Sex u trudnoći
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Sex u trudnoći

    Mogu li imati seksualne odnose u trudnoći?

    Apsolutno. U urednim trudnoćama možete imati odnose sve do pucanja vodenjaka. Na pregledu kod svog lekara proverite preti li vam opasnost prevremenog porođaja, te imate li problema kao što su:
    skraćen ili otvoren grlić materice
    curenje plodove vode
    vanmaterična trudnoća
    krvarenje
    istorija bolesti koja uključuje spontane pobačaje.
    Ali, sve dok je vaša trudnoća uredna, upražnjavanjem seksualnih odnosa nećete naškoditi bebi, čak ni prilikom položaja kad je partner na vama.
    Debeli sluzavi čep koji se nalazi na grliću materice štiti bebu od infekcija. Vodenjak i snažni mišići materice takođe dobro štite vašu bebu. Iako se plod može malo promućkati nakon orgazma, to je isključivo zbog kucanja vašeg srca, a ne jer beba razume šta se događa ili jer osjeća bolove.


    Hoće li osećaj biti dobar?


    Nekim ženama čak je i bolji, nekima je lošiji. Neke trudnice osjećaju grčeve tokom ili nakon odnosa. Vaše grudi u trudnoći rastu i mogu biti jako osetljive, što u nekim slučajevima možda i neće biti najugodnije. Može se desiti da vam je vaginalni sekret obilniji ili da ste vlažniji, što može odnos učiniti još ugodnijim i lepšim, a s druge strane može da rezultira iritacijom. Ako primetite iznenadnu razliku u količini ili mirisu sekreta, idite na pregled kod svog lekara. Možda je reč o vaginalnoj infekciji ili vam je pukao vodenjak. U slučaju prsnuća vodenjaka osetićete lagano curenje plodove vode.


    Nisam baš raspoložena za seksualne odnose otkad sam trudna. Je li to normalno?

    Da, normalno je. Velike promene na (u) vašem telu rezultiraju promenama u seksualnom životu. Neke žene, konačno oslobođene briga oko začeća i kontracepcije, osećaju se lepše i zavodljivije nego ikad. A neke su pak preumorne i lenje za seks, pogotovo u prvom tromesečju. Drugo tromesečje trudnoće karakteriše povećan libido, dok u zadnjem tromesečju on jenjava pod pritiskom trudova, porođaja ili pak vašim osećajem neprivlačnosti zbog velikog stomakai sl.

    Hoće li se partnerova želja za seksom promeniti?

    Većina muškaraca smatra svoje trudne žene privlačnijima nego ikad. Ali, partnerova želja za seksom može biti smanjena i zbog brige za vas i bebu, pritiska budućeg očinstva, straha da vođenjem ljubavi ne biste povredili bebu ili čak zbog srama od odnosa u prisutnosti vašeg nerođenog djeteta.

    Je li oralni seks siguran?

    Da, oralni seks neće škoditi ni vama ni vašoj bebi, s pretpostavkom da ste u monogamnoj vezi te da ste oboje HIV negativni. U biti, mnogi parovi oralni seks smatraju ugodnom zamenom za seksualni odnos kada on zbog raznih razloga u trudnoći nije moguć. Ako niste sigurni je li vaš partner HIV negativan, koristite posebnu zaštitu koje će vam preporučiti lekar.


    Koji su položaji za vođenje ljubavi najudobniji?
    • Lezite na bok. Partner neka legne iza vas. U ovom položaju partnerova težina nije direktno na vama te vas tako ne opterećuje.
    • Lezite na kraj kreveta s nogama na podu. U ovom položaju partner kleči ispred vas te je vaš stomak slobodan.
    • Lezite na krevet, a partner neka legne ispred vas, u suprotnom smeru. U ovom položaju penetriranje je plitko što je idealno za višu trudnoću kada dublja penetracija može biti neugodna.
    • Neka vaš partner legne na krevet a vi sednite na njega. U ovom položaju takođe nema opterećenja za trbuh, a vi kontrolišete dubinu penetracije
    • Neka vaš partner sedne na čvrstu stolicu a vi mu sednite u krilo. Trbuh i materica nisu opterećeni
    Imajte vere, uz malo vežbe i eksperimentiranja naći ćete idealan položaj koji će vam savršeno odgovarati.

    Partnerove moguće reakcije na seks u trudnoći:

    Muškarci dele mnoga uzbuđenja i opterećenja s partnerkom u trudnoći, ali imaju i svoje brige i užitke.

    Ograničenja:
    • Smanjena želja za seksualnim odnosima
    • Fizička neugodnost
    • Strah od povrede ploda
    • Briga da će lekar zabraniti seksualne odnose
    Užici:
    • Uzbuđenost zbog povećanja vaših grudi
    • Uživanje u porastu vaše težine i zaobljenom stomaku
    • Bezbrižnost zbog nepotrebne kontracepcije
    • Novi načini zadovoljstva
    • Otkrivanje novih poza
    Saveti za savršen seks u trudnoći:
    • Komunicirajte! Vaše potrebe se s trudnoćom mjenjaju. Recite partneru što vam odgovara u određenom trenutku.
    • Eksperimentišite. Isprobajte različite položaje za vođenje ljubavi koje vam ne opterećuju stomak. Otkrivanje novih stvari može oplemeniti vaš ljubavni život.
    • Udobno se smestite. Pripremite mnogo jastuka da vam bude udobno i imajte pri ruci vaginalni lubrikant u slučaju da vam zatreba.
    • Proširite horizonte. Bit seksualnog odnosa nije samo snošaj. Možda ćete poželeti da se međusobno masirate, masturbirate zajedno ili uživate u oralnom seksu ako vam penetracija više nije ugodna.
    • Budite povezani. Stavljanje intime na vrh liste prioriteta u trudnoći povezuje vas i partnera na poseban način kroz ovo divno razdoblje i razvija bliskost koju ćete kasnije deliti s prinovom.




    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Iako mi je trudnoća proticala sasvim normalno (dobro, bila sam malo osetljivija nego inače), retko sam čak imala i mučnine, prilično sam ginekološki obrazovana, a lekar mi dozvolio da sasvim opušteno imam odnose uz par saveta, ja sebe nisam mogla da prepoznam, te mi je trudnoća stvarno bila "drugo stanje" i to ne samo zbog kilograma, oblog stomaka i podstanara u njemu.

    Apstinirali smo čitavih devet meseci.

    Nisam se stidela svog tela, niti sam fizički osećala neku neugodnost, ali ni ja nisam umela da opišem ono što se dešavalo. Potpuno sam izgubila želju za seksom, i muškarac me u tom smislu nije interesovao.

    Kod mojih drugarica je bilo obrnuto, nekima sex nikad bolji nego u tih devet meseci.
    Neke su se plašile za bebu.
    Neke su mislile da zbog toga imaju kontrakcije.

    Njegove potrebe smo nekako nadoknađivali proširivanjem vidika ali pošto ja nisam uživala u tome kao ranije i to smo sveli na najmanju moguću meru.

    Sve se naravno vratilo na staro kada je trudnoća prošla
    Ko zna, možda bi sa drugom trudnoćom bilo drugačije.

    Kakva su vaša iskustva?
    ( Neka se jave i tate, slobodno )

    Ili, da proširimo temu i na ostale, da li mislite da bi vam teško pala apstinencija iz ovih razloga?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Pa niko ceo dan da odgovori...

    Ja sam mnogo u trudnoci menjala raspolozenja sto se toga tice. Cas hocu, cas necu. Ne znam da objasnim taj osecaj ali mame ce me sigurno razumeti.

    Nismo apstinirali, ali nije ni bilo bas nesto mnogo seksa.
    I na svakom pregledu sam obavezno pitala doktora dal' mozemo. Mislim da smo tek zadnje tri- cetiri nedelje prestali.Vise zbog bebca nego zbog neceg drugog.
    A tek posle porodjaja nije bilo nista dva meseca... E to mi je vec malo teze palo.

  4. #4

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Uf...Pa i nismo bas bili aktivni u to vreme...Prosirivali smo vidike,kako SQUAW rece,ali ni to nije nekako prijalo tada...Hvala Bogu pa nadoknadismo propusteno a i sad u sali nedoknadjujemo,...par puta dnevno .
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Ja još nisam bio trudan

    Ali pošto je Žena sa TiganjOm velikodušno proširila temu i na nas bez tog iskustva...
    mislim da mi apstinencija ne bi teško pala...posebno ne iz Ovih razloga
    pa ja sam apstinirala 11 meseci samo zato što sam živela 1000+3 km daleko od svoje tadašnje Ljubavi...
    različite zemlje, gadna situacija u Srbiji poslednjih godina prošlog veka i nemogućnost da dobije vizu i dođe kod mene...


    ukoliko meni ne bude bilo do toga...nadam se da će shvatiti..
    ukoliko njega drmne neki od svih gore navedenih strahova...razumeću..

    nema druge...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  6. #6

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Uh dobro je! Već sam pomislila da sam jedina kojoj nije bilo do sexa u trudnoći.
    Nisam verski vaspitana ali sam sve vreme trudnoće imala osećaj da je greh sexati se, ako to mogu tako da opišem
    Taj period je trajao i dosta vremena posle porodjaja tako da smo imali muku sa tim čak i u smislu "proširivanja vidika". Tako je bilo u obe trudnoće
    Al' prošlo je, sad je sve pod kontrolom

  7. #7

    Odgovor: Sex u trudnoći

    U prvoj trudnoci sam bljuvala do 5og meseca. Nije mi bilo do zivota, a ne do sexa. U 6om mesecu sam postala trudnica nimfomanka. _deda_ je u tom periodu smrsao 7-8 kila. Nije mogao da se izbori samnom. U 7om sam otisla na odrzavanje trudnoce u bolnicu i tu se moja prica o sexu u trudnoci zavrsava.
    U drugoj trudnoci smo apstinirali.
    Eh taj sesti mesec...to nam je bio medeni mesec na koji nikad nismo otisli.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: Sex u trudnoći

    ...nisam se upoznavao sa svojom decom pre vremena...


    ...pustio sam ih da uzivaju u miru i tisini...

  9. #9

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Kad zatrudnim javiću vam kakav je osećaj!!!
    DOBRO VEČE

  10. #10

    Odgovor: Sex u trudnoći

    i u trudnoci i posle porodjaja..chim je materica otvorena normalno je da je zelja za obljubljivanjem izrazzenija...

    Ko da je sramota jebati nekog ko ima veliki stomak sa tvojim detetom i pi*kom kojoj se bash hoce 'ebati...
    Poruku je izmenio Najgora, 12.05.2008 u 06:15

  11. #11

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Ne mogu da verujem...
    Zar je ovo tabu tema?


    Ovako:

    Drzim da su Englezi vrlo prosveceni u vezi seksa, ne lazu, ne foliraju i nemaju tabue.
    Zato volim njihov pristup seksu!
    Po njima je seks za vreme trudnoce sasvim normalna pojava.

    Pa nam je to dozvolio i lekar. Pa smo to i radili tamo negde do 5. - 6. meseca.
    Pa smo i posle imali seks samo smo glavnu radnju zamenili drugim nacinom medjusobnog zadovoljavanja.

    Btw. od zaljubljene zene postoji samo jedna lepsa stvar, a to je trudna zena.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    13 Odgovor: Sex u trudnoći

    Ne znam kako je kod vas, ljudi, ali mi se u krdu nalozimo kada vidimo skotnu kosutu!!!!
    DOBRO VEČE

  13. #13

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Mislim da je to nešto najnormalnije.Dvoje decesam rodila, i u obe trudnoće sam imala gotovo redovne odnose.Više je suprugu bilo nezgodno nego meni.Kad uživam ja, uživa i dete.Kažu da dete sve oseti što i majka, pa bolje da oseti zadovoljstvo nego moju nervozu zbog nedostatka sexa.

  14. #14

    Odgovor: Sex u trudnoći

    aha..znachi tako..
    sad mi je jasno zashto neki ljudi imaju rupice na bradi...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  15. #15

    Odgovor: Sex u trudnoći

    Ono što pamtim...je da smo bivša supruga i ja bili najbliži baš u njenoj trudnoći.
    Malo smo modifikovali naše poze..ali nismo prestali da uživamo u sexu. Kao ilustraciju ću navesti da smo uveče vodili ljubav...a njoj je ujutro pukao vodenjak. To veče..sam postao otac onog dečaka sa slika .
    Btw...znam da sam tokom njenog boravka u bolnici (cirka 4-5 dana) bio i ujutro i oko podne i za vreme posete i uveče sa njom. Bila je to njena želja jer se tako osećala potpunije, prihvaćenije i voljenije.
    Posle izlaska iz bolnice...imala je jak libido...tako da smo vrlo brzo nastavili da redovno (doduše pažljivije) vodimo ljubav. Ne vidim neku prepreku tome ako je trudnoća u normalnim tokovima.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 12.07.2010, 14:33
  2. Kako sačuvati zube u trudnoći?
    Autor kataklinger u forumu Zdravlje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.02.2010, 01:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •