugojila.sa prvim detetom 10 a sa drugim 8....i rodila krupne zdrave bebe...divan osecaj koji ne znam da uporedim ni sa jednim osecajem....svaka trudnoca je neponovljiva...
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #29

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Vidim svoj post kad sam bila u 33-coj nedelji, e a porodila sam se u 36-oj. Svejedno i lekovi i mirovanje, beba je htela ranije i gotovo.Sad je sve u redu a i trudnoca mi je bila lepa.Prva beba pa vremena za sve,bez zurbe i napetosti.Mislim da bi druga bila mnogo teza jer tu je vec jedno dete oko koga imas velikih obaveza i ne mozes komotno: kad mi se spava spavacu, kad mi se jede jescu. Mozda i nisam u pravu.

  15. #30

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Secate li se?Magicnih 9 meseci...
    ...

    Hajde da vas cujem,kakva su vasa iskustva iz ovog perioda?
    svi smo pomalo ili manje vise bili trudni neko je tako lepo prosao kroz trudnocu a meni se cinilo da i ja imam malo mucnine da se drzim podbocen rukama za kukove da mi se non stop piski... da mazim stomak.
    Jedino se nisam porodio a saosecao/poistovetio sam se jednom slatkom trudnicom.


    a cuo sam da je jos bilo tata koje su imale slicne simptome a neki su bili i pivopije

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Neplanirana trudnoca
    Autor Lillith u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 30.07.2012, 23:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •