Citat kozul kaže: Pogledaj poruku
Moja zena je Srpkinja iz Sarajeva, pobegla je kao i mnogi da spase glavu.

Ona ima takodje taj isti akcenat ali moram te uveriti da cu ja, rodjeni Novosadjanin (bez akcenta) pre obrisati nos rukavom nego ona (koja je doktorila u Londonu).

Mislim da je nesuvislo govoriti o nedostatku tolerancije i mrzeti ljude s akcentom u istoj recenici.

U Vojvodinu su se doseljavali mnogi tokom vekova i neki od njih istina su polupismeni ili divlji. Ali vremenom bi se ove vode napili i oni ili mozda njihova deca, svejedno ce takodje postati Vojvodjani.
Tano sam naglasio koga mrzim !
to şto je tvoja zena doktor i şto si ti bogat i u penziji je tvoj problem i ako ti ne odgovara u vojvodini a ti idi gde ti valja ...
lepo sam napisao da sam protiv takvih i biu ... a odnosi se , da ti pojasnim ,
na neke dogadjaje koje nisi preziveo jer koliko sam shvatio od skora si u NS po povratku iz Londona ...
ako zeliş mogu ti na pp opisati moj stav o tome ...
druga stvar je da i u mom razredu iz osnovne şkole od 30 uenika ima 25-oro sa zavrşenim faksom i veim zvanjima tako da ne shvatam to kao udo şto je tvoja zena prekulturna za nas NSadjane ....
i nije re o akcentu nego o bandama koje su pobegle iz Krajne i Bosne i izbegle vojne pozive a doşli su ovamo u Srbiju i bave se kriminalom !
O njima je re prijatelju !
Samo u ti napomenuti da se broj krivinih dela u gradu ustostruio njihovim dolaskom ... i da ne davim dalje ...
a akcenat je neşto u prenesenom znaenju spomenut