Vaša umetnička dela - fotografije - Strana 4
Strana 4 od 54 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 798
  1. #46

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    @Dulle,
    trebalo je samo srediti onaj pregoreli deo,
    pošto je to spor postupak ja sam izbegao da se time bavim pa sam ostavio onako kako je izgledalo ...

    Rekao bih da si fotku učinio prilično nerealnom, voda nije tako plava i ni u kom slučaju takva ne može da bude, biljke su prezasićeno zelene kao da su od jeftine plastike ... prostor iza stabala je izgubio masu detalja koji su ostali u mraku. Krop je OK ali mislim da bi bilo bolje poraditi na izgorelom delu nego seći fotku.

    Spomenuo bih kako je Levels, Contrast, Colors, Curves, Color Balance and more najbolje koristiti u toj meri da se skoro ne primeti da su upotrebljavani, samo onoliko koliko je najneophodnije. Treba obilato koristiti opciju Fade pa naći potrebnu ravnotežu i tačku gde nam te opcije pomažu da iz slike izvučemo onoliko koliko je to uopšte moguće izvući a da se ne pretera.

  2. #47
    druze ne zanm kako ti vidis fotku ali zelena je sasvim ok .. ona fotka je imala jako slabe boje ... pregoreli de ne vredi spasavati .. nikako .. gubljenje vremena .. vodi sam dao plavu boju ... to jest nisam joj dao nego sam samo pojacao blue balans koji je preovladao na slici .. sto govori da wb nije bio podesen kako treba ..


    i da ... detalje sam zatamnio u pozadini zato sto je slika pretrpana i oko gubi orijentaciju ... nije pregledno imati toliko detalja na slici .. ovako se vidi da su neke biljke u pitanju .. i jasno se vidi voda .. sto je meni bio cilj slike .. ne pitam vas za komentar samo sam vam pokazao kako ja vidim sliku ..
    Poruku je izmenio simke, 26.12.2007 u 20:55 Razlog: spajanje poruka
    Dulle

  3. #48

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Ovo je forum, pitao ili ne pitao za komentar svi imaju pravo da komentarišu

    Vidi, Dulle imaš pravo da fotografiju vidiš kako god želiš, ne bih želeo da komentarišem umetnički utisak koji želiš da postigneš sa fotografijom ...

    Želja mi je bila da na tom primeru ukažem drugim članovima koji prate ovu temu kako treba biti obazriv u korišćenju Photoshopa, koji zna da nas povuče svojim moćima pa da se opustimo i malčice zalutamo u koloritu, nijansama, senkama ...

    Da se vratim na pominjanu fotku, meni se boje ne uklapaju, ne uklapa mi se ni nametnuti mrak u pozadini a jaka plavičanstvena boja daje fotografiji jeftin izgled pa mi deluje kao da je rađena za korice trećerazrednih ljubavnih romana.


    PS.
    Nemoj da se povrediš niti naljutiš zbog mog komentara,
    u pitanje je samo moj lični utisak koji ne moraš da uvažiš.

  4. #49

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    ali pogledaj kako slika onda gubi kvalitet ... dobro ok necu da se raspravljam .. znam shta sam hteo da kazhem ... ok je sve.
    Dulle

  5. #50

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat Dulle kaže: Pogledaj poruku
    ali pogledaj kako slika onda gubi kvalitet ... dobro ok necu da se raspravljam .. znam shta sam hteo da kazhem ... ok je sve.
    Mi razgovaramo, pa možemo i da se, kako ti kažeš, raspravljamo. Slobodno brani svoja gledišta i ubedi nas u ispravnost svojih stavova.

    Važno je da naš razgovor/rasprava ostane u granicama pristojnosti i vaspitanosti.

    Cilj nam je zajednički, da dobijemo što bolju fotografiju ali su nam pristupi, razmišljanja i ukusi različiti, što daje dovoljno prostora za razgovore.

    Želeo bih da ti skrenem pažnju na jedan ugao posmatranja ...
    Mnogo više ljudi čita temu nego što ih piše, mnogi od njih nikada nisu upalili Photoshop ali znaju šta im se dopada ... neki će pokrenuti Photoshop ili neki sličan program možda zahvaljujući baš nekoj tvojoj poruci.

  6. #51

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    ma nema nikakvih problema ... malo sam bio neurozan ovih dana .. izvinjavam se svima .. puno posla stres i tako dalje ... sve u svemu evo jedne high speed fotke kao izvinjenje ..

    znachi vreme je potpuno stalo

    Dulle

  7. #52

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat Dulle kaže: Pogledaj poruku
    ali pogledaj kako slika onda gubi kvalitet ... dobro ok necu da se raspravljam .. znam shta sam hteo da kazhem ... ok je sve.


    nemoj da si tako negativan ko bre raspravlja.. mi izmenjujemo mishljenja.. ako ti se ne svidja shta sam uradila, slobodno kazhi, necu se ja uvrediti ja isto smatram da sam mogla bolje, ali nisam.. mozhemo da probamo drugachije.. i ti i ja.. mozhda ispadne bolje, ko to zna
    ti znash shta si hteo da kazhesh, znam i ja.. ali neko drugi mozhda ne zna
    moomoo meee jooouu

  8. #53

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Malo si mu ga dala po suncu i sad mi nogice ne izgledaju izgorele, nego reš

    Odi te ljubi ja o'ma sam ih sačuv'o.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #54

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Malo si mu ga dala po suncu i sad mi nogice ne izgledaju izgorele, nego reš
    XxxXaxaxa, vish' kako isto mislimo... i ja sam pomislila kako si previshe bila na suncu pa jesi l' ti chula za 'ladovinu?
    moomoo meee jooouu

  10. #55

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Nekako mi je mutnjikava fotografija, daj malo kontrasta. Ideja mi se svidja, mislim kompozicija i to, jedino je svetlo malo lose sto se da ispraviti.
    Sve u svemi nice job, palim na spavanje sada.
    Pozdrav svima.
    Poruku je izmenio simke, 30.12.2007 u 08:03
    Dulle

  11. #56

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    da simke ... ok je obrada.. a to sivilo i daje fotki neki znachaj ... nego da vas vidim kakvi ste u paparazzo fotkama :D ili ti novinarskim

    Dulle

  12. #57

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    ma nebitno ...

    Srecna vam nova godina sve najlepse zeli vam Foto Dulle

    Zrenjanin sinoc







    Dulle

  13. #58

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Još jednom , srećna nova godina i svi praznici , sve najbolje u 2008. puno puno lepih dogadjaja i što je najvažnije da mi budete zdravi a repa dolaze same Evo jedna topla novogodišnja fotka

    Dulle

  14. #59

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Qui vit content de rien possde toute chose.

  15. #60

Strana 4 od 54 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Fotografije iz mog albuma
    Autor nenad.bds u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 14:56
  2. Vaša umetnička dela
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 01.12.2014, 20:22
  3. Nestala umetnička dela
    Autor SQUAW u forumu Umetnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 20.10.2010, 17:51
  4. HDR fotografije
    Autor goldie u forumu Umetnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.10.2010, 04:10
  5. Umetnička dela slikana vodom
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 03:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •