Pravo tinejdžera na privatnost - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Pravo tinejdžera na privatnost

    Za sebe mogu da kazem da sam posvecena deci,da skoro svo slobodno vreme posvecujem njima i samo njima.
    Sin je odrastao ali ima svaki dan neka pitanja,podpitanja,nedoumice.
    Razgovaramo o svemu .
    A do toga nisam stigla lako.Sve njegove nezne godine sam se trudila da most poverenja prosirujemo,da zna da ne postoji tema koja ga zanima a da ne moze da me pita,da ne zelim odgovore *Bilo me sramota*.
    On vrlo dobro zna da i kad nesto *zabrlja* da sam tu da pomognem kako god mogu,znam i umem,zna da necu drzati predavanja vec cu se truditi da ga razumem.

    Jednom prilikom sam isla u skolu jer me zvala razredna....da ne duzim pricu nije joj se svidjalo jer je stalno u crnoj garderobi.Smatrala sam da je njegovo pravo da se oblaci kako zeli i to sam rekla razrednoj kojoj to nije bilo pravo.
    Kada smo izasli iz skole rekao mi je *Hvala ti sto me podrzavas*.
    *Ne treba mi hvala*
    Najveca vlast je vladati sobom.

  2. #17

    Odgovor: Pravo tinejdžera na privatnost

    Ja sam mišljenja da svak ima pravo na privatnost..inače bi se osećali kao oni koji su kao experiment izveli providan stan tako da je svako sa ulice mogao videti šta se radi u njemu u svakom sekundu .
    Imam odraslog sina i mislim da je najvažnije od samog početka detetu davati primer onoga što pričaš (ništa gore od jedne priče a drugačijeg dela) . Hvala bogu, odrastao je u normalno, zdravo i veselo dete.
    Ali...ono što je znao od samog početka svog sećanja je da sam ga uvek tretirao kao ličnost i kao ravnog. Time je on imao slobodu ali i odgovornost.
    Ukoliko uspemo da našoj deci budemo više od roditelja, da im budemo i drugari u nestašlucima, i oni koji neće "vriskati" za svaku sitnicu već koji će gledati da sanira postojeće stanje...onda nemamo potrebe za nekom strogom kontrolom. Ispalo bi...kao da sami sumnjamo u sve ono što smo godinama radili .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Imaš pravo samo na dve...
    Autor dankaBg u forumu Pričaonica
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 11:51
  2. Moje pravo ime je...
    Autor Lady S u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 17.08.2013, 13:55
  3. Tinejdžerske muke
    Autor makilli u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.11.2010, 20:04
  4. Roditeljsko pravo
    Autor dane u forumu Porodica
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 21:11
  5. Tri tinejdžerke digle ruku na sebe
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.09.2007, 12:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •