Kajdanka iliti sveska za notni sistem
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    smeshno mi je kako mi je ovo palo na pamet.. ali zanima me koliko ste znali na muzichkom chasu da pishete note? ja znam da sam totalno bila operisana od pisanja notnog sistema (kao i za brojke ) pa sam svaku notu pisala kako sam ja htela.. a onaj kljuch shto li dodje na pochetku reda sam jako volela da crtam, pa ste ga tako mogli naci i negdje u sredini, izmedju gornje i donje note kad je jednom profesor uzeo svesku i pocheo da svira ono shto ja napisah, svi smo se valjali od smeha od onda sam se uzdala u drugaricu do mene, pa sam od nje sve prepisivala

    raspoznajete li note?



    (muzichari, ova tema se ne odnosi na vas )
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    ko da slusam sebe
    e sto mi ta kajdanka bila gnjavez. Nit sam razlikovao note nit sam znao gdje sta ide, sem kljuca narafski
    nastavnici su davno digli ruke od pokusaja da mi utuve bar nesto od notnog sistema u glavu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    Kajdanka otkad to nisam cula
    DakleM, u meni su jos od malih nogu prepoznali talenat za mjuzu a sve je pocelo od lupanja varjacom po serpama preko flaute do klavira.
    A bilo je tu i pomalo skolovanja tako da, prepoznajem note, jesofkors
    Ponekad mi se desi da kad cujem neku novu pesmu, prstima drndam po stolu, kao eto sviram u prazno Ne znam ni sto sam prestala da sviram

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku

    (muzichari, ova tema se ne odnosi na vas )
    -"Ja sam muzichar"
    -"A ti si muzichar?"
    -" A ne, ne nisam"
    -"Nisi?"
    -"Pa, jesam"
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #4

    Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    Na pocetku skolovanja muzicko mi je ubedljivo bio najdosadniji predmet...izuzev kad se potrefi neka zanimljiva pesmica, pa da se proderem od miline...
    Ono znala sam note i teoriju...al to cisto iz nuzde...nisam nesto mirisala to stivo
    Posle kad sam dosla na faks...tamo su nas trovali teorijom najstrasnije...I drndala sam harmoniku do besvesti...Mislim da su moji hteli da me se odreknu ....Sad imam dil sa burazerom da sviramo po svadbama

  5. #5

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    sto se tice muzickog nikada nisam bio nesto nadaren......
    Mislim znam sve note al onako kad bacim pogled moram da gledam pazljivo da ne bi pogresio.....
    A u prvoj god gimnazije
    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    tamo su nas trovali teorijom najstrasnije
    na polugodju sam imao keca iz muzickog STRASNO, ko da ce to ikad da mi zatreba al` dobro niko me nije terao da upisem gym....

    inace san mi je da naucim da sviram gitary




    Do I look like I give a FUCK, what U think about me?

  6. #6

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    UuuuUUUUuuuuuu ja volela notnu svesku a imala sam neki trip da napickam te note, da mi izgleda ta moja pesmica kao simfonija neka, napaljena, šta'š Znam i note, a znam i taktove da brojim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    ...volela sam da pisem note i nije mi to predstavljalo neki problem, a sad....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #8

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    Ja sam znala da pisem te note, raspoznavala sam ih Ali sada... Pojma nemam Zaboravila sam jos u sedmom razredu, jer sam pevala u horu (a ko je pevao u horu je automatski dobijao 5 ) pa smo i prestali da pisemo, samo smo pevali
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  9. #9

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    Notna sveska............strava

    Voleo sam (kad sam bio mladji ) da 'komponujem' neke svoje 'stvari'..................... Avaj, nisam baš talentovan kompozitor - s obzirom da niko živ nije mogao da izdrži ni dva takta moje 'numere' a da ne kaže: " Ajd' nemoj više, molim te"

    Šalim se

    Znao sam note ( sada bih trebao malo da se podsetim ). Znam da 'nabodem' par akorda na gitari , ali davno nisam

  10. #10

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    ja sam nekada isla u muzicku skolu tako da se podrazumijeva da zanm i raspoznajem note...
    Poruku je izmenio Mish, 22.02.2010 u 00:27 Razlog: bespotreban citat uvodnog posta
    smesi se... sutra ce biti gore

  11. #11

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    i note, povisilice, snizilice, note sa tačkom , reči koje označavaju na koji način se neka melodija svira ili peva...

    _baba_ kaže :

    -"Ja sam muzichar"
    -"A ti si muzichar?"
    -" A ne, ne nisam"
    -"Nisi?"
    -"Pa, jesam"
    Znala sam svašta - trebalo bi da se podsetim malo...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    muzicko mi bilo bas super i ta kajdanka, ma sve sam note znala da pisem i da ih razlikujem, ali kad je trebalo svirati ili pjevati po njima - kao da sam sisla sa granda.
    nattydread is coming to dinner

  13. #13

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    Relativno malo ih se na muzičkom u osnovnoj muzički opismenilo.
    Znam sve, ako matora, zahvaljujući muzičkoj školi. Note, G i F ključ, kvintni i kvartni krug, Dur i mol...
    Doduše, inače neurednog rukopisa, ono što bih ja upisala u kajdanku je uvek dobijalo neke kritike.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: Kajdanka iliti sveska za notni sistem

    Ne pamtim kada sam poslednji put napisala notu...
    Ali sam muzicki pismena...
    Sest godina nize plus jedna pripreme su zasluzni za to...
    Cisto sumnjam da je neko u osnovnoj naucio notna slova...
    Nas cas muzickog je izgledao otprilike ovako..
    Ili bi nam nastavnica pustila neku klasiku (na koju bi se bar polovina njih sprdalo)...
    Ili bi bistrili biJografije poznatih kompozitora...
    Ili bi mene (ili Martina) angazovala u kabinetu muzickog da iskazemo svoja dostignuca...
    Budi pametan i pravi se lud

Slične teme

  1. Sex u troje iliti - trojka
    Autor Muckota u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 22:44
  2. Kompost iliti prirodno gnojivo
    Autor yige_gui u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.10.2011, 00:30
  3. Kućanice iliti domačice
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.08.2010, 23:15
  4. NMDb iliti NašaMovieDatabase
    Autor DrinChe u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.05.2009, 20:41
  5. Akcenti iliti naglasci
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 24.09.2008, 14:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •