Čime se bavite u dijaspori?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
  1. #1

    Čime se bavite u dijaspori?

    Da li se u svojoj novoj zemlji boravka bavite istim poslom (vi ili vaši roditelji, svejedno) koji ste radili i prethodno, ili ste prinuđeni da radite nešto drugo?

  2. #2

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    U novom zemlji nije lako pronaci isti posao isti polozaj,ni isti nivuo,nema veze sto se ucio kuci,nema veze koji zanat se ima ,oni ne pitaju sta se zna,ja sam videla advokate,doktorice,uciteljice,inzenjerke,itd,ciste ci po stanovima,barevima,kancelarijama,posle dosta vremena,kad vec se govori jezik,dobije se dozvola za boravak i rad,e onda se moze poceti traziti nesto za cega se ucilo ili kakvo zanimanje se ima,ja licno nemam nikakav problem da prihvatam bilo kakav posao,jer kako nisam volela da ucim nisam zavrsila nista vise od osnovnog,u yugu sam pocela raditi na njivama u nadnicu od 14 godina,i ovde vec sam radila puno svasta,prati sudje po restoranima,prati peglati stolnjake za restaurane,cistila po stanovima,cuvala babu,decu,sila sa industrijskim masinama,prodavacica u jednu pekaru,poslasticarka u jednu firmu,i trenutno radim nocu,istovaranje i poredjanje roba za jednu poznatu veliku firmu.
    Nikad pocetak nije lak,posle ako se ima volje,snage i zdravlje,sve ide bolje..
    No me toques

  3. #3

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Kako mariposa rece nikoga od nas nije cekao isti polozaj u novoj zemlji. Krene se na nekim manje placenim poslovima, e onda slijedi 24casovno dokazivanje da mozes vise i da zasluzujes vise. Pocetak je najtezi ali uz jaku volju sve se moze

    Jos uvijek sam nazovi novajlija ali polako otvaram sebi puteve koji ce me odvesti do polozaja tj posla koji ja zelim da radim. Samo polako... nigdje ne zurim
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Pa, prinuđena sam da radim nešto drugo, zato što u mojoj matičnoj državi nisam imala šansu da radim to drugo, i morala sam da radim treće i četvrto i peto... Radim svoj posao, konačno...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #5

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Ja radim su bube i mnogo mi lepo
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  6. #6

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Ja radim su bube i mnogo mi lepo

    ose, a?

    bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz



    ja se bavim Veshticharenjem i mnogo unosan pos'o moram da priznam odavnina nam taj pos'o u porodici, pa bila bi gre'ota da sam prekinula tradiciju
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    I sa ose i sa pauci i sa neke chorave bube i neke bube shto plivaju po vodu
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  8. #8

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    I sa neke chorave bube

    u jeee, cu im ja posudim moje dzozle, i 'vako meni bas ne pomazu? a? mislis da ce njima odgovara, a?
    moomoo meee jooouu

  9. #9

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Ih kad bi im odgovarale... joj shto bi to bilo supeeeeer . Ja pokushavam neka sochiva da napravim pa da im nataknem, ali josh nich od toga da uspije. Joooj, kad bi tvoje dzozle upalile veliki posao bih skinuo sa vrata
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  10. #10

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    A jeste li razmišljali vas dvoje o chit-chatu? Par spratova je niže.

  11. #11

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Radim isti posao kao sto je bio i kuci (radim i studiram - graduate assistant). Posao sam dobila prije nego sto sam otisla, tako da nisam imala nikavih problema ovamo.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #12

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    ne radim isti posao, bavim se sasvim necim drugim nego sto sam zavrsila. sjecam se mojih prvih godina vani, radila sam jedno vrijeme cetri posla da bih pristojno zivjela. no ipak s vremenom dok savladas jezik kako spada pruzi se i bolja prilika.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #13

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Moji imaju firmu ovde tako da sam doşao na gotovo i bolje nego u yu ...
    da nije tako nikad ama baş nikad ne bih otişao napolje sa 36 god
    kada sam ve u yu bio stekao neki visok polozaj u druştvu i neku reputaciju .
    Lakşe je mladima to uiniti .
    Medjutim ...
    puno puta sam i razmişljao kako sam to ustvari ziveo u yu ... da li mi je bilo stvarno dobro ili sam bio uljuljkan nekim glupim ideologijama o ravnopravnosti i srei ...
    Ovde sam upoznao ljude koje su ve 3-4 generacija u porodici koja se şkoluje na Kembridzu ili nekom svetski poznatom univerzitetu a moj deda vijo Nemce po şumi da im onako gladan pokrade konzerve .
    Jednostavno teşko mi je kad vidim da mi nemamo sree sa tim ratovima ... i
    politiarima ...
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #14

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Ne , mi se nebavimo istim poslom u novoj zemlji .Ne znamo jezik kada dodjemo pa onda sa 40 god. ides u skolu i tek onda pocinjes sa najnizim poslovima da bi mogao poslije da otvoris neku radnjicu ili caffe Drugacije ne mozes da pocnes,imaju visoko-kvalifikovane cistace neka tako nam i treba

  15. #15

    Odgovor: Čime se bavite u dijaspori?

    Mene je sreca pratila dasam otpocetka mogla da radim nesto sto nema veze sa onim sto sam zavrsila u nasoj zemlji,posao koji je dobro placen i koji radim sa voljom.A pritom su mi se pruzale mogucnosti da idem dalje i dalje...Ali kao sto svi kazu svaki pocetak je tezak.Neznam da li bih se vracala u nasu zemlju opet da zivim jer postovanje i kulturu koju sam ovde upoznala ne moze se porediti sa mojom rodnom zemljom.Jedino sto ponekad osetim da mi nedostaje to je ljubav i osecaji koje imamo samo mi ali ne i stranci...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čime se bavite?
    Autor Lady S u forumu Posao
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 19.05.2017, 21:43
  2. Bavite li se sportom?
    Autor yige_gui u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 25.02.2015, 21:26
  3. Kulturna dešavanja u dijaspori
    Autor vancouver u forumu Dijaspora
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 20:35
  4. Nasi ljudi u dijaspori
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 08:31
  5. Bavite li se borilačkim veštinama?
    Autor Bloo u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 03.09.2009, 09:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •