Platonska ljubav - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 65
  1. #31

    14 Odgovor: Platonska ljubav

    Citat platonicar kaže: Pogledaj poruku
    Zaboravih na kraju pomenuti i mogućnost da dve osobe koje jedna prema drugoj osećaju platonsku ljubav budu zajedno, viđaju se ili pak žive zajedno. Šanse za obostranu platnonsku ljubav jesu zaista male jer je i broj ljudi sa takvim emocijama veoma mali ali zar nije tako sa svim stvarima na ovom svetu, nije li sve veoma dragoceno istovremeno i veoma retko?



    Opet samo priča... sanjarenje... bunilo... težnja ka nečemu, za šta smo svesni da se nikada neće realizovati...
    Verujem da jeste retko, samim tim i dragoceno iskustvo...

    Neka hvala
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #32

    Odgovor: Platonska ljubav

    Platon tvrdjaše da 'tema' te platonske ljubavi treba da bude duša, a ne sexualni čin, odnosno tijelo, pa zaključujemo da je platonska ljubav ljubav duha...

    Onda se nameće vječita dilema..da li se ta platonska ljubav odvaja od muško ženskog prijateljstva...
    ja volim muškog prijatelja i imamo neki posebno čist odnos, ali ne stupam u intimne odnose sa njim - neko to definiše kao platonsku ljubav...

    dok drugi opet tvrde da platonska ljubav dođe kao neka vrsta težnje prema osobi suprotnog pola, ali iz raznoraznih razloga se ne mogu sjediniti fizički, dok se emotivno itekako osjećaju i 'nalaze'...da l' zbog toga shto su oženjeni, udati, zauzeti i sl, različitih vjeroispovijesti, zdravstvenih razloga..ne znam..

    ja još ne nadjoh definiciju, ali se slažem sa obije iznad koje predstavih ..mada mi ova druga malčice prisnija..Hvala lepo.
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #33

    Odgovor: Platonska ljubav

    Što reče onaj grafit : Volim Platona, ali mi je sex draži !!!"
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #34

    Odgovor: Platonska ljubav

    Verujem da je moguce da volis nekog svim srcem, onako iskreno i jako iako znas da je malo verovatno da se ostvari.

    Volis i mastas za tu osobu, mozda je i malo idealizujes, ali ako se nekim slucajem desi da se spojite, onda blizina ucini svoje - ukoliko ne postoje druge prepreke, koje ne dozvoljavaju da budete realizujete svoju ljubav i onda ona nastavlja da bude platonska ljubav.


  5. #35

    Odgovor: Platonska ljubav

    E sad jedan ozbiljan odgovor:
    Ja sam imala 13, on 19.
    Kad se nisam onesvestila kad sam ga upoznala.
    Kapiram ja taj odnos, ja mlađa sestra njegove drugarice.
    Ja derište, di ćeš veće
    Ali sam tako ludo bila zaljubljena, da mislim da takvu ljubav (strogo se odnosi na platonsku), nikada više nisam doživela.
    Bila sam opsednuta njime.
    Godinama.
    Neko vreme sam ga viđala, bio je jako fin prema meni, fascinirao ga je moj mozak, to mi je cesto govorio...
    A onda zatišje

    Onda se svašta nešto izdešavalo.
    Ja sam malo i odrasla u međuvremenu (da ne poveruješ).
    i onda..
    Ja imala 22, on 28.
    Hm
    Kad me video, kad se nije onesvestio.
    Par susreta, cisto da proverimo da li je platon i dalje tu.
    I bio je.
    I onda poljubac
    Sve godine spojene u tako mali vremenski period.
    U meni eksplozija. I nista.
    Rekla sam mu: Pa ti ne umeš ko čovek ni da se ljubiš! i otišla
    I tako je nestao iz mog života i moje glave...apsolutno
    Iluzije, strasti, opsesije...sve palo u vodu
    Qratz bre platon!!
    Da te vidim ja na delu pa onda mogu da te obožavam
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  6. #36

    Odgovor: Platonska ljubav

    Zato sam i rekla - idealizujemo osobu u kojoj smo zaljubljeni.
    Kao sto si ti njega (a i on tebe) dok niste se spojili jel da?
    E onda...ili bude kako treba ili ne.

    Ne kazem da bih volela ceo zivot da zivim u takvoj iluziji ili da je to to. Naravno i ja volim realno i opipljivo. Ali da moze postojati takva ljubav - moze (bar po meni)


  7. #37

    Odgovor: Platonska ljubav

    Jes
    ja sam ideal opravdala
    on nije
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  8. #38

    Odgovor: Platonska ljubav

    Paparazo je dala odlican primer i nista ja tu ne bi dir'o
    Samo da dodam.
    Ne verujem u nju, jer u sanjarenju i idealizovanju izgubis onu nit sa stvarnoscu,a paparazo nam je odlicno prezentovala taj susret sa realom
    Mozda,postoji u nekim klinackim godinama, kad sanjas, mastas, idealizujes i slatko je sve.
    Ne, ne verujem.

  9. #39

    Odgovor: Platonska ljubav

    Ne bih se slozila da postoji samo u klinackim godinama. Ljubav ne radja se i ne traje zavisno od godina.

    Evo opet uzecu primer koji je opisala paparazzo, ali sad s druge strane

    - A sto ako se nikad nije desio taj poljubac?
    - Dali bi ona prestala da oseca bilo sta prema njemu?
    - Ili bi mozda ostala ta ljubav u njoj jos dugo i pitanja - sto i kako ako se jednom desi i mastanja i td.

    Zato i verujem da postoje takve ljubavi.


  10. #40

    Odgovor: Platonska ljubav

    Navešću vam jedan primer:

    Bella i ja

    koliko je samo tu neizgovorenih reči
    nedosanjanih snova
    nedoživljenih uzdaxa

    a sve zato što je ona u stvari nevidljiva....


    živote, lutalicO

  11. #41

    Odgovor: Platonska ljubav

    Ljubav je ljubav, bilo da je nazovemo platonskom ili bilo kakvom drugom. U čemu je razlika? Da li je priroda naših osećanja drugačija? Da li je manje leptirića na onoj zamišljenoj livadi u stomaku pri pomenu njenog/njegovog imena? Da li smo manje privrženi toj osobi u odnosu na "pravu" ljubav?

    Možemo govoriti o ostvarenoj i neostvarenoj ljubavi, ali ne možemo ljubav bez seksa učiniti manje vrednom jer nije fizički konzumirana. Osećanje je isto.

  12. #42

    Odgovor: Platonska ljubav

    Po Platonu, eros ne počiva toliko u onome koji je lep,
    već u onome ko tu lepotu opaža..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #43

    Odgovor: Platonska ljubav

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Ljubav je ljubav, bilo da je nazovemo platonskom ili bilo kakvom drugom. U čemu je razlika? Da li je priroda naših osećanja drugačija? Da li je manje leptirića na onoj zamišljenoj livadi u stomaku pri pomenu njenog/njegovog imena? Da li smo manje privrženi toj osobi u odnosu na "pravu" ljubav?

    Možemo govoriti o ostvarenoj i neostvarenoj ljubavi, ali ne možemo ljubav bez seksa učiniti manje vrednom jer nije fizički konzumirana. Osećanje je isto.
    Ja se sa ovim ne bih slozila.
    Al razlika je u tome kako tu stvar zovemo. Zove se i nama je poznata kao Platonska ljubav.Ja to uopste ne dozivljavam kao ljubav niti bih je tako nazvala. To je, za mene, opsesija, zaljubljenost, zaludjenost, idealizacija, tiha patnja, strepnja..sta god od navedenog.
    Za mene ljubav podrazumeva poznavanje i prihvatanje neke osobe. I onda volis i srcem i dusom i telom.
    Ja jednostavno ne verujem da mozes voleti osobu sa kojom nikada nista nisi imao.
    Mozes imati osecanja, to ne sporim, ali ja to ne zovem ljubavlju.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  14. #44

    Odgovor: Platonska ljubav

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    Za mene ljubav podrazumeva poznavanje i prihvatanje neke osobe. I onda volis i srcem i dusom i telom.
    Ja jednostavno ne verujem da mozes voleti osobu sa kojom nikada nista nisi imao.
    Samo da bliže definišem... I ja podrazumevam da osobu poznaješ i prihvataš. Osećati ljubav prema osobi koju si negde video/la, a s njom nemaš nikakav kontakt je znak ozbiljnog poremećaja, nisam o tome govorio. Dakle osobu poznaješ, prihvataš je sa svim njenim vrlinama i manama i voliš je... ali tu ljubav iz nekog razloga ne "ostvariš"... po meni se to uopšte ne razlikuje od "prave" ljubavi. Ljubav je u nama i mi je pružamo drugoj osobi.

    Ako to da li ćemo voleti ili ne zavisi od toga da li nam je uzvraćeno ili ne, onda to i nije prava ljubav...

  15. #45

    Odgovor: Platonska ljubav

    To je najchistija Ljubav,jer tu nema "prljavih" igrarija...Naravno da postoji...
    Me Bring Da Enlightenment...

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •