Savršen... ali oženjen! - Strana 7
Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 238
  1. #91

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    @lovehunter
    Ja sam se baš zapitala kako bih se osećala u toj situaciji? Hajde da odemo i korak dalje, možda sam baš bila u opasno sličnoj situaciji, možda zato znam da termin zauzet nekima ne znači previše, da termin "veren" takođe ne znači mnogo, da je taj zazuet uspešno postao oduzet i veoma zaljubljen u novu zauzetu i sada već srećni otac njihove dece. Možda sam prošla kroz ovako nešto, možda govorim iz ličnog iskustva... Možda...

    Opet kažem izvinjavam se onima koji se nisu našli u mojoj nespretnoj konstrukciji :"To svima može da se desi"
    Shvatio sam te jos pre ovoga i meni apsolutno nemas potrebe da se izvinjavas, ionako sve sto sam napisao nije bilo namenjeno tebi licno, vise je bilo moje globalno razmisljanje o takvim pojavama (za koje svi znamo da se desavaju).


  2. #92

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    @Euridika

    Ja nisam takodjer nigde rekla da ne postoji sansa da nas osvoji neko ko je ozenjen...Mislim realno ko od nas moze srcu da zapoveda...Recimo prvodimo na poslu mnogo vremena s nekim,radimo na zajednickim projektima,na pauzama se opustimo uz neku pricicu,pronadjemo se itd...svidi nam se...To je nesto sto svakom moze da se desi,ali kada se desi zar odmah moramo da idemo na ispunjavanje svojih zelja i proteva samo zato sto smo se zagrejali za nekoga...

    Ja znaci o tome pricam a ne dal je neko sposoban da se zaljubi ili ne,ja pricam o ostavrivanju a ne osecanjima jer zaista mislim da ne mozemo uvek i u svakoj situaciji dopustiti osecanjima da nas vode...
    Kao kad nekoga toliko npr zamrzimo da mu pozelimo da nestane...Jel to znaci da odmah treba da ubijemo tu osobu...Ovde takodjer ubijamo jedan dio nekoga,zenu,decu ako ih ima...

    Ja ne kazem da nema sportasa ali ih je mnogo manji broj u odnosu na one koji u trenutku slabosti se okrenu za tudjom skunjom i prepuste se jer im nesto nedostaje...

    Samo bih dodao: da li uopste moze da bude savrsen onaj ko je ozenjen, a upusta se u vezu sa strane? Ili njegove moralne osobine nisu preterano bitne?
    Onaj ko je ozenjen a upusta se u vezu sa strane takodjer moze imati razloge zasto to radi,i nedostatak casti i morala moze da zaista bude velika mana...Opet onima koji takve jure to nije problem jer su i sami takvi...

    No postoji jedna druga stvar u celoj prici,jel sama cinjenica da je ozenjen dovoljna da nekoga okarakterisemo da nije savrsen? Mislim da ne,jer ta osoba zaista moze da bude nase savrsenstvo,nas ideal i burma nema veze s tim kakva je neko osoba...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #93

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Ne, ne razumem ih, ali nisam spremna da ih osudim. Dovoljno puta sam u životu rekla nikad, pa posle nekog vremena shvatila zašto je nikad ne reci nikad zlatno životno pravilo. Jer lako je stajati i posmatrati sa strane, ali svet dobija neke drugačije boje kad nas život malo išamara.
    Nisam se našla u toj situaciji i nadam se da nikad i neću. Nadam se jer mislim da bih se raspala u delove. Nije to više ni stvar morala i poštovanja, već upravo samopoštovanja.
    Poznajem neke meni drage ljude koji su se našli u toj situaciji. Iz ovih ili onih razloga. Neke nisam razumela, neke sam žalila, ali nisam mogla da ih osudim, nisam mogla prva da bacim kamen na njih. I ima li iko prava na to?
    Oni žive u mreži laži. Lažu sebe, lažu druge. I to je njihov teret koji nose zarad ono malo (ili malo više) lepih časova koje time dobijaju. Neki od njih će kad-tad biti spremni da stave tačku na dvostruki život i dalje žive život na strani kojoj se priklone.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #94

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    niko od nas ne moze komandovati srcu.

    to kada se desi, desi se.

    a da li je ta druga osoba zauzeta ili ne... nebitno.
    ni ta osoba ne moze da kontrolise svoje srce (ako nije lovac na recke).

    suvisno je raspravljati ko je u pravu, a ko nije.

    jednostavno, nismo u stanju da kontrolisem svoje postupke.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  5. #95

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    jednostavno, nismo u stanju da kontrolisem svoje postupke.
    Bedan izgovor

    Mi jesmo u stanju da kontrolisemo svoje postupke.nismo u stanju da kontrolisemo emocije u smislu u koga cemo da se zaljubimo,da zavolimo ali sasvim sigurno mozemo sebi da zapovedimo da se okrenemo i odemo...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  6. #96

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Čitam postove na ovoj temi i neprestano se ponavlja atribut "druga". To je zabluda. Ljubavnica obično nije ni svesna koliko je prva i to ne na papiru, koji može biti upotrebljen u različite svrhe. Šta to treba da ima prva: burmu, prezime, brigu o potomstvu, weekend sex obično bez duge predigre, zajedničke račune i probleme dok ona druga ima čisto zadovoljstvo.
    Da, uvek sam za opciju da budem druga , za koju je rezervisano lepo raspoloženje, osmeh i strast. Ne patim od titula i socijalnih etikecija, ali zato svojevoljno dopuštam da budem zavedena i uživam dok traje a posle svako svojoj kući. Dakle biram da ne izaberem i ne dopada mi se što se žene koje se upuste u vezu sa oženjenim muškarcima tretiraju kao seksualno eksploatisane i kao žrtve. Tu žrtava nema. Izmedju rutine i čistog, povremenog zadovoljstva bez obaveza, biram da uživam. Dok traje
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #97

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Čitam postove na ovoj temi i neprestano se ponavlja atribut "druga". To je zabluda. Ljubavnica obično nije ni svesna koliko je prva i to ne na papiru, koji može biti upotrebljen u različite svrhe. Šta to treba da ima prva: burmu, prezime, brigu o potomstvu, weekend sex obično bez duge predigre, zajedničke račune i probleme dok ona druga ima čisto zadovoljstvo.
    Da, uvek sam za opciju da budem druga , za koju je rezervisano lepo raspoloženje, osmeh i strast. Ne patim od titula i socijalnih etikecija, ali zato svojevoljno dopuštam da budem zavedena i uživam dok traje a posle svako svojoj kući. Dakle biram da ne izaberem i ne dopada mi se što se žene koje se upuste u vezu sa oženjenim muškarcima tretiraju kao seksualno eksploatisane i kao žrtve. Tu žrtava nema. Izmedju rutine i čistog, povremenog zadovoljstva bez obaveza, biram da uživam. Dok traje
    ...gresim li ja to ili ispada da ona "prva" ustvari i nije srecna?
    ...shvatam da se brani pravo na avanturu,ali je nacin na koji se to radi,blago receno,smesno...
    po tome "prva" ili supruga,zivi nekvalitetnim zivotom,dok "druga" uziva u svim charima koje zivot pruza...bez veze...ako gresim,izvinjavam se,ali ja nisam stekao takav utisak...
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #98

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    niko od nas ne moze komandovati srcu.

    to kada se desi, desi se.

    a da li je ta druga osoba zauzeta ili ne... nebitno.
    ni ta osoba ne moze da kontrolise svoje srce (ako nije lovac na recke).

    suvisno je raspravljati ko je u pravu, a ko nije.

    jednostavno, nismo u stanju da kontrolisem svoje postupke.
    ne slazem se u potpunosti..
    ne mozemo kontrolisati mozda koga cemo voleti ali svoje postupke svakako mozemo
    cemu sluzi srce?
    pa,da ga stisnes kad je potrebno
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #99

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    ...a sta to moze jedna zena da ocekuje od ozenjenog muskarca?....
    ....zasto bi se jedna slobodna , razumna osoba upustala u bilokakvu vezu sa muskarcem koji ne uziva u carima sopstvene porodice (zene i dece) ili nema dovoljno hrabrosti da izadje iz braka koji ne funkcionise?
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #100

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Ovo je tema za roman,sve u zavisnosti ko je u kojoj ulozi...

    Muskarac,ozenjen,otac...nekad se i zaljubi,priznajem i ja sam par puta...

    Njegova zena,pametna lepa,ali puno godina,zajednicka deca ponekad se osetite kao da ste familija,a vas dvoje u incestu,pa familija i jeste i umrecete tako,jer imate zajednicku decu...

    Zrtva,uvek skoro mladja,uvek nepoznanica,njoj zanimljivo sto je slobodna i kada je sa ozenjenim,jer kao uvek zna da se on dosadjuje kuci misleci na nju...zarobljena u vezi vise nego partner,ali nije ni svesna...Ozenjen ako je pametan sve to zna i qlira,jer zna da svaki sledeci susret,sms,telefonski poziv znaci da je uspeo ili uspeva...sto vise vremena s njom to vise sanse da poveca broj dvostrukih zivota...Ispadne i koji kres,a vise ni ta druga nije nepoznanica i ona postaje nalik zeni,ali neka je,neka su sve na broju,samo da ne pada u minus..

    Srecan,jer ovu je ubedio da je prva mada nije...zena kada posumnja ili otkrije takodje ima utehu...imala ga je uvek vise nego bilo koja druga,deca su najveca satisfakcija...Znate sto nije prva,pa i kada ne voli nikoga vise od te koja je sa njim ozenjenim? Uvek sve najbolje zelim majci svoje dece,uvek bi vise srece i zdravlja birao za nju...kada se sve otkrije muskarci uglavnom ostaju u porodici,ma kakva ljubav bila...

    Ne volim zene koje neko ubedi da su prve,a cinjenice govore da prve nikada ne mogu biti..mogu kratkorocno,ali zapravo nisu nikada...

    Ozenjeni ne smaraju jeste to dobro,ne sto su likovi vec sto iz objektivnih razloga ne mogu...

    Volim sve one klinke koje su mi rekle i u koje sam bio zaljubljen da nisu godine problem,da nisam ja,ali da nece da povredi decu koju mi zna i zenu koju poznaje takodje i sto su i sa 20-24 bile resene da nikada ne budu druge ikome u zivotu,jer i one kao i ja znaju sta znaci biti prva nekome...i po vremenu provedenom sa njom i po delima,po svemu...

    Ako ne mogu da zivim samo s tobom i imam izgovor u dosadnoj zeni,glupa si ako poverujes,a kad tad se uveris...Za one koje poveruju u to uvek dodje dan otreznjenja,da li ce priznati nekome ili cak i samoj sebi to posle nije ni bitno...

    Zanimljivo da su te druge koje su tajne zapravo uvek zene i devojke koje misle da su pametne,iskusne...

    Sasvim je druga stvar sa zenama koje sve to znaju,ali im u odredjenom trenutku odgovara veza sa ozenjenim,one su likovi koji manipulisu zarad svog zadovoljstva i njima treba reci Bravo...

    Duge veze sa ozenjenim nemaju smisla...posle 5-10 godina razmislite kada sve pukne ko je sta izgubio,koliko,a ko nije nista,naprotiv...

    Na kraju da dodam: dok je ovaca bice i vune...izlizano,ali bas tako
    Poruku je izmenio Neron, 02.12.2007 u 00:05

  11. #101

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Čitam postove na ovoj temi i neprestano se ponavlja atribut "druga". To je zabluda. Ljubavnica obično nije ni svesna koliko je prva i to ne na papiru, koji može biti upotrebljen u različite svrhe. Šta to treba da ima prva: burmu, prezime, brigu o potomstvu, weekend sex obično bez duge predigre, zajedničke račune i probleme dok ona druga ima čisto zadovoljstvo.
    Neko je već pomenuo, ja moram da kažem ponovo. Pored svog mog razumevanja za eventualne situacije u kojima oženjeni, udati kakogod mogu da se zaljube u nekog ko nije njihov bračni partner, ne mogu da se složim sa konstatacijom da su ljudi koij su brakovima gubitnici i da tamo neko uzima najlepši deo kolača. Takve stvari se dešavaju naravno, ali onda se radi o lošim, zarđalim brakovima gde su obe strane nesrećne pa se ozare i oplemene u prisustvu tamo neke treće ili druge osobe. Ali, isto tako, često taj neko ko je treća osoba u toj bračno-vanbračnoj komunikaciji sebi stvari predstavlja na taj način kako bi bezbolnije i kao "pobednik" prolazio kroz čitavu tu situaciju. Možda taj neko misli da nema nikakvu odgovornost već čisto uživanje, ali je ne mislim da je to tako jednostavno.
    Poruku je izmenio euridika, 13.12.2007 u 20:51
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #102

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Prve ili druge zene kao ugao u trouglu koji nije u zajednici na papiru,po burmama i potomstvu svakako odrzavaju brak i brakove...
    To sto nekom treba vremena da se uveri u pomenutu cinjenicu je individualna sposobnost da se pogleda u ogledalu bez da zazmuri na jedno oko...

    Sex dugogodisnji u braku ne moze bez injekcije spolja,a ko sta misli kome je prvi ili ko u kog Boga veruje uopste nije vazno...

    Znam da ovde dobih mnogo reputacija,pa k'o velim imam istomisljenika dovoljno da dajem sebi slobodu za jos po koji komentar...

    p.s. NIKADA sa udatom ne bih ni sex imao,a kamoli ziveo sa istom verujuci da sam joj prvi,jer da jesam ne postoji nacin da ne ode iz braka,tj. drugi muskarac i ja je previse za devojku ili zenu...eto da ne bude da sam previse subjektivan ili da se neko ne nadje prozvan...

  13. #103

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Savršen... ali oženjen?!

    Koliko ja znam, ovo je kontradikcija... nema tu šta da se priča.



  14. #104

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    ...ne nikako...savrsen,mozda nekoj zaljubljenoj klinki koja ne vidi dalje od svog nosica a i njega,savrsenog

  15. #105

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    srce ima svoje razloge koje ume ne poznaje.......rece onomad Blez Paskal
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš savršen odmor...
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:21
  2. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  3. Otkrivena formula za savršenu suprugu
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.03.2010, 19:25
  4. Savršeni stranac
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.12.2008, 11:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •