Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    02 Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    Jutros smo Kiki i ja bili na Institutu gde su nam zazkazali operaciju trećeg krajnika moja reakcija je bila baš takva - blago zbunjujuća , jer sam za kratko vreme saznala šta bi sve trebalo da uradimo Kiki i ja pre samog čina operacije... (imam utisak da su pripreme mnogo teže)...
    no dobro, što se mora - mora se ...
    Zanima me, kako ste se vi izborili sa sumnjama, strepnjama, strahovima vezanim konkretno za ''naš slučaj'', ili kada je neka druga boljka u pitanju? ...
    (nekim čudom ni jedna mi sada ne pada na pamet... )

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    Mali Od Hladnog Oružja je preležao samo trodnevni osip (sa nekoliko meseci) i šarlah. Igrao se sa boginjama, ali ih nije dobio Pošto je tok ovih bolesti bio blag i nije bilo nikakvih komplikacija nije bilo potrebe da se leče bolnički, odležali smo to kući uz gomilu crtanih filmova i ishranom bez belančevina.

    Ne znam da li si Kikija vodila da čuješ još neko mišljenje, ali ako ima česte i teške upale, ako je bolestan dosta, ako su krajnici veliki i ometaju disanje, ako su zagnojeni, svakako da im nema spasa.

    Ne znam pod kolikim mu je infekcijama taj treći krajnik pa je potrebno odstraniti ga (jer danas postoje i lekovi koje to limfoidno tkivo skupljaju pa olakšavaju disanje), ali da znaš da je operacija laka i brza i ne ostaje se dugo u bolnici, ne bi trebalo duže od jedan dan Taj treći može ponovo da se pojavi ali to ne znači da operacija nije uspela već da organizam sam pravi to tkivo na tom mestu jer hoće da ga ima. Ne znači ni da treba operaciju ponoviti. Samo ćeš mu i malo kasnije zbog toga što nema taj treći paziti uši

    Da li treba da se vadi treci krajnik?
    Ass. dr Goran Vukomanovic, pedijatar


    Treci krajnik je kod vecine dece malog promera i obicno ga ne treba dirati

    Kada se, zbog zapaljenja, treci krajnik uveca, moze da pravi probleme, narocito bebama. Akutno zapaljenje treceg krajnika se relativno lako leci, kombinacijom antibiotske terapije i prociscavanja nosa. Ali, ako se infekcija cesto ponavlja, a treci krajnik ostane trajno uvecan, mogu da se jave brojne komplikacije. Na mestu gde se nalazi treci krajnik (na prelazu nosa u zdrelo) zavrsavaju se i unutrasnji usni kanali koji su povezani sa srednjim uvom. Kada uvecani treci krajnik zapusi tube, veoma lako nastaje zapaljenje srednjeg uva. Ako se to cesto desava moze da dodje i do ostecenja sluha. Pedijatar moze da proceni da li dete ima hronicno uvecan treci krajnik. Takvi malisani obicno hrcu, imaju ceste infekcije grla, a neretko i upale srednjeg uva. Ako je treci krajnik dugo uvecan, dete poprima karakteristicne crte lica: otvorena usta, izrazeni podocnjaci i bleda koza. Ukoliko specijalista za bolesti uha, grla i nosa proceni da je potrena operacija krajnika zabluda je da treba cekati da dete poraste ( 2-3) godine, da bi se tek onda obavila intervencija. Ako je treci krajnik za vadjenje - treba to uraditi odmah! Ne treba da se ceka da dete zaradi hronicne probleme sa uvom i sluhom, a potpuno je neracionalno i svaki mesec-dva leciti infekciju grla. Zato treba poslusati ORL doktora i obaviti intervenciju sto pre. Mnogi roditelji ne zele da vode dete na operaciju, jer smatraju da treci krajnik (sto i jeste istina) moze da se povrati. Medjutim, ako i izraste, on se u uzrastu od pet ili sest godina spontano smanjuje, pa se vrlo retko desava da pravi vece probleme skolskoj deci. Ass. dr Goran Vukomanovic, pedijatar
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    02 Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Ne znam da li si Kikija vodila da čuješ još neko mišljenje, ali ako ima česte i teške upale, ako je bolestan dosta, ako su krajnici veliki i ometaju disanje, ako su zagnojeni, svakako da im nema spasa.

    Ne znam pod kolikim mu je infekcijama taj treći krajnik pa je potrebno odstraniti ga (jer danas postoje i lekovi koje to limfoidno tkivo skupljaju pa olakšavaju disanje), ali da znaš da je operacija laka i brza i ne ostaje se dugo u bolnici, ne bi trebalo duže od jedan dan Taj treći može ponovo da se pojavi ali to ne znači da operacija nije uspela već da organizam sam pravi to tkivo na tom mestu jer hoće da ga ima. Ne znači ni da treba operaciju ponoviti. Samo ćeš mu i malo kasnije zbog toga što nema taj treći paziti uši

    Problematičan je samo treći krajnik, zbog koga teško diše u snu - ili mi tako deluje, imam utisak da se guši, mada nije tako...
    Lokalni pedijatar je odmah konstatovao da je oboleo treći krajnik i da je to normalno za dečicu njegovog uzrasta...
    Na Institutu su samo potvrdili i zakazali intervenciju...
    Hvala na savetu i pomoći... Mnogo znači... Nešto slično mi je rekla i Najgora...
    Samo što smo se ''iščupali'' iz zapaljenja pluća, sada imamo ovaj ''problemčić''..
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    Moj sin je imao ceste upale grla, problem sa sluhom, slabo je klopao... Pa kad je imao 3,5 godine, operisali smo krajnike. Operacija traje nekih sat vremena (sve ukupno), u bolnici smo bili 3 dana.Nije nista strasno, pogotovo ako dete pre toga dobro pripremis.
    Malo mi je samo bilo strasno kad se budio iz anestezije, pa sav onako pogubljen ustao i zagrlio me kao da me nije video mesec dana, a sve ostalo je proslo bez ikakvih problema. I otada mi se dete preporodilo. Znaci, izvadili krajnike, to leto ga odveli na more i posle toga se bas dugo nije razboleo. Cak mislim da je prosla cela godina bez bolesti.

    Preboleli smo i boginje... moji su bili istackani od glave do pete. I to prvo dobio sin, pa kad je posle dve nedelje proslo njega, dobije cerka.

    Cerka je sa 5 meseci imala zapetljanje creva. Jedva smo se iscupali zato sto se zakomplikovalo.
    Posle toga mi svaka decija bolest dodje kao macji kasalj.

    A kako se izboriti? Decije bolesti k'o decije bolesti. To se sve prelezi.
    A kad je u pitanju operacija...
    Mislim da je najvaznije ne pokazati pred detetom da postoje strah i strepnja.
    I stalno im pricati.
    Mene su u bolnici prozvali DraganA Lakovic. Nisam prestajala da pricam i pevam, cak i kad su spavali.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #5

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    ...

    A kako se izboriti? Decije bolesti k'o decije bolesti. To se sve prelezi.
    A kad je u pitanju operacija...
    Mislim da je najvaznije ne pokazati pred detetom da postoje strah i strepnja.
    I stalno im pricati.
    Mene su u bolnici prozvali DraganA Lakovic. Nisam prestajala da pricam i pevam, cak i kad su spavali.
    Mama koja nas zafrkava da je baba_patliDzan je dala savet kada su u pitanju deca i njihovi strahovi - dečije "preživljavanje" zaraznih bolesti i (pre)operativnih muka .
    A vama,roditeljima za "preživljavanje" treba još neko osim detetovog oca/majke - podsetila me je juče drugarica kada je pozvala jer Luka možda ima šarlah(ima pola obdaništa),pa da pita šta da radi.
    Kazem joj šta znam, a posle razmišljam:ima u krajnjoj liniji net,ali...nije to to.Sigurniji je čovek uvek kada čuje informacije od nekog u koga ima poverenja i/ili nekog ko je kroz sve to prošao.

    Razgovor uvek pomaže.

  6. #6

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    HELP.....

    imam bebu od 4 meseca.....zubi su pocheli da ga zezaju....jedino reshenje pord svih mazalica je da ga pustim da gura ruke u usta....nego....juche su mu se pojavile crvene tufne na obrazima....ne,kozza niJe hrapava....ima li veze sa zubima ili sa razvlachenjem pljuvachke sa ruku po licu....

    ajmo....zzene,domacice,maJke....

    'fala....i HELP....

  7. #7

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    stavljash li omeksivac kad peresh posteljinu?
    jel jeo jaje?
    jel jeo voche?
    jel bio na vetru?
    jel ga tata greb'o bradom?
    ...... neka gura ruke u usta.... pusti dete da si pomogne u muki....
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    nadam se da ne jede voce
    nadam se da ne jede jaje
    majku mu boziju....sta li moze da bIdne?!

    pa valjda je mali za boginjice?!
    skini pa pregledaj da li ima neku tufnu i po telu....ne mora da ih ima mnogo,i par komada je dovoljno....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    02 Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    Desi se da bude od "jake" (kiselije nego uobicajeno) pljuvacke.Nagriza obrasHcHice i pravi problemcice.
    Kada je to u pitanju,tupferom cesto brisati lice bebirona i do0obro obrisati , pa pomadicu.I...goto0ojo0o...

  10. #10

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    voce samo u sokicima....
    jaja josh uvek ne.....
    samo na obrazima....
    ************************
    sinoc je bilo zabrinjavajuce....
    namazala sam neku niveJinu kremu sa pantenolom....
    jutros stanje bolje....
    danas ga mazzem onom kremom protiv vetra(skiMa)ona ima u sebi pantenol,kamilicu i vitamin e....
    chini mi se da je bolje....
    ako ne prodje za 24h javljam se dr.drinCHe....
    ************************************************** **

    ako neko ima savet.....tu sam....

  11. #11

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    more....njemu treba cvrsta ruka.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #12

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    eee kad smo kod tih malih bakterija i virusa.. danas mi drugarica kazhe kako je dobila varichele.. a ja se odushevila () jer ih nisam imala ko klinka () sad mi josh fali da sam i ja pokupila virus i da lezhim narednih 10 dana i josh mi na kraju kazhe, ako se nismo dovoljno druzhile zadnjih dana, doDZi, cu ti dam je'aaan veliki prijateljski zagrljaj
    moomoo meee jooouu

  13. #13

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    Imamo isti problem sa krajnicima. Sin ima sedam godina, malo-malo pa upaljeni krajnici. Od oktobra do danas bar 5 puta je imao upalu krajnika. Da li ima neko predlog gde , i kako je najbezbolnije inajbezbednije izvaditi krajnike?
    Da li je neko cuo za lasersku metodu i gde se to radi?
    Hvala unapred na svakom komentaru, predlogu, sugestiji>

  14. #14

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    moj malisan ima zakazanu operaciju treceg krajnika u decjoj bolnici u NS-u, doktorka koja ce ga operisati je vrlo ljubazna i dobra, operacija se radi pre podne, a vec poslepodne se ide kuci
    vise detalja posle intervencije za dve nedelje
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  15. #15

    Odgovor: Uh - hu, boginje, krajnici i ostale dečje bolesti velikih i malih...

    daklem, prijem je obavljen dan pre operacije kada je uradjen jos jedan pregled ORL hirurga, anestezioloski pregled i psiholoska priprema.
    sutradan je uradjeno odstranjivanje treceg krajnika u opstoj anesteziji, i sve je trajalo oko pola sata.
    bubi je bio ljut na mene sto nisam isla sa njim kad je vozio svemirski avion sto je bila jedina posledica anestezije kod njega, dok su ostala deca spavala on se igrao, 4 sata posle operacije je dobio caj da pije u malim gutljajinma i posto nije povracao niti dobio temperaturu popodne smo vec otpusteni kuci
    zahvat je radjen u decjoj bolnici u NS
    prva stvar koju sam primetila jos isto vece kada je uradjen zahvat je da mi se dete uopste ne cuje dok spava, mada on i nije hrkao ranije, vec samo malo tesko disao ali sada je totalna tisina u sobi, cak sam mu prilazila da vidim da li uopste dise
    sve u svemu sama priprema je psiholoski teska i za dete i za roditelje ali rezultati su odlicni
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šaljivi tekstovi preuzeti sa neta i ostale zezalice...
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 272
    Poslednja poruka: 29.03.2017, 20:38
  2. Pihtije i ostale zafrkancije
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 12:21
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.07.2013, 00:06
  4. Popovi, oci (očevi) i ostale hodže...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Religija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 05.06.2013, 10:08
  5. Mali saveti velikih majstora...
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 08.06.2010, 09:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •