Prodaja beba
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Prodaja beba

  1. #1

    Prodaja beba

    Medicinska sestra uhvaćena u pokušaju prodaje bebe



    Policija je na delu uhvatila medicinsku sestru u jednoj kirgistanskoj bolnici, dok je policajcima na tajnom zadatku pokušala prodati muško novorođenče za 600 američkih dolara.

    Ceo je postupak sniman kamerom što sestri nije bilo nimalo čudno, jer budući roditelji često snimaju decu. Nakon obavljene 'kupoprodaje' sestra je uhapšena. Prema javljanjima ruskih medija sestra je 'kupcima' objasnila kako je bebi majka preminula, no sudeći prema drugim izvorima majka je napustila sina nakon teškog porođaja. Policija sumnja kako je ovo samo jedna u nizu prodaja novorođenčadi u Kirgistanu. Prema izveštaju UN-a oko 80 posto tamošnje dece do svoje 15 godine živi na rubu siromaštva u domaćinstvima koja imaju po 2,15 američkih dolara po glavi člana domaćinstva.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prodaja beba

    Prica mi bash neki dan prijateljica kako je neka njena tetka ....rodila bliznakinje i odmah joj kazu kako je jedna mrtvorodjena..i sad kako je zena bila u nekoj nezavidnoj finansijskoj situaciji tada...To joj ono mozda i bilo lakshe s ovom jednom...
    No kasnije se zena ponovo udala u veoma imucnu porodicu...da ne duzim prichu...
    Ishla zena jedared u Beograd bio neki problem u banci...i poslali je u BG...
    Ushla zena u banku i za shalterom vidi svoje dete...
    Zena shlog da je uhvati nista joj nije jasno....
    takva jedna je ispratila na autobus...
    I tamte vamte ispostavi se da je ova usvojena ...Tachnije ta njena "mrtvorodjena" cerka...
    I to zena sazna tek posle 30 g. a mogla je 'ladno nikad i da ne sazna...

    Stvarno su mi uzasne te stvari....
    Najezim se pri samoj pomisli...
    O ljudima koji to rade tek nemam reci...
    Ne znam kako neko moze da spava znajuci da je nekoga odvojio od majke i obratno...
    Poruku je izmenio Kill Bill, 08.02.2007 u 23:52 Razlog: a pismenost moja...sta bi drugo...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prodaja beba

    Znam jednu zenu koja je rodila dete u cetvrdesetoj godini. Trudnoca je bila regularna. I posle porodjaja su joj rekli da je dete mrtvo. I ona nije trazila da vidi mrtvo dete. I kazu ljudi da obicno majke koje rode mrtvu decu ne zele da vide tu bebu jer im je tesko i lose se osecaju posle porodjaja. Mozda su oni njenu bebu prodali? Nikada nije dobila smrtovnicu.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prodaja beba

    Majka moje snajke je rodila tri tjerke i sina za kog su joj rekli da je mrtvorodjen...
    Evo, vetj par godina pokushavaju da pronadju tog momka, jer se ispostavilo da su sestra i doktor koji su je porodili, prodavali novorodjenchad.....
    Strashno....

    Meni se mnogo boljom chini varijanta porodjaja u privatnoj klinici.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prodaja beba

    Kada sam bila trudna sa cerkama ...jojjj slusala sam svakakve price ...i cak i ove....to je bilo vreme inflacije i nemastine ali ni u jednom trenutku nisam pomislila da dam svoje dete...ili ne daj boze prodam.
    Stvarno nesvatam ljude koji to rade ...i za mene to nisu ljudi ...nego..(nije lepa rec)....
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Prodaja beba

    Težak materijalni položaj, život na ivici egzistencije, često služe kao opravdanje za ovakve kriminalne radnje. Kao, baš sam je rešila bede... Kao, jedna usta manje za hranu...
    Ono što je bitno, naravno, a to je prevencija - o tome nema baš mnogo tekstova... Ili ne dopiru do tih Kirgiza... Ma, kakvi Kirgizi i Aboridžini... U srcu Srbije ima toliko pobačaja, čedomorstava, preprodaje... Svako malo osvane tekst u nekim novinama na tu temu.
    Poznajem porodicu koja je usvojila dvoje dece, od kojih je jedno nadjeno u vozu, a drugo ispred nečijih vrata. Da li su prodavana, ili odbačena - slično je... Mislim, slične su posledice po tu nesrećnu decu.
    Ali, kada neko želi dete, pa ga rodi i ono bude proglašeno mrtvorodjenim, a ustvari je predmet kupoprodaje, e, tu je već situacija drugačija... Za takva zlodela, ne postoji adekvatna kazna. Odabrala bih natežu...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Prodaja beba

    Ne mogu da razumem zene tj majke koje svoje bebe prodaju !Nije to samo egzistencija u pitanju nesto se desi u glavi zene.
    Takodje nemogu da shvatim da majke svoje novorodjence zadavi ili baci u plasticnu kesu pa u kontejner,dok bi neki oberucke prihvatili tu bebu,jer nemogu da imaju svoju.Nemogu da shvatim da se neki medicinski radnici bave lazima i prodajom istih beba.Strasno bilo je to i na TV u nekoj emisiji kad su ljudi saznali da im je dete zivo i zdravo u nekoj desetoj porodici i zaista zivimo u groznom svetu kad se desavaju grozne stvari.Uzas!
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe
      Vrh

Slične teme

  1. Beba sa Vama u krevetu..
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 16:20
  2. ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...
    Autor Mopiell u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 27.08.2009, 09:58
  3. Osip kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 07:30
  4. Prehlada kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 11:24
  5. Problemi kod beba
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.01.2007, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •