Ljubav! Sta je to???
Strana 1 od 20 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 287
  1. #1

    02 Ljubav! Sta je to???

    Interesuje me kako bi Vi definisali ljubav?

  2. #2

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Postoje mnoge vrste ljubavi. Prema voljenoj osobi, detetu, roditeljima, prijateljima, muzici, poslu... U svakom od tih slučajeva ja bih je definisala kao energiju koja nas pokreće da radimo dobre i plemenite stvari, da budemo lepi, radimo na sebi, izgrađujemo se, da se dajemo i time produbljujemo svoju ličnost. Ljubav je davanje u neograničenim količinama, neograničena snaga, motor za sve.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je apsolutno prihvatanje, potpuno davanje, unutrašnje pripadanje. Ona nas obogaćuje, ona nas čini živim, ona nas čini ljudima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    ljubav je umetnost koja nas majušne čestice čini veličanstvenijima dodeljujući životu smisao, pružajući vidike slobode osećaja i održava naš duh budnim..
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Interesuje me kako bi Vi definisali ljubav?
    Ja cu kratko i nije moja definicija ali tako mislim.

    Svesti ceo svemir na jednu osobu- to je ljubav.
    Viktor Igo

  7. #7

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    ...ljubav je SF...

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Na pocetku kod mene se javlja nedoumica da li je ljubav nesto sto nuzno pretpostavlja i seksualni cin ili se ona ne moze ostvariti i samo u okviru duha. Dakle bez seksa. Ali i tu je klizav teren, zbog tvrdnji da je ona sublimacija seksualne zelje. Dakle, po tvrdnji nekih psihoanaliticara, ona predstavlja samo vrh ledenog brega, odnosno ona je samo vidljiv deo nagonske potrebe.
    Za Froma ona je prevazilazenje odvojenosti, otudjenosti od prirode. Traganje za uspostavljanjem ponovnog jedinstva sa svim ljudima, a ne samo otudjenje u dvoje. Naime, kada se covek odvojio od prirodnog poretka stvari (po Fromu) on je osetio izvesnu teskobu, neprijatnost. Kao potkrepljenje svojoj tezi on navodi biblijsku pricu o Adamu i Evi i njihovom progonstvu iz raja. Ne secam se da li je From naveo razloge tog "odvajanja od prirode". Za njega spas od takvog stanja predstavlja, ne ponovno vracanje prirodi, vec sjedinjenje u sveopstoj ljubavi. Hteo bih da istaknem da Fromovo stanoviste predstavlja simbiozu marksizma i misticnog hriscanstva (okretanje drugog obraza).
    Njegovo vidjenje ljubavi implicira i specifican drustveni odnos koji je zasnovan na pravilnoj raspodeli materijalnih sredstava i davanju prioriteta duhu nad materijom, odnosno isticanje covekove potrebe da bude stvaralac a ne samo puka kreatura. I dosledno svojim ubedjenjima, on ne poziva na ustanak, vec, kao pravi hriscani, na ljubav i prastanje.
    Za njega je sve stvar prakse. Kao da je covek sam sebe stvorio. Kao da je sam sebi odredio svoje prioritete u onom stanju koje nazivamo - zivot. Kada bi uistinu to tako bilo, covek bi bio slika koja je samu sebe naslikala. Koja stoji nepomicno okacena na nekom vanvremenskom zidu na koga nista ne utice.
    Daleko je From. Kao i u ostalom marksisti koji kazu da covek stvara drustvo, da je on bog. Ta tvrdnja i jeste tacna ali samo do neke granice. A ta granica je svest o sebi kao o kolima koja idu nizbrdo i koja ce se prevrnuti ukoliko naglo skrenemo ili zakocimo. Dakle, koliko je sve praksa, a koliko je covek list na vetru? Za Froma ne postoji nesto "izvan" nas samih, nesto sto nas goni, vrlo cesto, na nesto sto se posmatra zbunjenim pogledom. Cudjenje koje proizilazi iz saznanja da mi nismo svemoguci upravljaci onoga sto se naziva covek, odnosno telo. Da li je moguce ubediti sebe u ispravnost nekog cilja bez obzira da li se ispunjenje tog cilja dozivljava kao zadovoljstvo? Po Fromu je moguce. Moze se nauciti voleti osoba bez obzira na odsustvo, da se tako izrazim, animalne privlachnosti. To bi bila privlachnost koju izaziva skladno gradjeno telo. Najnovija istrazivanja o seksualnoj privlacnosti govore da je ona zavisna iskljucivo od simetricnosti fizionomije koja predstavlja indikator zdravih gena. Zar to Fromovo insistiranje "zarad viseg cilja" nema slicnosti sa rodoskrnavljenjem, u proslosti mahom aristokratskih porodica, zarad ocuvanja isto tako "visih interesa"?
    Ili je ljubav samo krik pobune protiv praznine zivota?
    nomen est omen

  10. #10

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    ...kap vode u pustinji...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  11. #11

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Biti zaljubljen ne znachi nuzno i voleti....
    Biti zaljubljen je odredjeno stanje... voljeti je chin....
    Stanje podnosimo, za chin se odluchujemo....

    Ubica mekog srca.

  12. #12

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je sreca natopljena tugom
    Danas otvaram oči,nakon svih ovih godina...
    niti ja voljeh tebe,nit si ti mene voljela...
    samo stara navika je ostala...

  13. #13

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Kad nekog volis, a ne znas zasto ga volis.
    Jednostavno, bezuslovno, predano.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #14

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    LJubav je kad on napravi glupost, a ja ga posle toga isto volim...zaboravimo sve...Ostanemo nas dvoje...Isti onakvi kakvi smo bili...Jer se volimo...

  15. #15

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je strpljiva,
    Ljubav je nezna,
    U ljubavi nema traga zavisti ni ponosu.
    Ljubav ne zna za bes.
    Ljubav je slepa za pogreske.
    Ljebav je puna oprastanja.
    Ljubav se ne nasladjuje zlom.
    Ljubav se uzdize u istini.
    Ljubav uvek stiti, uvek veruje.
    LJubav se uvek nada, uvek sprecava zlo.
    ljubav nikad ne posustaje.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

Strana 1 od 20 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  2. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  3. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  4. Sve za ljubav
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.04.2007, 14:07
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •