Sportske zanimljivosti
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 85

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Ian Thorpe otišao u penziju



    Najuspešniji australijski plivač svih vremena, Ian Torp, odlučio je da završi karijeru. Torp ima samo 24 godine, a u "penziju" odlazi sa devet olimpijskih medalja, od čega pet zlatnih.

    "U nedelju sam odlučio da ne učestvujem na svetkom prvenstvu. Ta odluka povukla je za sobom i drugu, mnogo težu, da se više na bavim plivanjem profesionalno. Bila je to teška odluka, ali sam ponosan na sebe što sam tako odlučio. Imam 24 godine, u stvari samo 24 godine. I dalje sam mlad za sva iskušenja koja me očekuju i koja ću u nastavku života doživeti. Naravno, dovoljno sam i star da prihvatim sve što sam ostvario do sada i što mi je omogućilo život kakav imam i uopšte priliku da život promenim," rekao je fantastični Torp u dirljivom obraćanju novinarima.

    Na svetskim prvenstvima osvojio je 11 zlatnih medalja, a drži svetski rekord na 200 i 400 metara slobodnim stilom. Na Olimpijskim igram u Atini osvojio je između ostalih, zlatne medalje na 200 i 400 m slobodno, a postao je prvi plivač u istoriji Olimpijade koji je na jednim Igrama osvajao trofeje na 100, 200 i 400 metara.

    preneto sa b92



    Evo, upravo sam čula ovu vest i ne mogu da verujem da ovog čoveka više neću gledati kako pliva Poštujem kad se sportista ovakvog kalibra povuče, ali apsolutno mi nije jasan razlog. Zašto mu se više ne pliva, verovatno on sam zna. Zapamtiću ga kao vrhunskog sportistu, respect od SQUAW. Big respect!

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Ian Thorpe otišao u penziju

    sta drugo reci na ovu vijest... stvarno sta sportisti njegovog kalibra treba da donese ovakvu odluku... covjeku nije blio ravnog
    ostvario svoje ciljeve ili ne ostavio je dubok trag
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Sportske zanimljivosti

    Real Madrid i Barselona najbogatiji na svetu

    Španski fudbalski klubovi Real Madrid i Barselona nalaze se na vrhu liste klubova sa najvećim prihodom u prošloj sezoni, objavila je revizorska kuća "Diloit".

    Real Madrid je drugi put uzastopno na vrhu liste najbogatijih klubova, sa oko 292 miliona evra, dok je Barselona bogatija za oko 259 miliona evra.

    Najviše novca zaradilii su od prodaje TV prava, a "Diloit" predvidja da će ova dva kluba u ovoj sezoni imati prihode veće od 300 miliona evra.

    Na trećem mestu je italijanski Juventus, koji je prošle sezone pre izbacivanja u drugu ligu, zaradio 251 milion evra. Engleski Mančester junajted, koji je devet godina za redom bio klub sa najvećim prihodima u svetu, nalazi se na četvrtom mestu sa 242, 6 miliona evra.

    Medju 20 najbogatijih Engleska ima osam klubova, Italija četiri, Nemačka tri, Španija dva, a Francuska, Škotska i Portugal po jedan.

    (Beta)
    Poruku je izmenio DarkRed, 08.02.2007 u 18:37 Razlog: Dobih - reputaciju(koji si ti slepac jbt) ha ha, ala ovi iz agencije Beta prave greške u kucanju: s-š,fali h, hvala bezimeni!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #4

    Odgovor: Sportske zanimljivosti

    MOK od TV prava očekuje više od tri milijarde

    Cena, koju će plaćati televizije za prenose sa zimskih olimpijskih igara u Vankuveru 2010. i letnjih u Londonu 2012. biće veća za 40 procenata, izjavio je Ričard Karion, član Izvršnog odbora Medjunarodnog olimpijskog komiteta (MOK).

    To praktično znači, dodao je on u izjavi agenciji Rojters, da će televizijska prava za emitovanje prenosa sa tih igara značajno premašiti tri milijarde dolara.

    MOK je za ukupno 2,5 milijarde dolara prodao televizijska prava emitovanja za zimske olimpijske igre održane u Torinu i za predstojeću letnju Olimpijadu u Pekingu 2008, što je tada bio istorijski rekord.

    Za idući olimpijski ciklus već su zaključeni ugovori sa televizijskom kućom NBC za područje SAD, i to za 2,2 milijarde dolara, i sa Evropskom radiodifuznom unijom (EBU) za veći deo Evrope, u iznosu od 614 miliona dolara.

    Tome još treba prirodati i novac koji će biti prikupljen od velikih televizijskih kompanija iz Latinske Amerike, Afrike, Australije i Azije.

    Deo najavljenog poskupljenja odnosiće se na takozvane nove medije, odnosno za televizijske prenose posredstvom Interneta i mobilnih operatera, od kojih se procenjuje da će se obezbediti 15 procenata od ukupnih finansijskih prihoda, istakao je direktor marketinga MOK-a Timo Lume.

    Cena kupovine televizijskih prava je u stalnom porastu. Tako su, recimo, za prvi direktni prenos sa igara u Skvo Veliju i Rimu 1960. godine televizije platile ukupno samo nešto malo više od milion dolara.

    U Evropi je na cenu za idući ciklus igara uticala i konkurentska borba, pošto je EBU, koja udružuje javne televizijske servise u 51 zemlji, prvi put od 1960. godine morala da učestvuje na konkursu i nadmeće se sa privatnim tv kompanijama.

    Televizijskim kućama se i pored stalnog povećanja cena za kupovinu prava emitovanja to očigledno isplati. Tako je, recimo, televizija NBC samo od igara održanih u Atini zaradila 65 miliona dolara.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  5. #5

    Odgovor: Sportske zanimljivosti

    Romario postigao 990. gol u karijeri

    Proslavljeni brazilski fudbaler Romario postigao je het-trik za ekipu Vasko da Game na prvenstvenoj utakmici protiv Volta Redonde, a treći pogodak na tom susretu bio je njegov 990. u karijeri.

    Jednom od najboljih napadača u istoriji fudbala sada nedostaje još samo deset golova da ispuni svoj cilj i da posle nedostižnog Pelea postane drugi igrač sveta koji je u karijeri na zvaničnim utakmicama hiljadu puta savladao protivničke golmane.

    Iako je u 42. godini gotovo dvostruko stariji od većine saigrača, Romario se i dalje sa lakoćom poigrava sa odbranama protivnika i trese mreže kao u najboljim danima, kada je reprezentaciju Brazila na Mundijalu 1994. predvodio do titule prvaka sveta.

    Na utakmici protiv Volta Redonde, koju je Vasko dobio rezultatom 6:1, Romario je tri gola postigao za svega deset minuta i na taj način pokazao da će veoma brzo ispuniti životni san i priključiti se na listi slavnih Peleu.

    Najbolji igrač sveta svih vremena je u karijeri dao 1.087 golova na zvaničnim utakmicama, a još 194 gola postigao je na egzibicionim susretima.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  6. #6

    Odgovor: Sportske zanimljivosti

    Divac neće penziju i nacionalno priznanje!

    Jedan od najboljih sportista Srbije svih vremena, košarkaš Vlade Divac nije želeo da iskoristi pravo na nacionalno priznanje u sportu.

    Eks reprezentativac, koji u svojoj bogatoj karijeri ima tri titule svetskog prvaka i olimpijskog vicešampiona, tri puta je pozivan da dostavi potrebnu dokumentaciju Vladi Srbije, ali se nije odazvao ni na jedan poziv, prenosi "Sport".

    U Upravi za sport Vlade Srbije zvanično je ažurirano više stotina pridošlih dokumenata, pa je odlučeno da bude podeljeno 430 diploma za osvajače medalja na olimpijskim, svetskim i evropskim šampionatima.
    Svi zaslužni sportisti imaće pravo i na mesečnu naknadu - tačnije njih 421, jer preostali nisu napunili 35 godina godina života, što je uslov da bi dobijali redovna novčana primanja.

    "Sport" prenosi da osim Divca postoje još neki zaslužni sportisti koji nisu dostavili potrebnu dokumentaciju poput košarkašica Jasmine Perazić i Zagorke Počeković.

    Zanimljivo je da je Jasmina Perazić dostavila samo američki pasoš, budući da u SAD živi duže od dve decenije, jer prema zakonu sportisti sa dvojnim državljanstvom imaju pravo na sportsko nacionalno priznanje Srbije.

    Zaposleni u administrativnom sektoru, koji je prikupljao i sredjivao dokumentaciju, izjavili su da je najviše problema bilo u Fudbalskom savezu Srbije, odnosno streljačkom savezu, uglavnom zbog proizvoljnog ili netačnog tumačenja Uredbe.

    Zbog toga je pristigao veliki broj zahteva od strane igrača koji su nastupali u olimpijskim, amaterskim ili B selekcijama Jugoslavije, koji nemaju pravo na nacionalno priznanje.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  7. #7

    Odgovor: Sportske zanimljivosti

    Seltiku "lova do krova"



    Škotski prvak Seltik saopštio je u četvrtak da je u drugoj polovini 2006. godine zaradio rekordnih 26,7 miliona evra.

    Zaradi Seltika značajno je doprineo nastup u Ligi evropskih šampiona ove sezone.

    Klub je u istom periodu u 2005. godini zabeležio gubitak od 1,4 miliona evra. Seltik tada nije igrao u Ligi šampiona, pošto ga je u drugom kolu kvalifikacija eliminisala slovačka Artmedija.

    Seltikov "večiti rival", Glazgov Rendžers, koji nije učesnik Lige šampiona, u prvom delu tekuće sezone izgubio je 2,2 miliona evra.

    (Beta-AFP)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  8. #8

    Odgovor: Ian Thorpe otišao u penziju

    Promašio penal, a postigao gol!

    E, moj, golmane... Čemu radovanje!?



    Nekad, doduše dovoljno retko da bude vredno pažnje, dogodi se da igrač promaši penal, ali na kraju postigne gol.

    Kako?

    Malo efea, malo golmanove lakomislenosti i eto... Ni iz čega, rodi se video vest za trenutke razbibrige, dok lutate internet portalima.

    Suvišno je prepričavati, pogledajte...


Slične teme

  1. Istorijske zanimljivosti
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 26.06.2016, 21:18
  2. Zanimljivosti u svetu
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2015, 16:51
  3. Olimpijske zanimljivosti
    Autor DrinChe u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 28.10.2013, 07:12
  4. Pozorišne zanimljivosti
    Autor DrinChe u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 13:14
  5. Zanimljivosti o Božiću i božićnom drvetu...
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.12.2008, 07:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •