Opera, da ili ne?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Opera, da ili ne?

    Koliko je klasicna muzika danas zastupljena na nasim prostorima? Da li volite operu? Treba li je popularizovati?

  2. #2

    Odgovor: Opera, Da Ili Ne?

    Vidi sto se novi clanovi bacaju odma' na otvaranje tema!


    Nije mnogo zastupljena, (ili ja ne obracam paznju?) .
    Volim operu. Toliko ima emocija, i tako znaju da budu dirljive. (Ali nista ne razumem! )
    Kada je Pavaroti gostovao htela sam da idem, ali bese mnogo skupo.
    I sad mi je krivo sto nisam jer tad mi je bila sansa.

  3. #3

    Odgovor: Opera, Da Ili Ne?

    Za prave ljubitelje opere, nedovoljno, u svakom slucaju.

  4. #4

    Odgovor: Opera, Da Ili Ne?

    Ja ne slusam tu vrstu muzike ali nemam nista protiv nje,a koliko je kod nas zastupljena??Nimalo...i onda kada pokusavaju da nam je priblize nismo joj dorasli jer nju slusa emancipovan i obrazovan svet tj.klasa

  5. #5

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Za tu vrstu muzike moraš imati određeni senzibilitet. Ne može svako ni u operu ni na balet. Naročito oni kojima je to - smaranje. Za one ljude koji isključivo slušaju klasiku, svakako da nije dovoljno ono što njihov grad može da im ponudi, a opet ako te to interesuje, konkretno u mom gradu - zna se gde ćeš otići. I u operi i na baletu najčešće nisu pune sve galerije I za sve možeš naći ulaznicu ako pratiš program i na vreme je kupiš. Tako i za koncerte klasične muzike. Ali bukvalno ima program za svaki dan u mesecu, samo ako te zanima.

    A da je treba popularizovati, treba. Ima ljudi koji se pokaju što ih nešto nije ranije nateralo da odu da čuju Verdija, Rosinija ili Pučinija Mene lično, ostave bez daha.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Klasicna muzika se slusa....
    Opera je veoma interesantna stvar, ali ljudi retko i odu da je pogledaju jer je zaboravljena i izostavljena u svim medijima i u drustvu kao da ne postoji. Ovo je era kratkih formi, hepeninga, dešavanja, performansa, instalacija....
    Licno vise volim da pogledam dramu u pozoristu, to mi je interesantnije... a i mogu da procenim sta da ocekujem, dok operu ne znam da potrefim jer ne pratim. Ko zna da ima nesto zanimljivo, neka javi....
    Uostalom ni pozoriste nije za dzabe, pa biram koliko mogu i koliko sam upucen, jer ne bih da ponovo naletim na "kuba libre" i slicne predstave....
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  7. #7

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Naravno da bi je trebalo popularizovati a cinjenica da je mozda nedovoljno zastupljena u medijima ili bilo kom drugom vidu javne promocije lezi u tome sto verovatno ne postoji velika novcana dobit od istih,mada svi oni koji vole ovako nesto da cuju i vide uvek znaju gde i kad treba otici.Treba je popularizovati iz razloga sto ovoj danasnjoj deci treba pribliziti i drugacije muzicke vrednosti osim instant pesmica od kojih se dize kosa na glavi.Sve je opet stvar ukusa sa druge strane.Licno,volim,ali ne uvek,u vecini situacija zavisi od raspolozenja.Zalim sto ne postoje takva desavanja u mojoj okolini vec za ista trebam da prevalim dosta km. da bih mogla uzivo da uzivam u njima.Mada,tu je uvek dobar stari CD player...
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Pa svako vreme nosi sa sobom nesto novo,drugacije,popularnije i potire nesto staro narocito ako to staro i nije bilo dostupno sirim masama...

    Opere su oduvek bile sukupe i posecivali su ih samo bogatasi i nije nikakvu cudo da danas siroke narodne mase i ne obracaju paznju na tu vrstu umetnosti kao i na balet...

    Ono sto je nekada bila opera pretvoreno je u mjuzikle a i mjuzikli su vec prevazidjeni,pojave se tu i tamo i to je sve...
    Nema vise ni onog kvaliteta jer komercijala diktira trendove...
    Sve je manje danas skolovanih pevaca,narocito onih koji grade tu karijeru pa je tako i sama opera nedostupna,plus sto je nerazumljiva onome ko ne razume jezik na kojem je pisana...

    Sto se mene licno tice,volim je kao i klasicnu muziku,ne slusam nesto preterano,ovisno o raspolozenju...
    Inace najdraza mi je Carmen Zorz Bizea
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #9

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Inace najdraza mi je Carmen Zorz Bizea
    Evo om'a da popularisemo.... o operi Carmen


    Novi Sad SNP
    utorak, 20. februar 2007.
    19:00 TRAVIJATA - opera Đuzepe Verdija / Dirigent Luis Salemno, SAD
    subota, 24. februar 2007.
    19:00 TOSKA - opera Đakoma Pučinija / Dirigent Željka Milanović
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  10. #10

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Zalim sto ne postoje takva desavanja u mojoj okolini vec za ista trebam da prevalim dosta km. da bih mogla uzivo da uzivam u njima.Mada,tu je uvek dobar stari CD player...
    Maki, nju nažalost uživo niko više ne može da sluša, ali ako već voliš, priušti sebi uživo neki simfonijski orkestar, koliko god kilometara trebala da potegneš, jer ta emocija sa CD-om ne može da se uporedi
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Citat Callas kaže: Pogledaj poruku
    Koliko je klasicna muzika danas zastupljena na nasim prostorima? Da li volite operu? Treba li je popularizovati?
    Klasične muzike ima, ali nedovoljno. Ljudi su počeli da zaobilaze kulturna dešavanja, pravdajući to nedostatkom slobodnog vremena, tempom života, stanjem u zemlji, nemanjem para za ulaznicu (čak i kada je besplatno, nema ljudi) .... ali to su sve izgovori.
    Lično, odem da pogledam ono što me zanima - ali ne uvek

    Što se opere tiče, apsolutno da - volim je

    Ko je slušao barem jednu operu u životu pamtiće taj doživalj (emocije koje se ne mogu opisati) do kraja života

    Imao sam prilike da gledam/slušam samo Đuzepe Verdija (Travijata i Nabuko) u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu. Neki od članova hora Opere Srpskog narodnog pozorišta su moji poznanici

    Opera/klasična muzika se mora približiti deci kroz nastavu u osnovnim i srednjim školama. Naravno, potrebna su i veća ulaganja države u projekte opšte "kulturizacije" (kulturnog opismenjavanja) društva

  12. #12

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Ne moze opera na silu da se popularise.
    Muzika se slusa/uci od malih nogu!
    Kome to nije dato u detinjstvu, tesko ce se opredeliti za pravu ozbiljnu muziku.
    Za ozbiljnu muziku je potrebno i slobodno vreme. Malo ko to ima danas...
    Zato i na zapadu se gura neka lagana, razblazena mesavina klasicnog i modernog. Uglavnom na nivou kvalitete osrednje pop muzike...

    Volim operu, volim i ozbiljnu muziku. Rado je slusam kuci...
    Operu sam kasnije zavoleo. Treba covek da sazre za to. Osim toga dok ozbiljna muzika moze da se slusa i sa CDa, opera ipak zahteva zivu predstavu.

    A za posetu prave operne predstave je potrebno novaca i potreban je i partner sa kojim ce covek tamo da se pojavi.
    Gledati operu sam, otudjen medju nepoznatim gledaocima nije bash neka avantura...

    Da, volim operu!
    Ponekad i posecujem...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Nema boljeg muzičkog dožvljaja od od dobre opere ... ali na dobrim spravama,
    zavaljen u fotelju sa tompusom u ruci, dok je ostatak ukućana negde na Kamčatki ili Novom Zelandu.
    Naravno zvuk nije taj kao u koncertnoj dvorani ali kada pomislim na muke sa partnerovim odabirom garderobe, parkiranjem, smaranjem u holu i ostalim gubljenjem vremena, (da ne napominjem da dva sata ne možeš zapaliti)
    nekako mi se taj mali gubitak frekventnog opsega i prostornosti čini sasvim prihvatljiva alternativa.

    Moj favorit je Wagner
    U Ring des Nibelungen" se uvek naježim i sve mi nešto čudno u stomaku.
    da nisam muškarčina verovatno bih i suzu pustio.
    Mislim da je Wagner bio najveći Heavy metalac svih vremena

  14. #14

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Uvek
    Moj favorit je "Nabuko"..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #15

    Odgovor: Opera, da ili ne?

    Volim lepu muziku,volim da idem u pozorište,mada sam više za balet.Ali odgledala sam i većinu opera koje su na repertoaru SNP-a. Tužno je kada se ode u pozorište pa sediš u polupraznoj sali ili još gore sediš sa gomilom srednjoškolaca koji su došli jer im je to profesor rekao (a plus nemaju ni osnovnu kulturu ponašanja) ...
    Ali, bez obzira na to, volim taj spoj muzike, kostima, pokreta,scenografije ... Još ako je nešto na programu od mojih omiljenih opera, onda je to prava stvar

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Opera
    Autor goldie u forumu WWW
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 18.02.2011, 22:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •