Bracna ili vanbracna zajednica - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 67
  1. #46

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat dobarznak kaže: Pogledaj poruku
    [/B]

    Ako sam dobro razumela sta si htela da kazes...
    Mislim da to nije tacno...Jer moje dete nosi prezime mog nevencanog supruga...u svakoj vambracnoj zajednici otac odlazi u opstinu da prizna dete...oko prezimena dogovor moze i jedno i drugo...i nase dete nasledjuje sve od svog oca kao i od mene nebitno sto mi nismo u braku...vambracno se odnosi na nas a ne na dete...znaci zaostavstina ostaje detetu(od oca i majke)bez obzira dal je to dete rodjeno u braku ili ne...zna se ko mu je otac a ko majka i dete ima ista prava kao i deca iz braka....
    Mada u zadnje vreme vanbracna zajednica ima skoro ista prava kao i bracna sto ja pozdravljam i smatram da tako i treba da bude...Ako smo mi ziveli zajedno 2 god pa dobili dete ...pa zivimo zajedno kao porodica sve ukupno...8 god...kakve veze ima sto nismo vencani?
    Meni to ne znaci nista...vencacu se u crkvi ali opstinski papir ne zelim


    Ako sam pogresno protumacila to sto si napisala sorry
    Zakoni nisu isti u svim zemljama, u Americi (u Njemackoj isto tako) najvece porezne olaksice imaju vjencani parovi. Postoje razne pravosudne cake sto definitivno nisu razlog da se netko vjenca, ali ako se vec godinama zivi zajedno u skladu papir je ponekad olaksica.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  2. #47

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    ... Ja mogu kako hocu!!!
    Mogu da se udam, a mogu i da ga dovedem kuci!
    a on se vidim i ne pita
    e komşinice tako te volim ... samo oştro da se bagra ne raspusti
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #48

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ni bračna ni vanbračna... Čim je zajednica u go'nima smo... Sastanci uz malo alkohola i požude,čežnja u međuvremenu i slatka patnja... Em duže traje,em intenzivnije,em ne možemo jedno drugom da pokažemo koliko smo loši...

    Brak je za mlade,za one koji misle da ima vremena za sve,za one koji tek počinju da sanjaju... Naravno i za one koji nemaju potomstvo...

  4. #49

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Smatram da je vanbračna zajednica vrlo korisna i podržavam je. Nikad se dvoje ljudi ne može upoznati bolje nego kad živi zajedno. Dok se povremeno viđaju (može to biti i svaki dan), uvek postoji mogućnost da se mnoge stvari prikriju i sakriju, ali to je, već, teže kad ljudi žive zajedno i stalno su jedno drugom "na oku".
    Posle izvesnog vremena zajedničkog života, ljudi mogu skoro pouzdano zaključiti da li treba zvanično da zaključe brak (što, po meni, nije neophodno) ili da se rastanu. Ako se rastaju, poštedeće sebe raznih neprijatnosti i sudskih zavrzlama (svojstveno za raskid bračne zajednice), a naravno, i troškova.
    A, što je najvažnije, mogu ostati prijatelji, što je kod sudskih razvoda vrlo retko.

  5. #50

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    ja mislim da nije mnogo vazno da li je zajednica bracna ili vanbracna....zato sto je mnogo mi vaznije da li ona funkcionise ili ne.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #51

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ja sam za vanbracnu zajednicuKad postoji ljubav,razumevanje itd,sve je nebitno.Jel obican komad papira garancija za srecu?Doduse volim kad vidim vencanja i svadbe,ali to je nevazno kada se dvoje vole.

  7. #52

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ja mislim da se to svodi na isto. Sta znaci papir? Ljudi su u braku ako zive zajedno,sa potpisom ili bez njega. Nema tu nikakve razlike.

  8. #53

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Razlika je veoma mala ali puno govori o ljudima.
    Uglavnom u vanbracnoj zajednici ostaju oni koji ne misle da ljubav traje vecno,nego im je jednostavno lepo trenutno u toj kozi,ali ako se ukaze neka nova prilika....

    Izgovori tipa-pa to je samo papir su mi zaista smesni.Ako je samo papir-sto ga onda ne potpisete?Ipak to nije samo papir.To je potpuno predavanje.
    Ovo,naravno,ne znaci da svi koji potpisu isti papir to zaista tako i misle.Mozda su bili samo dovoljno hrabri ili dovoljno velike budale da potpisu,a ne misle tako.
    Cast izuzecima

    Pravilo je da pravila nema.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  9. #54

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat jovuk kaže: Pogledaj poruku
    ...Ipak to nije samo papir.To je potpuno predavanje....
    ne bih se slozila da potpisivanje tog papira znaci i potpuno predavanje.
    da ti se neko potpuno predao znaci da te bezuslovno voli, da je tu za tebe uvek kad ti treba, da mozes s njim da delis i dobro i zlo...da ti je najveca poddrska u zivotu, da ima razumevanje za tebe....itd.
    iako sam i ja jedna od onih koja je potpisala te papire , uvek kazem da me to ne drzi u braku, vec ljubav i zelja da budem s tim covekom.
    stabilnost braka vidi se kad ostanete zajedno u najtezim trenutcima i najvecim izazovima... a cesto se pojave...
    to papirce ne odrzava moj brak. kako se potpisalo, tako lako moze da se pocepa...
    najbitnije je ona veza izmedju nama da ne pocne da se cepa...


  10. #55

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    @jovuk
    Mislim da je tvoj post prepun predrasuda o ljudima koji ne cene toliko papir.
    Isto tako se može reći da potpisuju oni koji nemaju dovoljno poverenja u ljubav, pa im taj papir daje neku sigurnost.

    Iskreno, ne mislim da je "potpisivanje" ključno ni za odnos između supružnika, ni za kvalitet i dugovečnost braka. Nemamo svi isti odnos prema zakonu. Neki ne produžavaju ni ličnu kartu, zašto bi se još i venčavali u opštini.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #56

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Verovatno nisam najbolje formulisala ono sto sam mislila,te nisam shvacena na pravi nacin.
    Bilo bi bolje da izvrnem ceo post i pocnem od one recenice:"Pravilo je da pravila nema".
    Potpisivanje papira nisam shvatila kao zakonsku obavezu,nego kao krunu ljubavi(prilikom vencanja u crkvi,supruznicima se stavljaju krune).
    Nemam nista protiv vanbracne zajednice,sta vise,mislim da je korisna.Jedino mi smetaju argumenti(ili ti izgovori) koje koriste clanovi ove zajednice.
    Kakva god da je zajednica,bitno je da postoji bezuslovna ljubav i razumevanje.
    Papir nije garancija istog.Garancija je u srcima.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  12. #57

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    nadovezala bih se na sva ova ova pisanja....papir za mene znaci kao ugovor koji potpisuju dve zainteresovane strane...za mene taj papir ne znaci nikakav garant ljubavi, vec da u slucaju da zaiteresovane strane tj. bracni drugovi, treba da postuju odredbe ugovora kako u braku tako i u slucaju raskida ugovora tj bracne zajednice.
    za mene ovo dosta suvoparno.
    garant braka za mene je ljubav,postovanje,razumevanje,....a papir trpi svasta
    Poruku je izmenio lado, 04.01.2009 u 10:48 Razlog: slovo
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #58

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ja sam za vanbračnu. U takvoj sam već par godina i mislim da je to odlična stvar. Samo puko potpisivanje meni nema nikakvu težinu. Niti u tome vidim bilo kakvu garanciju da brak bude srećan.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  14. #59

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    Samo puko potpisivanje meni nema nikakvu težinu. Niti u tome vidim bilo kakvu garanciju da brak bude srećan.
    I nema garancije,nema tog papira koji "uređuje" da li će dva srca kucati kao jedno...

  15. #60

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Papir trpi sve.
    Neko moze ziveti citav zivot lepo bez tog papira, to nije uslov za srecu.

    Meni je svejedno, dok se razumemo pogledima i disemo kao jedno.

    Papir tu nista ne moze promeniti.

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •