Mikrotalasna
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13

Tema: Mikrotalasna

  1. #1

    Mikrotalasna

    Najzad si nabavismo i to chudo teknike, kod nas temu mitova i legendi o curecim zrachenjima, promenama strukture materije i ostalih bapskih pricha koje prate svaku "novotariju" tehnike, na zapadu standard u kuhinji poslednjih 20 godina.. Elektromagnetni talasi na frekfenciji oscilacije molekula vode zagrevaju vodeni deo namirnice, a onda posredno i ostatak stavljenih stvari u rernu..

    Amejzing za podgrevanje! Za 30 sekundi podgreje przzenice, minut meso .. za minut ipo prokljucha voda za nes kafu ... a fenomenalne kokice budu gotove za 4 minuta ... Sir na toplim sendvichima pretvara se u finu penu za 2 minuta ...

    Za sekundu uzvarnichi metal i metalizirane povrshine na posudju...

    Buduci da nije namenjena za neko ozbiljnije kuvanje i pechenje, mikrotalasna eventualno ostavlja moguchnost improvizacija i jednostavnih recepata. Imate li neki?
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 27.02.2007 u 20:53

  2. #2

    Odgovor: Mikrotalasna

    Imam mikrotalasnu i za kokice je zakon.

    Međutim, protiv sam podgrevanja hrane, pa je zato ne volim Sećam se eksperimenta na miševima koje su podelili u tri grupe, od po 50 mišića u svakoj. Prvih 50 je hranjeno sveže kuvanom hranom, za drugih 50 je hrana ostavljena da se ohladi 20 minuta, pa onda podgrevana i data im za jelo, a za treću je hlađena 5 sati pa su ih onda hranili podgrejanom.

    Miševi koji su hranjeni podgrejanom hranom umrli su od raspadanja tkiva, kod nekih se i jednjak razdvojio. Ostali su preživeli i bili potpuno zdravi. Podgrejano jelo ne samo što je bezvredno nego je i štetno, beskorisna namirnica, balast.

    Da je lakše - lakše je, da je brže - brže je... ali ja nešto vidim da smo sve bolesniji i bolesniji od kako je stvari koje nam život "olakšavaju" i mišljenja sam da da je sreće da svi još uvek kuvamo na staroj dobroj vatri, ne jedemo podgrejano i slično, bolnice bi bile prilično puste...

    Šteta što se i ja toga ne pridržavam kako treba, ali se trudim

    Zato i nemam nijedan recept
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Mikrotalasna

    Imam i koristim ga cesto,za sve,najvise za podgrejanje hrane,moja deca kako se cuvaju sibice i te stvari,najsigurnija je mikro,cak i kad ja nisam mogu slobodno spremiti bilo sta,ima puno hrane za mikro,samo stavis i za dva minuta ima vruc rucak,posao,jurkanje ovamo onamo,nemam puno vremena uvek da skuvam bas za dvanaest,narocito sad kad spavam celo prepodne,starija stize s posla treba da ruca,prdhodni dan skuvam nesto i samo treba ugrejati,ili treba da spavam malo,i da skuvam,pa eto,meni jako puno pomaze...
    No me toques

  4. #4

    Odgovor: Mikrotalasna

    Dodao bih ipak, da je podgrevanje hrane, na koje smo na zzalost prisiljeni, ipak bolje u mikrotalasnoj nego na shporetu, jer je brze i mikroorganizmi nemaju vremena da se razmnozzavaju...za razliku od 15 minutnog podgrevanja na sporetu.. ovde se sve podgreje za minut dva

  5. #5

    Odgovor: Mikrotalasna

    Imam vec godinama unazad. Za kokice savrsena. Extra mi je da stavim neku solju sa nekom tecnoscu i da se zagreje za minut. Na primer caj ako se ohladio. Za podgrevanje sarme je odlicna. ugreje je je skroz lepo i iz unutra za samo jedan minut i manje... Ma ne znam sta bih bez nje. Mikrotalasna je kod nas postala clan porodice.

  6. #6

    Odgovor: Mikrotalasna

    Imam je već skoro godinu dana, i sam sam je sebi kupio, tj. nama kući. mada je ćale nešto bojkotuje ali stvarno je odlična u pojedinim situacijama. A prvih mesec dana kad je kupljena pičila je tople sendviče ko nenormalna
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  7. #7

    Odgovor: Mikrotalasna

    U sadasnjoj eri jurnjave i vijanja novaca , da nekazem brzine zivljenja mikrotalasna je pravo cudo.
    Imam je i koristim je za sve,od odmrzavanja do pecenja. Kuvam kojekakva jela u njoj ,pa cak i punjenu papriku.
    U kombinaciji sa plinskim sporetom rucak mi bude za cas serviran na stolu.Kada pripremam meso (u zavisnosti od kolicine) stavim par minuta na odmrzavanje,pa na mikrotalase, pa potom zapecem na grilu (posto moja mikrotalasna moze i da kuva i da pece ).
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  8. #8

    Odgovor: Mikrotalasna

    Mikrotalasna je kod mene sastavni deo zivota.Vise volim da spremam nesto,a ne da podgrevam,ali je ona super za oba posla
    Imam je od kad znam za sebe( brzo se zivi) i u njoj spremam sve od obicnih sendvica do pravih kuvanih jela i filova za kolace

    U nju nikako ne stavljati jaja ( cesta pocetnicka greska) ili ako bas hocete to da probate onda zumance probusite cackalicom

    Moja ima veliku litrazu + gril tako da je prava zamena za sporet
    A recepata...........gooooooooomilu
    Sve sto ide na pari moze u mikro,eksperimentisanje je dozvoljeno

    Imam recept,mada to bas i nije recept

    Krompir u ljusci (kao ispod saca) je kod mojih ukucana omiljeni prilog:
    operes i viljuskom na par mesta probusis neljusteni krompir ( da ne bi bilo eksplozije) stavis u mikro par min( zavisi od kolicine krompira) i malko sacekas- prijatno
    Lako cu,ako je do mene.........

  9. #9

    Odgovor: Mikrotalasna

    kad vec spomenuste..imam mikrotalasnu...stara je 25 godina i radila je kao singerica do pre 3 dana i sad vishe ne greje i gde sad naci deo za nju ne dam jeee sluzila me celo moje detinjstvo,pubertet,studentske,a sad radnichke dane

    nemam recepat ...sluzila je samo za podgrevanje hrane, mleka i kafe....
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  10. #10

    Mikrotalasna

    Ja sam imala mikrotalasnu i nikad mi se nije svidjao ukus hrane kad je u njoj podgrejem .Uvek mi se osecao neki cudan ukus koji mi je smetao...Prvo sam mislila da je to mozda samo do moje mikrotalasne al uvidela sam da mi je kod svake tako...
    S toga je ne koristim...

  11. #11

    Odgovor: Mikrotalasna

    ....koristim je za odmrzavanje, podgrevanje, tople sendvice, kokice itd.
    ....nemam nijedan recept za kuvanje ili pecenje ali bih i to probala...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #12

    Odgovor: Mikrotalasna

    grrrrr.. ode mi post u 3 pm sad jovo nanovo

    elem, nisam neki ljubitelj mikrotalasnih.. da se mene pitalo, ne bi je kupila, ali je bila u gajbi kad sam se doselila.. ne secam se kad sam je zadnji put koristila obichno zagrejavam hranu na shporetu, ako je uopshte zagrejavam ni ne setim se da stavim hranu u mikrotalasnu, nekako mi nije u vidokrugu, stoji na frizhideru

    shto se tiche tih mikrotalasnih da vam ispricham dve priche sa amerima..
    1. (ne znam dal' je mit, ako jeste nije daleko od istine!) elem, jedna starija gospodja je nakon shto je oprala svog machka stavila istog da se osushi u mikrotalasnoj.. nakon shto je jadni machak otegao papke, gospodja je tuzhila komapniju koja je napravila njenu mikrotalasnu, jerbo na njoj nije bilo "ne sushiti machke" gospodja je tuzhbu naravno dobila, jerbo ipak je rech o amerima

    druga pricha je malo meni malo blizha.. provaala koju sam chula od moje bivshe gazdarice kod koje sam zhivela.. pripremala ona neku vecheru, ne secam se kojim povodom, i naravno kasni zhena.. i nije na vreme stavila krompir da se kuha, pa je ubacila u mikrotalasnu, kao brzhe ce.. a ja
    znachi
    moomoo meee jooouu

  13. #13

    Odgovor: Mikrotalasna

    Imam mikrotalasnu vec nekoliko godina i koristim je i ja i moji ukucani samo za podgrevanje i kuvanje vode za caj i nes i kafu....nije najzdravije al sa tempom zivota i cinjenicom da bas svi rucamo u razlicito vreme, kako ko pristigne kuci zaista ne vidim nacin da je izbegnem....pogrevanje jela na sporetu mi je mnogo kompikovanije i dugotrajnije i od svih tih serpi i serpica mi je zlo....a ni to nije mnogo zdravije.....

    Recepata nemam jer zaista ne kuvam nista u njoj a ni gril ne koristim....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •