Homoseksualnost - Strana 14

Prikaz rezultata glasanja: Homoseksualci:

Učesnika ankete do sada
146. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Smetaju mi. Homoseksualnost je bolest.

    18 12.33%
  • Ne treba da imaju pravo da ispoljavaju ljubav prema voljenoj osobi kao i heteroseksualci.

    7 4.79%
  • Treba da imaju pravo da ispoljavaju ljubav prema voljenoj osobi kao i heteroseksualci.

    51 34.93%
  • Smetaju mi ukoliko se previše eksponiraju

    70 47.95%
Strana 14 od 30 PrvaPrva ... 4121314151624 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 450
  1. #196

    Odgovor: Homoseksualnost

    ako nije bolest, šta je onda?
    zasto mora biti bolest sve ono sto vecina drustva smatra za devijantno?
    zar cemo npr. i ateizam shvatiti kao bolest koja se siri, iako je to samo stvar izbora?

    voleo bih da se jave oni koji to smatraju da je normalno i da svoje sinove ili kćeri zaveštaju pederima i lezbijkama, i na taj način potpomognu tu "normalnu" seksualnost.
    svoju kcer/sina cu voleti isto bila/bio on ili ona gay.. ljubav prema nekoj individui ne bi smela da se odredjuje na osnovu toga da li sam gay ili ne..
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #197

    Odgovor: Homoseksualnost

    Vi Vaše mišljenje branite na Vaš način a ja moje na moj način.Da bi se neke devijantne pojave u društvu sprečavale, onda to društvo treba jasno da ih definiše.Homoseksualnost: dali je bolest ili ne? Ova zemlja mnoge stvari nije definisala, a problem homoseksualnosti sigurno nemože da definiše, što ne znači da trebam da prihvatim to kao tekovinu civilizacije.Pre bih to mogao da prihvatim kao štetu civilizacije, i to kao štetu usmerenu direktno prema ljudskom biću.
    In vinas veritas

  3. #198

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Nisam naučnik, ali mi zdrava logika nešto drugo kaže, ako nije bolest, šta je onda?

    Vidi svasta... Meni zdrava logika kaze da to nije bolest.
    Homoseksualnost je po meni nesto normalno. To je njihov izbor, i ne vidim zasto se ostali opterecuju time. Svako ima prava na sopstveni izbor, na ljubav i srecu, i ako homoseksualci pronalaze srecu u vezama sa osobama istog pola, ne vidim zasto bi to meni ili bilo kome drugom smetalo.
    Zasto je homoseksualnost problem? Zato sto pojedincima smeta da vidi gej par na ulici, ili zato sto cak i ti "bolesni" zele da imaju porodicu...?
    Sta bi vi rekli i uradili da vase dete vama kaze da je homoseksualac? Rekli mu da je bolestan? Odbacili ga?
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  4. #199

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Vidi svasta... Meni zdrava logika kaze da to nije bolest.
    Homoseksualnost je po meni nesto normalno. To je njihov izbor, i ne vidim zasto se ostali opterecuju time. Svako ima prava na sopstveni izbor, na ljubav i srecu, i ako homoseksualci pronalaze srecu u vezama sa osobama istog pola, ne vidim zasto bi to meni ili bilo kome drugom smetalo.
    Zasto je homoseksualnost problem? Zato sto pojedincima smeta da vidi gej par na ulici, ili zato sto cak i ti "bolesni" zele da imaju porodicu...?
    Sta bi vi rekli i uradili da vase dete vama kaze da je homoseksualac? Rekli mu da je bolestan? Odbacili ga?
    Pa zašto je Bog stvorio različite polove, ili za ateiste, zašto je evolucijom nastalo muško i žensko, ako je normalna telesna ljubav između istih polova. Očigledno da je ova zemlja okrećući se naišla na neki kamen i spotakla se, pa su nastali poremećaji tipa homoseksualnosti. Možda je to pravi odgovor?
    In vinas veritas

  5. #200

    Odgovor: Homoseksualnost

    I ja mislim da je to bolest...i tuzno mi zaista
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  6. #201

    Odgovor: Homoseksualnost

    ...ne mislim da je homoseksualnost bolest pre bih rekla poremecaj zbog, ne znam, nedostatka ljubavi ili paznje u detinjstvu ili tako nesto, nesto kao posledica nekog loseg odnosa u porodici...
    ...neosporavam da svi ljudi imaju slobodno pravo na izbor partnera...
    ...imala sam priliku da vidim dva momka koji su ocigledno bili u vezi ali nisu se usudili da razmenjuju neznosti i sl. jer su ipak bili na plazi na crnogorskom primorju...ne znam sta bih u toj situaciji rekla sinu, kako da mu objasnim sta to cike rade, sta da mu odgovorim "pa znas sine cike se vole to je stvar njihovog izbora i to je normalno"
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #202

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    ...ne mislim da je homoseksualnost bolest pre bih rekla poremecaj zbog, ne znam, nedostatka ljubavi ili paznje u detinjstvu ili tako nesto, nesto kao posledica nekog loseg odnosa u porodici...
    ...neosporavam da svi ljudi imaju slobodno pravo na izbor partnera...
    ...imala sam priliku da vidim dva momka koji su ocigledno bili u vezi ali nisu se usudili da razmenjuju neznosti i sl. jer su ipak bili na plazi na crnogorskom primorju...ne znam sta bih u toj situaciji rekla sinu, kako da mu objasnim sta to cike rade, sta da mu odgovorim "pa znas sine cike se vole to je stvar njihovog izbora i to je normalno"
    Ako poremećaj krvnog pritiska kod čoveka posmatramo sa te strane, onda hipertenzija nije bolest već slobodna volja čoveka da se opredeli da to ima.
    Neko reče da je i ateizam onda bolest, pa neznam da postoje muški i ženski ateizam, i da su dva muška ateizma pederi!
    - Šta bih uradio da mi je dete, nedaj Bože, peder, pa lečio bih ga, kao i što sam obraćao pažnju i na druge manje opasne bolesti. Kada roditelji odmalena izgube merilo šta je normalno, a šta nije, onda se to normalo i nenormalno reflektuje i na decu. Ili ako zapuste porodicu, a samim tim i decu na bilo koji način, stvaraju se bolesti tipa homoseksualnosti, zavisnosti od droga, alkoholizma i dr.
    Danas je u svetu kapital na prvom mestu i sve je ostalo podređeno marginama. Taj isti kapital kako kod nas, tako i u inostranstvu gomilaju ljudi koji nemaju velikih obzira prema drugim običinim ljudima, normalno među njima iz obesti i bolesti da proba sve i svašta, ima dosta i homoseksualaca a čiji je uticaj širenju tih nakaradnih opredeljenja veliki, a ujedno su i oni glavni borci za priznavanje nekih prava koje se kose sa običnim i normalnim ljudskim razmišljanjima i pravilima! Novac je čudo i zlo!
    In vinas veritas

  8. #203

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    - Šta bih uradio da mi je dete, nedaj Bože, peder, pa lečio bih ga, kao i što sam obraćao pažnju i na druge manje opasne bolesti.
    Ummm... A kako bi ga lechio?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  9. #204

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Ummm... A kako bi ga lechio?
    I mene zanima
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #205

    Odgovor: Homoseksualnost

    hm...pa nisam bas sigurna u to da je homoseksualnost odredjena licnim izborom,mislim da je to stvar gena,dakle nesto s cim se radjamo.Recimo,veci je broj homoseksualaca nego ljudi sa ridjom kosom.Onda,cak i u zivotinjskom svetu postoji homoseksualnost,kod nekih vrsta majmuna,kod delfina i pingvina.
    Nisam homofobicna.Prihvatam ljude takvi kakvi su,bez zelje da namecem svoje stavove .
    Ne kazem da bih bila sretna da mi je potomak gej,iz razloga sto bi mu zivot bio tezi.Ali isto tako bih stala iza njega i dala mu oslonac.Pa on je moj potomak,i ja kao majka sam duzna da stojim uz njega!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #206

    Odgovor: Homoseksualnost

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Neko reče da je i ateizam onda bolest, pa neznam da postoje muški i ženski ateizam, i da su dva muška ateizma pederi!

    Uzeti jednu stvar koju ne poznajesh pa je uporediti sa drugom stvari koju ne poznajesh da bi iz tog poredjenja izvukao zakljuchak je sasvim ...

  12. #207

    Odgovor: Homoseksualnost

    Ako je ovo bacanje prašine u oči da bi se skrenula pažnja sa glavne teme, neka prihvatiću! Ali neću prihvatiti da je homoseksualnost sloboda izražavanja normalnih ponašanja u društvu. Mnogi znaju ali neće da prihvate razumljivo, razložno mišljenje zasnovano na prirodnim zakonima, i onda demagoški pokušavaju da skrenu pažnju sa bitnog momenta: šta je normalno a šta je devijantno, a sve što je devijantno je i bolesno. Pa ako nemogu da jednim normalnim putem objasnim zašto je homoseksualizam bolest, onda moram da idem i na neke komparacije koje nisu adekvatne, da bi otreznile one usijane.
    I opet moram da budem vrlo, vrlo jednostavan, ako nekome nije jasno neka stane pred ogledalo go, ili nag, pa neka se pogleda i zapita zašto je on rođen, stvoren ili evoluirao u takv pol i izgled, a suprotni pol u savim drugačiji, pa ako nezna u smislu polnosti, zašto je to tako neka pita zašto i kao to služi, odgovoriće mu neko!
    In vinas veritas

  13. #208

    Odgovor: Homoseksualnost

    Pojam normalnost vrilo je diskutabilan. Naučno je dokazano da je kategorija normalnosti socijalna konstrukcija, da uprostim - ono što je danas većini ljudi normalno, u nekim drugim društvima u nekim drugim vremena bilo bi nenormanlo. U društvu u kome živimo svaka neobičnost biva okarakterisana kao nenormalna pa što ne bi i homoseksulanost. Ako malo proputujemo po svetu ili skinemo amove koje nam je retrogradno patrijahalno društvo nametnulo videli bi stvari mnogo drugačije a i više bi poštovali jedni druge. A time i pravo na različitost.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #209

    Odgovor: Homoseksualnost

    Ja postavio pitanje malo vishlje... Kako bi lechili sina koji je homoseksualac? Koji je lek za tu bolest? Ko odredjuje shta je normalno, a shta devijantno?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  15. #210

    Odgovor: Homoseksualnost

    Nedaj Bože da je homoseksualac, za sada nije!

    Ako bi mi došlo do svesti kao roditelju koji nije pravilno vaspitavao onako kako treba, onda bih se ja prvi podvrgao lečenju jer sam dozvolio da se to dogodi. A kako, pa to je stvar pshijatrije.

    A što se tiče amova retrogradnog patrijahalnog duštva, opet neozbiljno i laičko-navijački. Po čemu je patrijahalno vaspitanje nazadno, koje su to odrednice u tom načinu vaspitanja nazadne? Dali je to što treba poštovati roditelje i starije, dali je to što treba biti normalan i pošten u svakom pogledu itd...?
    In vinas veritas

Strana 14 od 30 PrvaPrva ... 4121314151624 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Planete i homoseksualnost
    Autor Crazy Angel u forumu Astrologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.08.2008, 05:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •