Neka počiva u miru...
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Neka počiva u miru...

    Čuh ovu vest jutros, i opet se rastužih iznova i zapitah kuda to idemo, od čega smo sačinjeni, dokle će mržnja da nas vodi, i zar ni pokojnike nismo u stanju da ostavimo na miru, u ovoj našoj suludoj borbi protiv nas samih.


    Šta se to dešava sa nama?



    Oskrnavljen spomenik Stambolića

    Beograd -- "Hvala, Legija" - grafit kojim je oskrnavljen spomenik ubijenom bivšem predsedniku Srbije Ivanu Stamboliću obrisan je jutros.

    Na spomeniku je plavim sprejom ćirilicom ispisano "Hvala, Legija" i nacrtan krst s četiri ocila. Advokat Nikola Barović, pravni zastupnik porodice Stambolić i jedan od članova Odbora za istinu o Ivanu Stamboliću, šokiran je sknavljenjem spomenika.

    Barović kaže da je Stambolića ubio režim Slobodana Miloševića na zverski način i da se zverstva nastavljaju. "I sada, na svim suđenjima za dela koja je počinio Miloševićev režim, pojavljuju se aktivni pripadnici Bezbednosno-informativne agencije i Žandarmerije koji pokušavaju da daju alibije ubicama. Dok god takvi ljudi budu u državnim institucijama, u BIA, u Žandarmeriji, takve bestijalnosti će se ponavljati", kaže Barović.

    Ivana Stambolića oteli su i ubili pripadnici "crvenih beretki" 2000. Spomenik Stamboliću nalazi se na lokalnom putu od Iriškog venca ka Vrdniku, na Fruškoj gori.

    20. februar 2007. | 09:24 -> 10:44 | Izvor: B92, Beta
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Sramota... mogu već da zamislim kako su to u pola noći pisali neki klinci pod dejstvom alkohola... ma...
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Sramota... mogu već da zamislim kako su to u pola noći pisali neki klinci pod dejstvom alkohola... ma...

    nisam baš siguran da su klinci

    To je bruka za Srbiju, kada se zločini i zločinci veličaju a žrtve ponovo mrcvare.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Ovo je sad verovatno kao reakcija na presudu koju je dobio pre par dana...

    Ni ja ne mislim da su klinci, mada bih volela da nisam u pravu.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Takođe bih voleo da nisam ni ja u pravu, što bi značilo da je možda malo manje strašno. Međutim, u ovom našem društvu postoji ne mali broj ljudi koji veličaju monstuoznost.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Nekima informacija da je čovek mrtav, i da je mrtav zato što je zverski ubijen, i da je zverski ubijen jer je živeo u sistemu gde je bilo dovoljno da si nesimpatičan ili da se nađeš u pogrešno vreme na pogrešnom mestu, nije dovoljna. Neki bi da nas podsete da ne smemo da budemo spokojni i da se ušuškavamo jer su oni i dalje prisutni i aktvini na svoj način. Brutalno i žalosno.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Sve u svemu, bilo da jesu ili nisu klinci - slažemo se u razmišljanju. Stvarno je ovo žalosno i bolesno .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    tko god da je bio, manje je bitno. bruka za srbiju, još jedna u nizu. ja se samo pitam da li će odmah da očiste spomenik, ili će natpis da stoji još godinama. a da je sve to skupa više nego žalosno, suvišno je i reći, a i izgleda da nikoga nije briga.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Opet se nadam da je pojedinachna pojava, iako je ochigledno da veliki deo Srbije ne shvata, ne vidi ili ne zzeli da vidi ono shto je tako vidljivo simbolizovano ssvirepim ubistvom Ivana Stambolica i Zorana Djindjica.

    Smrt, i to na takav nachin, kod nas je potpuno relativizovan pojam... Mi kao nacija postajemo totalno bezosecajni, jer smo takvim stvarima bili zatrpani upravo od ljudi koji su ovo i izveli ...

    Niko se vishe ne shokira svakodnevnim svirepim i hladnokrvnim ubistvima u porodicama, a za politichke zzrtve nachina razmishljanja u Srbiji prethodnih 15 - 20 godina gotovo da se precutno prihvata smrt, kao deo opisa njihovog radnog mesta i chak sam chuo i izjave tipa -" nije ni taj Stambolic bio svetac i ovo ono svi su oni drpali te on se nazziveo"... kao da je i u rupu sa krechom upao pevajuchi i podvriskujuchi...

    To izjednachavanje zzrtve i ubice, nekog chija je jedina krivica politichki uticaj, nekog ko je zbog ssvesti i samosvesti odbrojao svoje sopstvene sekunde gledajuci u rupu u koju ce pasti i dzelata koji se sprema da mu poshalje zrno kroz glavu, njegovih naredbodavaca, shake shljama pomrachenog uma sa apsolutnim nedostatkom svesti, je teg, sebi postavljena bukagija, kojom smo mi kao nacija josh jednom mlatnuli sami sebe u glavu i na poslednjim izborima, dajuchi toj opciji gotovo vechinu u parlamentu... Valjda da bi sutra konobari morali da ponovo pozdravljaju legijimog psa i pitaju kucu shta ce da jede kad se dzukac pojavi u restoranu sa svojim kuchetom...

    Al zato cemo napisati referate na temu kako nas ugrozzavaju dve babe, b92 i nekoliko pedera.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 20.02.2007 u 19:04
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    tko god da je bio, manje je bitno. bruka za srbiju, još jedna u nizu. ja se samo pitam da li će odmah da očiste spomenik, ili će natpis da stoji još godinama. a da je sve to skupa više nego žalosno, suvišno je i reći, a i izgleda da nikoga nije briga.
    Tv Novi Sad je u dnevniku od 17h prenela da je spomenik oskrnavljen sprejom, da su policajci iz OUP-a Sremska Mitrovica u toku dana izašli na uviđaj i da je posle uviđaja spomenik očišćen.

    ... šta reći, u mnogim glavama i pomračenim umovima će se još dugo zadržati bolesna mržnja koja ih tera na ovakve grozote. Oskrnaviti nečiji grob, spomenik tj. mesto ubistva je totalno necivilzovano i varvarski.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Tv Novi Sad je u dnevniku od 17h prenela da je spomenik oskrnavljen sprejom, da su policajci iz OUP-a Sremska Mitrovica u toku dana izašli na uviđaj i da je posle uviđaja spomenik očišćen.

    Ne znam zašto se setih ovih stihova kada sam pročitala vest.

    "...I kao da se ništa nije dogodilo,
    hvala Bogu krivi su oni drugi...
    Strah od smrti loše sjećanje..."
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    ja se samo pitam da li će odmah da očiste spomenik, ili će natpis da stoji još godinama
    Pa kako piše gore, očišćen je

    Strašno i sramno. Ko god da je uradio bolestan je čovek kome ništa nije sveto. Pa i onog nesretnika da nisu sahranili "pod drvetom pod kojim su se voleli", našao bi se već neko da mu se iskenja na grob. Nebitno je dakle i ko je unutra, problem je u bolesnim ljudima. Šta li bi taj rekao da mu neko išara ili rastura mamin i tatin spomenik?

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Neka počiva u miru...

    Taj događaj mi je tol'ko odvratan da mislim da bi trebalo nekog strpati u ćuzu, a prvo onog ko je ovako nešto ispričao javnosti. Mislim da je trebao da izbriše takve idiotarije, da se bar ne zna da nešto tako može da se desi, a bolesnih da rade takve stvari će uvek biti...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči
      Vrh

Slične teme

  1. Da li vas je ikada ujela neka životinja?
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 115
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 00:10
  2. Ja odoh da "legam",`oce nekA samnom?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.06.2011, 23:56
  3. Ima neka tajna veza!?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.05.2011, 16:37
  4. Windows 8 - neka bude... 3D!
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.12.2010, 21:30
  5. Klinci i po neka psovka...
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 00:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •