Fotografije na cigaretama
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Fotografije na cigaretama

    Fotografije tkiva zahvaćenog rakom delotvornije od pisanih upozorenja



    LONDON - Rezultati istraživanja sprovedeni u četiri zemlje, SAD-a, Kanadi, Britaniji i Australiji, u kojima je na raznim stranama sveta sudelovalo oko 15.000 dobrovoljaca, pokazali su da upozorenja o štetnosti pušenja iskazana na fotografijama delotvornije utiču na sviest pojedinca da prestane pušiti od pisanih upozorenja, preneli su britanski mediji.
    Istraživanje Sveučilišta Washington pokazalo je i da su redovna pisana upozorenja, napisana velikim i masno otisnutim slovima takođe delotvornija od nekih drugih koja je teže primetiti.

    U Velikoj Britaniji će se na upozorenja o štetnosti pušenja koja će se iskazivati fotografijama preći već tokom ove godine. Kanada koristi grafička rešenja, poput teksta objavljenog na kutiji cigareta, prema kojem pušenje uzrokuje impotenciju, a ispod njega je prikazana odbačena cigareta.

    Australijanci pribegavaju velikim pisanim upozorenjima na kutijama cigareta, koje su uveli pre osam godina, a tekst otisnut manjim slovima u Sjedinjenim Državama koristi se još od 1984.

    Na pitanje primećuju li takva upozorenja, oko 60 posto kanadskih pušača odgovorilo je da ih često primećuje, u Australiji je na isto pitanje potvrdno odgovorilo 52 posto pušača, a u SAD-u 30 posto.

    Većina pušača 'najbolje' je reagovala na fotografije s prikazima kancerogenih promena što ih uzrokuje pušenje u usnoj šupljini, na plućima, mozgu i drugim organima.
    "Ovo istraživanje pokazuje da bi u svakom slučaju trebalo podupreti predlog britanske vlade o tome da se na kutije s cigaretama uskoro stave i fotografije", smatra predsednica anti-pušačkog udruženja "Ash" Deborah Arnott. "Pozivamo vladu da istraje na prikazivanju što sugestivnijih fotografija bolesnih organa na kutijama s cigaretama te da to pravilo uvede što je pre moguće."
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Fotografije na cigaretama

    Proslo ljeto dok sam bio u Kanadi prinestane mi moje zalihe cigareta, ustvari jedna pakla se i ne moze nazvati zalihom. Elem, daju oni meni upustvo sta bi po jacini bilo OK za moja pluca. Odem u radnju kupim 3-4 kutije i kad sam dosao kuci imas sta da vidis. Na svakoj pakli je bila slika upravo organa unistenih duvanskim dimom. Iskreno svaki put kad sam uzeo da zapalim sam se zapitao jel sa mnom sve uredu. Ljudi mi tamo predocili sta sve moze da izazove pusenje a ja opet pusim. No svakako da je imalo ucinka, mogu slobodno reci da za vreme provedeno u Kanadi sam smanjio pusenje u pola.
    Al' sad nema sanse da se sjetim imena cigareta da vam zakacim koju sliku ovde, ajde Kanadjani pomagajte. Kutija je manja i crvena, al sam dao opis
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Fotografije na cigaretama

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    No svakako da je imalo ucinka, mogu slobodno reci da za vreme provedeno u Kanadi sam smanjio pusenje u pola.
    U tome je poenta Eto, ti bar misliš da je to pozitivno. A ja iz zajebancije pre neko veče ispričah drugaricama koje su se krile negde u dimu ovu priču. Ne završih, a iz dima zagrmeše glasovi: KAKO IH NIJE SRAMOTA????

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Fotografije na cigaretama

    cijeli dan sam bezuspijesno pokusavao da se sjetim kako se zovu gore pomenute cigarete... morao sam da zovem svoje Kanadjane da mi pripomognu...

    elem cigarete su Du Maurier a jedna od slika (mozda najucinkovitija ):

    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Fotografije na cigaretama

    e jbga, meni ni slike ne pomazu...jedino neka motka preko leđa...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

Slične teme

  1. Motorsport fotografije
    Autor Alen13ASC u forumu Auto-moto
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.12.2018, 01:52
  2. Paparazzo fotografije
    Autor vlado u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 4124
    Poslednja poruka: 11.07.2017, 22:03
  3. Vaša umetnička dela - fotografije
    Autor swba u forumu Umetnost
    Odgovora: 797
    Poslednja poruka: 16.07.2016, 15:18
  4. Fotografije iz mog albuma
    Autor nenad.bds u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 14:56
  5. HDR fotografije
    Autor goldie u forumu Umetnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.10.2010, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •