Velikani narodne muzike
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 75
  1. #1

    Velikani narodne muzike

    Na onoj drugoj temi o narodnjacima je uglavnom sve receno. No nekako imam uitisak da smo ostali duzni onima koji jedini i zasluzuju da ponesu titulu pjevaca narodne muzike!
    Cune Gojkovic, Silvana Armenulic, Merima Njegomir, Stanisa Stosic, Miroslav Ilic, Vida Pavlovic, Dusica Bilkic i jos mnogi drugi zasluzuju da se nadju na ovoj listi!

    Da cujemo vas, ko su vasi favoriti kad je narodna muzika u pitanju?
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Na prvom mestu je za mene to Zvonko Bogdan, a veoma cenim i Anđelku Govedarović.
    Uh, da ne zaboravim sve članice grupe "Đerdan" kao i "O Đilu".
    Potom su tu oni koji se i dalje drže lepe, izvorne narodne muzike: Cune, Tozovac, Nada Mamula, Staniša Stošić, Vida Pavlović, Vasilija Radojčić, Snežana Đurišić, Ekstra Nena, Lepa Lukić, Radiša Urošević, mislim da ima i neka mala Jelena Broćić.
    A tu su i izvođači lepih narodnjaka: Haris Džinović, Miroslav Ilić, Toma Zdravković, Silvana Armenulić.
    E, pa više mi niko ne pada na pamet.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    ne bih nikoga da izdvojim posebno, jer nemam nekog baš omiljenoga pjevača/pjevačicu, nego onako sve u komadu.

    miroslav ilić, toma zdravković, silvana, hanka paldum, cune, šaban bajramović, zvonko bogdan, merima njegomir, usnija redžepova i trebala bih da stavim ime čvijeka koji pjeva ne klepeći nanulama (nemam pojma kako se zove, a i da mu je to jedina pjesma zaslužio je da se nađe na mojoj listi jer se uvijek naježim kad čujem tu pjesmu), zatim haris dzinović, a može i luis da prođe.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Na prvom mestu je za mene to Zvonko Bogdan,
    samo da dodam da se slazem.Potom su Toma ,Silvana ,Miroslav,Usnija ,Tozovac i Cune, a da zaboravila sam Lepu Lukic
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  5. #5

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Ne klepeci nanulama: Nedzad Salkovic i Rasim Pandur, verovatno ima jos neko. Pomenuo bih i stare najstore narodnog melosa kao sto su Vule Vukasin Jevtic. Mile Bogdanovic, Dr. Himzo Polovina, Nada Obric, Ksenija Cicvaric, Nada Mamula a od danasnjih bih pomenuo Merimu Njegomir, nasa Joan Baez, Bracu Teofilovic, Maru Djordjevic, Bilju Krstic,Stanisu Stosica....... i vec ste vecinom dobre pevace i pomenuli koji su jos aktivni, a ima ih, na srecu prilicno.Utisak kvare oni sto "pevaju" tzv. novokomponovanu narodnu muziku, koja je sve samo nije narodna, nego je namenjenima onim narodnim masama koji su naucili tek tri slova pismenostu u oblasti muzike, i kojima je bitno da samo nesto tandrce i skripi u nekom ritmu a najbitnije mu je da izbaci silikone i natrci du.. i usput da njise kukovima, a muski izvodjaci kao da im je glavni uzor neki mujezin sa bliskoistocnog minareta kada oznacava podne u petak.

  6. #6

    13 Odgovor: Velikani narodne muzike

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    ne bih nikoga da izdvojim posebno, jer nemam nekog baš omiljenoga pjevača/pjevačicu, nego onako sve u komadu.

    miroslav ilić, toma zdravković, silvana, hanka paldum, cune, šaban bajramović, zvonko bogdan, merima njegomir, usnija redžepova i trebala bih da stavim ime čvijeka koji pjeva ne klepeći nanulama (nemam pojma kako se zove, a i da mu je to jedina pjesma zaslužio je da se nađe na mojoj listi jer se uvijek naježim kad čujem tu pjesmu), zatim haris dzinović, a može i luis da prođe.
    Nedžad Salković, čini mi se...

    samo da se potpišem i dodam izvodjače ruskih ciganskih pesama kao što su (Mish je već spomenula grupu Odjila) Amarodel, Sanja Uzelac i njena grupa...
    Dosta kvalitetnih izvodjača zabavne muzike je ''iznedreno'' baš medju njima, barem bi ljudi iz NS trebalo da znaju o kome se radi...

    Zjuuuuuuu kako sam se juče obradovala kada sam videla Ođili u punom sastavu, ili osnovnom... ...

    Sanja Uzelac i Davorka - Daša Diklić ili Bosnić, nisam sigurna... Kako se otpevale '' Oči čornije ''... Plakala sam i pevala...
    Vidim da se i Kikiju sviđaju te pesme s' dušom...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Toma Zdravkovicnajveci roker medju narodnjacima,moj zemljak i prijatelj mnogih koje znam.Bio sam klinac kad smo odlazili u njegovo rodno selo samo da bi ga pozdravili,sve je stajalo kad je Toma dolazio.Sve za cime cezne jedan prosecan muskarac Toma je imao u izobilju,svaka pesma je prica za sebe,za razliku od ovih sada koji pisu i snimaju imaginaciju,Toma je zivot pretvarao u pesmu.Legendo,nadam se da negde gore cepas poker uz dobru casicu...
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  8. #8

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Ja se secam Mare Djordjevic. Pevala je stare melose koji su jedna od Srpskih bashtina.
    Secam se i Carevca (Vlastimir Pavlovic- Carevac) i njegove interpretacije Svilenog Konca iz kraja 50ih koji je na mene ostavio dubok utisak.
    Svaki put kad to cujem najezim se...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  9. #9

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Zvonko Bogdan No1
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #10

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Cune Gojković i njegov "Janičar",Miroslav Ilić sa pesmom "Polomiću čaše od kristala",Silvana Armenulić i "Šta će mi život..." i još par njih,a da ima velikana,ima,i hvala Bogu što su još uvek u većini i što ih narod pamti pre nego ove novokomponovane hit mejkere
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #11

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Da ne ponavljam puno, kada je reč o vojvodjanskoj pesmi prve asocijacije su mi Zvonko Bogdan i Milan Prunić Duma; za makedonsku Aleksandar Sarievski, dok vranjansku ne mogu da zamislim bez imena Usnije Redžepove, i Vasilije Radojčić

    Spisku velikana bih dodao još jedno ime, zaboravljeni Zoran Gajić (Nisam te se nagledao, Rastao sam pored Dunava, Dunave moje more...) pesme svi znamo, ali u izvodjenju drugih pevača ili uopšte ne znamo ko ih je pevao, dok se nisam prošetao po Šumadiji, nisam ni znao koliki trag je ostavio u našoj "novokomponovanoj narodnoj muzici"

    - pod znacima navoda jer nema veze sa onim što se danas podrazumeva pod pojmom novokomponovana narodna muzika

  12. #12

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    1.Toma Zdravkovic
    2.Saban Saulic
    3.Ljuba Alicic
    4.Sinan Sakic
    5.Miroslav Ilic
    6.Zvonko Bogdan
    7.Jasar Ahmedovski
    8.Dzej
    9.Haris Dzinovic
    10.Tozovac

    u Top 10 se bore:Seki Turkovic,Mitar Miric,Angel Dimov,Ipce Ahmedovski(legendarni brat Jasara),Halid Muslimovic,Halid Beslic...i mnogi drugi koje sam propustio ali top 10 je otprilike takav

  13. #13

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    To je to otprilike...trebao si staviti i Baju malog Knindzu.

  14. #14

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Ma kakav Knindza to ga vole oni Bosancerosi.On peva sve neke pesme poziva na rat i tako tu tematiku tako da se nikako ne uklapa u Vojvodjanski mentalitet

  15. #15

    Odgovor: Velikani narodne muzike

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Naše narodne poslovice i izreke
    Autor yige_gui u forumu Književnost
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 15:49
  2. Najlepši stih/refren narodne pesme
    Autor LOSA_SRECA u forumu Muzika
    Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 23.01.2014, 17:54
  3. Narodne nošnje
    Autor swba u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.07.2006, 02:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •