Crni Gruja i kamen mudrosti
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Crni Gruja i kamen mudrosti


    Dok je turska imperija spremala vojni odgovor na ustanak Srba, svakodnevno su rasli konflikti oko vlasti između Karađorđa (Nikola Kojo) i narodnih prvaka. Od najveće važnosti je bilo povući prave poteze, a za to je potrebna mudrost. Uz pomoć vračare Karađorđe saznaje da, po legendi, negde u brdima postoji kamen mudrosti, od kojeg, kada tri puta udariš glavom o njega, postaneš mudriji. Zato angažuje svog rođaka Crnog Gruju (Nenad Jezdić), s pomoćnicima Čedom Veljom (Marinko Madžgalj) i Boletom (Boris Milivojević), da mu pronađe taj čudotvorni kamen. Crni Gruja nalazi kamen i, uveren da se od njega stvarno postaje mudriji, odlučuje, naravno, da napravi biznis. Kako se stvari dalje odvijaju, kamen zaista donosi mnogo koristi, ali i neočekivane obrte, što Gruji počinje da stvara velike nevolje.

    Nenad Jezdić je Crni Gruja, trgovac i Karađorđev rođak. Boris Milivojević je Bole, sluga Crnog Gruje. Marinko Madžgalj je Čeda Velja, drugi sluga Crnog Gruje. Nikola Kojo nastupa u ulozi Karađorđa. Nebojša Ilić je Mladen, Karađorđev sekretar. Zoran Cvijanović je Zmago, slovenački trgovac i poslovni partner Karađorđa i Crnog Gruje. Dušanka Stojanović je baba Vidana, lokalna vračara, poluveštica. Bogoljub Mitić Đoša nastupa u ulozi deda Dragića, promućurnog seljaka na čije imanje je pao kamen mudrosti. Ognjen Amidžić - Radonja, Dragićev je pomoćnik. Dragan - Gagi Jovanović je turski general Omer, koji se prerušio u pravoslavnog sveštenika da bi ispitao prilike u ustaničkoj Srbiji, a Petar Božović nastupa u ulozi sultana. Dragan Nikolić je grof De L'Aržan, francuski izaslanik na turskom dvoru i član Divan grupe. Dragan Bjelogrlić je Fon Zilberliber, predstavnik Austrougarske monarhije na turskom dvoru i član Divan grupe. Voja Brajović je knez Srebroljubov, ruski ambasador u Istambulu i član Divan grupe. Ivan Jevtović, Mladen Samolov i Mitić su prasoni, rodonačelnici opozicionog delovanja u Srbiji.

  2. #2

    Odgovor: Crni Gruja i kamen mudrosti

    Sve je to super...ali...
    Ja ocem Sergeja za Gruju...

    Ubica mekog srca.

  3. #3

    Odgovor: Crni Gruja i kamen mudrosti

    Sergeju je i ponuđena uloga, ali ju je on odbio sa izgovorom da je u Americi i da nema vremena za snimanje ovde... A u suštini, prava istina je da je Sergej samovoljno napustio seriju posle prvog serijala, jer "nije ispalo onako kako je on očekivao". Verovatno postoji još neki razlog, ali mi nije poznat.

  4. #4

    Odgovor: Crni Gruja i kamen mudrosti

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Sergeju je i ponuđena uloga, ali ju je on odbio sa izgovorom da je u Americi i da nema vremena za snimanje ovde...
    Koliko je meni poznato, ovo nije izgovor nego jedini razlog. Čovek je napustio snimanje još posle onog prvog serijala i ne provodi puno vremena u našoj zemlji. Tamo ipak uzme više kinte snimajući
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Crni Gruja i kamen mudrosti

    Sve što su snimili bez Sergeja je izgubilo smisao.
    Nije mi jasno zašto se uvek trude da po svaku cenu snime nastavak

  6. #6

    Odgovor: Crni Gruja i kamen mudrosti

    Pa zbog parica, ništa drugo...

  7. #7

    Odgovor: Crni Gruja i kamen mudrosti

    Ide ovo opet na nekom od kanala i mescini da je Sergej u naslovnoj ulozi.
    Jel to repriziraju taj prvi serijal ili je snimao ponovo po povratku iz USA? Pogledala sam tu i tamo koju epizodu ali me nije uzela ni zera..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #8

    Odgovor: Crni Gruja i kamen mudrosti



    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Slične teme

  1. Zidne obloge u vidu imitacija kamen - drvo
    Autor fkovac77 u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.11.2023, 13:01
  2. Crni humor
    Autor dule_legenda u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 01.07.2019, 08:43
  3. Htela si kamen? Izvoli!
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 23:17
  4. 3rd Rock From the Sun / Trecii Kamen od Sunca
    Autor Charlie Harper u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.03.2009, 03:49
  5. Kamen vaseg meseca
    Autor ZOE u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.05.2007, 14:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •