Greškom do leka protiv raka
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Greškom do leka protiv raka

    Laboratorijska greška dovela je naučnike do možda epohalnog otkrića u borbi protiv raka, javljaju američki mediji.





    Zasluge za potencijalni lek ima Ketrin Šefer koja je najpre bila razočarana kada je videla da je "ubila" sve ćelije raka koje je uzgajala zbog svog istraživanja, a onda joj je sinulo da bi upravo njena greška mogla da bude spas za mnoge koji boluju od te neizlečive bolesti.

    Šefer je pokušavala da pronađe lek za suzbijanje upala koje se javljaju kao posledica Kronove bolesti, a koje prouzrokuju jake bolove i dijareju. Ćelije raka je koristila kao modele na kojima je testirala smesu pod nazivom PPAR-gama modulator, koja nikada nije razmatrana kao mogući lek protiv osnovne bolesti.

    "Napravila sam grešku u proračunu i upotrebila preveliku količinu, pa su sve ćelije raka uginule", rekla je Šefer.

    Nakon nekoliko dodatnih testiranja, Šefer i njen tim sa Univerzitetskog medicinskog centra Ročester u Njujorku ustanovili su da smesa ubija "gotovo svaku epitelnu ćeliju tumora".

    Za sada su testiranja na miševima bila stopostotno uspešna i svi su bili izlečeni od karcinoma bez ikakvih dodatnih komplikacija.

    Šefer je objasnila da PPAR-gama modulator deluje na principu "slamanja omotača oko karcinoma". Zbog čega ona "primorava" omotač karcinoma na samouništenje još nije poznato, pa će testiranja na miševima biti nastavljena.

    Naučnici se nadaju da bi ovo slučajno otkriće moglo da bude spas za ljude koji boluju od karcinoma debelog creva, jetre, jednjaka i kože.

    Fonet

    Ovako je pronađen i penicilin! Daj Bože da je ovo istina i da od ovoga bude nešto.

    Link
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Greškom do leka protiv raka

    Samo ću ponoviti, daj Bože da je ovo istina i da od ovoga bude nešto.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Greškom do leka protiv raka

    Ne mogu da verujem...

    Nek me neko ushtine...
    Nek me neko ushtine...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Greškom do leka protiv raka

    O hvala bogu,kod mene u porodici svaka gneracija s majcine strane ima rak...

    Da hoce jos makar tako otkriti barem sta uzrokuje multiplu sklerozu
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Greškom do leka protiv raka

    daj boze
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

Slične teme

  1. Sve veći broj obolelih od raka
    Autor HLEBmaster u forumu Zdravlje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 23:54
  2. Vakcina protiv raka grlića materice deluje
    Autor Necromancer u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.01.2008, 20:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •