Zabranjena Ljubav
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 53
  1. #1

    Zabranjena Ljubav

    Da cujem vase misljenje.

    U braku ste volite svog partnera(partnericu),ali ste slucajno upoznali osobu sa kojom ste se sprijateljili.Nakon izvijesnog vremenskog perioda,konstantnog druzenja oboje zakljucujete da odgovarate jedno drugom,pojavljuje se neka uzajamna privlacnost.svijesni ste da to nije u redu ali zakljucili ste da ste upoznali osobu vaseg zivota iako ste u BRAKU.
    Zanima me vase misljenje sta bi ste uradil,dali bi pobijedio vas brak ili taj princ(princeza)?????

  2. #2

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Kad bih nekoga volela i s tom osobom imala sigurnu buducnost ja bih se razvela
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Niko ne pripada nikome,prema tome ne mora se celog zivota vezati se za jednu osobu,da objasnim malo,ako neko se "zaljubi"i u braku je,u neku drugu osobu,to znaci da ta "prava ljubav"u braku ne postoji,jer kad kazu "u braku sam,volimo se"nije istine,to je slaba ljubav,vise prijateljstvo i postovanja,jer kad je neko zaljubljen/u braku,ne verujem da ima mesta druga osoba,da objasnim malo ta zaljubljenost,ako ima u braku sve sto se zeli,postovanja,slaganja,ljubav,..itd..ne pada se na pamet da se probude bilo kakve osecaji prema drugoj osobi,ali ako se to desi,moze biti samo dve stvari,jedno:seksualna privlacnost(koja u braku nije zadovoljavajuca)i druga:pronaslo se odgovarajuca osoba,u tom slucaju najbolje je miran razvod(neki muskarci tesko podnose razvod,a i neke zene)jer onda taj brak nema nikakve sanse,niti je lepo niti je prijatno,ni nista,samo je,hm,bez veze....e sad ima koje kazu,ne bi se razveo/la,pa hajde celog zivota cezni za drugog,zivot je kratak,ako naidje odgovarajuca osoba,i misli se da je ta prava "ljubav"jedino sto ja kazem:napred (eh,ovo je samo moje misljenje)
    No me toques

  4. #4

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Upravo se i obavezujemo brakom da ne bismo padali na nešto što se naziva zabranjena ljubav, mislim da ne postoji bolja varijanta od one koju imamo, mada sigurno postoji druga...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  5. #5

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Ako si se venčao u crkvi, onda pogotovo znas sta si "obecao" o volenju tela njenog kao svojeg i ...bla, bla, bla... i društvo osudjuje tu pojavu razvoda, bez obzira na ogromnu učestalost razvoda. Sasvim je normalno razvesti se, a ne gušiti do kraja života.

    Kažeš da voliš svoju ženu? Zar ta ljubav nije splasnula, kad se stvorilo mesta za novu? I kad si ušao u brak, dali si mislio da je to žena tvog života. Ako jesi, onda nešto nije u redu sa tobom, jer kako onda znaš da je ova sledeca prava?
    Koliko to traje? I da! Naravno da ti neka druga žena deluje privlačnije! Pretpostavljam da ona nije u braku i da je maldja! (moram da krenem odnekud ) Promene treba očekivati... ljudi treba da se vole i kao baba i deda, a ko se vole...
    Zasto ne pomognes svojoj ženi da ponovo zablista kao kad ste se upoznali. Verovatno je taj početak bio divan kao i ovaj novi. Možda ona nema vremena da bude onakva kakva je bila? Potrudi se oko nje, možda je njoj gore nego tebi. Najlakše je zbrisati...

    Uradi sve da vidiš da se nisi malo zeznuo pa su ti telesne tečnosti, koje deluju kao droga (na isti deo nervnog sistema) pomrsile um! E ako ni tada ne budes za brak, vec za princezu ondak nek ti bog bude u pomoci kad rodbina krene da opljuvava razvod
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  6. #6

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Zanima me vase misljenje sta bi ste uradil,dali bi pobijedio vas brak ili taj princ(princeza)?????
    Necu se ni udati dok tog princa ne sretnem, ali u ovom slucaju bila bih iskrena prema partneru, mislim da brak bez ljubavi ne treba odrzavati samo radi braka samog po sebi.
    Evo, promenila sam potpis

  7. #7

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Ulazeću u brak ili zajednički život uopšte sa nekom osobom, mi verujemo da sa njom imamo sigurnu budućnost, odnosno u tom smo trenutku sigurni da je baš ta osoba za nas prava...Niko mi ne može reći da je stupio u brak a nije verovao da je to za ceo život i da je to ta sigurna budućnost..

    Međutim, kako niko nema tapiju na večnu sreću, a najmanje je ta tapija personifikovana u potpisanom papiru u opštini ili crkvi, tako se može dogoditi da sigurnost i nije više tako sigurna.
    I da se baš tada pojavi neki drugi princ na belom konju i da nam se na tren učini njegov konj i on sam prvo zanimljiviji, pa bolji, pa sigurniji...

    Kako je to Zviz lepo rekao - Najlakše je zbrisati...
    posebno kada imaš sa kim i kada imaš gde!

    Pre nekoliko meseci jedna meni draga osoba imala je krizu ove vrste. Zasićenje u odnosu, neka vrsta rutine koju nam život u jednom momentu nametne a mi pristanemo, ili ko zna šta već - doveli su ga u stanje da poželi nešto drugo...
    Molila sam ga da razmisli...da pokuša da se vrati u sve one trenutke koji su i doveli do odluke da svoj život deli baš sa tom osobom..a ne nekom drugom..
    Da se seti svih njenih lepih strana, da pokuša ponovo da pronađe lepotu njene duše i njenog karaktera, sve ono zbog čega se kraj nje budi...
    Da zaboravi tu neku drugu koju nosi u mislima, da je eliminiše iz svojih dana i da da novu šansu onoj koja je pored njega...

    Ako u tome uspe - odlično!
    Ponekad mi se čini da nam se nameću izazovi "zabranjenog voća" tek da bi nas podsetili šta imamo i ponekad učvrstili vezu koja je počela da popušta...
    Ako ne - onda neka pokupi kofere i put pod noge. Ali nikako da ne započinje novo a nije završio staro.

    Danas mi je drago što su još uvek zajedno...
    Da li će biti "večno"...nemam pojma
    da li je budućnost sigurna...nije 100%

    ali se vredi potruditi da bude...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #8

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Promene treba očekivati... ljudi treba da se vole i kao baba i deda, a ko se vole...
    Eto, lepo sam ja rekla na nekoj drugoj temi...izgleda da bi najbolje bilo da svake tri godine menjamo bracnog sapAtnika, pa kad dodje vreme da se proslavi zlatna svadba (50 god. braka),
    a mi lepo na eci peci pec odaberemo koji nam je najvise odgovarao i proslavimo s njim.
    Mda.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #9

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Citat tipka kaže: Pogledaj poruku
    Da cujem vase misljenje.

    U braku ste volite svog partnera(partnericu),ali ste slucajno upoznali osobu sa kojom ste se sprijateljili.Nakon izvijesnog vremenskog perioda,konstantnog druzenja oboje zakljucujete da odgovarate jedno drugom,pojavljuje se neka uzajamna privlacnost.svijesni ste da to nije u redu ali zakljucili ste da ste upoznali osobu vaseg zivota iako ste u BRAKU.
    Zanima me vase misljenje sta bi ste uradil,dali bi pobijedio vas brak ili taj princ(princeza)?????
    Da bih pokrenula mašinu za razvod, trebalo bi da prodje jaakooo puno vremena da bih utvrdila da je princ zaista princ, jer ne bih dozvolila sebi da prolazimo kroz pakao samo zbog neke moje iluzije.

  10. #10

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    ...ne postoje prinčevi i princeze...to je sve zabluda....

  11. #11

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    postoje lave .... ja sam sino video princezu na konju ....
    kako jaşe .... s
    velikim ssss
    vilenom crvenom maramom ....
    oko vrata ....

  12. #12

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Trebalo bi mi vremena da utvrdim da li sam stvarno srela princa ili ,ukoliko bi se ispostavilo da je ovo prvo,uffff...,nemam pojma,možda bih se i razvela a ukoliko je ono drugo,paaaa...kako je moja baba imala običaj da kaže:"Još jedno ,pazi da ne staneš u njega!".
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Nisam dolazila u takva iskušenja. Izgleda da je, ipak, više konja, nego prinčeva... A i ja baš ne spadam u neke princeze, ruku na srce ! Svakako, slažem se sa gorepomenutom izjavom da brak bez ljubavi ne treba održavati. Besmisleno je. Ako bi se pojavio neki princ - makar i skrnavi, ko zna... ništa ne mogu da garantujem... (ovo pripisati krizi srednjih godina)!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  14. #14

    Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Ima za svaku osobu princa ili princezu samo stvar je u tome, kad cemo da ih nadjemo, jer jbga, ima uvek samo jednu/jednog za svakog. Neki se nadju i neki se ne nadju. A neki se nadju, samo u pogresno vreme, neki prerano , neki prekasno
    ja sam nasla svog princa koji je osvojio tvrdjavu oko mene

  15. #15

    10 Odgovor: Zabranjena Ljubav

    Zabranjema ljubav, hm interesnatno, ali pre svega tuzno

    ako svaka princeza nema svog lepog princa, neke princeze su nezadovoljne onim sto imaju pa hoce ono sto im je zabranjeno....
    iz iskustva kazem da je tuzno zato sto sam bas sada u takvoj situaciji..i znam da osecaj bas i nije prijatan nego vise tuzan...ko god dodje u takvu situaciju zelim mu srecu pa sta bude, bude.
    a ja cu za moju da probam da se izborim...
    Poruku je izmenio Lady S, 01.08.2007 u 23:17 Razlog: nema potrebe za velikim slovima ;)

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Linux zabranjena rech na Xbox Live
    Autor Galahad u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.09.2007, 23:28
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.02.2007, 00:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •