Klopka - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30

Tema: Klopka

  1. #16

    Odgovor: Klopka

    нисам гледао клопку а волео бих... чим се толика прашина диже за њим...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  2. #17

    Odgovor: Klopka

    Brojnim nagradama koje je film "Klopka" reditelja Srdana Golubovića osvojila, od kada je premijerno prikazan na prošlogodišnjem festivalu u Berlinu, pridružila se prošlog vikenda još jedna.

    Naime, domaći kandidat za nominaciju za Oskara u kategoriji "najbolji strani film", pobednik je tek završenog 13. Festivala evropskog filma na točkovima, čija je pretposlednja sesija završena za vikend u Turskom gradu Karsu.

    Golubovicev film osvojio je u turskom gradu, smeštenom na samoj granici sa Jermenijom, nagradu "Zlatna guska", uz koju ide i vredna novčana nagrada u iznosu od 20.000 evra.

    Festival evropskog filma na točkovima, jedinstven po koncepciji, koji je organizovala Filmska asocijacija grada Ankare, posle Ankare i Karsa, nastavio je put u Samsun, dok se završnica očekuje u Sarajevu od 21. do 25. novembra.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #18

    Odgovor: Klopka

    Nabavila sam film konacno sad cu da idem da ga gledam
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #19

    Odgovor: Klopka

    I ja odgledala. Baš mi se svideo. Ma, odlične glumce imamo! Aplauz.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20

    Odgovor: Klopka

    Ugovor o američkom rimejku Klopke

    Ugovor o snimanju američkog rimejka filma "Klopka" biće potpisan odmah posle Nove godine, rekao je 24. decembra Beti Srdan Golubović, autor tog ostvarenja.



    Golubović je izjavio da je potpisivanje sasvim izvesno, ali nije želeo da kaže ime kompanije koja će dobiti pravo na snimanje rimejka.
    "Klopka" je ove godine dobila brojne nagrade na međunarodnim festivalima, a premijeru je imala na FEST-u 2007. Postala je i srpski kandidat za nagradu Oskar američke filmske akademije.
    Glavne uloge u filmu "Klopka" tumače Nebojša Glogovac, Nataša Ninkiović, Anica Dobra, Predrag Miki Manojlović, Marko Đurović, Bogdan Diklić, Vojin Ćetković i Vuk Kostić.

    Radnja filma “Klopka” prati običan beogradski mladi bračni par. Mladen i Marija su podstanari kao i mnogi drugi. Radost nalaze u desetogodišnjem sinu Nemanji.
    Marija je nastavnica u školi, a Mladen građevinski inženjer u državnoj građevinskoj firmi i veruju da će bolji dani uskoro nastupiti… Njihov svet se ruši kada, posle iznenadnog srčanog napada, otkriju da Nemanja ima retku bolest.
    Operacija u stranom medicinskom centru je neophodna. Lekarska intervencija i put koštaju 30.000 evra. Taj novac moraju da pronađu veoma brzo, jer svaki sledeći Nemanjin napad može biti sve opasniji.
    Otkrivaju da je to suma novca koju ne mogu da sakupe. Banke odbijaju da im daju zajam, a prijatelji nemaju dovoljno. Mladen i Marija daju oglas u novinama, tražeći novčanu pomoć za operaciju.
    Posle nekoliko nedelja razočaranja, jer novca na računu nema - misteriozni čovek se javlja na oglas.
    On Mladenu daje suludu ponudu – daće mu ceo iznos, ali zauzvrat Mladen mora da ubije izvesnog biznismena kriminalnog profila.

    B92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Klopka

    Klopka sve bliža Oskaru

    Organizatori dodele Oskara saopštili su spisak devet filmova koji su ušli u uži izbor za nagradu Američke filmske akademije za najbolji strani film, a među njima je i srpski film Klopka Srdana Golubovića, javila je agencija Frans-pres, a prenosi Beta. U konkurenciji za Oskara za film snimljen izvan engleskog govornog područja ove godine bila su 63 ostvarenja, od kojih su u uži izbor, uz Klopku, ušli: Die Foelscher (Štefan Ruzovicki, Austrija), Ano em que meus Pais sairam de Ferias (Kao Hamburger, Brazil), L'age des tenebres (Deni Arkan, Kanada), Beaufort (Džosef Sedar, Izrael), La Sconosciuta (Đuzepe Tornatore, Italija), Mongol (Sergej Bodrov, Kazahstan), Katyn (Andžej Vajda, Poljska) i 12 (Nikita Mihalkov, Rusija). Pet filmova koji uđu u najuži izbor znaće se 22. januara, kad budu saopštene nominacije, a Oskari treba da budu dodelji 24. februara na ceremoniji u Kodak teatru u Holivudu.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #22

    Odgovor: Klopka

    odgledala do zadnjeg trena zanimljiv, gluma odlichna! svidja
    moomoo meee jooouu

  8. #23

    Odgovor: "Klopka" kandidat za Oskara

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Film "Klopka" Srdana Golubovića biće srpski kandidat za nagradu "Oskar" američke filmske akademije, u kategoriji dugometražnih igranih filmova van engleskog govornog područja, saopštila je danas Akademija filmske umetnosti i nauke Srbije.
    Ja sam se nadala, i bila sam ubeđena da će ovaj film biti kandidat za Oscara, ali ipak nije, na veliku žalost.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #24

    Odgovor: Klopka

    Pa...nista posebno. Mislim, film.

  10. #25

    Odgovor: Klopka

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Težak film..sjećam se da sam sa djevojkom izašao iz bioskopa i da nismo mogli progovoriti nekoliko minuta, posto smo bili pod utiskom. Dopao mi se, ali to je bio poslednji put da sam ga pogledao.
    Mnogo tezak film... prava slika naseg drustva, u pozadini. Dvoje fakultetski obrazovanih ljudi jedva sastavljaju "kraj s krajem". Firme u procesu privatizacije... A novac uglavnom posjeduju kriminalci i prevaranti. I dilema da li uzeti tudji zivot da bi se spasio zivot bliznjeg...

    U sustini ne volim da gledam ovakve filmove. Mnogo sam se lose osjecala posle gledanja ovog filma. Mozda to i pokazuje koliko je gluma odlicna.

    Sve u svemu, gluma odlicna, prica zanimljiva, ali ipak nesto fali za Oskara, a sta ne znam...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #26

    Odgovor: Klopka

    Ajme al' me film ubedačio! Jad, bijeda, tuga, žalost,... ko voli nek izvoli. Ja lično ne volim ovakve filmove i ne preporučujem. Za mene su filmovi prvenstveno zabava, a osjećati se posrano tokom i poslije filma meni nije zabavno. A i mnogo je spor. Prvih pola sata su ladno mogli u 2 minuta strpati, a ostalo ubaciti neke akcije jer to narod ište
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  12. #27

    Odgovor: Klopka

    ...gledala sam ga..film je bas tezak...neverujem da cu ga opet gledati...
    I can see us holding hands
    Walking on the beach, our toes in the sand

  13. #28

    Odgovor: Klopka

    Odgledala sam film danas. Tezak je zaista....ali mi se mnogo dopao.Skoro nisam gledala tako dobro domace ostvarenje.....Za scenario svaka cast
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  14. #29

    Odgovor: Klopka

    Počela sam da gledam ovaj film jednom prilikom i nisam mogla da ga odgledam do kraja.
    Suviše lično sam ga doživljavala obzirom da sam bila u bezmalo sličnoj životnoj situaciji.
    Verujem da je film odličan, ali nisam imala srca ni stomak da ga pogledam do kraja.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  15. #30

    Odgovor: Klopka

    Odlican film! Jedan od retkih koji je uspeo da me rasplace....

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •