Telekom Srbija: prvo Republika Srpska, a sad i Crna Gora... širimo se u "svet"
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Telekom Srbija: prvo Republika Srpska, a sad i Crna Gora... širimo se u "svet"

    Direktor crnogorske Agencije za telekomunikacije Zoran Sekulić izjavio je da će najkasnije do 15.marta Telekomu Srbije biti ponudjeno da kao treći mobilni operater u Crnoj Gori preuzme novu mrežu 068.

    On je potvrdio da će do kraja meseca biti utvrdjena i zvanična rang-lista konkurenata na tenderu za uvodjenje brzog bežičnog interneta, među kojima je srpska kompanija takodje veliki favorit.

    Sekulić je ocenio da će ulazak trećeg mobilnog operatera, pored sadašnjih Pro-montea i T-mobajla, kao i tri nova provajdera za usluge brzog interneta, znatno oboriti cene tih usluga i doneti gradjanima i druge pogodnosti - poboljšanje kvaliteta i brzine usluga.

    "To će rezultirati i povećanjem kvaliteta života, kao i privrednog razvoja, što je neminovno nakon pospješivanja konkurencije", rekao je Sekulić.

    Konzorcijum Telekoma Srbija i holandskog Ogalar BV jedini se prijavio na tender za pruzimanje mobilne telefonske mreže 068 i za to punudio 16 miliona evra, dok je za licencu jednog od tri provajdera bežičnog interneta ponudio takodje najviše - 1.050.000 evra.

    Na tender za provajdere prijavile su se još podgorički Broudbend Montenegro, koji je za licencu punudio 75.000 evra, američki Nexcom Telekommunikacion, sa 180.001 evro, i T-mobajl, sa 172.00 evra.

    I u pogledu spremnosti na ivestiranje u modernizaciju i proširenje, Telekom Srbije je ponudio daleko najviše od konkurenata - 25 miliona evra.

    (Tanjug)
    Da li samo meni ovde nešto smrdi?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prvo Republika Srpska, a sad i Crna Gora... širimo se u "svet"

    Pa Telekom u principu smrdi, jerbo je jedan tromi truli monopolista koji polno opshti sa napretkom telekomunikacija u ovoj drzzavi. Socijalistichka firma sa kapitalistichkim ambicijama. Shirimo se po svetu, aktiviramo 3g (koji jedva radi), a kad pricham sa Australijom bolje se chuje nego kad zovem dve ulice odavde... Pa i takva telefonska linija je daleki san za neke, proklete srpskim izumom zvanim dvojnik kojim gospoda iz telekoma naplacuju jednu telefonsku liniju vishestruko....cene mogu da prave kako hoce, jer.. ako ti se ne svidja, a ti promeni operatera... sutra malo...
    ADSL dok sam dobio oteglio sam se, a josh su vece muke nastale kad je trebalo promeniti provajdera ... da bi gospoda iz Telekoma prebacila switch sa euneta na neobee trebalo im je tri nedelje!! .. itd...

    jab to razbuco...pa napravio tri telekoma ili doveo nekog shestog...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prvo Republika Srpska, a sad i Crna Gora... širimo se u "svet"

    Nekom treba monopol i dalje Inače ovolike cifre i interesovanje za telekomunikacije i nisu čudo, ako se uzme potencionalni profit koji se može izvući.

    Jedino mi ova cena za bežični internet nikako nije jasna, kad mislim da telekom toliku sumu nije uložio u internet u srbiji od kad postoji.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prvo Republika Srpska, a sad i Crna Gora... širimo se u "svet"

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa Telekom u principu smrdi, jerbo je jedan tromi truli monopolista koji polno opshti sa napretkom telekomunikacija u ovoj drzzavi. Socijalistichka firma sa kapitalistichkim ambicijama. Shirimo se po svetu, aktiviramo 3g (koji jedva radi), a kad pricham sa Australijom bolje se chuje nego kad zovem dve ulice odavde... Pa i takva telefonska linija je daleki san za neke, proklete srpskim izumom zvanim dvojnik kojim gospoda iz telekoma naplacuju jednu telefonsku liniju vishestruko....cene mogu da prave kako hoce, jer.. ako ti se ne svidja, a ti promeni operatera... sutra malo...
    ADSL dok sam dobio oteglio sam se, a josh su vece muke nastale kad je trebalo promeniti provajdera ... da bi gospoda iz Telekoma prebacila switch sa euneta na neobee trebalo im je tri nedelje!! .. itd...

    jab to razbuco...pa napravio tri telekoma ili doveo nekog shestog...
    Slazem se u potpunosti.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prvo Republika Srpska, a sad i Crna Gora... širimo se u "svet"

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Jedino mi ova cena za bežični internet nikako nije jasna, kad mislim da telekom toliku sumu nije uložio u internet u srbiji od kad postoji.
    Pa upravo to!

    Inače ovolike cifre i interesovanje za telekomunikacije i nisu čudo, ako se uzme potencionalni profit koji se može izvući.
    Nemam ja ništa protiv investiranja. Investicije u druge zemlje su nešto sasvim normalno, ali mi se čini da prvo treba da sredimo stanje kod nas, pa da onda pričamo o enormnim ciframa i ulaganju u druge države, teritorije... ili šta god.

    Hajde da bar svim domaćinstvima u Srbiji obezbede tehničke mogućnosti za ADSL, pa neka se onda šire gde god žele...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Prvo Republika Srpska, a sad i Crna Gora... širimo se u "svet"

    ...ali mi se čini da prvo treba da sredimo stanje kod nas, pa da onda pričamo o enormnim ciframa i ulaganju u druge države, teritorije... ili šta god.
    Eh, ali ovde ima monopol i zabole ga uvo za stanovništvom, ima papreno da plaćaš smeće od usluga i to ti je. Dok ne dodje neka zdrava konkurencija nema nama napretka.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u
      Vrh

  7. #7

    Odgovor:

    Dakle šta reći...

    Malo C4 i jedan vatromet, pa lepo budemo par meseci bez telefona i onda dobijemo 2-3 normalna provajdera i milina. Ovo je katastrofa!

    Eeeeeej 25 miliona evra za Crnu Goru!


    A evo malo i sa Neobee sajta, kako se ADLS širi po Srbiji!

    Vesti /19.02.2007./: Proširenje ADSL kapaciteta u Beogradu i Jagodini >

    Vesti /19.02.2007./: ADSL u Kraljevu >

    Vesti /19.02.2007./: ADSL u Smederevu >

    Vesti /19.02.2007./: ADSL u Zaječaru >

    Obaveštenje /19.02.2007./: Prekid ADSL saobraćaja u Beogradu 2 >

    Obaveštenje /19.02.2007./: Prekid ADSL saobraćaja u Beogradu >

    Vesti /14.02.2007./: Proširenje ADSL kapaciteta u okviru mrežnih grupa 011, 021 i 034 >

    Vesti /14.02.2007./: ADSL u Užicu, Bajinoj Bašti, Krčagovu, Požegi, Sevojnom, Terazijama, Zlatiboru, Kosjeriću i Arilju >

    Vesti /14.02.2007./: ADSL u Čačku, Ivanjici, Ljubiću, Jezdinom Polju, Atenici i Preljini >

    Vesti /14.02.2007./: ADSL u Prijepolju i Prokuplju >

    Vesti /06.02.2007./: Proširenje ADSL kapaciteta u okviru mrežnih grupa 011 i 018 >

    Vesti /06.02.2007./: Adsl u Leskovcu i Vranju >

    Vesti /29.01.2007./: Adsl u Jagodini, Svilajncu, Paraćinu i Despotovcu >

    Vesti /26.01.2007./: Adsl u Kragujevcu i Požarevcu >

    Vesti /29.11.2006./: Adsl dostupan u Futogu, Veterniku, Bečeju i Budisavi >
    Znači od Dana republike prošle godine ništa u Vojvodini. Blago nama. Svet oko nas uveliko meri brzinu u megabitima, a mi smo i dalje kilo. Stoka bezobrazna. Pa da su milion od tih 25 izdvojili za Srbiju...

    wtf is Krčagovo?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

Slične teme

  1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:46
  2. Održan miting "Kosovo je Srbija"
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.02.2008, 09:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •