Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 56

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Ovo je napisala moja drugarica Danijela Čordić Stanojević:

    Dana 27.02.2007. godine nešto pre 16:00 časova došla sam u predškolsku ustanovu Zvončica 1 po svoje dete, Čordić Mariju. U dvorištu me je dočekalo sedam-osam roditelja dece iz naše grupe vidno uznemirenih. Od svoje dece su čuli, što je i nekoliko dece u mom prisustvu potvrdilo, da je moje dete slučajno udarilo drugaricu po ruci, dete se rasplakalo a vaspitačica, Dragana Brusin, je širokom selotejp trakom zalepila Mariji usta, postavila je na sredinu sobe i rekla ostaloj deci da je udaraju po rukama da bi videla kako je to kad nekog udara.

    28.02.2007. godine u 07:00 časova otišla sam u direkciju predškolske ustanove na razgovor sa Vama. Vi ste mi potvrdili da je događaj koji su mi deca iz Marijine grupe prezentovala istinit i da je isto to potvrdila i vaspitačica Dragana Brusin. Složili smo se da tako nešto nije smelo da se dogodi, i da je vaspitačici očigledno potrebna pomoć, te da bi možda bilo najbolje da neko vreme ne radi sa decom. Rekla sam i opet ponavljam da ne želim da vaspitačica Dragana Brusin dobije otkaz jer ne mogu da živim sa tim saznanjem da sam nečije dete ostavila bez hleba.

    Nadam se da ćete ispoštovati naš dogovor i da ćete zaštititi moje dete, a takođe i svu ostalu decu.
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  2. #2

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Dakle....ne mogu da verujem sta nam se desava ...po meni je ova vaspitacica zavrsila svoju karijeru.

    Ne daj Boze da se mom detetu desilo ovako nesto........

    selotejpom vezati dete pa udarati...uzas
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Zaista uzasno... Ako se sve ovako desilo kako je napisano, ne vidim kako doticna vaspitacica moze i dalje da ostane i radi sa decom! Zena ocigledno nije svesna svojih postupaka - zalepiti detetu traku preko usta i udarati ga!!! Stvarno svaki put kad cujem ovakve price, ostanem bez komentara!

  4. #4

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    U stvari je terala ostalu decu da prodju i udare Mariju (Marija je inace usvojena) sto je bila mozda ista trauma i za ostalu decu... ne do Bog da moje dete neko natera da udari selotejpom uvezanu drugaricu ili drugara, ili da gleda tako nesto, isto koliko i da moje dete bude vezano selotejpom...a opet i ta vaspitacica ima malo dete...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  5. #5

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Pa sigurno da su sva deca to dozivela kao traumu. Zamisli i tu decu koja su morala da je udare - kod kuce te mama i tata uce da budes dobar, da ne tuces drugu decu, a onda dodjes u zabaviste i vaspitacica, autoritet, tera te da upravo to radis! Zamisli kakva je to konfuzija!
    A Marija... ne mogu ni da zamislim kako je tek ona to sve dozivela! Jadno dete... Sigurno da je prezivela strasan sok!

  6. #6

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Zanimljive metode ima ovaj "pedagog". Dobro je da nisu vežbali kako se nije pametno igrati šibicama. Mogla je da im zapali ruke svima kolektivno da vide kako to peče kad se igraš sa vatrom.

    Kakav idiot. Mombril.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Ja samo hocu da kazem da su mnogi roditelji prave pametniji od pedagoskih radnika i da najbolje znaju sta je njihovoj deci potrebno i kako ih treba vaspitavati, pa postavljam pitanje, sto ih onda oni ne cuvaju? S druge strane svi su kao "prijatelji" sa svojom decom a nisu svesni kako deci ne treba prijatelj nego roditelj, osoba sa autoritetom. O pedagoskim radnicima pricaju pred decom lose stvari, svak ima neku zamerku a deca to upijaju kao sundjeri i tako pedagoski radnik gubi autoritet. Sta nama nedostaje, generacijama koje su ponekad dobile po guzici kada su uradile lose stvari? Postali smo uprkos svemu vredni radnici, bez trauma od batina koje smo ponekad dobili. Ove nove generacije roditelja stvaraju neradnike i narkomane, cast izuzecima kojih je sve manje....
    Videcete

  8. #8

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Citat z@dovoljna kaže: Pogledaj poruku
    Sta nama nedostaje, generacijama koje su ponekad dobile po guzici kada su uradile lose stvari?
    Svest da pedagoški radnim nema prava da "daje po guzici"?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Citat z@dovoljna kaže: Pogledaj poruku
    Ja samo hocu da kazem da su mnogi roditelji prave pametniji od pedagoskih radnika i da najbolje znaju sta je njihovoj deci potrebno i kako ih treba vaspitavati,

    ...ne maheru,mislim da grešiš- roditelji imaju najveću ulogu u vaspitanju deteta
    ...jer bas ta deca od malena treba da se uče ponašanju i lepim manirima,kada pođu u vrtić...školu već je kasno ,jer na neki način oni već imaju neku podlogu o vaspitanju ...kućnom podrazumeva se naravno,iz stabilne porodice!
    Sigurna sam da ni najmanje maltretiranje svoga deteta,od strane bilo koga,ne bih mogla da istolerišem.

    Slažem se da su i deca ponekad kriva, ali ako se neko već odlučio za poziv prosvetnog/pedagoškog radnika njegova psiha mora biti spremna na to da će sa tom decom proći neke bitne i vrlo problematične stadijume: detinjstvo, pubertet i mladost.
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    ...ne maheru,mislim da grešiš- roditelji imaju najveću ulogu u vaspitanju deteta
    ...jer bas ta deca od malena treba da se uče ponašanju i lepim manirima,kada pođu u vrtić...školu već je kasno ,jer na neki način oni već imaju neku podlogu o vaspitanju ...kućnom podrazumeva se naravno,iz stabilne porodice!
    Sigurna sam da ni najmanje maltretiranje svoga deteta,od strane bilo koga,ne bih mogla da istolerišem.

    Slažem se da su i deca ponekad kriva, ali ako se neko već odlučio za poziv prosvetnog/pedagoškog radnika njegova psiha mora biti spremna na to da će sa tom decom proći neke bitne i vrlo problematične stadijume: detinjstvo, pubertet i mladost.

    Slazem se da roditelji imaju najvecu ulogu, ali uglavnom nisu spremni na saradnju,i misle da treba da se umesaju i u rad ustanove, najbolje bi bilo da se njih pusti jedan dan da budu u grupi sa 30 dece, cisto da pokusaju da rese konflikte koji izbiju u jednom danu, umesto da ogovaraju prosvetne radnike po kafama i forumima.
    Grupe u vrticu u kojem boravi moje dete su pretrpane i nisu tamo deca lepo vaspitana, ali nije ni moje zlatno.
    Deca se vaspitavaju do 7 godina posle je kasno....
    Nije svako rodjen da bude dobar prosvetni radnik, slazem se da ih ima svakakvih, ali ima i predanih prosvetara koji vole decu i koji sa njima rade najbolje sto znaju i daju maksimum od sebe, njih niko ne pominje, posle dve godine na ulici im niko ni dobar dan ne kaze a svi znaju kako treba po nekom pljuvati.

  11. #11

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Citat gerbes kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je napisala moja drugarica Danijela Čordić Stanojević:

    Dana 27.02.2007. godine nešto pre 16:00 časova došla sam u predškolsku ustanovu Zvončica 1 po svoje dete, Čordić Mariju. U dvorištu me je dočekalo sedam-osam roditelja dece iz naše grupe vidno uznemirenih. Od svoje dece su čuli, što je i nekoliko dece u mom prisustvu potvrdilo, da je moje dete slučajno udarilo drugaricu po ruci, dete se rasplakalo a vaspitačica, Dragana Brusin, je širokom selotejp trakom zalepila Mariji usta, postavila je na sredinu sobe i rekla ostaloj deci da je udaraju po rukama da bi videla kako je to kad nekog udara.

    28.02.2007. godine u 07:00 časova otišla sam u direkciju predškolske ustanove na razgovor sa Vama. Vi ste mi potvrdili da je događaj koji su mi deca iz Marijine grupe prezentovala istinit i da je isto to potvrdila i vaspitačica Dragana Brusin. Složili smo se da tako nešto nije smelo da se dogodi, i da je vaspitačici očigledno potrebna pomoć, te da bi možda bilo najbolje da neko vreme ne radi sa decom. Rekla sam i opet ponavljam da ne želim da vaspitačica Dragana Brusin dobije otkaz jer ne mogu da živim sa tim saznanjem da sam nečije dete ostavila bez hleba.

    Nadam se da ćete ispoštovati naš dogovor i da ćete zaštititi moje dete, a takođe i svu ostalu decu.
    ne mogu da wjerujem,kakaw hitler,kakaw zombi,koji uzas od zene,koji ludak,kakwa praznoglawa awet,ah..sad sam nerwozannabawi mi njen broj telefona,da joj ja odbrusim,ah koja sablast od zene...

  12. #12

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Citat gerbes kaže: Pogledaj poruku
    Dana 27.02.2007. godine nešto pre 16:00 časova došla sam u predškolsku ustanovu Zvončica 1 po svoje dete, Čordić Mariju. U dvorištu me je dočekalo sedam-osam roditelja dece iz naše grupe vidno uznemirenih. Od svoje dece su čuli, što je i nekoliko dece u mom prisustvu potvrdilo, da je moje dete slučajno udarilo drugaricu po ruci, dete se rasplakalo a vaspitačica, Dragana Brusin, je širokom selotejp trakom zalepila Mariji usta, postavila je na sredinu sobe i rekla ostaloj deci da je udaraju po rukama da bi videla kako je to kad nekog udara.
    Ne mogu da vjerujem pa kakav je to prosvetni radnik,odnosno vaspitač
    Ne da bih joj zabranila rad u školi,nego da se ja pitam ne bi ona škole vidjela ni na slici
    I'm floating on air..

  13. #13

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Prosto ne mogu da verujem da se ovako nesto dogodilo u predskolskoj ustanovi. Selotejpom zalepiti detetu usta. Strasno.
    Priznajem da kao i u svakom drugom poslu mogucnost za cinjenje gresaka postoje ali ovako nesto nikako ne bi trebalo dozvoliti. Mislim da su ispunjeni svi preduslovi i elementi za podnosenje krivicne prijave protiv vaspitaca. Ako to nije uradjeno, mislim da su u konkretnom slucaju krivi sami roditelji.
    Ja to ne bih tolerisao, a ni oprostio

    Moja iskustva sa sluzbenim licima koja rade u predskolskim ustanovama na radnom mestu vaspitaca su sasvim drugacija....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  14. #14

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Da...strašan događaj.

    Da se ne ponavljam,učesnici ove teme,su uglavnom rekli,što bi ja...jeste da nisam baš pročitala sve postove,suština je jasna.Da se ja pitam,dotična nikad više ne ni kročila u tu ustanovu,a ne radila.

    Ali ne znam da li je neko pomenuo probleme pedagoških radnika,koje im prave neka malo starija deca?Izvinjavam se ako sam off,mislim da se i to treba pomenuti,ako nije problem.
    Moji klinci idu u osnovnu...6. i 3. razred.Nekad kad ih slušam,ne mogu da verujem,čega su sve svedoci,dok su u školi.

    Deca su nam zaštićena zakonom...i treba,ali nekad mi se čini da tu ima mnogo zloupotrebe,na račun toga jer su zaštićeni,pa daju sebi za pravo,da budu,neodgovorni,bahati,biju nastavnike,prete.....nekako to mi nije baš normalan odnos...il ja nisam savremena...ili neko će mi reći -deca nose vaspitanje iz kuće,da nose,ali i škola je vaoma važan faktor,mada izgleda da je nekad bila,sve se poremetilo,onako đuture.

  15. #15

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Biti prosvetni radnik je izuzetno težak i zahtevan posao... Pogotovo onim ljudima koji rade u srednjim školama... Ljudima koji iz godine u godinu preživljavaju nečiji pubertet pomnožen sa brojem dece kojoj predaju, a često puta i one kojima ne predaju... Sa kakvim se ti ljudi stvarima susreću teško je i opisati... Navešću samo jedan primer koji sam davno našla na netu, a koji je snimljen mobilnim telefonom klipete iz jedne od poslednjih klupa... Profesor okrenut leđima razredu piše na tabli i usput objašnjava... Mazdrpan od nekih 16-17 godina mu se lagano približava i naglo mu smiče pantalone uz histeričan smeh... Šta reći na ovo? I kako reagovati na ovakvu stvar kada mu ne smeš ništa jer ćeš ostati bez posla...Zvaćeš roditelje koji će naći hiljadu i jedan razlog ne bi li opravdali kretenski postupak svog mezimca, koji će se izvući uz neki ukor i nastaviti po starom... Ima zlostavljanja od strane pedagoških radnika, i oni nemaju opravdanje za to što su uradili... I naravno da ih treba kazniti... Ali, da li smo se zapitali koliko je taj čovek dugo bio izlagan agresiji nekog derleta poput ovog pomenutog, dok do toga nije došlo?... Ne želim nikoga da pravdam niti da tražim razumevanje... Želim samo da podsetim na neke stvari... Ponekad se iza lica naših anđela kriju lica za kakva ni u snu ne bismo pomislili da mogu biti naša deca...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 16:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 18:27
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 09:55
  4. Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 09.08.2009, 13:52
  5. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.04.2008, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •