Vreme leči sve
Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 177
  1. #1

    Vreme leči sve

    kolko cesto cujete ovu standardnu izreku vrijeme lijeci sve,da li vam se desavalo da ste ludo zaljubljeni u momka da on raskine sa vama i da zahvaljujuci vremenu sve zaboravite

  2. #2

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Desavalo se. I koliko god tada, u tom trenutku, izgledalo da ta osecanja nece proci,da neces nikad prezaliti, preboleti tu ljubav, sve prodje.
    Nikad se ne zaboravlja, barem je tako kod mene, ali osecanja prodju, tako da se slazem sa izrekom da vreme leci. Ne skroz, ali leci.

  3. #3

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Hiljadu puta sam sebi ponovila tu izreku ali ipak mislim da vreme ne leci sve. Neke stvari ne mogu da se izlece i da prodju kod mene. Mogu samo da budu u drugom planu.

  4. #4

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Upravo tako.

    Nema tog vremena koje bi moglo da izleči neke rane koje u meni postoje.
    Ponekad se samo pritaje, pa steknem sumanuti osećaj da je prošlo, da je vreme neumitno odnelo sa sobom bol...

    A onda...neki tuđi pogled ili osmeh, neka pesma, ili miris probude u meni sve ono što sam mislila da je deo neke davne priče..
    Tada se, kao bumerang, bol ponovo vrati i postane tako živa...

    Ja postanem svesna upravo toga što je Goldi napisala - vreme neke stvari ne leči...samo budu potisnute u drugi plan...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #5

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    da li vam se desavalo da ste ludo zaljubljeni u momka da on raskine sa vama i da zahvaljujuci vremenu sve zaboravite
    Zahvaljujuci vremenu i nevidjanju, jer dok smo se cimali i vidjali i .... nikako nije mogla proslost da se ostavi iza sebe prosto zato sto smo je cvrsto drzali i zarobili u sadasnjosti. Ali to nikuda ne vodi... Tek kada smo prestali potpuno da se vidjamo moje srce se otvorilo za druge ljude i nove ljubavi. Eto, tako sam prebolela, ali zaboravila...
    Evo, promenila sam potpis

  6. #6

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Ne leci sve...Bilo bi zaista odlicno da je moglo da mi zaceli rane koje ce boleti dok me ima.Vreme mi samo skrene misli na druge stvari ali me zato i jako brzo podseti na bol...
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Kako odgovoriti na ovo pitanje?
    Ako se lokalizujemo na lecenje secanja..... Mislim da leci sve!
    Nazalost zivimo prekratko da to doznamo, tako da u okviru naseg zivotnog veka vreme ne moze da izleci sve. Neko jednostavno nestigne da izadje iz bola i ludila koje negativno secanje moze da donese. Zapravo, vreme koje je neispunjeno i okrenuto secanjima ne moze da oporavi coveka i dovede ga u kriticki pogled na proslost, vec ga nose osecanja.

    Neke stvari koje su nam danas daleko izgledaju pomalo i smesno, a jako smo zbog njih patili. Ipak one najkrupnije i dalje postoje kao nesto, na sta se namrstimo kada se secanja vrate. A vrate se od nekog novog bola u sadasnosti kada se negativna secanja pokrenu, pa ljudi cesto kazu "nakupilo mi se svega".

    Ono sto ne zelimo da zaboravimo i bas zelimo da nas boli, mozda da to nikada nebi ponovili, ostaje u secanju do kraja zivota. Za te stvari covek nema popuštanja, oproštaja ili razumevanja. Ili mu se ne dogodi nesto toliko jako u zivotu da sva njegova predjasnja bol padne pod sesir neke nove.

    Prezir, gnev, bol, patnja, nepravda, gubitak.... sve sto moze da boli, mora se razumom pobediti i nadjacati. Time velicamo zivot i dajemo mu prednost nad smrti. Jedino je nasa bol nama jasna i ne mozemo zaboravljati zato sto neko drugi pati jace.

    Zato bih vreme nazvao prvim preduslovom za volju i snagu coveka koja moze da zaleci sve duhovne rane.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  8. #8

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Vreme leci sve - mozda malo izlizano zvuci, ali uglavnom je tako! Mislim da ne leci sve ali veci deo da! Mada je bitan faktor i ne vidjati se sa ljudima, ako su oni uzrok, patnje i boli, a uglanom jesu! Nekad nam je tesko da se pomirimo sa cinjenicom da nekog moramo da zaboravimo, i tog momenta nam je ta izreka toliko smesna i bezveze, ali kad vreme zaista prodje, vidimo da je ipak to ono sto nam je trebalo!

    Mada nije uvek tako!!!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  9. #9

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    pa ako je veza u pitanju, pored vremena i ne vidjenja. Jako bitan faktor je i ici korak više, tj osobu koja će zaseniti onu prethodnu, da se tako izrazim.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  10. #10

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Vreme ne leči. Vremenom samo prosto navikneš na tu bol, pa ti nije stalno prisutna u mislima i srcu. Upravo ono što Sansić kaže: dovoljan je momenat u kom će se desiti nešto što će te protresti i sa sobom doneti sav intenzitet bola.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Vreme leči sve

    Vreme je faktor koji nam pomaže da neke druge stvari koje proživljavamo uskladištimo na mestu onoga što želimo da zaboravimo.
    Što više vremena prođe, više ćemo potiskati neke stvari, a sve više će na njihovo mesto dolaziti nešto drugo.

    Na žalost, neke situacije i neki ljudi teško se zaboravljaju, i samo je pitanje dana kada će nas bilo koja sitnica podsetiti na njih i vratiti stare bolne uspomene.

  12. #12

    Odgovor: Vreme leči sve

    ...to je glupost...neke rane nikad ne zarastu....

  13. #13

    Odgovor: Vreme leči sve

    To sto pricaju je cista glupost ako ste nekoga stvarno voleli nikada ga necete zaboraviti, mozda cete malo zaleciti rane ali nikada potpuno zaboraviti.

  14. #14

    Odgovor: vrijeme lijeci sve...

    Citat Zvonchica kaže: Pogledaj poruku
    Nikad se ne zaboravlja, barem je tako kod mene, ali osecanja prodju, tako da se slazem sa izrekom da vreme leci. Ne skroz, ali leci.
    Tačno. Najveći deo izleči vreme, a ostatak nova ljubav . Bar je tako kod mene uvek bilo
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  15. #15

    Odgovor: Vreme leči sve

    otrcane fraze...ne verujem u to,nesto se ipak nikad ne zaboravlja...
    Ćuti i prenesi dalje....

Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ovo se slušalo u moje vreme
    Autor robi u forumu Muzika
    Odgovora: 1010
    Poslednja poruka: 09.09.2017, 15:57
  2. Vreme neznosti...
    Autor diktatorka u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.09.2013, 14:12
  3. Radno vreme
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 07.12.2010, 21:02
  4. Kafa? Ma ne, vreme je za čaj...
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:19
  5. Vreme leti...
    Autor Sokica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.06.2009, 23:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •