Koji je vaš ugao?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 36
  1. #1

    Koji je vaš ugao?

    Dali vaša profesija ili afiniteti utiču na definisanje pojmova oko vas?
    Dakle, da li je vas pristup problemima uslovljen vašom profesionalnom orjentacijom?

    Kada odgovarate na pitanje npr. sta je život, možete imati ekonomski, politički, umetnički, naučni ili neki drugi pristup? Koji je vaš pristup?
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #2

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Analiticki-oduvek bio mada je i usko povezan sa mojim faxom..

    Ulazni podaci,predkoncept,koncept,misljenje

    Znaci analiziram pojam,dajem neku okvirnu sliku koja u obzir obicno uzima vise mogucnosti jer uvek ostavljam prostora za posmatranje stvari iz vise uglova...
    Dalje u procesu izjasnjavanja razradjujem svaki od njih,nalazim uzrocno poslednicne veze mesju njima i na kraju dajem svoj konacni sud o necemu...
    I taj sud obicno je primjesa svi aspekata a opet u sebi ima posebno naglasen izrazaj jednog od njih,zavisno sve o cemu je rec...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    ponekad mi se desi da nešto uspoređujem (ali nikad ništa ne definišem) sa nečim vezanim sa građevinom, npr. nešto što ima veze sa odgovornošću, ili ofrlje urađenim poslom...
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Da se rukovodim svojom profesijom trebala bih da budem staticna i prihvatam stvari u vidjenom stanju,medjutim sa druge strane,a opet vezano za profesiju,analiziram datu situaciju do najsitnijih detalja i pokusavam da nadjem smisao,vodilju,da dokucim "sta je pisac hteo da kaze"...
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, da li je vas pristup problemima uslovljen vašom profesionalnom orjentacijom?
    Ne, nego je moja profesionalna orijentacija uslovljena mojim pristupom problemima. Čitavog života za mnom i ispred mene ide jedno veliko: "a što?" I sada sam tu, pokušavam da otkrijem što i kako...

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Odgovarate na pitanje npr. sta je život, možete imati ekonomski, politi?ki, umetni?ki, nau?ni ili neki drugi pristup? Koji je vaš pristup??
    E tu već totalno menjam pristupe i uglove. Tu više nisam ono profesionalno ja, tu se prepliće mnogo različitih ja, u zavistnosti od pitanja, tada sam i umetnik i filozof i sve ono što nisam po definiciji (mada negde u podsvesti tinja želja da postanem, u drugom delu života možda...). Nekada, samo ponekda mi iskoči neka profesionalna fraza, ali najčešće kada se zezam ili kada hoću da zbunim protivnika.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #6

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Moj pristup zivotu je i odredio moj profesionalni pravac,a to je igra..Zivot gledam kao igru u kojoj koncentracija ima presudnu ulogu-nekad gubis,a nekad dobijas ili mozda obratno

  7. #7

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Moja profesija definitivno utice na definisanje stvari i pojmova...ne znam kad se to desilo niti kako ali sam primetila da je tako u nekim odredjenim situacijama...e sad ja se trudim da to ublazim koliko god mogu jer zivot nije ni crn ni beo, vec je siv...a i novcanica ima svoje lice i nalicje...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  8. #8

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    sa vise profesija , mozdar bidne

  9. #9

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Pokusavam da u svakoj prilici simetrala zbira uglova bude prav ugao.

    Ako neko zastupa tup ugao onda ja moram ostar da bi zbir bio prav i obrnuto.
    Narocito uveseljavam ljude kad na ostar ugao, dodam glup, pardon tup.

    Ukoliko je pak rec o pravom uglu onda i ja zastupam prav ugao.
    Samo jedna napomena:
    Uglovi ne moraju da budu u istoj ravni.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  10. #10

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    из васионе, док не постанем превише нервозан да могу да сагледам, онда по правилу морам да пратим из туђих очију како бих што боље видео, селектујући сметње које које такав угао може да произведе, а понекада из потпуно мртвог угла некако се лакше види било какво светло.
    Poruku je izmenio StOlA, 07.08.2007 u 14:39

  11. #11

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nego je moja profesionalna orijentacija uslovljena mojim pristupom problemima. Čitavog života za mnom i ispred mene ide jedno veliko: "a što?" I sada sam tu, pokušavam da otkrijem što i kako...



    E tu već totalno menjam pristupe i uglove. Tu više nisam ono profesionalno ja, tu se prepliće mnogo različitih ja, u zavistnosti od pitanja, tada sam i umetnik i filozof i sve ono što nisam po definiciji (mada negde u podsvesti tinja želja da postanem, u drugom delu života možda...). Nekada, samo ponekda mi iskoči neka profesionalna fraza, ali najčešće kada se zezam ili kada hoću da zbunim protivnika.
    ne bi ja ovde nista menj'o


  12. #12

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Profesija,ni najmanje...najiskrenije,oko bas bitnih stvari,srce je bilo ono sto mi je odredjivalo izbor...ili stomak,sto bi rekla moja drugarica...u prevodu: ako ti srce zaigra na neku pojavu,idi ka njoj,a ako ti se na istu javlja mucnina u stomaku,bezi glavom bez obzira...prosto,jel' da ?

  13. #13

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Moj ugao je analiza....
    Prvo dobro sagledam svoj ugao gledanja, pa se onda stavljam u sve druge uglove.....pa filozofiram o tome...dodajem i oduzimam.....pokusam da sagledam pravo luce i na kraju donesem stav....koji je podlozan promenama ako se i stvari o kojima imam stav menjaju....pa onda sve to ponovo izanaliziram i opet.....

    Inace nacin na koji moj mozak povezuje stvari je malko cudan...i drugaciji....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  14. #14

    Odgovor: Koji je vaš ugao?

    Moj ugao je prav ugao ! Ponekad i zaobilazni s ledja a ulaz u suştinu iznenadan i duboko prodirui
    Tipino vojnika logika ... jednostavno , iznenadno i uspeh je garantovan !
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #15

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji je vaš tip devojke?
    Autor playgirl_ns_89 u forumu Muška kafana
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 27.03.2016, 12:59
  2. Ker koji laje...
    Autor starsica u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 15:50
  3. Oni koji nesto rade i oni koji samo pricaju...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.01.2014, 14:55
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 25.02.2011, 18:23
  5. Šefe, koji ti je vrag?
    Autor Mish u forumu Posao
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.07.2010, 13:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •