Family in law - šogor, šogorica..
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Family in law - šogor, šogorica..

    Mi svojeg bračnog partnera možemo da biramo, za razliku od nekih zemalja i tradicije ugovorenih brakova, ali sa bračnim drugom iu paketu Start plus dolaze i šogor, šogorica.. Njih ili prihvaćamo takvima kakvi jesu ili ih izbjegavamo ili si život pretvaramo u pakao..

    Moram da velim da je moja šogorica divna osoba.. Oštrokondža u poslu ali što se familije tiče - ruku bi dala. Sjećam se kako smo se upoznale. Sjećam se kako se naljutila kad nisam kupila odgovarajući sapun (nije ga bilo u trgovini), sjećam se kako je ispod oka gledala brata jer joj je uzeo juhu u vrećici.. Ali, kako se udala, kako je oformila svoju obitelj, kako joj je krenulo na poslovnom planu, kako.. Sada je osoba koju bi svatko poželio pored sebe.

    Šogor moj je mladi dečec koji je isto neiskvaren i koji me je prihvatio u obitelj od samog početka.

    Kad pogledam dečke svojih sestara - niti tu se nemam šta požaliti. Picikato su oboje. Osobe koje bih poželjela da su mi frendovi. Osobe kojima mogu da vjerujem

    Jesam li ja sretna što sam 'dobila' ok ljude oko sebe?

    A sad.. Kakvi su Vaši sadašnji ili budući šogori, šogorice?

    Nadam se da nisu ovakvi..

    Zavada dvaju šogora kulminirala fizičkim obračunom
    Poruku je izmenio little fairy, 18.02.2011 u 10:32
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Hm.. Sad ili tu nitko nema šogore i šogorice ili sam fulala u riječima pa ne znate što to znači?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #3

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Naravno da imam svoje mišljenje o šogoru. Kompletno mišljenje zna jedino sestra. Rekla sam joj davno, kada je još uvek bio tek šogor u najavi.
    Ipak, smatram da izbor onog ko je moj treba prihvatiti. Tako i ja prihvatih šogora, s tim da sam isto tako rekla da teča, strina, ujna, šogor, snaja, zet... sve to smatram tzv. piši-briši kategorijom.
    I tako...
    Poštujemo se. Niti mogu niti hoću da ga volim kao što volim sestru (uostalom, ima on svoju sestru da ga voli), niti ja od njega očekujem bog zna šta. Ali, tu smo jedno drugom da doskočimo kad je pomoć potrebna.
    Mada, svaka mu čast. Iako ne da na svoju svastiku (kaže, svastika ga se uvek seti da ga pozove na pivo, za razliku od žene), i sama kažem da sam dobra, ali mnooogo česta.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Aj da se složim sa tim da je izbor meni dragih ljudi iz familije, pa i rođenog mi brata, njegov izbor i ako ga čini sretnim, neka mu je.

    Lično, kafu ili nešto jače...ništa sa dotičnom ne bih popila van majčinog toplog doma na nedeljnom ručku. Ako bih i pokušala, sigurno ne bismo uspele da se dogovorimo oko mesta ispijanja navedenih tekućina...različite smo upravo toliko kolika je i razlika u godinama između nas, čitavih 15.
    Kad nešto bolje razmislim - sestra mi ne treba, nikada je nisam ni želela, a ona (ili neka druga) svakako to i ne može da mi bude, jer...ona je samo trenutni izbor mog brata (ovde vreme dobija onu potpuno relativnu dimenziju, radi lakšeg varenja)
    A ja poštujem izbor mog brata. I tu stavljam tačku.
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #5

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Je l' može neko da mi objasni šta je šogor, pa da mogu i ja da pišem na temu, da ispljujem i ja svoju famili in lo
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #6

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Šogor je, bar u mom kraju, sestrin suprug ili zet.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Šogor je "titula" adekvatna dalmatinskom konjadu, pa tako šogor je naziv koji mi koristimo za zeta, pašanca i šuraka.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Odlično, imam zeta i saĆu ga opljujem.
    Moj zet je Crnogorac, Kotoranin, i non stop mi drobi o tome kako nije Srbin, što mene savršeno ne zanima, ali volim da mu kažem kad se vidimo :Đe si Mirko Srbendo
    Elem, odem za NG od sestre u stan, da im zalijem cveće i sl, jer nisu bili tu, i do'vatim se knjige na kojoj piše pravopis crnogorskog jezika ako nisam umro, i posle pitam sestru : Koji će ti kurac ono sranje od knjige? Nije znala odgovor.
    Elem, imao bih sjajnog zeta da nije žešća budala glede tog nacionalnog izjašnjavanja i tako tih nekih lepih stvari.
    Doduđše nikada sestri nisam rekao ništa loše za njega, jer je njen izbor zakon za mene, ja s tim nemam ništa, niti želim da imam, pa da posle meni neko nešto kenja kako sam mu se maš'o u brak i tako to.

    Videh ovde da to znači i šurak.
    Imao sam šuraka, mislim on nije umro, samo sam se ja razveo, tako da fala bogu s tim čovekom nemam više preterano nekih dodirnih tačaka, i mogu da primetim da je naš poslednji razgovor bio baš romantičan, naročito kad je tražio da mu moja ex vajf od alimentacije daje kintu za dažbine, pa sam mu na suptilan način uz pominjanje majke objasnio da onaj ko dirne novac mog deteta može samo da ostane bez prstiju, doduše priču sam morao da ispričam i bivšem tastu i tašti, da ne pomisle da imam nešto protiv njihovog sina
    Elem, kada sam se razveo, imao sam osećaj da sam se razveo od tasta, tašte , šuraka, šurnjave i njihove sitne dece, pošto su se naljutili na mene i zabranili mi da viđam dete u njihovoj kući, ali sam posle video prednost toga jer neke stvari, kao negledanje njihovih njokalica je pravo zadovoljstvo.

    Nemam svastiku, inače bih sad i po njoj i pašenogu opleo da imam
    Dobro je što među ovim nazivima što pišu ispod nika nema i Šogor, ladno bi' se roknuo kad bi mi tako nešto osvanulo
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #9

    Odgovor: Family in law - šogor, šogorica..

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Šogor je "titula" adekvatna dalmatinskom konjadu, pa tako šogor je naziv koji mi koristimo za zeta, pašanca i šuraka.
    Ovo nije tacno i postoje "male razlike " u ovim terminima.
    Stvarno je zacudjujuce ovo elementarno nepoznavanje , pa moze se reci , tradicije srpskog naroda i dela sopstvenog identiteta ,
    odnosno tih malih , filigrantskih razlika izmedju ovih " titula " odomacenih u srpskom narodu.
    Da objasnim ja , ovako Nacionalno Neosvescen.
    DakleM
    SOGOR ......naprimer,,,, muz moje sestre je meni sogor.
    SURAK........muzu ..brat njegove zene je Surak.
    PASENOG.....Muzevi dveju sestara su Pashenozi ..ili od milja ...Pashe.

    A Zet ?
    Zet je Zet...
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Slične teme

  1. Modern Family
    Autor Charlie Harper u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.09.2011, 12:57
  2. The Addams Family / Porodica Adams
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.03.2009, 10:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •