Ima li nade za domaci Rock and roll?

Prikaz rezultata glasanja: Gde je nestao muzicki ukus

Učesnika ankete do sada
30. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • otisao u zaborav

    3 10.00%
  • uce nas da nemamo izbor

    5 16.67%
  • pratimo modu

    2 6.67%
  • ja sam ipak roker

    20 66.67%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Sta ciniti kada nemate CD, u autu ste, a na radijuuu... Etno/turbo/hard nazovi narodnjak!

    kako se izboriti sa bolnom stvarnoscu gubitka roka sa domace scene...

    Ima li nade za domaci rok?

  2. #2

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Naravno da ima...Jeste da nisu podjednako na medijima zastupljeni kao kršovnjaci ali bore se oni za svoju poziciju

  3. #3

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Ја сам гласала за опцију број два. То са аутом је тачно и врло фрустрирајуће!
    Poruku je izmenio Margo, 20.02.2007 u 18:53

  4. #4

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Rock and roll je, na žalost, poprilično marginalizovan, zahvaljujući medijima koji zdušno podilaze i guraju u prvi plan "laku muziku i note". Naravno, tome doprinosi i afinitet našeg naroda ka narodnjacima. Zašto bi se neko mučio da shvati tekst? Od rokenrola nema nekih finansijskih koristi, a oni koji odlučuju o tome šta će narod slušati, ne žele da "gube vreme" oko nekih "čupavaca". Žalosno je što preovlađuje mišljenje da su svi rokeri narkomani, alkoholičari itd. Ja spadam u onu grupu ljudi koji smatraju da je domaći rokenrol bio najjači osamdesetih, najkvalitetniji. Iskreno, nisam baš naročito upućen u današnje prilike na rokenrol sceni ali uspešno odolevam svim navalama sa raznih populističkih radio i TV stanica. U tome nemam problema. Jako sam izbirljiv u izboru muzike.

  5. #5

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    ne bih ja to nazvala nadom jer rock još uvijek živi, a to što je kod nas na margini, to je već druga priča. ljudi koji to vole i slušaju, uvijek će nešto naći i iščeprkati, ako ne na tv-u, lokalnih svirki i klinaca koji prže još uvijek ima.
    e sad da mi se desi situacija iz ovoga posta, ne bih se pretjerano uzbuđivala, jer smatram da se više ne vrijedi nervirati oko gluposti. onda lijepo volan u ruke i zapjevaj na sav glas: plamene zore, bude me iz sna...(mislim, može i fićukanje) (e da, još samo da položim vozački i kupim kola)
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Slazem se sa nattydread!
    Oni koji vole rock i dalje ce ga voljeti i slusati, bez obzira na najezdu komercijalnih gluposti i zatupljujucih tekstova turbofolka!
    A mora se priznati, da ima radio stanica koji njeguju dobar rnr, kako strani, tako i domaci (podjednako).
    Barem je tako u Banjaluci....

  7. #7

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Ima Nade, ali Obrić ili Topčagić...drugih ne mogu da se setim
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  8. #8

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    nade uvek ima.... stvarno je zalosno u shta se pretvorila nasha muzichka scena... e, iznerviram se samo kad na to pomislim.
    dobar rock se uvek moze chuti na svirkama mladih bendova.... to mi daje nadu da josh uvek nije sve izgubljeno...


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  9. #9

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Rock-a ima u svetu... ovde su se ljudi umorili od bunta i ideologije i sve manje zele da menjaju svet, jer bi malo za promenu da zive svoje zivote.
    U najezdi novih pravaca, rock moze biti jedan paralelni, a ne kao nekad dominirajuci pravac.

    Volim rok, ali mi rokeri idu na zivce... pogotovo matori rokeri.... koji se sa 40 godina nose rokerice i nostalgisu.... super voli ti rok, ali nemoj praviti sektaski mega pokret... a to vazi i za druge pravce.
    Ono sto je danas "moderno", to je nekad bio rok! Tako da muzika evoluira, a sve sto joj je predhodilo pa i rok, nisu zaboravljeni ves se njegovi elementi koriste...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  10. #10

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Kao nepopravljivi oprimista, znam da ima nade za domaći rnr , nadam se da će vreme da pokaže svoje...
    Ima dobrih bendova koji preferiraju pravi rnr, ali iz dobro nam znanih razloga nisu u poziciji da ''izbace'' nosač zvuka, fenomen u našem narodu poznat kao ''projekat'' ...
    '' ... doći će i naših 5 minuta...
    slavićemo tada celu noć... ''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Naravno. Rock se vratio u ove krajeve treba strpljenja,i vreme ce uciniti svoje. Ja vam kazem.

  12. #12

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Citat maja_momcilovic kaže: Pogledaj poruku
    Sta ciniti kada nemate CD, u autu ste, a na radijuuu... Etno/turbo/hard nazovi narodnjak!
    paaa ugasicu radio biti sam svoj zabavljach, i usprkos tome shto apsolutno nemam sluha, pevacu na glas recimo "necuu da zhivim 1ooo godina, ceo bi mi zhivot stao u jedan dan..."



    Ima li nade za domaci rok?
    pa kao shto je neko vec rekao.. ne bi rekla da postoji nada za neshto shto josh uvek postoji i neshto shto se nije izgubilo.. to bi bilo malo kontradiktorno.. a dok je nas, vas, njih i onih tamo, koji nisu nikad ni prestali da ga slushaju, ima i rokaaaa
    moomoo meee jooouu

  13. #13

    13 Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    Na moju veliku zalost,NE ! Nikada vise,prosla su ta vremena,zauvek.Kod nas,u drugim zemljama je druga prica.Kad je jedna Ceca "zena godine",nema sta da se prica.Kraj ...apokalipsa Srbije.
    Poruku je izmenio GostBG, 02.08.2008 u 13:06 Razlog: greska
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  14. #14

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    U Itebeju i sad ima generacija koja i mene iznenađuje jer sluša one stvari, koje sam i ja kao tinejdžer. Osnivaju bendove i tako, trude se..
    Bečkerek je jedan od glavnih bastiona nosioca zaostavštine i stvaranje novog domaćeg rnr-a.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #15

    Odgovor: Ima li nade za domaci Rock and roll?

    pa jbg.. ima kako nema nade xD ja slusam rock,pa eto
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rock lyrics, the best of...
    Autor SQUAW u forumu Strani spotovi i tekstovi
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 08.10.2012, 19:54
  2. ROCK 'N' ROLL (Classic, Metal, Punk, Hard...)
    Autor Charlie Harper u forumu Muzika
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 18.12.2011, 11:11
  3. Domaci kvasac
    Autor imakolata84 u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 07:11
  4. Najbolji domaci Film u 2007
    Autor Fraga u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.01.2008, 00:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •