Svoju decu držala 7 godina u ropstvu
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    MAJKA MONSTRUM - Tri devojčice Austrijanka potpuno izolovala od sveta



    Bezosećajnost i okrutnost majke iz okoline Linza, koja je sedam godina u ropstvu držala troje svoje dece, zgrozila je austrijsku javnost.
    Razvedena Austrijanka (53), pravnica iz Urfahr-Umgebunga kraj Linza, sedi u istražnom zatvoru jer je svoje tri kćeri, od 7, 11 i 14 godina, nakon što se rastala od supruga, takođe pravnika, zatvorila u kući u koju nije dopirala svetlost, a bila je i zvučno izolovana.

    Prijava komšinice

    Policija tvrdi da okrutna majka navodno nije uspela preboleti razvod braka 1999. godine te je odlučila svoju decu zabarikadirati u kući. Kako bi ih potpuno izolovala od vanjskog sveta, decu je ispisala iz škole, uz obrazloženje da će ih sama podučavati. Ocu dece stalno je govorila da su deca bolesna ili da su kod bake kako ih ne bi mogao posećivati.

    Tek na prijavu komšinice, zabrinute čudnim ponašanjem majke čiju decu više niko nije mogao videti, na vrata su došli policajci i socijalni radnici s nalogom za prisilnu evakuaciju porodice.

    Prema policijskom izveštaju, u prostoriji u kojoj su nađene zarobljene devojčice nije bilo tekuće vode, gorela je samo jedna sijalica, nesnosno je smrdelo, a pod je bio pun ljudskog i mišjeg izmeta. Devojčice su bile u zastrašujućem stanju. Rekle su da su se uglavnom igrale s miševima, stoji u policijskom izveštaju.

    Vlastiti jezik

    Za vreme sedmogodišnjeg zarobljeništva devojčice su razvile i vlastiti jezik komuniciranja. Psiholog Waltraud Kubelka-Chimani kazala je da se deca međusobno sporazumevaju i posebnim zvukovima i gestikulacijom, a i redosled reči u rečenici drukčiji im je od uobičajenog. Prema mišljenju psihologa, devojčicama preti "psihosocijalna invalidnost".

    Dok služba za socijalnu zaštitu mladih u Urfahr-Umbegungu pokušava uveriti austrijsku javnost da je sve učinila što je mogla u datom trenutku, predstavnici austrijskih političkih stranaka traže da se temeljno istraže sve moguće greške u sistemu zbog kojih su deca čak sedam godina provela u zarobljeništvu.


    Jebote. :krsti.se.levom.i.desnom:
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Zaledila sma se
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Jadne devojcice. Jel bre ta normalna ?
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    7 godina?
    Pa cekaj, prvo bi tog oca uhapsio, da sklonim morončinu sa ulice! Ma daj 7 godina bolesne i kod babe, pa trebao je da kupi sačmaru i da odrobija krmaču ako treba, a da spasi decu (ili bar da pozove miliciju, malo sam se zaneo )

    Nepada mi napamet sta to može da se dogodi u glavi oca imajke, pa i u okruženju, pa da sedam godina... pa sad kad gledas onaj film "Sedam godina na Tibetu" i nije nesto naporan...

    Preseklo me bokte, ja sam srecan covek...idem sad da koristim svoj život...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Citat Zviz kaže:
    prvo bi tog oca uhapsio, da sklonim morončinu sa ulice! Ma daj 7 godina bolesne i kod babe,
    Bas ovo sam pomislila.
    Kakav je to otac? O majci ne vredi...
    I da bas niko nije reagovao 7 godina?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    7 godina?
    za majku ne vrijedi trošiti riječi. poremećena ličnost - na žalost. ali šta reći o ocu koji je 7 godina nasjedao na priču (da li je i otac poremećen, to ne znam, ali da je neodgovoran, bezosjećajan i nezainteresiran, to svakako da - a to je još žalosnije). pa onda i da spomenem komšije, socijalno, školu - da se nitko nije zapitao šta je sa tom djecom, bez obzira što ne idu u školu i majka ih navodno podučava. istina, desio se propust u sistemu, nadam se da se neće više nikada ponoviti.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Uzas......ne mogu da dodjem sebi....
    ne mogu da dodjem sebi....
    sirota deca...
    sirota deca...
    drzati ih kao shtakore...

    O boze moj...
    ima li te?

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    O boze moj...
    ima li te?
    Ako ga ima onda je otišao na hiljadugodišnji odmor!

    Heaven, God speaking...Hello, epicenter of the Universe, God speaking. If you leave your name, number, and prayer after the tone, I will call you back as soon as I can. Please note that I answer all prayers, but sometimes the answer is NO. Bless you, my child, and havea nice day. link
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Citat Zvonchica kaže: Pogledaj poruku
    Bas ovo sam pomislila.
    Kakav je to otac? O majci ne vredi...
    I da bas niko nije reagovao 7 godina?
    Zaista kakav je to otac...ajde reci jednom, dva puta, ili čak nekoliko meseci da ti deca baš nikako nisu kuci kad nazoveš, al 7 godina!!! Pa to je van pameti... Bože ko sve danas ima decu?! ...
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Svoju decu držala 7 godina u ropstvu

    Poremećenih likova na sve strane... Koji užas!
    Gde su ona vremena kada su se pile kafe u dvorištima, kada su se naše bake hvalile svojim unucima, ili ih grdile kada su pravila nestašluke... Sumnjam da bi nina-Lenki, našoj prvoj komšinici, promaklo odsustvo nekog od dece na sokaku ni sedam sati, a kamoli sedam godina.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

Slične teme

  1. Da li uzimate lekove na svoju ruku?
    Autor cicka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 31.05.2011, 16:41
  2. Test - Da li poznajete svoju unutrasnju snagu?
    Autor DanijElla u forumu Psihologija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 05.08.2010, 23:35
  3. Godina više ili godina manje?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.03.2009, 23:22
  4. Upali svoju svecu
    Autor cicka u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 29.06.2007, 18:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •