Nesrećne ljubavi - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Ljubav je opevana, opisana, ispričana i doživljena mnogo, mnogo puta.Ko nije voleo nije ni saznao šta je ljubav, a kada je saznao ili saznala, onda je došlo i ono drugo neminovno: kako boli kad prestane! Kad je čovek zaljubljen i kad voli, i tada boli, ali slatko sa čežnjom i željom za još više i što duže. Najčešće je prva i najlepša, ali i najbolnija. Zaboli kad prestane, boli kad traje pa se zamori, a vrlo, vrlo retko se dešava da traje uvek isto i sa istim intezitetom do kraja života.
    Ove prve prekinute ostave jedan lep ožiljak do kraja života. Kada se setim tih mladih dana, a sada u ovim godinama, taj ožiljak budi jedno lepo i izuzetno prijatno sećanje, ali više nema bola, bez obzira koliko je bilo ludo i strasno, ipak vreme napravi od svega toga jednu lepu uspomenu za prijatno sećanje, i normalno nostalgiju za tim bezazlenim nevinim vremenima. A to je sećanje na nešto novo, uzbudljivo, prvi put probano na taj način, slatka iščekivanja kad se suše usta i znoje dlanovi, kad nevidite ništa više od ljubavi i zanosa, kad su vam i kišni jesenji dani lepi kao proleća. Bio sam ostavljan i ostavljao sam. Sada kad se toga sećam znam da je bolelo i jedno i drugo. Kad sam ostavljen, bol, sujeta, ponos, ali ipak najviše bol, boli, boli pa prođe. A kad sam ostavljao onda je taj bol bio za onim što je prošlo i jed zbog toga što radim nešto što nisam voleo da se meni radi. Pa prođu i ta luda, lutajuća vremena, krene se sa nekom zrelijom i drugačijom ljubavi, pa dođu deca, a život naoštri dlanove pa počne da šamara, ali ako se i u malim stvarima nađe lepota, u sitnoj iskri u oku, ako se shvati da fizička lepota i prolaznost je uporedna i ide istim koracima kod obadva supružnika, onda je veza čvršća i povezanija zajedničkim mukama i radostima, pa više netreba mnogo priče i zaklinjanja, ide to svojim tokom i traje.
    In vinas veritas

  2. #17

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Само вас читам, како причате о крају те љубави, испливавању... какав је то начин! Тако лако се одрицати љубави само зато што је несрећна... свашта!
    Једна од ствари којих се јако бојим јесте да ће проћи... да ћу једноставно заборавити објект моје чежње, да ћу наћи срећу с неком која није она, да ће и ова љубав отићи на гробље љубави... грозно!
    Ал још се не дам! И истрајно патим...

    I ljubim dobre, ljubim lake,
    neke prave, a neke ne
    i sve su vile, sve su kraljice,
    i sve su nevažne naspram nje
    Od svih tvojih postova, za ovaj ti skidam kapu, jer sam se nazalost nasao u tim redovima...

    Od istog pisca i pesnika:
    "ŠRAC:... Proveo sam život moleći se da me nije prebolela, kao ni ja nju... Samo bi mi trebalo da saznam da me je zaboravila još na papučici fijakera... Pa da odmah odem Štukonu u goste, i da se nikad ne vratim...
    VASA: Da, dobro i kažu... Baš nesretna ljubav...
    ŠRAC: Ma, ko kaže!? Puno oni znaju! Nesretna!?Za njih je nesretno sve što ne razumeju, a toga ima kolko hoćeš...Nesretna!? Nije to bila nesretna ljubav...
    Samo je sve oko nje bilo nesretno...


    Možda je problem što neke osobe upoznamo pre vremena, a neke prekasno... I zato kad god se povede tema slicna ovoj, moj jedini odgovor je citat ĐB "Bili smo pravi u pogrešno vreme"...
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  3. #18

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Ko ima muško dete... naučiš ga od malena da su SVE žene kraljice i bukvalno,a da ne možeš samo svaku voleti,i da se u životu tako i ophodi sa njima... Nema šanse da nema sreće u životu... naravno uz malo genetike i geometrije koju nasledi...

  4. #19

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Ponestalo mi ah, oh i uh ...
    Ako ima negde polovno ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  5. #20

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    ja te pratim,u ruci mi strela.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Privilegovan je onaj koji bar jednom u zivotu voli svim srcem, svom dusom... a nesrecna ljubav je ona, kada se snovi sruse (iz bilo kog razloga), ali bolje je voleti jednom u zivotu, nego ne voleti nikada. Ostaju nam pokusaji u nekoj novoj ljubavi, ali smo svesni, mada to ne priznajemo, da su sve druge kopije, da cemo dok nas bude, traziti onu iskru koja nikada nece bljesnuti istim sjajem.
    neunistiva zlojebaba!

  7. #22

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    da..kad se jednom voli svim srcem i dužom..ostalo su blede kopije
    u srce da ti pucam neću
    al za par meseci traiće metak
    da to učini sam

  8. #23

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Da nije ovo doba noći, verovatno ne bih ni odgovarala na ovu temu... Jer...Ja sam šampion u tome... Ne znam da li je to zbog rasporeda zvezda ili loše sreće (mada ne verujem ni u jedno), dve osobe do kojih mi je, u različitim periodima mog života, užasno bilo stalo, su završile na drugom kraju sveta... Nosim se mišlju da lagano dignem ruke od tog "posla"... Dosadilo mi je da se smrznem kad čujem određenu pesmu, da na trenutak odlutam "tamo negde" u mislima, a zatim satima ne mogu da dođem u normalu... Dosadilo mi je da šmrckam uz mejlove koji stižu sve ređe, i da uzalud tražim po mislima šta bih mogla da napišem, a da to ne izgleda poput "nedostaješ mi" ili ... Ma dosta sam pisala o ovome
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #24

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Pod nesrećnim ljubavima podrazumevam one emotivne veze u kojima je postojala obostarnost snažnih osećenja ljubavi pre trenutka kada ona dobije taj tužni epitet nesrećnosti.

    Nesrećne ljubavi su one koje su prekinute iz nekog razloga. Obično se kod njih radi o rastanku koji se dešava, ili zbog promene mesta prebivališta, ili neke druge nemogućnosti zbog koje se ta obostrana ljubav ne može nastaviti.

    Tu tugu u nama zbog takvih ljubavi, čini me se da dodatno hrani nerealizovani i nejasni kondicional takvih veza i mislim da im upravo zbog toga ponekad dajemo i naglašenu romantičnost, mističnost i veći značaj nego što to možda i zaslužuju, jer sam potpuno uveren da bi dobar deo tih ljubavi završio na emotivnim smetlištima naših sećenja, da u jednom trenutku nisu iz nekog razloga prekinute...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    ne znam zasto mislim na ovu pesmu kad se pomenu nesretne ljubavi...

    "..I ja bih Vam vjerojatno pruzio vise
    Ali ja idem u setnju
    I setao sam tako godinu i drugu
    I ne da Vam se hvalim - bilo je toga
    Kakve sve zemlje, pica, kakva mora, gdje sam sve bio
    Gdje sam sve ljubio i kakve zene
    Jer vama otvoreno mogu reci
    Kuda sam sve setao po kisi ujutro
    Nekakav vlak je istruo u crnom proljecu u Poljskoj, blizu Rusije
    Kakvu sam tamo zenu ostavljao, Isukrste
    I kakva je mene ostavljala na sjeveru
    Pijuci neko nerazgovjetno pice svog naroda
    Daleko, daleko, kao u snovima
    Opet netko ovdje u Zagrebu u Jurijevskoj
    Pa oci providne i dragocjene jedne Cehinje iz Brna
    Vozderkove
    Premjestene zauvijek u moju utrobu
    A takav snijeg i sve sto treba - bilo je, bilo
    Ali ono dvoriste u kojem sam Vas vidjao
    Izmedju dva neodredjena stabla crna od vlage one jeseni
    Vas tako obicnu i raskalasnu domacicu i mirisi koje ste ostavljali u mojoj sobi
    U sezonama 1957,58 i sljedece
    steta, nepovratno steta

    Niceg nema, niceg nema od tebe, od mene..."
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #26

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Zar postoje i srecne?

  12. #27

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    jooj, trenutno mi je osecaj, citajuci ovaj thred, da bih na ovu temu mogao da elaboriram na nekoliko strana, ili mozda napisem roman, zbirku pesama, najbolju dramu ikad napisanu ili ko zna sta, jer doziveo sam sebe kao nekog ko o tome ima sta da kaze, ipak, nemam vremena ni da napisem ovaj post koji sam zapoceo, jer treba da stignem u neku radnju i kupim neki steker za kupatilo i plafonjeru, posto mi je lampa od pisaceg stola vec mesec-dva prisrafljena za radijator u kupatilu a danas je onaj dan kada sam odlucio da cu potrebne delove kupiti i majstora u svoj dom dovesti kako bi ih namonirao, s covekom sam se cuo vec tri puta, poslednji put mi je rekao "kad kupis to sto si namislio javi mi se i ja cu doci"

    postovacu samo jednu pesmu jednog pesnika kojeg sam prosle godine, ne bas slucajno, otkrio, rodjeni otac preporucio mi ga je kao nekog koga bi u datom momentu trebalo da procitam i sspustio jednu njegovu knjigu u moju saku, pre pesme, zeleo bih samo da kazem da ako u icemu postoji razlika ili suprotnost izmedju zena i muskaraca to je po pitanju teme koja je ovde zadata, a muski prnicip po ovom pitanju, izgleda otprilike nekako ovako kako ga je Izet Sarajlić u svojoj pesmi izneo:

    DRUGA LJUBAV

    Ako bi se kod mene jednom, ma kada, javila druga ljubav
    biće joj teško sa mnom.
    Ona će morati da ima isto lice kao i moja prva ljubav.
    Isti čuperak. Isti prćasti nos. Istu boju očiju.
    Isti hod. Iste navike. Istu čak adresu.
    U stvari, to i ne bi bila moja druga ljubav.
    To bi bio prosto nastavak moje prve ljubavi, moje jedine
    ljubavi.

    (1965)
    Poruku je izmenio DBlica, 06.10.2008 u 17:36 Razlog: dao mu malo po italicu Č=

  13. #28

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Svi smo bili tamo, zgaženi, razvaljeni, sa pitanjima u glavi kako dočekati sledeći sekund, minut, i gde je smisao sada?

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku

    DRUGA LJUBAV

    Ako bi se kod mene jednom, ma kada, javila druga ljubav
    biće joj teško sa mnom.
    Ona će morati da ima isto lice kao i moja prva ljubav.
    Isti čuperak. Isti prćasti nos. Istu boju očiju.
    Isti hod. Iste navike. Istu čak adresu.
    U stvari, to i ne bi bila moja druga ljubav.
    To bi bio prosto nastavak moje prve ljubavi, moje jedine
    ljubavi.

    (1965)
    Ovo, ovo je ono što jeste suština, neke su ljubavi osuđene da budu nesrećne. Nekima se, čak, ne pruži šansa da se vidi hoće li biti srećne ili nesrećne, zato što mnogi idealizuju, i, čak i onda kada je gotovo, i čak i onda kada se završava na najlošije moguće načine, mi idealizujemo i govorimo kako nema sveta bez njega ili nje, i sve je to ok i normalno kada se razlazi tek dešavaju, ali kako prolazi vreme, ako se zatvaramo u svoje ljušture živeći u idealnoj prošlosti, ne davajući nikakvu šansu eventualnoj budućnosti, onda ja samo mogu da kažem da je to kukavičluk i velika, najveća nepravda prema nama samima, kao i prema nekima koji bi možda bili hrabri i spremni da budu komadići naše budućnosti.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  14. #29

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Tu tugu u nama zbog takvih ljubavi, čini me se da dodatno hrani nerealizovani i nejasni kondicional takvih veza i mislim da im upravo zbog toga ponekad dajemo i naglašenu romantičnost, mističnost i veći značaj nego što to možda i zaslužuju, jer sam potpuno uveren da bi dobar deo tih ljubavi završio na emotivnim smetlištima naših sećenja, da u jednom trenutku nisu iz nekog razloga prekinute...
    da, baš tako..ljudi su skloni da ove ljubavi idealizuju do te mere, da dobiju neku posebnu dimenziju , čak i neprestižnost, neponovljivost..
    ne kažem da neke ljubavi zaista ne bi doživele skoro savršensvo da nisu prekinute, ali mislim da su te takve zaista, zaista retke..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #30

    Odgovor: Nesrećne ljubavi

    hmm, ne mogu da verujem, a mozda bi bas trebalo da poverujem, vise ne znam nista, kao sto nikada nisam nista ni znao, osim to da nista ne znam (citaj, jos uvek se divim antickoj filozofiji, citaj, da li treba da predjem na neku drugu, ocigedno nije vreme jos uvek).

    Moram sad da napravim malu digresiju......pre dve godine zaljubio sam se....u zenu, devojku, koju nisam poznavao...potrefilo se u spletu mojih zivotnih okolnosti da bas tada nju u tom momentu sretnem, u momentu u kome sam sam sebi postavio gomile nekih pitanja na koja odgovore i dan danas trazim..... ne da sam je idealizovao, nego nakon stanja u kome sam proveo mesece svog zivota mogao bih sebe prozvati sampionom idealizacije zene U muskoj svesti... od onoga malo, sto sam o njoj, tada znao je to da negde na internetu sebe predstavlja pod nadimkom, tj. nickom "euridika", prvo sto sam uradio je bilo to da sam pronasao grcki mit u kojem euridika "igra" glavnU ulogu, procitao ga, pa za njim i desetine drugih mitova koji su se tu zadesili, pored toga sto sam stekao utisak kako bih se i ja u datoj situaciji ipak okrenuo, u "google" sam takodje ukucao "euridika" i to me je dovelo do ovog foruma, pre dve godine.... Ispostavilo se da "euridika" koju sam pronasao nije "moja" euridika, vec neka druga Euridika, koja je, kasnije se ispostavilo, najemotivnije i najneznije stvorenje na ovom forumu. To je moj utisak koji sam stekao, ako sam pogresio ili me je utisak prevario, izvinjavam se i ne zelim da prouzrokujem salvu replika na taj stav. Stekao sam jos gomilu "favorita" u liku nickova i avatara koji su pisali ovde, ali ako bih o tome sirio pricu otisao bih mnogo daleko, a to ne zelim... (i sad pokusavam da se vratim na pocetnu mis'o)

    Euridika je prva odgovorila na moj post koji je usledio nakon, slobodno mogu reci godina apstinencije od interneta, tj. bilo kakve "internet socijalzacije", koje sam sebe, pre svega, svesno, lisio zbog stanja u kome sam se zadesio, moglo bi se reci, da je to bio jedan od nacina moje psihoterapije koju sam sam sebi, na odredjeni nacin, propisao, u odredjenom momentu... i onda, ta, euridika, napise:

    ali kako prolazi vreme, ako se zatvaramo u svoje ljušture živeći u idealnoj prošlosti, ne davajući nikakvu šansu eventualnoj budućnosti, onda ja samo mogu da kažem da je to kukavičluk i velika, najveća nepravda prema nama samima, kao i prema nekima koji bi možda bili hrabri i spremni da budu komadići naše budućnosti.
    Mogu svaku citiranu rec da potpisem. Taj sam koji se bio zatvorio u svoju ljusturu, ziveo u idealnoj proslosti, koja, btw, nije postojala, tako da nije zapravo ni bila proslost, a ja sam je na odredjeni nacin tako dozivljavao i ziveo u "secanjima" na nesto sto nije ni postojalo, jeste bio sam kukavica i nepravedno doveo sebe u situaciju da se smatram za najnizeg zivog stvora koji postoji na ovom svetu, samo iz razloga sto sam sebe smatrao nedostojnim bilo cijeg postovanja (iz razloga koji su se, razume se, kasnije ispostavili, kao totalno apsurdni)... danas, proslo je neko vreme i shvatanja su se izmenila, sazrela, mnogo toga je jasno i dalje jos vise toga nejasno, ali oseca se neko kretanje i pomaci i dobro je...nema ocajavanja i trunjenja pod svojom ljusturom iz koje se ne vidi izlaz, vec se s seretskim osmehom i zagonetnim, poluzamisljenim pogledom gleda napred, a sve nezamislive situacije se docekuju kao vrlo interesantne i zanimljive i iz njih uce pouke....
    Pogodilo me je to sto je, moja mila Euridika, pomenula, "one koji bi možda bili hrabri i spremni da budu komadići naše budućnosti" i nasu nepravdu koju smo prema njima pokazali, prepoznao sam ih mnogo, i bio bih sada budala kada bih ocajavao u secanju na to sta su one bile spremne da zrtvuju u tom momentu a ja, ili mi, nismo videli, i da se kajem zbog toga, mogu samo da se nadam da ce jednog dana sa mnom moci da popricaju i da se onda zajedno nasmesimo tim nekim davnim vremenima koja je svako od nas na svoj nacin prozivljavao...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Saobraćajne nesreće u Srbiji
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 02.07.2012, 10:37
  2. Ljubavi, sto je pod kafom...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 18:25
  3. Nesrećni brakovi
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2009, 22:53
  4. Ljubavi poznatih
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2009, 19:24
  5. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 01:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •