Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 48
  1. #16

    Odgovor: Analiza turbofolk pesama

    Po meni, ova pesma svedochi o teshkom stanju u poljoprivredi. Jagode su tako slabo rodile u vreme stvaranja ove priche da ih eto ljudi ne dele ni zzivu glavu... A mozzda su jagode bile uvozne i van sezone, pa kad uzmesh kolko to zadovoljstvo koshta nije chudo odakle toliko natezanja...

    Shlag je josh uvek jeftin, pa se on ni nepominje, shto samo govori u prilog mojoj tezi...

    Sve je to posledica globalnog zagrevanja...



  2. #17

    Odgovor: Analiza turbofolk pesama



    Ja imam sasvim drugačije viđenje ove pesme. Pročitajte malo bolje i videćete šta se ustvari krije iza ovih stihova.

    Naime, pesma pripada homosexualnom (između pretkosovskog i kosovskog, prim. aut. ) ciklusu narodnih pesama.

    Umro bih da nisam zaisko
    malo zrelih jagoda
    rekla mi je sta si pritisko
    uzmi crko da Bogda
    rekla mi je sta si pritisko
    pusti crko da Bogda


    Glavni junak naše pesme je bio u društvu izvesne ženske osobe koja je posedovala činiju sa jagodama (neprskanim), koje joj je on zatražio da ne bi ispustio dušu. Te iste jagode, glavni junak nije pojeo, već ih je poneo kući i sada njima nutka svog partnera koji je nešto pritiskao sa strane (ima i on dušu), a ona ga je ocinkarila:

    rekla mi je sta si pritisko
    uzmi crko da Bogda


    Pratimo na dalje iznenadni obrt - dok mu naš junak govori da mu je sve jasno i da sve zna jer mu je rekla šta je ovaj pritisko, partner mu otima činiju sa jagodama, ali on je i dalje čvrsto drži pa se jedno vreme otimaju za istu:

    pusti crko da Bogda


    Partner ipak uspeva da mu otme činiju sa jagodama, na šta naš glavni junak (i dalje željan jagoda) reaguje:

    Das, ne das, ostarit ces
    das, ne das, uvenut ces
    poslije svega nema kajanja


    Šta vidimo dalje? Partner ćopa jagode iz činije, terajući našeg glavnog junaka da mu još jednom ispriča šta sve zna i šta mu je ona sve rekla:

    Rekla mi je da sam dosadan
    i pomalo opasan
    reko sam joj da sam uporan
    i pomalo umoran


    Da bi na kraju svog izlaganja sa žarom u očima, pomalo bojažljivo drhtavim glasom (da se naslutiti) ponosno zaključio (jer ipak dobro poznaje onoga koji mu jagode jede):

    A znam da ces da das
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Analiza turbofolk pesama

    Novo delo za analizu zove se Manijak, a reči su sledeće:

    Tu su kamere, metalna vrata
    jer tvoja privatna vila je od zlata
    tu je veliko obezbedjenje
    priznaj da fali ti sad uzbudjenje

    Nocu te zovem, uzdisem i cutim
    onda ti vrlo brzo slusalicu spustim
    iz tasne crnu olovku ja vadim
    po zidu pisem sta cu da ti radim

    A ujutru na tvoj cu dzip
    da zalepim svoj mali lilihip

    Hajde, hajde sta ce ti biti
    nije lako uvek se kriti
    sta ti mogu kada si tako jak

    Ti palis ovaj grad
    ja imam samo mrak
    pusti da budem sad
    tvoj privatni manijak

    Dahcem i sapcem
    kvarim ti slatke sne
    a onda svuda po gradu
    napisem volim te

    Ja ovde na prvi pogled primetim da se radi o pomahnitaloj mentalno pometenoj mlađoj ženskoj osobi koja iz noći u noć sanja svog komšiju koji živi par brojeva niže, a ujutru se budi i shvata da od svega što je sanjala - na kraju može samo da mu usere kolica.

    Plašim se da je delo malo kompleksnije, te da mu se mora obratiti više pažnje, te ću ostaviti materijal i za drugačije uglove sagledavanja problema.

  4. #19

    Odgovor: Analiza turbofolk pesama

    Tu su kamere, metalna vrata
    da nije ipak mozzda rech o nekoj banci??


    privatna vila je od zlata
    svi dokazi ukazuju da je to tachno.. naime vila od zlata nije nista drugo do banke sa samim polugama zlata..

    tu je veliko obezbedjenje
    naravno da je obezbedjenje ako je u pitanju banka.. bilo bi blesavo da ga nema..


    priznaj da fali ti sad uzbudjenje
    autor proziva osobu, glavnu i odgvoronu koja radi u toj istoj banci.. jer sigurno se nista znaacajno nije godinama tamo deshavalo.. nikakve provale.. niikakve pljachke.. ljudim fali malo akcije.. drame.. jurnjave.. gotovo ko u 'merichkim filmovima.. (mani trejn )



    A ujutru na tvoj cu dzip
    da zalepim svoj mali lilihip
    lilihip nije nista drugo nego auto bomba..


    ja imam samo mrak
    autor najbolje funkcionishe nocu.. tada smislja i kuje plan za pljachku banke..

    a onda svuda po gradu
    napisem volim te
    ne pise, bre, on nikakve "volim te" natpise.. to je samo zavaravanje protivnika, da ovaj ne bi nesto posumnj'o.. to su zapravo skriveni planovi podzemnih puteva koji vode do banke..


    dakle, sa mog stajalista, ovaj autor nije nikakav manijak, vec prosto i jednostavno ochajni provalnik
    moomoo meee jooouu

  5. #20

    Odgovor: Analiza turbofolk pesama

    Vrati se na mesto zlocina


    Jos si mi ko nocna mora
    a ipak mi znacis
    ceznem da mojim nebom
    vedris i oblacis

    Ne plasim se sudnjeg dana
    drzi me jos nada
    kad te savest bude pekla
    doci ces mi tada

    Refren 2x
    Vrati se na mesto zlocina
    zivot mi je jos u ocima
    pa me spasi ili mi muke skrati
    sta god hoces, samo mi se vrati

    Zivis kao da me nema
    a bol je sve jaci
    na pola slomila si mene
    barem me dokrajci


    Inspirisan romanom "zlocin i kazna" autor se stavlja na mesto dzangrizave babe-zelenashice...
    naime nadA njim je izvrshen zlocin ali on se i dalje batrga i moli "ubicu" da se vrati na mesto zlocina i konkne ga josh jednom...

    Jos si mi ko nocna mora
    a ipak mi znacis
    ceznem da mojim nebom
    vedris i oblacis
    pesnik pocinje ispovest sa svojom nocnom morom koja ga vec nocima drzi u insomniji...
    takoreci vedri i oblaci nad njegovom posteljom...
    coek...moramo priznati nije mu lako...

    Ne plasim se sudnjeg dana
    drzi me jos nada
    kad te savest bude pekla
    doci ces mi tada
    Kaje se zbog svih svojih grehova,peche ga savest.

    Vrati se na mesto zlocina
    zivot mi je jos u ocima
    pa me spasi ili mi muke skrati
    sta god hoces, samo mi se vrati
    Dolazimo do najupecatljivijeg dela...
    Autor je na tantalovim mukama...
    Muke su tako jalove da on mora cak i da 2x zamoli zlocinca da zamahne josh jedanput sekirom gde treba.

    Zivis kao da me nema
    a bol je sve jaci
    na pola slomila si mene
    barem me dokrajci
    glava mu o koncu visi.
    zlocinac bezobziran trazi od zrtve i da mu peva.
    sto ovaj cini s elikim naporom,
    sto mozemo uociti po patnji u nacinu pevanja,
    siroma covek zavija od bolova i sve to zarad visheg cilja...
    sve zarad pocinka na vechnim lovishtima...

    Amin Ljubo,laka ti crna zemlja...

    Ubica mekog srca.

  6. #21

    Pesmoanaliza

    Udubimo se malo u stihove pesama koje nas okružuju, koje nam život znače.

    Pokušajmo da pronađemo skrivenu poruku u tim toplim rečima koje nam ulepšavaju dane.

    Evo, ja ću prvi. Uzeću kao primer Svetlanu Ražnatović:


    Nagovori bela zena, ciganina da ne luta, drumovima, nagovorila..
    Nagovori otac sina, da ne pije s' kumovima samo tebe nisam
    mogla ja..

    Nagovori majka, svog jedinca da se zeni, da u vojsku podje
    s' prvom lastom sa jeseni, samo tebe nisam mogla ja..
    Nagovori ljubav ratnika da frulu svira, srce bogatasa da sirotu
    dragu dira, samo tebe nisam mogla ja..

    Nagovori suma vuka, da prezimi sa jagnjecima suma vuka,
    nagovorila... Nagovori sunce grozdje, da zri danom u nevreme
    samo tebe nisam mogla ja..

    Nagovori majka svog jedinca da se zeni, da u vojsku podje s'
    prvom lastom sa jeseni, samo tebe nisam mogla ja.. Nagovori ljubav
    ratnika da frulu svira, srce bogatasa da sirotu dragu dira,
    samo tebe nisam mogla ja.. Da mi kazes, da mi kazes da...!
    Pesma kreće porukom o rasnim jednakostima, tj. da je apsolutno dozvoljeno mešati se sa braćom Egipćanima*, kao i da naše devojke imaju veći uticaj na njih od dragiH nam Egipćanki. Nastavlja se predrasudom da su kumovi uglavnom loše društvo sa kojim se loče po kafanama, nauštrb zdravlja starog oca.

    Keva je zvocala sinu da se ženi godinama, na šta je on odlučio da zapali u Legiju stranaca, već pred slomom živaca. Pride je slagao da se stvarno ženi upoznavši je sa najboljom ortakinjom. Imamo i primer kako je Bora Dugić nekad bio vojno lice, ali ga je, eto, strefila ljubav, uz naknadnu patetičnu priču ovekovečenu na filmskom platnu kroz film Zgodna žena.

    E, ovde već dolazimo do malih nelogičnosti. Neko će reći "pesnička sloboda", al' šuma koja nagovara vuka da spava s jaganjcima...kHm...mislim, stvarnoooo...

    Na kraju, katarza: miks svih malopređašnjih situacija koji nas u stvari vodi ka sledećoj poenti: emancipacija žena i polna jednakost. Naime, vidimo da je u današnje vreme sasvim moguće da žena muva muškarca, i još da ga nagovara ovim svetlim primerima iz života, uz nezaobilaznu majku i buljuk životinjKi, dok se on nehajno feMka.


    Šta reći do: bravo, Svetlana!!!

    *Egipćanin - politički korektno ime za Ciganina

  7. #22

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    ...kHm...dakleM, da pokušamo da prokljuvimo šta je to našu dragu SanS privuklo Svetlani...ovo će biti put u nepoznate dubine....težak, ali ne i nemoguć...

    Svetlana Ražnatović - Tačno je

    Tačno je nisam bila cveće
    Rastanak boleti te neće
    Tačno je grešila sam jako
    Živećeš ti bez mene lako
    Odmah na početku, glavna junakinja nam priznaje kako je samo čovek, da je činila greške koje se teško praštaju. Potresno. Tako mnogo rečeno u tako malo reči.

    Tačno nisam ja mala
    Da štetu nikom ne bi priznala
    Najlepšu lutku ja sam razbila
    Ja sam sve lepo upropastila
    Povratak u detinjstvo. Još jednom se na delu dokazuje kako svi naši kompleksi i traume vuku poreklo iz tog nesrećnog doba odrastanja. Psihološki fascinantno odrađeno uz prekrasnu poetsku sliku. Aplauz.

    Tačno je da sam ponekad više popila
    Da sam se s nekim drugim topila
    I tvoje snove sve potopila
    Tačno je sa tobom nisam umela
    Sa tobom nisam uspela
    Jer sam te ludo volela
    Alkoholizam. Neiscrpna tema kada je u pitanju moralno posrtanje današnjih heroina ulice. Ruku pod ruku sa njim ide i preljuba. Sve to, naravno, zbog prevelike količine ljubavi. Naravoučenije: znaćete da vas vaša žena/devojka voli ako pije kao smuk i kresne se sa drugim. Samo u tom slučaju možete odahnuti i krenuti ka ekstatičnoj zajedničkoj sreći.

    Tačno je da sam sebična
    Ponekad možda obična
    Ali za jedno priznaj mi
    Bila sam ti odlična
    Za tvoje mane praktična
    Za bolje dane tragična
    Ali za jedno priznaj mi
    Bila sam ti odlina
    Priznajem, refren je predubok za mene. Uz najbolju volju i nadčovečanske napore nisam uspeo da shvatim šta je to "jedno", a još manje značenje stiha "za tvoje mane praktična". Jednoga dana, možda dosegnem
    i te visine. Možda, rekoH.
    Tačno je da sam bila teška
    Teši se bila sam ti greška
    Tačno je ako ti to znači
    Sad sama sebi kažem plači

    Višak kilograma neminovno dovodi do suza, kao i gubitka samopouzdanja. I ta blago mazohistučka crta se provlači kroz celu pesmu neprestanim priznavanjem, koncipiranim kroz oblik ispovesti. Na kraju, autosugestija. Šta reći, ko se dosetio, svaka mu čast.

    I kako da se bilo koja devojka u Srbiji ne pronađe u ovoako potresnoj pesmi?


    KAKO?????!!!!!!

  8. #23

    Odgovor: Analiza turbofolk pesama

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Novo delo za analizu zove se Manijak, a reči su sledeće:

    Tu su kamere, metalna vrata
    jer tvoja privatna vila je od zlata
    tu je veliko obezbedjenje
    priznaj da fali ti sad uzbudjenje

    Nocu te zovem, uzdisem i cutim
    onda ti vrlo brzo slusalicu spustim
    iz tasne crnu olovku ja vadim
    po zidu pisem sta cu da ti radim

    A ujutru na tvoj cu dzip
    da zalepim svoj mali lilihip

    Hajde, hajde sta ce ti biti
    nije lako uvek se kriti
    sta ti mogu kada si tako jak

    Ti palis ovaj grad
    ja imam samo mrak
    pusti da budem sad
    tvoj privatni manijak

    Dahcem i sapcem
    kvarim ti slatke sne
    a onda svuda po gradu
    napisem volim te

    Ja ovde na prvi pogled primetim da se radi o pomahnitaloj mentalno pometenoj mlađoj ženskoj osobi koja iz noći u noć sanja svog komšiju koji živi par brojeva niže, a ujutru se budi i shvata da od svega što je sanjala - na kraju može samo da mu usere kolica.

    Plašim se da je delo malo kompleksnije, te da mu se mora obratiti više pažnje, te ću ostaviti materijal i za drugačije uglove sagledavanja problema.
    ...dao bih svoj doprinos...
    ...elem...da vidmo prvo prikaz muzjaka...covek je dakako punisha...sto mu,u ovom bolesnom drustvu,olaksava posao da trpa mldjahne devojcice koje nemaju bas mnogo u glavi...e sada...tesko se brani od nasrtaja de3vojaka,pa stoga ima dJip,obezbedzenje...mojne da neko pomisli da 'oce da ga roknu je valja zuto i belo...ne,sav kapital je stekao legalno,radeci od ujutru do uvece na selu svoga dede......(gde nadjoh dedu?)...
    ...a sta cemo sa dJevojkom?...
    ...tipican primer...moze i u pakshu,ali da se plati...na ovaj ili onaj nachin...sve ce da uchini samo da bude u drustvu bizMismena,da dobija pokloone,da se uvuche pod kozu,ne bi li dosla do krajnjeg cilja...a to je copor dece i zivot bez mozga...usput je spremna da pokaze i zube ako treba,izmaze govnima dJip ili protrchi gola ne bi li privukla paznju voljenog,u isto vreme ako treba sachekace beJzbolkom neku od svojih suparnica...u ovakvim primerima,moramo da shvatimo da se od kretenastih roditelja,radjaju kretenasta deca...svi zajedno su naravno u vecini...
    ...znaci...majkama koje imaju musku decu...kazite sinovima,cim cuju da je djevojkina majka radijski voditelj,otac pandur i gledaju emisije Snezane Dakic...nek' beze glavom bez obzira...
    ...bice jos...samo da me neka pesma inspirishe...ali bash...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #24

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    Usla sam sa novim tipom
    Ugledala tebe pritom


    Ovo nam govori o poremećaju zvanom nedostatak pažnje, jer se ovom prilikom moglo dogoditi da se dotična oklizne ili udari u obližnji stub, što bi dovelo do teže povrede.

    Malo flerta za pocetak
    Nisam sama, to je bedak


    Gospodična je sada, onako dekoncentrisana, nezadovoljna zbog nedostatka flerta i potajno želi da bude sama.

    Gledas me, sad svasta bi mi radio
    Ne mogu ni ja da krijem
    Da zbog tebe ja nocas pijem


    Ona je zabrinuta za svoju bezbednost suočena s pogledom punim mržnje.

    Red bull da dobijem krila
    Da skacem gore-dole, da istresem se
    Votka da s tobom bih bila
    Da kazem da kad bih ti trezna rekla ne


    Sada već postaje histerična, želi da dobije krila i pobegne negde.


    DJ i mrtvu me dize
    Bice svasta kada muzika se ugasi
    S njim sam dosla
    A s tobom odlazim


    Ovo je duboko religiozan trenutak u kom prisustvujemo vaskrsenju naše umetnice, koja beše mrtva. DJ, naravno, simboliše Sv. Jovana

    Gledam te i bez dileme
    Znam da s njim sad gubim vreme
    Presladak si, moje luce
    Pa me sve ka tebi vuce


    Nakon iskustva bliske smrti, ona postaje ovisnica o slatkišima. Očigledno, potrebno joj je lečenje.

    Prilazis nam ko da njega ne vidis
    Preko puta nas si seo
    A to ne bi, to ne bi smeo


    Videvši kakvu patnju je prouzrokovao, njen partner postaje proziran.

    Ovde imamo divnu priču prožetu naučnom fantastikom i religijom.

  10. #25

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    Moja analiza će se odnositi samo na jedan stih, pošto ne znam kako pesma ide ni pre, ni posle njega, ali to nije ni važno, jer se u tom stihu krije sva poenta.

    Polomiću čaše od kristala!

    Zamislite jednog slavuja iz Mrčajevaca kako u besu, bolu i jedu ne zna šta će od sebe, a mora nešto.

    Pošto je došlo do najgoreg, on uzima čašu od kristala! Iz regala! I to od kompleta što mu je ujka iz Dortmunda kupio od Rumuna u Pančevu! I poklonio za svadbu! Uzme jednu i zapreti, s urlikom bola: Polomiću čaše od kristala! Bre!

    Da su neki manji bolevi, on bi pretio s onim čašama od debelog stakla, iz kredenca, što mu Milunka u miraz donela.

    Kad mu tuga, bol i jad malo splasnu, on pažljivo vrati čašu u regal. Zaključa kuću za pokazivanje komšijama. Ode u letnju kujnu u kojoj mu ukućani smeju da žive, napije se vode iz Milunkine krigle, i diskretno se oblizne. Onda im slavujnim glasom otpeva sve to što se s čašama moglo strašno desiti. To čule i komšije, pa posle i oni pretili svojim još kristalnijim čašama.

    Ej, kad mi padne mrak na oči, pa kad uzmem onu s nogom... Nek je triput iz Milhajma na Ruru... Bre!
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    Ja necu da analiziram ali ima veze sa temom..

    Eto naprimer kako televizija laze gradjane o tome kako je neki tamo Nil Armstrong 'nachinijo mali korak za sebe, a veliki za puchanstvo' te 1969, a pitanje je da li se mali Nil uopce bijo izbornijo kad je nash Mujo kovo konja po mjesecu.

    Em prvi bio na mesecu, em i konja vodio.

    Nije hteo da sidje iako ga je keva grdila i terala da isto to radi na suncu. Mislim, moglo se tada de se htelo, jos je Tile bio ziv.

    Dobro, nije bas turbo folk ali podjednako dira u dushu, bar mene.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #27

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Moja analiza će se odnositi samo na jedan stih, pošto ne znam kako pesma ide ni pre, ni posle njega, ali to nije ni važno, jer se u tom stihu krije sva poenta.

    Polomiću čaše od kristala!

    Zamislite jednog slavuja iz Mrčajevaca kako u besu, bolu i jedu ne zna šta će od sebe, a mora nešto.

    Pošto je došlo do najgoreg, on uzima čašu od kristala! Iz regala! I to od kompleta što mu je ujka iz Dortmunda kupio od Rumuna u Pančevu! I poklonio za svadbu! Uzme jednu i zapreti, s urlikom bola: Polomiću čaše od kristala! Bre!

    Da su neki manji bolevi, on bi pretio s onim čašama od debelog stakla, iz kredenca, što mu Milunka u miraz donela.

    Kad mu tuga, bol i jad malo splasnu, on pažljivo vrati čašu u regal. Zaključa kuću za pokazivanje komšijama. Ode u letnju kujnu u kojoj mu ukućani smeju da žive, napije se vode iz Milunkine krigle, i diskretno se oblizne. Onda im slavujnim glasom otpeva sve to što se s čašama moglo strašno desiti. To čule i komšije, pa posle i oni pretili svojim još kristalnijim čašama.

    Ej, kad mi padne mrak na oči, pa kad uzmem onu s nogom... Nek je triput iz Milhajma na Ruru... Bre!
    Ljubio sam usne sa kojih med kaplje
    i sanjive oci gde se ceznja krije
    slusao sam brezu dok jablanu sapce
    proci ce nam zivot, zar ti zao nije

    Polomicu case od kristala
    pocupacu bokore od lala
    otkinucu jos dve zice, jos dve strune
    ostavicu violinu neka trune

    Kad vec nema snage, moci
    da mi vrati dane, noci
    kad sam jah'o vranca, ata
    sto djerdana trg'o s vrata
    pocepao jelek tesan
    ludovao mahnit i besan

    Proveo sam noci ljubeci bez mere
    ali pustom srcu nikad dosta nije
    ono bi ko nekad jos ljubavi htelo
    ne mari za bore sto prekrise celo


    Evo ti ceo tekst.

    I pesma uopšte nije turbofolk, tako da si omašila temu.

    I slavuj iz Mrčajevaca nikad nije bio turbofolker tako da si omašila temu duplo.

    I prava tema za ovu pesmu je Najlepši stihovi narodne muzike.

    AnalitiČarko.


  13. #28

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    I ju!
    Nisam znala da će i Milunkinu bašticu da počupa!
    To je tek hevi...

    Ta idi molim te... Sva sam se precepila sad od digniteta za sjavučetovu kuknjavu. Oš' sad stvarno da razbijem čašu, da vidiš kako mi je žao?

    Ovo je jače od mene...
    Kradem ti se u večeri,
    u večeri pod pendžere,
    Klasična mistika. Obavijen velom mraka, šunja se poput ninđe do njenog pendžera. Pitanje koje se neminovno nameće: da i Romeo nije bio ninĐa?

    da ti bacim struk zumbula,
    da ti cvijet prozbori,
    ..ubran u Milunkinoj baštici i tajnim kanalima prošvercovan u Bosnu, kupljen na lokalnoj pijaci. Još mirišljav. I ume da govori. Milunka je genetičar, eJ!

    koliko te silno ljubim,
    mrijem, dušo, za tobom.
    ..a ona mu odgovara: umri muški na moj znaaaak, ne plaši se budi jaaak, umri muški neću jaaaaa, slava mrtvimaaaaaa...

    Ti ne haješ za bolove,
    za bolove srca moga.
    Takve su današnje ribe. Da je došao crnim mečetom umesto što se šunjao ko sirotinja, garant bi mu pala u na+ručje.

    Cvijet vehne, mlad se suši,
    sevdah ode uzaman.
    Allah nek ti drugog dad'e,
    mrijem, dušo, za tobom.
    Deo gde svaki pravi meraklija mora da se pronađe. Tu je i sevdah, i alah, i amanzaman. JebO Šumadiju.

    :sečevene:

  14. #29

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    moj omiljeni skladatelj, grubijan nezznog srtza, osvajach, slamalac....u indijanskom narodu poznat kao "mr. lubricant" i u slobodno vreme - pedofil...gospodin zzeljko srebrna glava......

    Nije on, nije on
    a nisam bogami ni ja
    za boljeg ti si rodjena




    Zbog jedne uplakane male
    protiv sebe nocas radim
    vidi se, hoce da je tesim
    a ja je celo vece hladim

    I savete joj delim
    k'o da sam joj tata ja
    a Boga molim da ne poslusa


    secha vena dibiDuZ

    Ref.
    Nije on, nije on ono sto ti treba
    a nisam bogami ni ja
    nema ti, nema ti od nas dvoje hleba
    za boljeg ti si rodjena

    Hoce on, hoce on samo da te skine
    a hocu bogami i ja
    a sa mnom ti ne ginu najludje vestine
    bar biraj manje od dva zla


    znachi, baja do yaya
    najjachi od svih
    s glavom ki topovsko djule
    od koje zapomazzu
    i mule


    kratko koncizno precizno i nadasve svima jasno
    ja se njemu divim do imbecilnosti i na ovoj temi
    forsirachu samo negov opus.....

    & underpaid......

  15. #30

    Odgovor: Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama

    ....talasi samosazzaljenja preplave srebrnoglavog s vremena na vreme....

    Golubice, dukat sam ja od gline
    kad pozlata se skine
    i dodjes do sredine
    ja sam od one jeftine
    kad pozlata se skine
    i dodjes do sredine
    ja sam od one jeftine



    .... neprospavane nochi, fizichka iscrpljenost od zadovoljavanja tolikih pohotnih maloletnica, mora da se odrazi choveku na psihu.... mora da posumlja u sopstvene vrednosti... a i sexy izgleda kad za shankom iznad vinjoze turish glavu u shake.... sve one tete u najboljim godinama pozzele na grudi da te priviju i nezznim majchinskim dodirom izleche....

    chudo erotike i sexa!



    Ne krivi sebe, andjele
    plima je tu da potopi
    ljubav je tu secer u mom espresu
    nikad se sve ne otopi


    ona je bozzanstvena i divna
    jer on je chovek probirach
    od ukusa i finih manira
    samo njegov zzivot
    gorak je
    i kafu (italijansku)
    ekstra slatku pije
    i njegova dusha
    ljubavi puna je
    ona da ne brine
    jer sada na redu je!

    puniiiii zzex za sve pare!
    Poruku je izmenio maski, 18.08.2009 u 19:49
    & underpaid......

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Azbuka pesama (stranih i domacih)
    Autor Sonja u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 21.03.2019, 00:39
  2. DNK analiza očinstva
    Autor stok u forumu Porodica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.10.2017, 17:39
  3. Tajanstvene poruke popularnih pesama
    Autor Goga u forumu Muzika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.01.2009, 00:17
  4. Tekstovi pesama sa Beovizije 2006
    Autor Betty Boop u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.09.2007, 20:08
  5. Tekstovi pesama sa Eurosonga 2006.
    Autor Lady S u forumu Strani spotovi i tekstovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 22.05.2006, 00:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •