Savršen... ali oženjen! - Strana 13
Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 238
  1. #181

    veza sa ozenjenim muskarcem

    U temi Rodi ga sebi u Porodica Osnivanje porodice, brak, problemi, deca...se pominje problem veye sa osobom u braku. Mislim da ovo pitanje zahteva posebnu temu.
    Šta mislite o motivima za ovakve poteze osoba koje nisu u braku, tj. sami su, zašto ulaze u veze sa oženjenim, i pogotovo kada dugo traju, a od same veze ne mogu ništa da očekuju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #182

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    ne praktikujem veze s ozenjenima
    nije to stvar morala
    uopste o tome ne odlucuje moja moralnost ili nemoralnost,sta ce svet da kaze, i slicno
    nego
    nem` pojma...
    nemam zivce da se krijem,da zalezem u kolima,da dolazim u neprijatne situacije tipa:on sedi s zenom,ja sa prijateljima u istoj kafani,ili zarozana od plakanja provodim novogodisnje praznike ,izneverenih ocekivanja
    ne svidja mi se pomisao na jeftine hotelske sobe,ni trazenje gajbe od prijatelja na par sati,ni ulazenje u kojekakve tudje gajbe
    meni licno to devalvira odnos,cini ga jeftinim,nekako nedostojnim
    a opet,pazljivo biram koga cu u kucu da pozovem...ja imam sina i ne zelim da upoznaje svako malo ljude koji ulaze i izlaze iz mog zivota...moja kuca je moj intimni prostor i meni je vrlo bitan...prijatelji mogu kad hoce da banu,ostali jok
    nemam takodje ni potrebu da likujem nad drugim zenama,da se nasladjujem sto nekog pravim ovcom,da ogovaram tudju zenu s prijateljicama i nalazim joj hiljadu mana a nijedan dobar razlog zbog cega je taj neko s njom a ne zapravo sa mnom
    nemam zivce da ispitujem frizerku o toj nekoj zeni i da se nasladjujem tracem

    medjutim
    jedno vreme sam bila u fazi kad sam smatrala da bi mi veza s ozenjenim muskarcem zapravo jedino odgovarala
    nemas neke konkretne obaveze,imas seks
    ne moras da se otvaras previse,ne moras da pricas price,taj neko takodje
    koncepcija iz filma "Intimnost" mi je bila vrlo privlacna,i prihvatljiva
    al` neko takav na ciju pojavu bi mi se upalile sve lampice nije naisao

    inace
    veza s ozenjenim ima i dobre i lose strane
    ne osudjujem veze
    osudjujem motive i porive
    u svemu
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #183

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    Hvala Belivier.

    Neke od prednosti ovog koncepta koje si navela sam čuo od osoba koje su u takvim vezama - tipa nema obaveza, možeš da prekineš kad hoćeš, ona druga osoba ne očekuje još nešto od tebe, kad se posvadjate, ta osoba ode kući i oladi se malo,...
    A najveći problem u stvari jeste što osoba koja nije u braku u stvari i dalje bude sama (usamljena), ona mora da se prilagođava, da uvek bude dostupna i raspoložena.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #184

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    veza ne mora da bude garant da nece biti usamljenosti
    u zivotu sam mnogo vremena provela sama..po prirodi sam individualista,jos od detinjstva sam osecala nekakvo nepripadanje grupi
    naravno,u detinjstvu i mladosti ne sledis gotovo nikad svoje instinkte,nego se upinjes da budes deo necega
    never mind,nisam htela o tome
    nego
    hocu da kazem,najgrozniju ,najbolniju i najnepodnosljiviju usamljenost sam osecala na izdisaju jedne svoje veze....sve je tu,i taj neko,i prijatelji,i emocije,i seks,i socijalni zivot,a opet....
    kad se prekinulo,plakala sam nedelju dana a onda sam pocela da disem...
    jos jedan paradoks...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #185

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    kakva je razlika da li sam oženjen ili nisam za neku seksnabrzaka vezu ...
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  6. #186

    12 Odgovor: Veza sa oženjenim

    Ne volim vezu sa čovekom koji je oženjen





    sa mnom

    __________________

    da ne bu došlo do nekakve zaboone, podrazumeva se ne voljenje oženjenosti uopšte.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #187

    13 Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    NE, nikako!!!
    Choose to know!!!

  8. #188

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    Kontra Glisicke, volim vezu sa ozenjenim.....sa svojim No, sad to nije stvar izbora vec cinjenicno stanje, ali kada sam imala izbora: to nikad nije bio ozenjeni. Mozda zato sto volim jednostavnost a veza (pricamo o VEZI, a ne o 'sexNabrzaka' varijanti?) nosi dosta komplikacija....ne bih se skrivala, ne bih ga cekala...ne bih slusala o tome kako je ona 'losa'.....ne bih bila 'druga violina'. Razumem zene koje ne ocekuju nista od takve (osim sporadicnih vrelih susreta) veze, ali one koje zaglibe u dugogodisnju (nadajuci se...cemu? braku?)... paaa, na kraju se svodi da su (iz)gubile vreme....i da - neko tu uvek bude povredjen...ona, on ili 'ona'!

  9. #189

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    nije to stvar morala
    uopste o tome ne odlucuje moja moralnost ili nemoralnost,sta ce svet da kaze, i slicno

    (...)

    inace
    veza s ozenjenim ima i dobre i lose strane
    ne osudjujem veze
    osudjujem motive i porive
    u svemu
    Ja bih da se potpisem ovdI.

    Upravo tako.
    Motivi i porivi, ah...a njih ima u nijansama ne zna im se broj. Pa kad se pomnoze jos sa vremenskim prilikama /neprilikama ispadne duplo sareno. Buduci da postoje raznorazne konstelacije u medjuljudskim vezama, jako je tesko pricati uopsteno na ovu temu. Dakle, moze samo iz licnog ugla.

    Da, bila sam u vezi sa ozenjenim muskarcem zato sto mi je takva veza u to vreme jedino odgovarala, ili retrospektivno racionalno receno - zato sto su nam se poklopili motivi. Stvar je u ocekivanjima. Stvar je uvek u ocekivanjima. Ne, meni nije bio potreban niko ko ce da mi unosi gajbe pica u kucu, ni da mi popravlja, prepravlja ili sarafi po kuci ili garazi, da statira u ulogi decka/partnera pred drustvom/familijom, ni da me finansijski dotira, pa ni da mi glumi sparring partnera na opstem drustvenom parketu. Ja se u tim domenama savrseno dobro snalazim sama. Meni je samo bio potreban neko za mene samu, onakvu kakva sam kada nisam pod obavezama bilokakvim. Veza je u stvari zivela upravo od toga on i ja u nekim zaledjenim trenutcima i niko i nista vise nije tangiralo tu vezu. Zvuci nekako trezveno, proracunato, medjutim ispostavila se kao neverovatna relaxed veza. Mislim cak da nikada u zivotu nisam bila u opustenijoj vezi. Kada kazem opustena veza sa time ne mislim na emocionalnu hladnocu ili rezervisanost sa moje/njegove strane, nego iskljucivo na pojam ocekivanje. Nekada pre sam mislila da nisam u stanju za takve poduhvate, da nisam u stanju da ne ocekujem bas nista, da ne zahtevam tamo neke bezvezne svakodnevne stvari. A jesam...Cak sta vise, spoznala sam bas u toj vezi koliko malo je toliko veliko da mi je zaista neophodno...

    Veza je trajala onoliko koliko je on bio u braku. Nakon toga ocekivanja su nam se promenila.

    Nema tu sta da se osudjuje. Promeniti misljenje ili promeniti ocekivanje je jedna sasvim legitimna stvar. Kao sto je legitimno to isto ne promeniti...

    Never confuse movement with action.

  10. #190

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Veza je trajala onoliko koliko je on bio u braku. Nakon toga ocekivanja su nam se promenila.
    A da li je njegov brak pukao zbog te veze?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #191

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Ne znam
    NIje se desilo, a neka konkretna prilika nije mi se ni nudila
    Teoretski lako bih ja rekla Ne citavoj toj prici
    Nit meni treba da se cimam, nit zelim da po nekoj tamo (kakva god bila) da svesno gazim
    Jer ne bih volela da se sutra to meni desi
    Ali srce cesto pravi jebene izbore
    I sad da zamislim
    Ja njega volim
    On ima nju
    Ne smem da se zakunem da nikad ne bih pokusala a to napravim svojim, samo svojim
    Ima tu mnogo faktora
    Sa druge strane takva vrsta veze moze biti vrlo pozitivna ako se ne ocekuje da on svoj brak rastura
    Tu je onda ljubavnica u prednosti, da ostaje ili ode kad ona zeli...
    Teoretaki i po dosadasnjem iskustvu, ne, ne bih se u to upustala
    Ali nikad se ne zna
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  12. #192

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    paparazzo:
    Nit meni treba da se cimam, nit zelim da po nekoj tamo (kakva god bila) da svesno gazim
    Jer ne bih volela da se sutra to meni desi
    Ali srce cesto pravi jebene izbore
    I sad da zamislim
    Ja njega volim
    On ima nju
    Ne smem da se zakunem da nikad ne bih pokusala a to napravim svojim, samo svojim
    Ima tu mnogo faktora
    ....
    slazem se - NIKAD NE RECI NIKAD

  13. #193

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    On je divan, savršen, sutra biste mogli da se udate za njega, samo da nije već oženjen!
    Cim ozenjen, sve manje savrsen za nas uprkos svim kvalitetima koje ima, onome sto osecamo za njega, uprkos koliko nas odnos sa njim cini srecnim. nikada ne bih "moralisala"nekome koje u ovakvoj situaciji, nikada.....Dogodilo se, i ako ste mozda bezale od svega, sve vise ste bili u tome a da ste i nesvesni da je tako. mozda vas je okolina osudila, mozda i Vi samu sebe, ali on je savrsen, e sada to ozenjen ste odlagali za "kraj filma".
    Na sve ovo prica poucna i istinita
    Poceo je da kasni sa posla, sluzbeni putevi su postali ucestali,mobilni telefon je umesto na stolu drzao po dzepovima od jakne, farmerica..gde god samo ne na svom radnom stolu gde je oduvek stajao. Nocu je do kasno pisao radne izvestaje koje je ranije uredno zavrsavao na vreme, kaze posao je sve obimniji. Uvek uredan, uvek u fazonu sto se oblacenja tice, vidno je postao opsednut svojim izgledom.Cinilo se da se nista ne menja u odnosu koji ima prema zeni i detetu, njemu se cinilo tako. Trajalo je mesecima, pa onda skoro godina otkako su zajedno. Ona...., priznajem mladja, lepsa, zaljubljena, zaboravila pored svih njegovih aduta da samo ima jedan "mali problem", da je ozenjen i da nece vecno trajati. Kada je shvatila da u toj vezi koliko god dobija i daje, neko ce izgubiti i biti povredjen......razgovarala je sa njim, on se slozio na njenu konstataciju da je sve otislo predaleko i da treba da prekinu. Tako je ona bar rekla, njegova prica me nije interesovala.....
    Vec sam bila povredjena, i nisam zelela da se ikada vrati...Ostali smo u ok odnosima zbog deteta, pustila sam ga da bude "skroz savrsen sada njoj...bez onog ozenjen.
    Priznajem boli i da ti daju anesteziju, ali ziv se covek na sve navikne
    Napisah sve ovo, ...mozda nekog vrati u realnost dok nije kasno....nekog muskarca, svarsenog i ozenjenog, neku devojku koja mozda nikada nece saznati da je bila saucesnik jedne izdaje i prevare
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  14. #194

    Odgovor: Veza sa oženjenim/udatom

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    A da li je njegov brak pukao zbog te veze?
    Da li ikada istinski puknu neki dvoje zbog nekoga treceg?
    Da li je moguce zavesti nekoga ko ne zeli da bude zaveden?
    Da li je, ako ostavimo po strani sve egotripove i sujetomanije, ikada opravdano svaljivati krivicu izneverenosti na nekoga treceg, ko u stvari veze nema sa datim obecanjima i ocekivanjima izmedju nekih dvoje?

    Odgovorno tvrdim da je iskren odgovor NE.


    Njegov brak nije pukao zbog te veze, bar ne direktno zbog te veze. Pukao je zato sto je on promenio nacin vrednovanja. Sta god je cinilo taj brak vrednim odrzavanja , u nekom odredjenom momentu je izgubilo svoju validnost. Neko treci moze da bude impuls za tu promenu, ali nikada realni uzrok te promene.

    Nekako mi se cini da mi pomalo naivno ozbiljnu vezu, a narocito brak smatramo nekom svetom institucijom, pa u zanosima dajemo neka obecanja koja u zivotu ne mozemo da odrzimo. A onda nas zgazi zivot, ili vreme, ili oba tri. I to vazi za sve nas- bili mi Angelina Jolie, ili noname girl, Brad Pitt ili tip sa ugla. Dajemo obecanja koja podrazumevaju determinisane emocije, a cinjenicu da su bas te emocije u kontinuirano fluidnom stanju, ignorisemo. Ljudi se menjaju, menjaju se zelje, prohtevi, potrebe, vrednovanje i ocekivanja. Mogucnost da se nadju dvoje koji ce pod teretom vremena i zivota koracati u istom ili bar kompatibilnom taktu u svim zivotnim domenama je otprilike mikroskopska,da ne kazem nemoguca misija. Raskorak je programiran. Razlikujemo se dapace u Claim Management-u u onom individualnom i onom koji se izmedju dvoje ljudi sporazumno/kompromisno realizuje ili pak ne...

    Pojam prevare nakon svega ovoga gore postane bezvredan. Ispada da u startu svake veze prvo prevarimo sami sebe, pa nas tek nakon toga drugi varaju.
    Poruku je izmenio triViALna, 03.11.2010 u 23:04 Razlog: kob'Jagi lektorisanje
    Never confuse movement with action.

  15. #195

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Cini mi se da je drugi izbor/brak uvek uspesniji, da se ta mogucnost povecava s godinama...
    "Mogucnost da se nadju dvoje koji ce pod teretom vremena i zivota koracati u istom ili bar kompatibilnom taktu u svim zivotnim domenama je otprilike mikroskopska,da ne kazem nemoguca misija. Raskorak je programiran.(triVialna)"
    Pitam se zasto?

Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš savršen odmor...
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:21
  2. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  3. Otkrivena formula za savršenu suprugu
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.03.2010, 19:25
  4. Savršeni stranac
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.12.2008, 11:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •