Plata u Srbiji 202.000 evra
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Plata u Srbiji 202.000 evra

    Najveću zaradu u 2006. godini u Srbiji u iznosu od 194 miliona dinara (2,42 miliona evra) ostvario je ekonomista sa Dedinja. Ovaj žitelj beogradske opštine Savski venac prijavio je, kako saznaje „Blic nedelje“, Poreskoj upravi godišnju zaradu od 194,2 miliona dinara, što bi značilo da je mesečno zarađivao nešto više od 202.000 evra.
    Prvih šest mesta na listi milionera drže Beograđani, i to sa opština Savski venac, Palilula i Stari grad. Na drugom mestu sa godišnjom zaradom od 176 miliona dinara (183.000 evra mesečno) nalazi se preduzetnik sa Palilule, a za njim sledi takođe Palilulac, diplomirani ekonomista sa 153 miliona dinara (160.000 evra mesečno).
    U velikom zaostatku u odnosu na trojicu najbogatijih nalazi se doktor prava sa Savskog venca, koji je u 2006. zaradio 66 miliona dinara, odnosno mesečno je imao na raspolaganju oko 69.000 evra. Slede advokati sa Starog grada sa godišnjom zaradom od 63 i 62 miliona dinara.
    Niz Beograđana prekinuo je preduzetnik iz Mladenovca, koji je prošle godine zaradio zamašnih 55 miliona dinara, a da i u filmskoj industriji može da se zaradi, pokazuje plasman režisera iz Pančeva koji se našao na šestom mestu po visini godišnje zarade (51 milion dinara ili 637.500 evra). Ekonomski tehničar iz Aranđelovca sa zaradom od 47 miliona dinara i diplomirani hemičar sa Savskog venca sa zarađenih 40 miliona dinara nalaze se na samom začelju liste deset pojedinaca sa najvećim zaradama u prošloj godini.
    Inače, zaradu veću od zakonskog limita u iznosu od 1.142.820 dinara u 2006. godini Poreskoj upravi je prijavilo 18.175 osoba.
    Najviše milionera ima u Beogradu - 12.273, sledi Novi Sad (3.455), i Kragujevac (1.249). Najmanje bogataša već tradicionalno ima u Nišu - 1.198. Među 100 milionera sa najvećom zaradom u 2006. najviše ima menadžera i direktora (34), slede ekonomisti, pravnici i advokati (30). Estrada je zastupljena sa svega dva predstavnika među 100 najbogatijih, zabeleženi su po jedan filmski režiser, stomatolog, doktor ekonomskih nauka, ugostitelj i biolog. Među 100 najbogatijih je 11 preduzetnika, 11 tehničara i šest inženjera. Među obveznicima ovog poreza nalaze se gotovo svi državni funkcioneri, od predsednika, premijera, ministara do poslanika, tačnije svi koji su mesečno zarađivali nešto više od 90.000 dinara. Inače, zarade koje su se kretale do šestostruke prosečne godišnje zarade (2.285.640 dinara) oporezuju se sa 10 odsto, dok se svi iznosi preko tog oporezuju po stopi od 15 odsto.

    Zaradili više od Buša

    Da Srbija u svemu zaostaje za svetom, osim u visini zarada, govori podatak da je prvih devet osoba sa najvišim zaradama u Srbiji zaradilo u 2006. više čak i od američkog predsednika Džordža Buša. Naime, Buš i njegova supruga Lora u 2006. zaradili su 765.801 dolara, piše u izveštaju Bele kuće. Prevedeno u dinare, Buš je prošle godine zaradio oko 46 miliona dinara, čime se svrstao tek na deseto mesto srpske liste milionera.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Plata u Srbiji 202.000 evra

    Joooj, a gde su tek oni neprijavljeni

    Sad će još i da nam izvuku prosek, pa da objave prosečnu platu u Srbiji za prošlu godinu- koju nije imala ni polovina prosečnih građana.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Plata u Srbiji 202.000 evra

    Najstrašnije je što se ti koji prelaze zakonski maksimum bune što moraju da plate porez. Onda krenu da se lupetaju o izdržvanim članovima porodice i svim ostali poreskim olakšicama. I tako se žale meni, pa mi tumače nepravedan zakon, a ja samo odgovorim: "A, vidite, ja bih jako volela da dođem u situaciju da plaćam taj porez. Ma, nikakve poreske olakšice mi ne bi trebale." Malo me popreko pogledaju, i zaćute.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Plata u Srbiji 202.000 evra

    Šta reći o ovome, a da nije rečeno, svi podaci koji su navedeni govore da smo bukvalno shvatili kapitalizam, što više zagrabi i nedaj nikome. Jedan drugi aspekt je po meni važan, kod nas pa i u svetu. Gde se nalazi granica pohlepe za gomilanjem novca, šta još kupiti, a što se može novcem platiti, a da nisu sebi priuštili. Ne polazim sa aspekta da su taj novac stekli nečasnim putem, ali razmišljam o tome koliko je njih stalo i reklo, e pa obezbedio sam za par generacija unapred, hajde da prepustim drugom neka svojim radom i umećem, napravi uslove za mirnu egzistenciju. Mislim da se takvi mogu na prste izbrojati u celom svetu. To je još jedna potvrda one priče da je đavo izmislio novac, da bi stvorio pohlepu, i da bi ljudska bića izazovom novca stavio pod svoju vlast. Ceo globalni svet se zasniva na interesu kapitala, i sve što se događalo i događa od strane jačih prema slabijima je u službo kapitalnih interesa.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Plata u Srbiji 202.000 evra

    Ja bih bio više nego zadovoljan sa 1% od toga (nisam li skroman)
      Vrh

Slične teme

  1. Plata logopeda?
    Autor wilhelmina u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.09.2012, 20:27
  2. Plata psihologa?
    Autor wilhelmina u forumu Posao
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.11.2011, 16:16
  3. Kada plata ne dođe..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.12.2010, 21:23
  4. Za i protiv uvođenja evra u Srbiji
    Autor Morpheus u forumu Ekonomija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.07.2010, 16:22
  5. Plata sobarice sedam miliona evra
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.10.2007, 09:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •