Zoran Đinđić, lik i delo - Strana 7
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 128
  1. #91

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    E, a shta bi po tvom mishljenju bilo ispravno, poshteno i pravedno u sudjenju Legiji i njegovoj ekipici, krvavih ruku do lakata (ili do ramena, od volje ti)? Oslobadjajuca presuda? Nameshteno im je sve? Bespomocna dechica su sluchajno zalutala tu gde jesu?

    A ove teorije o glavnim igrachima sam previshe puta video u filmovima da bih se u stvarnom zivotu upecao na njih. Kako li se zovu oni kojima se non-stop to deshava (mislim na vrstu ribe)? Pljuckavice?
    Ne videh ovo pitanje evo saĆe po' godine. Pa da ti ipak dam odgovor - još malo pa k'o na zadušnice.

    Nisi mali, a i nisi ribica da se Upecaš na bilo kakve priče ... ti si čini mi se - pecaroš !?
    Dovoljno je da samo da razmisliš malo svojom glavom, bez ironije, sarkazma, pristrasnosti, a naročito bez nacionalne, verske
    i stranačke pripadnosti.

    Govorim o pravdi koja nije zadovoljena u delu : kazniti ribu koja (složićeš se) od glave smrdi.
    Ja joj "smrdljivu glavu" ne videh.

    Naime ... ne sporim ja krivicu u izvršenju. To je i slepcu već godinama jasno.
    Čudna mi čuda pohvatati pljuck.. izvršioce.
    Od kojih su se "neki" i sami predali.



    Ali,

    nalogodavac nije (još) upecan.
    A nalogodavac - to je onaj BratkoTatko ... što (i u filmovima i u stvarnom životu) kaže: " ti_to ... ti_to ... ti_to ..."

    ... ili te to ne interesuje ... ?
    misliš da taj i nije nešto mnogo bitan ............ ?


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #92

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Nisam mnogo pametna kada su te stvari u pitanju, ali mnogo mi je zao, mnogo mi je bio drag, imala sam cast da ga licno sretnem.
    Duboko verujem da bi sve bilo mnogo, mnogo bolje da je on ziv.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  3. #93

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Жалосно је колико смо се упропастили временом пре Ђинђића! Пореметили смо осећај за вредно...нажалост, траје и данас исти поремећај! ПАМТИЋУ ЗОРАНА ЂИНЂИЋА!

  4. #94

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Citat Sneza58 kaže: Pogledaj poruku
    Duboko verujem da bi sve bilo mnogo, mnogo bolje da je on ziv.
    Sta bi bilo kad bi bilo?!
    Ne verujem da bi bilo mnogo bolje jer drzavu danas ne moze da vodi samo jedan covek.
    Uostalom dosta svtari zavisi od drugih svetskih mocnika i prosto je nemoguce lako stati na noge ako ti Amerika i Evropa to ne dozvole.
    Nismo mi Svabe,pa da se posle izgubljenih ratova,radom i disciplinom uzdignemo i postanemo nesto.
    Mi smo balkanosi i volimo brze pare i lep zivot.
    Kad svi misle isto,znači da niko ne misli dovoljno!

  5. #95

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Zbog takvih što misle na taj način tako nam je kako nam je

    @balkanos

  6. #96

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Zato ste vi tu kao velika manjina da osvestite nas narod i da ih usmeravate na pravi nacin.
    Samo tesko ce to ici jer kinta je jaca od svih ljudskih vrednosti,na zalost.
    Kad svi misle isto,znači da niko ne misli dovoljno!

  7. #97

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Udaljavamo se od teme. Zoran Djindjic je bio covek ispred svog vremena u mnogo cemu. Video je razvijenu, demokratsku Srbiju vrednu postovanja i video je nacin da to bude ostvareno. Kad bismo ozbiljno shvatili bar 20% Zoranovih izjava koje smo ovih dana mogli cuti u medijima i svakog dana uradili ponesto od toga, vrlo brzo bi dostigli nivo razvoja kojim bi mogli da se ponosimo.

  8. #98

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Гледао сам упоредо емисије на РТС1 и Геј92 о Ђинђићу, и оно што не да упада у очи, већ вришти је - ниво и калибар.

    Кад погледамо Зоранове изјаве, видимо да је човек мислио на све, на државу, на друштво, на политику, на нешто што ће бити за 5, 10, 50 година... и да је био свестан игара великих сила око Косова и био спреман да се супротстави.

    Зоран је био државник, а ови данас су кокошари, он и Тадић ми дођу као Никола Пашић и председник месне заједнице.

    А ови данас ко гуске у магли... најодурнији је наравно Чеда са причом "јесте он то рекао, али мислио је... ".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #99

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Kao Balkanci, a vise kao narod koji je godinam na to navikao, jos uvek smo u vecini, na zalost skloni da se vezujemo za lidere.Otuda jos uvek zalost i popularnost SM, iako toliko dokaza ima da je tukao i ubijao nasu decu i svakoga ko je mogao na neki nacinda ga ugrozi. Niko od ovih danasnjih nije pravi lider.
    Svaki vuce na svoju stranu i za svoje interese, a sve toboz radi dobra naroda.
    Zoran nije bio takav, zato ja verujem da je on bio pravi lider, da je bio drugaciji, mudriji, i da bi bilo bolje u ovoj zemlji, da ga nisu ubili.
    On bi bio pravi lider, pa ako smo ovce, da se ne delimo, neko za ovim, neko za onim,, mi im cuvamo ledja dok se oni bogate i prljaju ruke. da idemo svi za jedan pravi i dobar cilj.
    A sto se tice svetskih sila, mi ne mozemo biti ostrvo, cak i da nam nije ovakav geografski polozaj, ali treba izvuci nesto pozitivno iz toga, svadje i sukobi, inat, to nicemu ne vodi.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  10. #100

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Bez želje da nekoga povredim smatram da je Zoran Đinđić bio vizionar koji se sudarao sa banderom. Ne sporim da je imao lepih ideja (spisak želja koje mnogi od nas su mogli da uzreknu) ali je činjenica da je slabo ocenjivao ljude i tako se okružio sa ekipom koja nikome ne bi služila na čast.
    Iako mnogi tvrde da je bio lider, ja smatram da dobar lider pre svega treba da ume dobro proceniti saradnike, dati jasan i nedvosmislen zadatak i biti prvi koji će sam raditi ono što traži od drugih.
    Nažalost Đinđić je jako dobro pokazao da ume brzo da se "prilagodi", napravi dil, odstupi od nečega za šta se do tada zalagao. Doduše, čak i takav je bio za 2 koplja izpred većine naših političara (što više govori o lošem kvalitetu njih nego o njegovoj veličini). Imao je podosta loših poteza, ali je sve "pozlaćeno" posle njegovog zločinačkog ubistva.
    Normalno, žao mi je što je nastradao, ne mislim da je time bilo ko nešto dobio sem ovih nesposobnjakovića koji nas vode.
    Ima jedan dijalog u "Gladijatoru" koji lepo ilustruje greške.
    "Prvo moraju da ubiju tvoje ime, pa tek onda tebe. Inače će samo napraviti mučenika i time povećati svoj problem".
    P.S. Da me ne bi pogrešno razumeli...težak sam na glorifikaciji javnih ličnosti. Dugo živim i dobro pamtim pa ne zanemarujem činjenice zarad "viših ciljeva".

  11. #101

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Hajka i na mrtvog premijera Đinđića
    ================================================== ==============================
    Lidija Franović on 06.10.2009 - 11:07

    Velimir Ćurgus Kazimir, koji je nakon atentata na premijera Zorana Đinđića
    12. marta 2003. već uradio analizu medijskih napada na njegovu vladu (3.500
    tekstova), istakao je da je ovo naizgled stara ali još uvek usijana tema,
    koja se tiče odnosa medija i politike, nasilja, društvene odgovornosti. Knjiga
    Hajka, rađena skoro godinu i po dana, je izdanje prošireno analizom novina
    koje su bile manjeg tiraža (primer Identiteta, čiji stereotipi po Ćurgusovom
    mišljenju dopiru do danas) televizijskih emisija, tekstovima objavljenih na
    internetu. Autor navodi je otkriveno da se kampanja nastavlja na drugi način i
    da s vremena na vreme izbije tako ogoljeni napad mržnje.
    Novinarka Gordana Logar smatra da je Hajka kompletna riznica dokaza hajke
    a impresioniralo ju je to što to nije knjiga utisaka ili komentara. Kada je
    završila njeno čitanje, osetila je, kako kaže, jednu vrstu straha, koji je
    potekao od stepena organizovanosti hajke. Hajka na premijera Đinđića
    je, dodaje ona, bila veoma uspešna.

    Tako je napadao DSS

    Đinđić je lažov, Đinđić uspeo da spali sve biračke
    listiće, Zoran Đinđić i Vojislav Šešelj imaju podudarne stavove
    (Vojislav Koštunica), Mi moramo da uputimo poruku Zoranu Đinđiću, da bude
    svestan, da se bliži dan kada će isteći strpljenje DSS-a i kada će jedino
    ograničenje koje će DSS imati biti... zvezdano nebo nad nama i moralni zakon u
    nama (Nebojša Bakarec), Đinđić je lopov, Zoran Đinđić
    pokretač organizovanog kriminala, Stav Đinđića o Kosovu ide na ruke
    Albancima (Dragan Maršićanin)...

    Atentatori su postigli cilj a reforme su odložene, naročito u sudstvu,
    podvukla je ona i naglasila da su protekli ratovi u bivšoj Jugoslaviji jedini u
    kojima se ne sudi ratnim profiterima. Logarova smatra da nije lako optuživati
    novinare za učešće u hajci time što su uzimali izjave od Đinđićevih
    protivnika, od kojih, ipak nije trebalo tražiti intervjue.
    Predsednica Nezavisnog društva novinara Srbije Nadežda Gaće misli da je jako
    dobro što se Ćurgus Kazimir u svojoj drugoj analizi napada medija na premijera
    Zorana Đinđića pozabavio i listovima koji su u to vreme kreirali javno
    mnjenje - od Nacionala do Identiteta, pa do Panorame, koja je izlazila samo
    šest meseci a koju je uređivao Braca Grubačić. Dodala je da prema prvoj
    analizi, u kojoj su obrađivani tekstovi iz tzv. ozbiljnih novina kao što su
    Politika, Blic, Novosti, Danas, ispada da nije ni bilo organizovane hajke.
    Zaista kada se sada čitaju tekstovi u Identitetu i Nacionalu, u Panorami,
    tekstovi iz Blic News-a, onda se vidi da su to bili veoma organizovani delovi
    organizovanog kriminala. Nažalost, i danas nema velike razlike, rekla je
    Gaće. Podsetila je da su to novine koje imaju izgled tabloida ali da su
    političke i služe za iznošenje predrasuda u javnosti Srbije.
    Nedopustivo je, nastavlja ona, kako se prave heroji od Zvezdana Jovanovića,
    Milorada Ulemeka. Podsetila je da NUNS u protekle dve godine najčešće
    reagovao na pisanje Pravde, koju uređuje bivši urednik Nacionala Predrag
    Popović, Groma, čiji urednik je Gradiša Katić, nekadašnji urednik
    Identiteta, a da su haški osuđenici svedočili da je podgorički Dan formiran
    kako bi bila srušena vlast u Srbiji.
    Izdavanje Hajke je hrabar čin i vodič kroz mračni medijski lavirint, smatra
    novinarka Seška Stanojlović. Mišljenja je da Srbija još uvek živi svoju
    kriminalnu prošlost (mediji su deo tog miljea), te da nije bilo pravog raskida
    sa Miloševićevom politikom i lustracije. Mislim da je ova hajka zapravo
    imala veoma jasan cilj da se kvalifikativima kao što su 'kriminalac',
    'mafijaš', 'Mali Sloba Đinđić ukloni sa političke i životne scene,
    kaže Stanojlovićeva i smatra se njima zapravo legitimisao atentat na
    premijera.
    Novinar Vojislav Tufegdžić, koautor knjige Oni su jači od nas, izjavio je da
    je Zoran Đinđić samo formalno imao vlast nad institucijama, koje su urušene.
    Dodao je da su postojali podaci da se nešto surovo sprema premijeru Đinđiću,
    a da akcija Sablja, koja je usledila nakon njegove smrti, nije dala dobre
    rezultate u malim sredinama. Saša Gajin iz Centra za unapređenje pravnih
    studija smatra da Hajka poziva na pažljivo promišljanje uloge medija u
    političkom životu zajednice. Mediji imaju pravo da pišu o javnim stvarima ali
    njihova sloboda nije apsolutna - iza nje se ne mogu sakrivati oni koji
    povređuju druge ili ruše ustavni poredak, rekao je on. Podsetio je na nedavnu
    skandaloznu presudu Vrhovnog suda Srbije o zabrani distribucije knjige
    Slučaj službenika Aleksandra Tijanića Komiteta pravnika za ljudska prava.

  12. #102

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    B92 Info Vesti Organizovani kriminal
    Presuda za atentat pravosnažna
    24. novembar 2009. | 15:47 -> 18:10 | Izvor: B92
    Beograd -- Milorad Ulemek i Zvezdan Jovanović pravosnažno su osuđeni na po 40 godina zatvora zbog ubistva Zorana Đinđića, pošto je Vrhovni sud odbio žalbe njihove odbrane.



    Odlukom Vrhovnog suda, drugostepena presuda postaje pravosnažna, što znači da Ulemek i Jovanović više nemaju pravo na žalbu.

    Pravosnažnom presudom Vrhovnog suda Milorad Ulemek osuđen je za krivično delo udruživanja protiv ustavne delatnosti i krivično delo ubistva u pokušaju, dok je Zvezdan Jovanović osuđen za krivična dela ubistva najvišeg predstavnika državne vlasti, ubistvo u pokušaju i udruživanje protiv ustavne delatnosti.

    U obrazloženju presude navodi se da drugostepena presuda tog suda ne sadrži bitne povrede odredaba krivičnog postupka ni povrede krivičnog zakona, kao ni povrede zakona na koje su u žalbama ukazali branioci okrivljenih.

    Portparolka Vrhovnog suda Srbije Vesna Dabić kaže da optuženi više nemaju pravo na žalbe.

    Vrhovni sud je u svojoj presudi ocenio i da je činjenično stanje pravilno i potpuno utvrđeno, a da su pojedinačno utvrđene kazne za izvršena krivična dela pravilno odmerene. Ovo je pravosnažna presuda, odluka Vrhovnog suda u trećem stepenu, i na nju ovi optuženi više nemaju pravo žalbe u redovnom postupku, objašnjava ona.

    Premijer Zoran Đinđić ubijen je 12. marta 2003. godine na uzlazu u zgradu Vlade Srbije, a njegov telohranitelj Milan Veruović je ranjen.

    Sud je utvrdio da je Ulemek bio organizator ubistva i da je Jovanović ispalio hice koji su usmrtili Đinđića i ranili Veruovića.

    Urednik nedeljnika Vreme Filip Švarm smatra da je presuda neće staviti tačku na spekulacije o ubistvu premijera.

    Mislim da je reč o jednoj presudi koja je zakonski maksimalna i koja je pravedna, a sad što se tiče da li je stavljena tačka na sve spekulacije i glasine i tako dalje, pa sigurno da nije, smatra on.

    Reč je o jednom događaju koji je duboko potresao Srbiju, jednom istorijskom događaju koji je ostavio veliki trag u Srbiji i naravno kad je reč o tako velikoj stvari razne teorije zavere, razne spekulacije ne mogu da ugroze jednu sudsku presudu, ocenjuje Švarm.

    Vrhovni sud je u drugostepenom postupku potvrdio presude svim optuženim u prvostepenom postupku pred Specijalnim sudom, izuzev Sretku Kaliniću kome je presuda preinačena sa 35 godina zatvora na 30 godina, Željku Tojagi Žmigiju sa 30 godina na 15 godina i Dušanu Krsmanoviću sa 30 godina na 20 godina zatvora.

    U bekstvu su od 2003. godine Vladimir Milisavljević, Sretko Kalinić, Milan Jurišić Jure, Ninoslav Konstantinović i Miloš Simović.

    * K

  13. #103

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo


    Sedam godina od ubistva premijera Zorana Đinđića njegove ideje i životna filozofija, a pre svega potreba da se bude energičan, nadahnjuju nesmanjenom snagom mlade ljude u Srbiji. Oni se, kažu, trude da slede ono o čemu je premijer pričao i što se svim silama trudio da uradi. Danas se mladi iz cele Srbije takmiče u finalu besedništva, razvijajući Đinđićevu ideju: "Niko nije toliko dobar, kako bi mogao da bude bolji, ako se još malo potrudi".

    BLIC
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #104

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    Kako moćan um! Neka mu je laka crna zemlja.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #105

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo

    12. mart 2010.
    Hvala mu i što me je ubedio da Srbija može da bude normalna država.


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eh, da je delo moje..
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 15:28
  2. Zoran Đinđić
    Autor silvia u forumu Političari
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.03.2011, 12:47
  3. Zoran Radmilović
    Autor SQUAW u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.07.2010, 23:42
  4. Bilijar - Zoran Svilar drugi na EP
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.08.2008, 12:49
  5. Maks Faktor - lik i delo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.02.2007, 01:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •