Vreme leči sve - Strana 9
Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 177
  1. #121

    Odgovor: Vreme leči sve

    Ne.. Vrijeme ne liječi (možda sam to već i rekla). Mi sami liječimo kad bude vrijeme. Kad smo mi sami spremni da krenemo dalje.

    Vrijeme je samo period koji je potreban da mi sami izađemo iz kuršlusa osjećaja. Ono se bespotrebno navodi kao 'lijek' ali je u biti samo sporedna stvar koja je neizbježni pratioc u našem životu.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #122

    Odgovor: Vreme leči sve

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Vreme, samo po sebi, ne leči ništa. Ali, protokom vremena rane koje su nam nanete u prošlosti blede, bar je tako u mom slučaju.
    Pa upravo otud i taj izraz, vreme leci sve..
    Nekom treba manje, nekom vise vremena za samoizlecenje i zaborav..

    Kod mene je to ovako..

    Desi se ljubav..u tu ljubav ulazim otvorenog srca, dajem se potpuno bez zadrske, ne igram nikakve igre kojima je velika vecina sklona ( a upravo te igre su u vecini slucajeva razlog raskida jer izazivaju inat koji je najveci neprijatelj ljubavi), ne krijem osecanja i otvoreno i direktno ih saopstavam..nemam strah i kocnice usled straha da cu biti povredjena..
    Po meni, ta prica o vecnoj ljubavi je ustvari nase kajanje za necim sto nismo uradili, a mogli smo, zbog reci koje nismo izgovorili, a mogli smo, zbog glupog inata koji smo vodili, a nije bilo potrebe..
    To je ono sto tisti..nase greske i propusti..neizgovorene reci..
    Ja nemam problem s tim i zato mogu da zaboravim..

    U tome je poenta..
    Sada je dalje pitanje ko koliko moze da se suoci sa sobom i svojim greskama..i jos vece je pitanje, ko koliko ima hrabrosti da ih ne ponavlja..
    U ljubavi nema mesta za strah i inat..ili si lav ili nisi..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #123

    Odgovor: Vreme leči sve

    Vreme je nadobudni saralatan ...
    I nista vise ...
    Ako sam mu rek'o ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  4. #124

    10 Odgovor: Vreme leči sve

    Koliko god izgledalo nemoguce, da, vreme zapravo leci sve. Rane ce se zaceliti kad tad, oziljak ce naravno ostati, sad koliko je primetan, zavisi... Bilo mi je potrebno mooogo vremena da prebolim svoju prvu ljubav, i dan danas, kada ga sretnem, nije mi svejedno... Upoznala sam ga sa 17 godina, nepunih. Slusala sam o njemu i pre, ali nisam ga licno znala. Dve varosi, jedna pored druge, svi se znaju. Popularan decko, zgoodan, sve devojke ga zele, a muksarci gaje prema njemu neko straho-postovanje. A ja dobro dete, lepa, naivna i uzorna, bas takve se lepe za mangupe. Imala sam srecu pa nije bio kreten, zaljubio se, kasnije i zavoleo, pa je bio divan. Trajalo je dve i po godine, dve godine sam svakodnevno bar 5 sati dnevno provodila sa njim. A onda upisali fakultete, on u Zemunu, ja otisla za Belgiju. Veza na daljinu nije dolazila u obzir, ni ja a ni on ne bismo izdrzali. Vidjali smo se posle toga jos 6 godina povremeno, kad god sam ja dolazila, bez obzira da li ja ili on imamo nekoga... A onda vise nije moglo tako, on je zeleo da se skrasi, njegova Marijana je bila trudna, a i ja sam imala dugu vezu, koja je kasnije prerasla u brak.
    Sa 17 godina uvukao se u moj zivot, usao pod moju kozu i ostao u mom srcu do dana danasnjeg. Samo sto sada ne gajim nikakvu nadu, ne mastam, nije mi tesko, kad se setim njega skoro ni malo ne zaboli. Cujemo se, vidimo po nekad, iplacemo se. I pre i posle njega bilo ih je, imam dva propala braka iza sebe, i mnogo 'ljubavi', ali on je uvek bio i ostao nesto posebno, nikada nikog nisam volela kao njega. Nasi putevi su se razisli, stvarno retko ga sada vidjam. Ja sam na relaciji Pariz -Beograd, u rodnu varos retko idem, (za Bozic, i leti za slavu i ostanem do vasara jos par dana, a izmedju i rodjendan moje majke i godisnjica mojih roditelja, i rodjendan najbolje drugarice iz detinjstva, i kume) on je sada na relaciji Kragujevac - njegova varos... Srecno je ozenjen, ima dvoje dece, pivski stomacic, jos uvek se druzi sa istim ljudima, zivi u istoj ulici, samo par kuca dalje od njegove rodne, jer ima dva brata, pa nije on nasledio kucu nego plac, njegova zena je prava suprotnost meni. Ne bih da budem lazno skromna, ali zaista izgledam kao da mi je 23, imam dva fakulteta i jako drzim do svog izgleda, i dalje izalazim po nocnim klubovima sa drugaricama kad god mogu, ali ne zanemarujem obaveze. Dok je ona posvecena porodici, 4 razreda srednje i zapocet fakultet, tipicno, bez bas nekog smisla za modu, premrsava, nekako pokunjena. Ona je onaj tip zene kojoj ce za par godina poceti da se kvare, i ispadaju zubi, cije ce lice prekriti bore, koja ce celog zivota zaliti jer nije postala ono sto je mogla, ako postane uopste i svesna toga i sa kojom ce on biti zbog dece, iz navike, sazaljenja, ako je ljubavi ikada i bilo, i koju ce varati na svakom koraku, mada ni ne sumnjam da to vec radi.
    Pored sebe imam konacno coveka koji je skoro sam sigurna onaj pravi, ali ipak sam sina nazvala imenom svoje prve ljubav...

    Da, vreme leci sve...
    Poruku je izmenio stillshine, 12.05.2010 u 23:56

  5. #125

    Odgovor: Vreme leči sve

    Citat Vronsky kaže: Pogledaj poruku
    Vreme je nadobudni saralatan ...
    I nista vise ...
    Slazhem se, chika Dule
    od ljudi mozhemo napraviti duhove ako ih ignorishemo..vremenom, to je nachin na koji ih ubijamo i pretvaramo u kamen - tu su, ali ih i dalje kazhnjavamo tako shto ih ne vidimo.
    vreme kod tak'ih sluchajeva, ne pomazhe
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #126

    Odgovor: Vreme leči sve

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    od ljudi mozhemo napraviti duhove ako ih ignorishemo..vremenom, to je nachin na koji ih ubijamo i pretvaramo u kamen - tu su, ali ih i dalje kazhnjavamo tako shto ih ne vidimo.
    vreme kod tak'ih sluchajeva, ne pomazhe
    Ja sam se dugo sa sobom prepirala oko toga koja je taktika bolja i zdravija, da li to ubijanje i pretvaranje u duhove tako što ih isključujemo iz života, brišemo iz imenika, stavljamo na ignore i tako redom, ili možda bolje radi ako stegnemo zube i dozvolimo im da nam budu u životu i da u vremenu koje im poklonimo sami pokažu koliko vrede ili ne i u drugom slučaju im lepo dozvolimo da izvrše samoubistvo i mi ostanemo čistih ruku i mirne savesti.

    Ne znam, znam da duhovi dođu uvek nazad da me pozdrave i podsete, ušunjaju se u san ili izlete iz neke potpuno dobronamerne opaske nekog dragog bića, jer svet oko mene misli da su ostali u prošlosti, i ja to mislim ponekada, mada ne uvek.

    Ne leči vreme, leče neke nove velike ljubavi ako se dese, ako se mi otvorimo i budemo dovoljno srećni da prepoznamo i preuzmemo rizik. Vreme samo prolazi i donosi tonu iskustva i briga i obaveza, ali ne leči.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #127

    Odgovor: Vreme leči sve

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam se dugo sa sobom prepirala oko toga koja je taktika bolja i zdravija, da li to ubijanje i pretvaranje u duhove tako što ih isključujemo iz života, brišemo iz imenika, stavljamo na ignore i tako redom, ili možda bolje radi ako stegnemo zube i dozvolimo im da nam budu u životu i da u vremenu koje im poklonimo sami pokažu koliko vrede ili ne i u drugom slučaju im lepo dozvolimo da izvrše samoubistvo i mi ostanemo čistih ruku i mirne savesti.
    Uvek sam za ovu drugu taktiku..
    Bezanje od problema samo pogorsava stvar i nikada ne donosi olaksanje..

    Ako nekoga koga volis pustis da ostane u tvom zivotu, iako vise niste u vezi, najcesce se vremenom ispostavi da i nije bas toliko vredelo..ali ako ga stavis na ignore, zauvek ti ostaje idealizovana slika pred ocima i zal za njim ili njom..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #128

    02 Odgovor: Vreme leči sve

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku

    Ne leči vreme, leče neke nove velike ljubavi ako se dese, ako se mi otvorimo i budemo dovoljno srećni da prepoznamo i preuzmemo rizik. Vreme samo prolazi i donosi tonu iskustva i briga i obaveza, ali ne leči.
    upravo rana se otvara prilikom susreta iste

    nego..., dođi da bolujemo zajedno.

  9. #129

    Odgovor: Vreme leči sve

    sve je sirok pojam
    oziljci ostaju ..sad ne mislim na zaljubljenost
    vec na sve teske momenta koji nas snadju...
    svako razlicito amortizuje udarce

  10. #130

    Odgovor: Vreme leči sve

    Vreme leči...ali ne može da me natera da zaboravim....

  11. #131

    Odgovor: Vreme leči sve

    Vreme ne leci nista.
    Mi lecimo vreme i sebe u sadasnjem vremenu.
    ...
    Hvatama sebe sve cesce u situacijama u kojima ne pricam o nekim stvarima iz proslosti. Jednostavno ne pricam vise o tome. Ali to ne znaci da o tome ne razmisljam i da me to...neko proslo vreme ne stigne...redovno.

    I da, sve prodje.
    I mi prodjemo.

    Izleceni ili ne.
    Samo i samo zbog toga "sada/sadasnjica" poseduje neki "visi"smisao, koji uglavnom dokucimo tek kada se osvrnemo na nju u past tensu....
    Poruku je izmenio triViALna, 17.08.2010 u 03:08 Razlog: layout...
    Never confuse movement with action.

  12. #132

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Vreme lechi sve,samo hemoroide ne...Hehehehe...
    Me Bring Da Enlightenment...

  13. #133

    Odgovor: Vreme leči sve

    Ne leci vreme nista.
    Ponekad ponudi samo zaborav.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #134

    Odgovor: Vreme leči sve

    Vreme ne leči ništa, ono nam samo pomaže da se na sećanjima nataloži prašina, da postanu mutnija i maglovitija, a naše srce tuče i dalje, samo je prekriveno tom "prašinom" vremena koja otkucaje usporava, ali ih nikako ne umrtvljuje.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #135

    Odgovor: Vreme leči sve

    Da, vreme leci sve...Sad zavisi koliko je vremena potrebno, za neke stvari par dana, za neke malo ozbiljnije stvari par meseci, ali na kraju sve prodje i sve se zaboravi, emocije prestanu a secanja ostanu...Jedino za neke lose stvari treba jako, jako puno vremena, tad se vreme meri godinama...

Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ovo se slušalo u moje vreme
    Autor robi u forumu Muzika
    Odgovora: 1010
    Poslednja poruka: 09.09.2017, 15:57
  2. Vreme neznosti...
    Autor diktatorka u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.09.2013, 14:12
  3. Radno vreme
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 07.12.2010, 21:02
  4. Kafa? Ma ne, vreme je za čaj...
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:19
  5. Vreme leti...
    Autor Sokica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.06.2009, 23:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •