Ljubav! Sta je to??? - Strana 17
Strana 17 od 20 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 287
  1. #241

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Kad srce drnda a nije infarkt
    Citius, Altius, Fortius.

  2. #242

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Love is all around me !
    Ili se meni cini ?


  3. #243

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je kad gledam u sneg i kažem mu:



    uvek ću te voleti...ali nesrećNo!!!!!!!!!


  4. #244

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Kad on predje 1000km da bi me video samo na 3h...tako slatko...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  5. #245

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je nešto što počne kao radoznalost, pređe na simpatiju, razvije se u zaljubljenost i nastavi da živi pod svojim punim imenom i značenjem kao LJUBAV. Ukoliko ne ode dalje od zaljubljenosti, ne ostavi traga mesecima bar posle, ne izmami nam osmehe ili setu godinama kasnije...onda je nije ni bilo. Jer ljubav je nešto što se gradi i traje...kada prihvatimo sebe i partnera onakvim kakvi jesu.
    Sve ispod toga je samo zanesenost, fizička privlačnost, iluzija reči. Bez dela..koja ljubav iskazuju, bez zvezda u očima, bez osećaja sreće u sebi i ponekog "nemira" što nam nedostaje...nije je ni bilo .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #246
    ..Ljubav je predstava stapanja u jednu celinu...!(jedan od dominantnih mitova ..i prica o ljubavi...)
    To je mit o androginima,andros-musko,ginos...-zensko,mit o praljudima koji su bili pola musko,pola zensko,koji su imali dve glave,cetiri noge,cetiri ruke,sve udvojeno.

    Mit govori o tome da su oni bili toliko savrseni i mocni da su hteli Bogovima 'oduzeti''vlast''..
    .
    Kada su Bogovi to shvatili,tako su se naljutili,da su zeleli da ih ubiju.Medjutim,ako bih ih ubili,ne bi imao ko da im pravi ambroziju- njihovu hranu ...Tada su se Bogovi dosetili da mogu da ih oslabe i to tako sto ce ih preseci na pola.(na latinskom je ,preseci,poloviti glagol secare...od koga dolazi rec sex,pol..)

    Znaci muskarci i zene su zapravo polovine jedne idealne celine.Kada su ih Bogovi prepolovili,ovi su umesto da rade i prave ambroziju,kao ludi trcali okolo trazeci svoju drugu polovinu.
    Bogovi su bili zacudjeni tom novom pojavom i nazvali su je ljubav......

    Trajni plamen,koji stalno gori u mislima,nikad ne boluje,ne umire i ne hladi se i sama od sebe nikada ne bezi... jedna od ..bezbroj def...

    2...
    Evo,jos jedan pokusaj...!
    Znamo svi, da ne postoji nauka o ljubavi,jer je previse raznovrsna i raznolicna da bi se uklopila u teorije.
    LJudi pokusavaju da ostvare ljubav kao sto alpinisti pokusavaju da osvoje Maunt Everest...penju se i rukama i nogama i zavrse kampujuci u podnozju, na pola puta,ili gde god da ih kompromisi koje prave zaustave.Ali,neki se popnu dovoljno visoko, da nazru pogled koji se pruza ,za koji svi znamo da je velicanstven,jer smo ga svi videli u snovima.I to je zapravo sustina sna o ljubavi...

    Zivot bi zaista bio gorak kada se san nikada ne bi ostvario,ili kada nasa najvaznija zivotna iskustva ljubavi(storge, pragma,ludus,agape...)-ne bi bila dovoljno trajna i cvrsta da nas spasu kada nas zahvati oluja erosa i manije...donoseci nam blazenstvo i ostavljajuci pustos za sobom..
    Poruku je izmenio bellissima, 15.03.2010 u 19:54 Razlog: dva uzastopna posta
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  7. #247

    02 Sta je ljubav po vama?

    Da li je to nezan poljubac u obraz radi malog znaka paznje?
    Ili kada je hladno pruzite voljenoj osobi zagrljaj kao utociste toplote?
    Mozda je to smeh koji delimo zajedno ?
    A mozda ipak kad je samo pogled dovoljan da bi ste razumeli sta jedno i drugo misli?

    Hajde pa podelite misljenja da vidimo
    Poruku je izmenio bellissima, 23.06.2010 u 20:51 Razlog: slika
    See beauty in everything

  8. #248

    Odgovor: Sta je ljubav po vama?

    Hehe Jeki moja...ja cu po svom nekom uvrnutom misljenju. Mislim da je ljubav beskrajna istina,da je ona ta koja moze da opstane ukoliko nema ni jednu mrlju lazi na sebi,onda se ona moze nazvati istinom...znaci sustina ljubavi je istina,sve ostalo je prolazno. Ljubav nikad ne dosadi,jer je jednako uzbudljiva kao istina,ona samo moze da traje,a ako bi prestala,onda ona nije bila ljubav. Ljubomora nije deo ljubavi,ona je produkt mrznje,a ljubav se slabi mrznjom. Ljubav kada se ostvari,ona spaja dva razlicita duha u jedan duh,zajednicki,onda se dogadjaju cuda.Da bi se taj duh spojio u jedno,potrebno je mnogo truda,jer koliko kod lako zvucala sustina same ljubavi,do nje se ne dolazi lako. Vodjeni istinom,dolazimo do ljubavi,prosta racunica .

    Citiracu Shekspira : "Ljubav je dim stvorena parom uzdisaja,ali podstaknuta oko ima sjaj vatre u ocima zaljubljenih"
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  9. #249

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    ...ljubav je uzajamno postovanje...i spoznaja svih negovih/njenih mana i vrlina...ostalo sve je bla bla i truc......
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #250

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Kad slusam Thelonious Monk-a za sve pare, a draga se trudi da ne zaliva begonije preglasno ...
    Vrh ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  11. #251

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je onaj osećaj kad osećaš osećaj koji pre nisi osećao!!!
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  12. #252

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    sve me nešto stra' da danas ta definicija zvuči ovako nekako:
    ljubav je - njegova kola i njene sise.
    Hvala lepo.
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  13. #253

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Najjaci pokretac ili ubica.
    Imam prilike ovih dana da ga vidim na delu.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  14. #254

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Kako biste Vi definisali ljubav?
    Moji prethodnici je pretvoriše u kataklizmičku pojavu.

    Ljubav je širenje našeg ličnog univerzuma na drugu osobu, konstantna briga o njenoj fizičkoj i emocionalnoj dobrobiti, radost objedinjenja sa osobom koja nam znači koliko i sebi sami.

  15. #255

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    vec sam odgovorila na ovo pitanje na temi Istina ili izazov, pa samo da prebacim, da ne pisem opet isto

    Kad otkrijes deo sebe koji ti nedostaje. Pronadjes u njemu (njoj) najvecu poddrsku, coveka koji je tu i jak kad ti se osecas slabom i bez nade. Zajedno se radujete istim stvarima, delite ista interesovanja, vrednosti, verovanja ...
    I da - ljubav je u srcu, a ne na papiru.
    Nece me vezati ni deset papira ako ga ne volim.


Strana 17 od 20 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  2. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  3. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  4. Sve za ljubav
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.04.2007, 14:07
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •