Koliko smo se promjenili???
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Koliko smo se promjenili???

    Neminovno je da nova okolina i nove norme zivota uticu na nas i na nase ponasanje. Neki odoljevaju tome dosta dobro i ostaju zakorjeli u svojim normama ponasanja. Mada nekako i logicno i normalno vecina nas je poprimila obrise zemlje u koju dodjososmo i ljudi koji nas okruzuju.
    Koliko ste se vi promjenili i sta ste to promijenili u svom zivotu?

    Da ja krenem: odlazim neki dan da kupim pastu za brijanje. Na polici je bilo, recimo, 10ak razlicitih proizvoda; u sustini isto sranje samo drugi proizvodjac. U principu prije je to islo kratkim postupkom: kupis prvi sto ti dodje pod ruku. No taj dan uhvatim ja sebe kako odmjeravam svaki pojedinacno, te jos krenem i da citam sastav i ostale gluposti na ambalazi. Kod treceg sam skontao da vise nema onoga kupi prvi sto vidis, uzmem taj treci i odjurim na kasu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Jeste nova zemlja promeni osobu,pa sad kako koga.Ja stigla ovde kad sam imala 22 godine,mislim,ne secam se,nikad nisam bila dobra iz matematike,u pocetku kupovina je jako rizicna,jer kako se ne zna jezik,pojma nemas sta kupis,umesto jetrene svinjske pastete kupis neku macju pastetu, ali sad za puno stvari samo gledam cenu,zasto da kupim litru mleka za 90c,kad mogu kupiti za 45c,isto mleko samo drugo pakovanje,i kako ima gde da se bira,pa eto biramo,a najvise volim leti da se muvam po komercijama ,jer kad udara +45,i ja kako nemam klima uredjaj,idem malo u prodavnicama da se ohladim jos popijem jednu kaficu,dok se malo ohladi vreme,eto za nesto i sluze te raznorazne robe
    No me toques

  3. #3

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Ne mnogo. Mozda malo u smislu da mi mnogo smeta "nervoza" naseg naroda i zelja da svima dokazu da su oni najbolji i najpametniji i da sve o svemu znaju.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #4

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Postala sam tolerantnija, mnogo, što izgleda nije baš najsrećnija karakteristika. Otvorila sam se prema svetu oko sebe, u smislu učenja i u smislu komunikacije. Oslobodila sam se u nekom ličnom smislu, divno je to što sam ja ja i samo ja onakva kakva jesam, i što ne moram da brinem hoće li neko da me merne i proceni šta kako i koliko toga sam stavila na sebe i na osnovu toga izvuče zaključke. Povratila sam samopouzdanje, naučila me ova zemlja da je svaki pojednic vredan, baš onakav kakav je.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #5

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Zadnji put kad sam bila na Balkanu mi je smetalo sto su prodavci neljubazni. Kad sam tek dosla u US,u pocetku mi je smetala njihova ljubaznost. Sada mi jako prija...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #6

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Koliko sam se promjenio?
    Manje kose, vise kila i tako to
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  7. #7

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Mnogo se nasi ljudi promene.Odjednom svi u kuci pokupuju auta you know nemogu da idu vise autobusom,kako deca tako i ostali clanovi porodice.Svi se uvale u velike dugove i onda samo rade i uopste se ne vidjaju

  8. #8

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Citat Snow White kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo se nasi ljudi promene.Odjednom svi u kuci pokupuju auta you know nemogu da idu vise autobusom,kako deca tako i ostali clanovi porodice.Svi se uvale u velike dugove i onda samo rade i uopste se ne vidjaju
    To je sve stvar ličnog izbora. Može tako i ne mora. Ja znam neke koji nisu kupili kola i kuću, rade jer su došli da rade, viđaju one koje hoće i kada i koliko mogu i to se sve razume. Može sve da se iskombinuje i da bude ok. Ne mora sve odmah i po svaku cenu
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #9

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    не дајте се браћо и сестре, тамо, у далекоме свету
    није све у материјализму, аутомобилима, кућама, сав тај сјај је варљив...
    сачувајте ту вашу душу словенску и ту посебност... будите поносни...
    ако већ није касно.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #10

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Znate sta?

    Svaki covek koji se otisnuo i odlucio da zapocne zivot negde drugde, ili ce se asimilirati u novoj sredini ( zemlji ), ili ce zauvek patiti i dozvoliti da ga nostalgija zgrabi svojim kandzama. To jos uvek ne znaci da treba da se odrekne svoga, ali u meri. Ja recimo strasno mrzim da cujem nase ljude koji u svoj jezik ubacuju engleske reci. To onda ne lici na nista. Niti su naucili novi jezek , jezik zemlje u kojoj su se nastanili, niti su zapamtili svoj. Mislim grozno!!!

    Ja sam za ono, cuvaj svoje u srcu, ali prihvati jezik, obicaje i nacin zivota sredine u kojoj zivis, bice ti mnogo, mnogo lakse i lepse.......o, da.....ima i njih pametnih, a ima i nas i te kako glupih.

  11. #11

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Ne znam taçno sem şto mi kosa vişe nije dlakava
    ali sam primetio da na fudbalu svi moji drugari stalno viçu je... ti mater
    a mnoge poznanice joş uvek misle da : " lizni me " znaçi dobar dan
    i da mog drugara po imenu Enis svi zovu Urac
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #12

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Ja sam ostala ista,mozda zato i nemogu da se uklopim jos uvek u tu njihovu okolinu.Proslo je vec dve godine i jos uvek nemogu da se smejem vestacki kao oni,da se izvinjavam i ako nisam kriva,da radim to sto neumem,da jedem to sto nevolim,da se druzim kad njima odgovara,da decu ostavljam neznancu,da mi kucni ljubimci budu blizi nego rodzena deca,da je marihuana bolja od cigare i da cekam vikend da bi popila pivo.
    Nije to bas sve tako, ali nesvidza mi se taj sistem zivota i tako mi se cini da sam svakim danom sve dalja deci i voljenom bicu. Meni je porodica na prvom mestu jos uvek,i necu da se prilagodim i promenim. Mada mnogi ljudi su se bas puno promenili, kojih sam tamo u jugi poznavala i mislim da bi smo se opet mogli upoznati i predstaviti se pod drugim imenom. Mozda bi se bolje slagali.
    Poruku je izmenio irnik, 04.11.2007 u 15:10

  13. #13

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Vjerovatno najbolji pokazatelj toga koliko smo se promjenuli su ljudi koje smo nekada svakodnevno gnjavili. Elem, konacno nakon 3 godine skoknuh i ja do rodne grude
    Komentari drugih: Jebote koji si ti moj otisao u tu 'meriku kad se nimalo nisi promjenio

    Salu na stranu... no i pored ovakvih komentara da sam ostao isti, blesav i bezbrizan kakav sam bio vele, u glavi sam uvidio da se dosta toga kod mene promjenilo. Dal' je doslo sa godinama ili sredina u kojoj zivim je imala veliki uticaj ne znadem
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  14. #14

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Citat baggio kaže: Pogledaj poruku
    Znate sta?

    Svaki covek koji se otisnuo i odlucio da zapocne zivot negde drugde, ili ce se asimilirati u novoj sredini ( zemlji ), ili ce zauvek patiti i dozvoliti da ga nostalgija zgrabi svojim kandzama. To jos uvek ne znaci da treba da se odrekne svoga, ali u meri. Ja recimo strasno mrzim da cujem nase ljude koji u svoj jezik ubacuju engleske reci. To onda ne lici na nista. Niti su naucili novi jezek , jezik zemlje u kojoj su se nastanili, niti su zapamtili svoj. Mislim grozno!!!

    Ja sam za ono, cuvaj svoje u srcu, ali prihvati jezik, obicaje i nacin zivota sredine u kojoj zivis, bice ti mnogo, mnogo lakse i lepse.......o, da.....ima i njih pametnih, a ima i nas i te kako glupih.

    znam sta
    jos je msm groznije.....kada cujes od ljudi koji se nisu makli dalje od lokalne prodavnice u miloj nam und dragoj otadzbini, kako je nesto cool, fancy , kako redovno prate who wants to be milioner ? big brother, pop idol i ostalo zapadno nereciklirano smece.....




    uvek od loseg postoji jos losije
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  15. #15

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Po mom mišljenju kad se negde preseliš, logično je da u čim većoj meri prihvatiš način ponašanja, jezik i navike lokalnog stanovništva, ne treba oni da se menjaju prema tebi, nego ti prema njima ... nije potrebno sakrivati ko si i odakle si, ali treba poštovati sredinu u koju si došao. lakše te ljudi prihvate, a olakša se i tebi život u novoj sredini, umesto da nonstop gledaš šta "nije kao kod nas" i patiš.

    Ja se nisam puno promenio, kod kuće razgovaramo srpski, simbolično održavamo familiarne običaje, znam ko sam i odakle sam, i to ne može da se menja, ali poštujem drugu kulturu njihove navike i jezik.

    Kad se negde preselis imas izbor - ili si gastarbajter, koji određeno vreme radi u drugoj zemlji i zaradi nešto para, nonstop u glavi idealizuje svoju bivšu sredinu i teško se ili nikad ne uklopi u novu, ili prihvatiš da je tvoja nova sredina "tvoja kuća", u kou si došao da živiš a ne da budeš gost.

    Ne secam se da li je citat iz nekog filma, ili knjige, nema teorije da se setim iz koje ali ide nekako ovako "ne gradi sebi dom od cigli, kamenja i drva, nego sagradi sebi dom u svojoj glavi, tako a gde god da odeš, uvek ćeš biti kod kuće"

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko ste intuitivni?
    Autor bebagm u forumu Psihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 18:50
  2. test: koliko ste gej?
    Autor maqa u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 19.09.2011, 22:28
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. ...koliko je duboka...
    Autor lav71 u forumu Spomenar
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 28.02.2009, 17:08
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •