Žene u politici - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Žene u politici

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ajde ti meni samo objasni kako se to zene exponiraju u odnosu na muskarce?

    Pa napisao sam, ali ajde detaljno! A i ima veze sa temom!
    Dakle nakon oktobarke revolucije u Srbiji, žene su počele da zauzimaju svoje mesto u politici, jer su za to "stvoreni uslovi", pod navodnicima, jer je demokratija odvedena pod znak pitanja.
    Tvrdnje žena na startu demokratije su se poklapale sa nekim tvojim stavovima! Da su žene čiste i da su muškarci krivci jer je ovo muški svet. Slažem se, da su muškarci krivlji, ali se to usvetu promenilo ulaskom žena u politiku. Pa dobrodošle! ja bih rado da podelimo taj teret.

    Pravi primer političkog eksponiranja od 2000 do danas je uspon i pad perspektivne političarke koja danas jedva opstaje kao 1/4 snaga Čede Jovanovića. Naime radi se o Nataši Mićić. Pročitaj ovo! Njeni nedemokratski politički potezi su uflekali sve šanse da žena bude predsednik u nekoj bliskoj budućnosti.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Žene u politici

    Žene u politici? Ne, hvala.









    Jedini izuzetak

    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Žene u politici

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Tvrdnje žena na startu demokratije su se poklapale sa nekim tvojim stavovima! Da su žene čiste i da su muškarci krivci jer je ovo muški svet.
    Ovo nije moj stav,nema cistih i prljavih kad je rec o spolu vec samo kao o sobi...

    Pravi primer političkog eksponiranja od 2000 do danas je uspon i pad perspektivne političarke koja danas jedva opstaje kao 1/4 snaga Čede Jovanovića. Naime radi se o Nataši Mićić. Pročitaj ovo! Njeni nedemokratski politički potezi su uflekali sve šanse da žena bude predsednik u nekoj bliskoj budućnosti.
    Pa ok,gospodja se pokazala nedostojnom funkcije ali vidis kako odmah na prvu grsku neke zene ostatku se ne pruza prilika dok posle toliko gresaka muskaraca njima se i dalje ipak vise veruje
    O tome ti pricam...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Žene u politici

    -Ovih dana u razgovorima bitno je da prvi pocnes da se zalis, i da gorke suze lijes nad sudbinom kletom. I ko je tu kriv, a? Politicari! A kakva li su sorta ti politicari (veoma bitan faktor), u genaralizaciji: prljavi, pokvareni, sebicni...
    Politicari su mesozderi (setimo se emisija o prirodi, kako to rade grabljivice, i koga biraju za plen). Sa druge strane, kao primer, filmska industrija cesto voli da napravi film gde ce mala ribica postati ubica ajkula, a Ferdinand mirno mirisati cvece.
    Prevod:
    "Ako kanis pobediti, ne smes izgubiti".
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Žene u politici

    Ta priča o ženama u politici, i uošteno o diskriminaciji žena i predrasudama i stereotipima, je vrlo osetljiva tema.
    Nema direktne veze, ali mene ova priča pomalo podseća na nešto što je Eboye jednom prilikom napisao negde na forumu, a ja zapamtila jer mi je komentar bio jako interesantan: "Zasto kad Vojvodjani postave takvo pitanje u drustvu u kojem ima i onih koji nisu ti ... uvek bude neka netrpeljivost, deranje ... "Ocete i vi da se cepate", "Pojesce vas Madjarska i Hrvatska" i slicne argumente ...? Zasto ne moze lepo da se sedne i samo raspravi o statusu, NE ODVAJANJU..."

    Tako i u ovom slučaju... Ako ja sada kažem da je ženama mnogo teže da se politički dokažu, da im je mnogo teže da dokažu i pokažu svoje sposobnosti i tako dalje, neko će odmah skočiti na mene i optužiti me da sam feministkinja.

    Stoji jedna činjenica, nemaju samo muškarci predrasude prema ženama, imaju ih i žene, u velikoj meri. Društvo je nametnulo takav stav i on se neguje dovoljno dugo, tako da je sada već opšte prihvaćen.

    Apsolutno se ne slažem sa tvrdnjama da žene ne mogu biti uspešne na visokim državnim funkcijama i da ne mogu uspešno rešavati velika državna pitanja. Primera imamo bezbroj, pa je gotovo apsurdno tvrditi da je tako nešto nemoguće.

    Vidim da se ovde pominjala predsednička funkcija kao najodgovornija i najzahtevnija funkcija u državi, ali to apsolutno nije istina. Često drugi državni funkcioneri donose važnije odluke od samog predsednika. Dakle, sve državne funkcije koje zahtevaju donošenje odluka, pregovaranje sa drugim političkim subjektima ili nešto treće, zahtevaju izvesne veštine... A te veštine čovek ili ima ili nema, i one ne zavise od pola.

    Uzmimo primer Karle Del Ponte. Žena nema političku funkciju, ona je tužilac, ali je u svakodnevnom direktnom kontaktu sa politikom, tako da je slobodno možemo uzeti kao primer. Ta žena, ma šta mi mislili o njoj, ulaže zadnje atome svoje snage i ide do zadnje kapi krvi ne bi li ispunila svoje profesionalne ciljeve. Ne podleže pritiscima, ucenama, ne podleže apsolutno nikakvim uticajima, jednostavno radi svoj posao... do kraja. Potpuno je posvećena svojoj funkciji, čak fanatično. I ne vidim zašto bi se po tome razlikovala od bilo kog muškarca koji bi vršio tu funkciju. Takve žene ljudi obično nazivaju nemilosrdnim, hladnokrvnim, pa čak i monstrumima... a uverena sam da ne bi imali takav stav da je muškarac u pitanju. Znači, predrasuda.

    Žene su možda emotivnije od muškaraca u tom smislu da im treba manje vremena da puste suzu, ali to nikako ne znači i da su muškarci manje emotivni i da ne proživljavaju neke situacije na isti način i u istoj meri.

    Ne smatram da je ženu lakše uceniti ili joj na bilo koji način pripretiti, jer ako nekome pretite ugrožavanjem privatnog života, svejedno je da li pretite muškarcu ili ženi. Ako im kidnapujete decu, jednako će se za porodicu zabrinuti i muškarac i žena. Ako pokušate atentat, jednako će se uplašiti i muškarac i žena.

    Dakle, moj zaključak je da ne treba žene forsirati po svaku cenu, jer one nisu ništa bolje od muškaraca. Isto tako, ne treba favorizovati muškarce, jer oni nisu ništa bolji od žena. Najvažnije je da je neko stručnjak, da ima svoj stav i da ima kvalifikacije za funkciju koju obavlja.

    Bez problema bih glasala za ženu predsednika, ukoliko je ona član stranke čiji mi se program dopada, i ukoliko procenim da su njene sposobnosti i karakteristike dostojne tog položaja. Uostalom, ne bih primenila ništa drugačije kriterijume od onih koje inače primenjujem.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Žene u politici

    Ako nabrojim neke zene politicare dali ce to biti indikativno, pa evo: Kleopatra, prokleta Jerina, pa blize: Golda Meir, Margaret Tacer, Indira Gandi, pa malo nize:Kondoliza, Medlin, Karla, Mira itd... Indikativno jeste ali sve ovo nisam nabrojao da bi dao negativnu dimenziju, ali ovako obicno obicno pocinje napad, medjutim, Kad bih poceo da nabrajam muske politicare zlotvore, ne bi stalo ovde.
    I ZATO: ZENE POLITICARI? STO DA NE. SLAZEM SE.
      Vrh

  7. #22

    02 Odgovor: Žene u politici

    Evo na brzinu sklepane moje liste Top 5 žena u srpskoj politici, po abecednom redu:

    1. Maja Gojković
    2. Gordana Matković
    3. Ksenija Milivojević
    4. Vesna Pešić
    5. Sanda Rašković-Ivić
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Žene u politici

    Drago mi je kada vidim žene kao uspešne političare. Zaista. Ne bih ja to, medjutim, delila po polu... To što je muškaraca daleko više u politici, nego žena, ne znači da su žene manje sposobne.
    Naravno da bih glasala za ženu predsednika, zašto da ne?!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Žene u politici

    ...prava žena treba da se posveti kući i porodici...a ne politici...
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Žene u politici

    Šta ima žene da (se) mešaju u politiku???
    Zna se gde žena treba da meša - u kuhinji i u krevetu - i nigde više!
    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Žene u politici

    Citat Lily kaže: Pogledaj poruku
    Šta ima žene da (se) mešaju u politiku???
    Zna se gde žena treba da meša - u kuhinji i u krevetu - i nigde više!
    Znam da si parafrazirala stavove velikog broja muškaraca - pa, nažalost, i žena. Politika je posao kao i svaki drugi, pitanje je afiniteta i podrške ljudi okolo, pre svega roditelja, porodice. Žene mogu biti uspešne u politici, bar koliko i muškarci!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Žene u politici

    Naravno da zene mogu biti uspesne u politici!
    Samo pitanje da li zene treba da se bave politikom vec pokazuje stav drustva prema zenama!
    Ne znam gde pise da je politika rezervisana za muskarce!
    Neki, vidim, nabrajaju zene koje su za njih losi primeri (Karla, Mira, itd.) ! A zamislite kad bismo mi nabrojale sve muskarce koji su bili losi politicari, tirani, zlikovci... To bi bilo isto kao kad bih ja rekla "Hitler je bio muskarac, pa prema tome muskarci ne treba da se bave politikom niti da vode drazavu"! Dakle, glupo je uopste raspravljati o tome!

    I naravno, glasali bih za zenu politicara ukoliko mi deluje kao sposoban drzavnik (dakle, isti kriterijum kojim se vodim i kad glasam za muskog politicara)!
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Žene u politici

    Zene treba da se bave politikom,ali treba i da ostanu ZENE-a ne kao vecina da
    metastazira u nekakve "kauboje sa divljeg zapada"!
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Žene u politici

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Zene treba da se bave politikom,ali treba i da ostanu ZENE-a ne kao vecina da
    metastazira u nekakve "kauboje sa divljeg zapada"!
    Po meni treba da ostanu svoje, pa makar to značilo i "kauboj sa divljeg zapada".
    (Mada nešto među tzv. istaknutim političarima (i muškim i ženskim) nisam sigurna za koliko važi da su ostali svoji.)
    Naravno da može žena jednako kao muškarac biti dobar i/ili uspešan političar. Stvar je u biti ko se na kom polju ostvaruje, a ne u polu.
    S druge strane, nisam za puko zadovoljavanje formalnosti tipa 30% žena u Skupštini i slično. Takav odnos treba da bude normalan sled okolnosti. Dakle, ne praviti razliku po polu nego po kvalitetu rada. Ako dođemo do toga verujem i da ćemo doći do približno jednake zastupljenosti oba pola na svim političkim (ali i ne samo političkim) pozicijama.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  15. #30

    13 Odgovor: Žene u politici

    kakva politika pa i bez politike kuhinje su bez zena
    BRKA
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •