Monah osuđen zbog pedofilije
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Monah osuđen zbog pedofilije

    Monah osuđen zbog pedofilije

    9. februar 2007. | 14:54 | Izvor: Beta

    Novi Sad -- Jovan Mišić, bivši starešina manastira Hopovo na Fruškoj gori, osuđen na godinu dana zatvora zbog bluda nad maloletnicima.

    Opštinski sud u Novom Sadu je danas saopštio da je javnost bila isključena iz postupka zbog zaštite prava maloletnih lica.

    Monah Ilarion, što je Mišićevo duhovno ime, oktobra 2006. proglašen je krivim za tri krivična dela nedozvoljene polne radnje i osuđen na jedinstvenu kaznu od 10 meseci zatvora. Po žalbi zastupnika oštećenih maloletnika, sud je krajem decembra 2006. godine preinačio presudu i Mišića osudio na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od godinu dana.

    Monah Ilarion je još 2001. godine priveden istražnom sudiji Opštinskog suda u Novom Sadu zbog optužbi za pedofiliju. U tada podnetom optužnom predlogu izrečena je sumnja da je on "u nameri da zadovolji svoje polne prohteve iskoristio lakomislenost maloletnih dečaka", i potkupljujući ih, naveo na bludne radnje.

    U optužnom predlogu su imena deset dečaka od sedam do 11 godina koji su bili Ilarionove žrtve u Dvorskoj bašti u Sremskim Karlovcima.

    Mišić je nakon pritvora napustio Hopovo i, kako su tada javljali mediji, sa sobom "poneo" i veći deo manastirske imovine, uključujući i dva zvona.

    Po navodima medija, on je potom bio u manastiru Mileševa, a zatim su organi gonjenja "izgubili" njegov trag, da bi ga pronašli u manastiru Svete Trojice pored Pljevalja u Crnoj Gori.

    Nakon toga, vladika slavonski Sava privremeno je postavio Ilariona da se brine o manastiru Orahovica na Papuku u Hrvatskoj, odakle su ga proterale hrvatske vlasti, pošto je dvoje orahovačkih đaka prijavilo monaha da je masturbirao kod osnovne škole.

    Strasno
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    O,da li je strasno?!
    Jos strasnija kazna u trajanju od godinu dana...
    Dokle cemo stici...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    da potpišem makili...

    samo godinu dana??? i šta poslije??? opet isto...
    e pa nemam riječi...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Slusala sam o tome i nisam mogla da verujem da jedno svesteno lice koje se zaklelo na vernost bogu i crkvi ,moze nesto tako da uradi . Pogotovo je strasno sto je sud imao neznam ni ja kakvog obzira, pa ga osudio na godinu dana, a sta posle toga ???
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Godinu dana je mizerija naspram posledica kakve ce zlostavljanje tim decacima ostaviti, nazalost celog zivota. Zlostavljani decaci uglavnom postaju zlostavljaci...

    Citat makili kaže:
    Dokle cemo stici...
    Evo, promenila sam potpis
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Samo godinu dana i sta posle treba da mislis na dete ako izadje na ulicu da mislis da ga ta budala nije srela ili da pomislis na nesto gore bar za pocetak 10 godina.
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Pa mi smo stvarni poremeceno drustvo...nemam reci. Za ovakve i njemu slicne mislim da ne postoje prave kazne...Godinu dana??? Strasno...Ja bih takve za m**a pa na prvu banderu za primer ostalima!
    Misljenje je ko i dupe...svako ima svoje.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Citat beba kaže: Pogledaj poruku
    Pa mi smo stvarni poremeceno drustvo...nemam reci. Za ovakve i njemu slicne mislim da ne postoje prave kazne...Godinu dana??? Strasno...Ja bih takve za m**a pa na prvu banderu za primer ostalima!
    Setro kad smo vec kod misljenja i dupeta sta mislis da bolesnici poput ovg smrada u mandiji mogu da sacuvaju svoje u zatvoru.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    O Boze, zar i monasi ?
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Neznam sta da kazem ali mislima da su takve stvari apsurdne
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    pa ja bih ga streljala...
    skot!
    grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    chudno je da su svi skloni da poveruju bez provere i da prihvate ono sto pisu novine.Lichno neverujem u to jer je kaazna preblaga ako je to uradio ili bilo sta od toga. Mislim takodje da bi ga sama Crkva josh ranije izopstila jer bi sigurno znala da se tako nesto desava.U pojedinim krajevima na chudan nachin napadaju nasu crkvu a ljudi puni svojih obaveza i problema nestizhu da malo razgrnu temu i malo vise razmisle o njoj,godinu dana za tako gnusno ponasanje ako je postojalo bi bilo josh veci zlochin ako se slazete i josh jedno silovanje ili masturbiranje po toj deci.Mislim da to nije istina.
    Poruku je izmenio Lillith, 23.04.2007 u 22:34 Razlog: ceo tekst boldovan
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Verovatno je istina, čim je osudjen.
    Mislim, dešavaju se tu, nadomak nas, užasne stvari, ali ih mi ne prepoznajemo, ne vidimo na vreme da nešto ne štima...
    Izopačenih umova ima u svim sferama života, ali je užasno kada su to lekari, sveštenici, prosvetni radnici.
    O posledicama po psihički razvoj zlostavljane ili zloupotrebljavane dece, svejedno, da ne govorim - nesagledive su.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Monah osuđen zbog pedofilije

    Katastrofa, samo godinu dana...
    Sta li je sledece, silovatelji ce dobiti par meseci
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.
      Vrh

Slične teme

  1. Da li placete zbog muskarca?
    Autor Muckota u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 11.02.2015, 23:13
  2. Sve zbog ote žene
    Autor Papak u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.02.2012, 18:54
  3. Zbog čega želite sex?
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 19.12.2009, 21:22
  4. Tuca zbog žene!
    Autor PropelerZviz u forumu Muška kafana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 18.09.2009, 16:52
  5. Potukli se zbog ovce
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.05.2006, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •