Ekskurzija
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Ekskurzija

  1. #1

    Ekskurzija

    Eto...stigli smo i dotle....
    Danas sam bila na roditeljskom sastanku na kom nam nas je učiteljica informisala vezano za ovo prvo putovanje na par dana bez roditelja Inače sam do sada bila veoma cool po pitanju odlaženja dece (kod svekrve uglavnom) na par dana ali ovo je ipak nešto drruuugooo Sedam dana je sedam dana i to u grupi i sa učiteljicom
    Da...biću i neću smarati učiteljicu i zivkati je svakih par sati .
    Ima li neko da na nešto sugeriše ili da me posavetuje vezano uopšte za ekskurzije

  2. #2

    Odgovor: Ekskurzija

    Pa porazgovaraj s njima/njim/njom i napuni torbicu prvom pomoci i obavezno napomeni uciteljici ako ima alergiju na bilo sta...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Ekskurzija

    ma ok to...spisak za pakovanje sam htela da napišem...ali smatram da...ili se nadam da neću ništa zaboraviti da spakujem...Nego da li možda ima nekih specifičnijih stvari koje bi trebalo da znam

  4. #4

    Odgovor: Ekskurzija

    Može jedan savet od one koja nije roditelj, ali bila je dete?
    Draga mama, iako si rekla da ćeš biti , znam da nećeš, da ćeš se sve vreme pitati kako je detetu bez mame, paze li ga, jede li, boji li se, da li ga tuku, paze li da se ne prehladi.... I poželećeš da mu samo čuješ glas, da redovno proveravaš kod učiteljice i dobijaš odgovore na sva svoja brižna roditeljska pitanja. I kuvaće ti u stomaku....
    Ali svaki put se onda seti sebe u tom dobu. I znaj: Tvoje je dete u društvu svojih drugara. Igraju se, vole, svađaju, možda i tuku, ali njima je lepo. I tih sedam dana će se još dugo pamtiti i prepričavati
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Ekskurzija

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Može jedan savet od one koja nije roditelj, ali bila je dete?
    Draga mama, iako si rekla da ćeš biti , znam da nećeš, da ćeš se sve vreme pitati kako je detetu bez mame, paze li ga, jede li, boji li se, da li ga tuku, paze li da se ne prehladi.... I poželećeš da mu samo čuješ glas, da redovno proveravaš kod učiteljice i dobijaš odgovore na sva svoja brižna roditeljska pitanja. I kuvaće ti u stomaku....
    Ali svaki put se onda seti sebe u tom dobu. I znaj: Tvoje je dete u društvu svojih drugara. Igraju se, vole, svađaju, možda i tuku, ali njima je lepo. I tih sedam dana će se još dugo pamtiti i prepričavati

  6. #6

    Odgovor: Ekskurzija

    Moje dete već 3 godine ide na višednevne ekskurzije, tj te od 7 - 10 dana. Iako napravim spisak (zajabavaše me neki odavde zbog istog), nikada nije vratio sve dukserice, kačkete i čarape. Ovo prvo i drugo kapiram da je rasejao negde po prirodi, pošto učiteljica proverava sobe kada se spakuju, a čarapicama su se možda gađali, no nebitno. Uvek mu je bilo lepo

    Zavisi i kakvi su oni uopšte, kao mali kolektiv, koliko ti je dete vezano za nekog druga ili drugaricu... ako jeste, najbolje je da i spavaju zajedno... mada se oni između sebe već podele fino.

    Ništa ti tu ne treba da znaš od specifičnijih stvari, spakuješ spisak stvari, kesu za prljav veš, apoteku sa uputstvom "šta dati kad je ovo a šta kad je ovo", zdravstvenu i karton sa vakcinacijama, džeparac, spisak sa telefonima za kontakt (tvoj i od hazbenda), adrese ako će da piše razglednice i to je to

    Učiteljicu sam zvala svaki dan po jednom i ona me je informisala šta rade gde su bili da li su dobri... a ako je moje dete bilo blizu negde ili ako ih baš nisam prekidala u igri, tražila sam i njega da čujem

    Spakuj joj/mu/im ( pazi ovo ) i neku društvenu igru, možda neku muziku, časopise, zavisi od interesovanja, da imaju i ako slučajno osete da im je dosadno nešto što vole.

    Obeleži joj/mu/im etikete na peškirima njihovim inicijalima markerom i nauči šta je njihovo, specijalno ako planiraš da im dokupiš još neke stvari, pa da se ne zbune.

    I šta god da se tamo dešava, kevo, o'ladi i ne brini Oni i uče i zajebavaju se, lepo im je i sve će da ti prepričaju kad se vrate puni utisaka sa ovolikim očima + neki glupi suvenir za koji će dati lovu i koji će zauzimati specijalno mesto u kući, a tebi grejati srce
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Ekskurzija

    E, taj spisak stvari koje su spakovane je i učiteljica spominjala, i ja sam se smejala Pitala sam je kako da napišem...roze čarapice sa cvetićima
    gaćice sa medama ? Ma samo nek joj bude lepo, naravno da će nešto zaboraviti
    A ovo za obeležavanje peškira nije mi palo na pamet nije loša ideja

    Sećam se ja mojih ekskurzija...eee ...pa keva mi nije bila ni u mislima ...osim kad treba suvenir da kupim

    Ma nisam ja od onih likova paničara al' prvi put ide moram bar malo

  8. #8

    Odgovor: Ekskurzija

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    E, taj spisak stvari koje su spakovane je i učiteljica spominjala, i ja sam se smejala Pitala sam je kako da napišem...roze čarapice sa cvetićima
    gaćice sa medama ?
    Ma, jok, samo pišeš uopšteno... gaćice - pa koliko komada, čarapice - pa koliko komada... eventualno ubaciš za dukseve da su na rajsferšlus ili sa kapuljačom, ili boju pantalona, al' ima i onih roditelja koji do detalja pišu šta je nacrtano na stvarima

    Samo je naučiš šta je njeno, neka učestvuje sa tobom u pakovanju obavezno i u raspoređivanju, mora da zna šta će tamo da nađe kad otvori kofer. Gde god misliš da treba stavi joj inicijale, meni su peškiri specifični pa sam zato to navela, šta ima da se briše makar i slučajno sa tuđim... Ako se ne snalazi sa stvarčicama, možeš da joj i ušiješ na svaki komad iznutra po končić određene boje i da joj kažeš da će tako znati da je njeno
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Ekskurzija

    Ja bih na ovu temu imala jedan praktican savet (ja sam svoje cere tako pakovala i nikada nista nisu gubile, uvek su znale tacno kako i sta da obuku).
    Naime, uzme se onoliko kesica koliko dana ce dete biti tamo i u svaku se stave gacice, carapice, pantalone, potkosuljica, majica tj sve sto treba da obuce za taj dan.
    Objasniti detetu da isto tako sav prljav ves skine stavi u kesu, i ubaci je nazad u torbu. Tako se nece desiti situacija da dete ide tri dana u istim gacicama ili carapama, flekavoj majici i sl. Tako je verovatnije i da dete nece nista zaboraviti kad se pakuje kuci, da ce biti sretno jer nemora da brine sta da obuce jer mu je sve lepo slozeno.

  10. #10

    Odgovor: Ekskurzija

    Ma ne panichite
    Tjerka od poznanice otishla na ekskurziju sa vrtitjem... 7 dana.....
    majka sva u panici, zivka svakodnevno, ali dete obichno nije tu pa se chuje sa vaspitachicom.
    4. dana malecka se zatekne u blizini i ova pochne sva brizna da pita kako joj je, shta rade.... a mala je slusha 2 min pa joj kaze : "'Ajde bre, nemoj da me smarash, idem da se igram sa decom".....
    'ladno iskulira majku i da vaspitachici mob
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •