Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 71
  1. #46

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat kozul kaže: Pogledaj poruku
    Moja zena je Srpkinja iz Sarajeva, pobegla je kao i mnogi da spase glavu.

    Ona ima takodje taj isti akcenat ali moram te uveriti da cu ja, rodjeni Novosadjanin (bez akcenta) pre obrisati nos rukavom nego ona (koja je doktorila u Londonu).

    Mislim da je nesuvislo govoriti o nedostatku tolerancije i mrzeti ljude s akcentom u istoj recenici.

    U Vojvodinu su se doseljavali mnogi tokom vekova i neki od njih istina su polupismeni ili divlji. Ali vremenom bi se ove vode napili i oni ili mozda njihova deca, svejedno ce takodje postati Vojvodjani.
    Tano sam naglasio koga mrzim !
    to şto je tvoja zena doktor i şto si ti bogat i u penziji je tvoj problem i ako ti ne odgovara u vojvodini a ti idi gde ti valja ...
    lepo sam napisao da sam protiv takvih i biu ... a odnosi se , da ti pojasnim ,
    na neke dogadjaje koje nisi preziveo jer koliko sam shvatio od skora si u NS po povratku iz Londona ...
    ako zeliş mogu ti na pp opisati moj stav o tome ...
    druga stvar je da i u mom razredu iz osnovne şkole od 30 uenika ima 25-oro sa zavrşenim faksom i veim zvanjima tako da ne shvatam to kao udo şto je tvoja zena prekulturna za nas NSadjane ....
    i nije re o akcentu nego o bandama koje su pobegle iz Krajne i Bosne i izbegle vojne pozive a doşli su ovamo u Srbiju i bave se kriminalom !
    O njima je re prijatelju !
    Samo u ti napomenuti da se broj krivinih dela u gradu ustostruio njihovim dolaskom ... i da ne davim dalje ...
    a akcenat je neşto u prenesenom znaenju spomenut
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #47

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Nisam bogat (niti zelim biti), niti je bilo sto si spomenuo problem. I naprotiv vratio sam se u Vojvodinu jer je volim.

    Sve sto kazem je da ne mozes sve ljude trpati u istu vrecu. Akcenat, boja koze, religija, poreklo itd ne cine coveka ni dobrim ni losim. Od svake fele ima ljudi i dobrih i losih.

  3. #48

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Ekološki gledano kvalitet vazduha je jako loš jer ima puno benzinskih isparenja , a količina benzena u vazduhu je približan onome u Pančevu, ali nema nikoga da o tome upozori javnost u NS-u , zatim je povećana količina i srednje teških čestica u vazduhu koje se zadržavaju u plućima i prouzrokuju astmu , a to je posledica masovnog sečenja pošumljenih površina oko grada !
    Znaš šta, a da lepo odeš u Nepal, popneš se na neko brdo i tamo ostaneš do kraja života. Mir, tišina, nema Maje Gojković, nema zagađenosti, nema radikalskih parkinga koji su krivi za sve i prestaneš da smaraš ljude.

    Ti očigledno nisi osoba koja treba da živi u gradu. Sve što ti smeta su odlike života u gradu. Navedi jedan primer velikog i industrijski razvijenog grada koji nije zagađen i koji nema parkinge, leba ti.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #49

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Pa prvo pozz svima

    A tema je jako zanimljiva ali je i istinita iz moga grada je dosta ljudi otislo trbuhom za kruhom kako kazu u Novi Sad. Kazu da se tamo mnogo bolje zivi da ima posla vise da neznam sta vise ali ja kad odem u NS jedva cekam da se vratim u BP.

  5. #50

    09 Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Ta moglo bi i bolje,ali šta je tu je.
    Nedostaje malo više kulturnih manifestacija.
    Malo svežeg vazduha.
    Malo više zelenila.
    Ma,dosta toga nedostaje,ali ne mogu ga ja sama menjati.
    Bitno je da su mi drage osobe veoma blizu.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  6. #51

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Ta moglo bi i bolje,ali šta je tu je.
    Nedostaje malo više kulturnih manifestacija.
    Malo svežeg vazduha.
    Malo više zelenila.
    Ma,dosta toga nedostaje,ali ne mogu ga ja sama menjati.
    Bitno je da su mi drage osobe veoma blizu.
    Voleš zelenilo a nisi primetila kako te provokativno i izazivački posmatraju one gume sa vozila parkiranih po travnjacima u tvojoj okolini ...

  7. #52

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Kako biti zadovoljan kada kod nas u Novom Sadu već nekoliko godina niti jedno jedino radno mesto nije otvoreno. Privreda je zamrla totalno, dok sa druge strane, okolne opštine se takmiče ko će investitorima ponuditi što bolje uslove za gradnju raznih postrojenja i fabrika, u Novom Sadu se sve čini da to tako ne bude - nije ni čudo što nas svi zaobilaze!
    Sa druge strane zaposleno je na stotine politički i rodbinski podobnih ljudi i to na mestima koja su teret gradskom budžetu, odnosno nama samima koji taj budžet punimo, a ne doprinose ničemu , samo parazitiraju! Tako da nije ni čudo što je Novi Sad postao još skuplji grad za život nego što je bio, a i pre je bio najskuplji u Srbiji, odmah posle Beograda!

    Ekologija je tek posebna priča! Uništena su SVA stabla u ulicama koje su rekonstruisane, a i u onima koje nisu, opet su (iz meni nepoznatih razloga) rušena sva stabla, ul Cara Dušana !!!! Tako da većina ulica u Novom sadu gubi polako svoj prepoznatljiv oblik i pretvaraju se u jedno bezlično sivilo. Ko živi u Novom Sadu, zna kako je lepo nekada bilo leti prošetati ulicama grada, a kako je to od pre 2,3 godine nemoguće učiniti, nema nigde hlada, užas!
    Na sred jednog od najlepših i najvećih parkova u gradu, u Futoškom parku, nalazi se parking jednog javnog gradskog preduzeća, a do prakinga vodi put koji, presecajući pešačke stazice, vodi preko celog parka. Da ironija bude još veća u pitanju je JKP "Zelenilo" !!! Mrzi gospodu da šetaju, a svuda oko parka postoje parkinzi.
    O putnoj mreži ne treba trošiti reči, Futog je postao centar sveta, u ulice Novog Sada se ugrađuje asfalt skinut sa auto-puta Beograd - Novi Sad, a infrastruktura onoliko kulturno i istorijski bitnog Petrovaradina nije dobila niti dinar!

    Sve ono što je nekada krasilo grad, nestalo je. Ne tako davno, si u gradskom autobusu mogao, ako je gužva, poslati novac za kartu iz zadnjeg dela autobusa, vratila bi ti se karta sa sve kusurom! Nekada nisi mogao videti da neko mlad sedi, a stariji da nemaju mesto. Danas, vozači ne smeju da voze noću, jer ih neki novi klinci tuku iz obesti, mržnje i nevaspitanja!

    Svi nekako idu napred, a Novi sad je stao, čak i nazaduje. Nema više niti jednu svoju specifičnost koja ga je krasila, a da nije narušena, ili totalno uništena!
    Poruku je izmenio robins, 27.01.2008 u 17:47

  8. #53

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Dobro je dok ne tuku, imamo i vode i struje a bogami i ADSL FLAT!!!

  9. #54

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Povodom ove polemike oko došljaka u Novi Sad i Beograd, moram da kažem svoje mišljenje. Mislim da suština nije u tome ko je i odakle došao, niti kako priča i briše nos, to je njihova stvar. Problem je u tome što mi, koji smo rođeni ovde i imamo stečenu kulturu življenja na ovim prostorima, dopuštamo da oni pokušavaju da nametnu svoj doneti stil življenja, umesto da im jasno damo do znanja da moraju poštovati pravila koja ovde vladaju i koja su zatekli kad su došli. Naravno, nijedan grad nije pošteđen došljaka i prihvatimo ih, ali pod našim uslovima pod kojima smo i mi živeli pre njihovog dolaska.
    Moram napomenuti da su svetske metropole pune došljaka iz drugih zemalja, ali moraju poštovati pravila ponašanja grada domaćina. U kući radi šta hoćeš, ali van kuće samo ono što ti domaćin dopušta. I to se tamo poštuje. Konkretno, govorim o Parizu i Londonu, jer sam tamo živela i neposredno se uverila. Ne daj Bože kad bi se svaki Srbin, Portugalac, Turčin, Arapin, Jermenin ili bilo koji drugi, ponašao kako je navikao u svojoj zemlji. Kad bi i ovde tako bilo, netrpeljivost prema došljacima bi bila svedena na najmanju meru.

  10. #55

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Ne zalim se. Malo je sve poskupelo, da mi nije ribe koju upecam svakodnevno, crkEla bih od gladi.
    neunistiva zlojebaba!

  11. #56

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Da se nadovežem na prethodno pisanje, zaboravih da kažem još nešto, što je, opet, samo deo mog razmišljanja. Mislim da je svemu navedenom krivac naš mentalitet. Ne znam pouzdano za Novosađane, ali Beograđanima, bez uvrede (i ja tu spadam), nedostaje pripadničkog ponosa (ne bih doticala nacionalni), više nam leži princip dodvoravanja. Vezano za ovaj moj stav, moram ispričati nešto što sam definisala kao ironičnu anegdotu.
    Naime, za vreme rata u Bosni, u Beograd su masovno pristizale izbeglice iz te republike. Naravno, odmah su udomljeni (nema sarkazma). Gde god da ste se našli u gradu, mogli ste čuti, uglavnom, bosanski govor. No,to samo po sebi nije ni čudno ni strašno, ali strašno je to što se Beograđanima, pogotovo mlađim, toliko dopao taj govor da ste ga i od rođenih Beograđana, u vrlo velikom broju, mogli čuti gde god da se okrenete.
    E, u tome je stvar, ne znamo da poštujemo svoje, rado i bez razmišljanja, prihvatamo tuđe. A, onda, oni su nam krivi.

  12. #57

    13 Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat jeti kaže: Pogledaj poruku
    Povodom ove polemike oko došljaka u Novi Sad i Beograd, moram da kažem svoje mišljenje. Mislim da suština nije u tome ko je i odakle došao, niti kako priča i briše nos, to je njihova stvar. Problem je u tome što mi, koji smo rođeni ovde i imamo stečenu kulturu življenja na ovim prostorima, dopuštamo da oni pokušavaju da nametnu svoj doneti stil življenja, umesto da im jasno damo do znanja da moraju poštovati pravila koja ovde vladaju i koja su zatekli kad su došli. Naravno, nijedan grad nije pošteđen došljaka i prihvatimo ih, ali pod našim uslovima pod kojima smo i mi živeli pre njihovog dolaska.
    Moram napomenuti da su svetske metropole pune došljaka iz drugih zemalja, ali moraju poštovati pravila ponašanja grada domaćina. U kući radi šta hoćeš, ali van kuće samo ono što ti domaćin dopušta. I to se tamo poštuje. Konkretno, govorim o Parizu i Londonu, jer sam tamo živela i neposredno se uverila. Ne daj Bože kad bi se svaki Srbin, Portugalac, Turčin, Arapin, Jermenin ili bilo koji drugi, ponašao kako je navikao u svojoj zemlji. Kad bi i ovde tako bilo, netrpeljivost prema došljacima bi bila svedena na najmanju meru.


    U potpunosti Vas razumem,i apsolutno se slazem sa Vama! Na zalost,nije dzaba davno receno: dodjose divlji,oterase pitome.Ili: Cije ovce,toga i planina!
    Izgleda nam sudjeno da bar mirisemo,ako ne jedemo "Banjalucki cevap".

  13. #58

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    U potpunosti Vas razumem,i apsolutno se slazem sa Vama! Na zalost,nije dzaba davno receno: dodjose divlji,oterase pitome.Ili: Cije ovce,toga i planina!
    Izgleda nam sudjeno da bar mirisemo,ako ne jedemo "Banjalucki cevap".
    Drago mi je što se slažete sa mojim mišljenjem. Ipak, ne želim da bude zabune. Nisam sve ono napisala zato što ne volim Bosance. Naprotiv, volim ih, jer ih poznajem, deo detinjstva sam proživela u Bosni (zbog službe roditelja). I ne smeta mi ni da mirišem ni da jedem banjalučki ćevap, ništa manje od kineske, grčke ili arapske hrane. Samo smatram da svima njima treba da kažemo i pokažemo gde im je mesto u našem gradu, dok ne stvore korene u njemu (bar nekoliko generacija).

  14. #59

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    @ Par poslednjih postova.
    Gde je "dosljacima" mesto? Jer treba napraviti geto ili sta?
    O kakvim je zakonima rec? Zar zakon nije isti za sve?
    I na kraju, sta im se to treba kazati/pokazati/dokazati?
    Sta to oni ugrozavaju osim vaseg licnog konfora i "nekog" ponosa?
    Unapred hvala.

    p.s. u mom seocetu postoji mali milion pripadnika druge nacionalnosti/kulture/veroispovesti (i ja sam jedan od tih) i ponosan sam na to. to je bogatstvo...
    Poruku je izmenio Gospodin Ne, 13.07.2008 u 11:40
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  15. #60

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Ne

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Priče iz života..
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 22:27
  2. Koliko ste zadovoljni svojim poslom?
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 22.11.2013, 18:47
  3. Jesmo li ikada zadovoljni?
    Autor k glavi15 u forumu Psihologija
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 02:58
  4. Zalaganje života
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2011, 23:40
  5. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •