Zoran Đinđić, lik i delo - Strana 4
Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 128
  1. #46

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...a chika morribe...jesmo li davno rekli...hocemo cinjenice...imena...pa da mozemo da diskutujemo...

    Evo Anguse činjenica, jer bez obzira što nemislimo isto tvoje dostojanstveno pisanje, plus korektno-argumentovano repliciranje mi daje obavezu da ti odgovorim. Ako si pročitao moj post koji se odnosi na intervju pokojnog Zorana Đinđića listu Dveri srpske, gde je on i delimično prenesen, videćeš šta je on razmišljao o Srbiji i njenoj budućnosti. Ujedno se može i videti kome se on najviše zamerio, ne sa tim intervjuom, već sa samim pravcem razvoja Srbije, po mom razumevanju tu se najviše zamerio zapadu(uopšteno). Ponašanje i realizacija zacrtanih dešavanja sa Srbijom, posle smrti Đinđića, najbolje pokazuje koliko im je bio na putu. Dešavanja u Srbiji posle 5-og oktobra, stvorili su uslove da se moglo lako naći lice koje će povući okidač i usmrtiti Đinđića, ali se direktno-indirektni nalogodavci mogu indentifikovati baš iz zemalja koje prednjače da unište Srbiju. Analogno tome na vlast posle smrti dolaze ljudi koje podržavaju ti isti nalogodavci, maksimalno ulažući novac u razvoj "demokratije", stvaranje i formiranje javnog mnjenja da je zapad ikona i da za Srbiju nepostoji bolje rešenje i naravno za očuvanje postojeće vladajuće garniture, a koja će maksimalno pomoći da nas dotuku. Normalno tu mislim na ljude iz DS-a i G 17+, jer mislim da je Koštunica u početku služio za pokazivanje, kao maska, sve dok nije počeo da buče i zajedno sa Veljom polako ide u zaborav. To su moji argumenti koji navode celu priču na istu vodu: najviše se raduje nečijoj smrti onaj koji čeka da nešto nasledi, pa i po cenu prodavanja duše i svoje zemlje.
    Kada se pojavio original ovog intervjua, ti isti ljudi su se maksimalno potrudili da ospore autentičnost intervjua, pa kad nisu uspeli, bacili su prašinu uspeli da tu priču ostave negde zaboravljenu, kao nevažnu, iako se i danas zaklinju u tog istog pokojnog Zorana.

    I na kraju nešto što nema veze sa tvojim pitanjem, a odnosi se na predhodni post za koji dobih crvene kvadratiće(negative), što me uopšte ne ljuti jer onda nebi imalo svrhe davanje reputacije. Jedno ostaje jadno i nedorečeno, a to je davanje reputacije bez potpisa, što bih ja prokomentarisao kao krajnje kukavičko kao i mnoga pisanja pojedinih učesnika foruma.Ovaj forum smatram otvorenim za sva mišljenja i sučeljavanja, pa tako ja poštujem jedan moj princip, da nedajem negativne reputacije kao revanš, već isključivo odgovaram pozitivnom zato što je korektno potpisano i iza toga stoji dostojanstvena osoba, bez obzira što nemisli isto, a ne kukavica bez m..a koja nesme ni da se potpiše iza onoga što misli.
    In vinas veritas

  2. #47

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Znaci morribe, opet si stvorio bolesne konstrukcije koje se plasiraju preko sektskih, udbaskih i sl. medija sa "tezinom"...
    Back in red!

  3. #48

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Znaci morribe, opet si stvorio bolesne konstrukcije koje se plasiraju preko sektskih, udbaskih i sl. medija sa "tezinom"...
    Za Malenog je odgovor: Razumno, razložno i argumentovano demantuj ovo moje pisanje, a tih tvojih deset prideva, glagola i imenica koje stalno upotrebljavaš na svakom postu su mnogo, mnogo puta ponovljeni, tako da ih mogu kovertiram unapred za svaki tvoj post, kao u šahu.
    In vinas veritas

  4. #49

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Za Malenog je odgovor: Razumno, razložno i argumentovano demantuj ovo moje pisanje, a tih tvojih deset prideva, glagola i imenica koje stalno upotrebljavaš na svakom postu su mnogo, mnogo puta ponovljeni, tako da ih mogu kovertiram unapred za svaki tvoj post, kao u šahu.
    Vec sam ti rekao, nemam vremena razglabati o tekstovima i teorijama novinara koji su sve samo ne novinari ili analiticara koji su sve samo ne analiticari...
    Back in red!

  5. #50

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Evo Anguse činjenica, jer bez obzira što nemislimo isto tvoje dostojanstveno pisanje, plus korektno-argumentovano repliciranje mi daje obavezu da ti odgovorim. Ako si pročitao moj post koji se odnosi na intervju pokojnog Zorana Đinđića listu Dveri srpske, gde je on i delimično prenesen, videćeš šta je on razmišljao o Srbiji i njenoj budućnosti. .

    Jedini razlog zashto se danas neko iznenadjuje ovim Djindjichevim izjavama je to shto ih - nisu zanimale u ono vreme kada je to govorio ili jer su, ovi isti mediji koji danas to koriste chak i protiv DSSa samog, izvrtali, izvlachili iz konteksta itd itd. Zoran Djindjich u ono vreme bio je za jedne - izdajnik - jer je predlaganjem podele - odustajao od polovine teritorije, a drugima prosto nije bilo stalo do toga da se uradi neshto po tom pitanju vech da se cheka neko bolje vreme.

    Onda kada je to predlagao trebalo je imati mucho cojones pa uopsht biti Z. Djindjich pored svih genija koji su ga pljuvali do sada.

    Z.Djindjic je dobro znao kome se tada zamerio, i ne vidim razloga da se sada izmishljaju i kaleme stvari. A ko mu je radio o glavi i sam je govorio. Jedino ochigledno nije ozbiljno shvatao na shta su spremni i dokle je ishla ta zavera. Ako je bio cilj ubiti Djindjicha da bi se sprechila podela Kosova, zashto bi poshtedeli bilo koga uticajnog i pre i nakon njega kome je jedino moguche sve ili nishta?
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 18.04.2008 u 12:16

  6. #51

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Hleb kaže:

    "Z.Djindjic je dobro znao kome se tada zamerio, i ne vidim razloga da se sada izmishljaju i kaleme stvari. A ko mu je radio o glavi i sam je govorio. Jedino ochigledno nije ozbiljno shvatao na shta su spremni i dokle je ishla ta zavera. Ako je bio cilj ubiti Djindjicha da bi se sprechila podela Kosova, zashto bi poshtedeli bilo koga uticajnog i pre i nakon njega kome je jedino moguche sve ili nishta?"

    Moram da ponovim, nisam ga nimalo voleo, a pogotovu zbog one izjave o bombardovanju, ali sam poštovao tu njegovu hrabrost da ide ivicom žileta, polazeći od onog starog srpskog pravila da neprijatelja treba poštovati. Kada se posle ovih godina sa distance pogleda, a kada se ublaži euforična galama njegovih tadašnjih pristalica i patološka mržnja njegovih takođe tadašnjih protivnika, nameće se pitanje nije li on bio savremeni Miloš Obrenović?
    Miloš ubi Karađorđa, a Đinđić Miloševića, a sve sa istim ciljem da Srbiji i srpskom narodu bude bolje i da ima što manje žrtava, a sve to lukavstvom i mudrom politikom.
    I pitanje zašto njega ubi zapad, pa jednostavno: zato što je on jedini imao onu auru koja je spremna da povuče narod da mu poveruje, a ujedno i najbolje veze sa zapadom, pa ciljno uništavanje Srbije nebi išlo, ili nebi uopšte se dogodilo, zahvaljujući njegovim ličnim vezama sa zapadom!
    I na kraju mu dođoše glave "lukavi latini", tek sada vidim na našu žalost.
    In vinas veritas

  7. #52

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku

    Moram da ponovim, nisam ga nimalo voleo, a pogotovu zbog one izjave o bombardovanju, ali sam poštovao tu njegovu hrabrost da ide ivicom žileta, polazeći od onog starog srpskog pravila da neprijatelja treba poštovati. Kada se posle ovih godina sa distance pogleda, a kada se ublaži euforična galama njegovih tadašnjih pristalica i patološka mržnja njegovih takođe tadašnjih protivnika, nameće se pitanje nije li on bio savremeni Miloš Obrenović?
    Miloš ubi Karađorđa, a Đinđić Miloševića, a sve sa istim ciljem da Srbiji i srpskom narodu bude bolje i da ima što manje žrtava, a sve to lukavstvom i mudrom politikom.
    I pitanje zašto njega ubi zapad, pa jednostavno: zato što je on jedini imao onu auru koja je spremna da povuče narod da mu poveruje, a ujedno i najbolje veze sa zapadom, pa ciljno uništavanje Srbije nebi išlo, ili nebi uopšte se dogodilo, zahvaljujući njegovim ličnim vezama sa zapadom!
    I na kraju mu dođoše glave "lukavi latini", tek sada vidim na našu žalost.
    Ponekad mi stvarno bude zao kada vidim koliko smo josh uvek primitivan i zaludjen narod. Ne mogu da verujem da se u nechijoj glavi josh uvek provlachi nepostojeca izmishljena od strane sviznamokoga "izjava o bombardovanju", ne mogu da verujem da chitam kako "Djindjic ubi Miloshevica", ne mogu da verujem da nekome josh uvek nije jasno ko ga je ubio i da se tvrdoglavo drzi svoje zapadne teze (jer je zapad, je li, kriv za sve, nemoguce da je to uradio neki srpski "patriota")...

    ...da nije tuzno, bilo bi smeshno.

  8. #53

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ponekad mi stvarno bude zao kada vidim koliko smo josh uvek primitivan i zaludjen narod. Ne mogu da verujem da se u nechijoj glavi josh uvek provlachi nepostojeca izmishljena od strane sviznamokoga "izjava o bombardovanju", ne mogu da verujem da chitam kako "Djindjic ubi Miloshevica", ne mogu da verujem da nekome josh uvek nije jasno ko ga je ubio i da se tvrdoglavo drzi svoje zapadne teze (jer je zapad, je li, kriv za sve, nemoguce da je to uradio neki srpski "patriota")...

    ...da nije tuzno, bilo bi smeshno.
    Mladost ima pravo na neiskustvo, neinformisanost na neznanje, ali tvrdoglavost i jednolinisko gledanje imaju samo individualni karakter.
    In vinas veritas

  9. #54

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Mladost ima pravo na neiskustvo, neinformisanost na neznanje, ali tvrdoglavost i jednolinisko gledanje imaju samo individualni karakter.
    Chasna starino, ako pogledash moj profil videcesh koliko imam godina, shto bash i nije cvet mladosti. Shto se neinformisanosti, neznanja, tvrdoglavosti i jednoliniJskog gledanja tiche, bolje da ne prichamo o tome.


    Mislim, bolje po tebe.

  10. #55

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Knjigu HCHRS (Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji), publikovanu u okviru edicije
    "Jačanje demokratije i efikasne uprave u multietničkim društvima",
    u pdf formatu (3,18 MB), mozete citati na linku:

    Svedočenje pred Specijalnim sudom Vladimira Popovića na suđenju za ubistvo Zorana Đinđića

    izvor

  11. #56

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Tek njegovim "odlaskom" smo shvatili šta je hteo da nam kaže!

  12. #57

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Chasna starino, ako pogledash moj profil videcesh koliko imam godina, shto bash i nije cvet mladosti. Shto se neinformisanosti, neznanja, tvrdoglavosti i jednoliniJskog gledanja tiche, bolje da ne prichamo o tome.


    Mislim, bolje po tebe.
    Radujem se što si mlađi, pa ćeš tako imati vremena da saznaš ono što sad nevidiš. Ili ćeš celog života lizati staklenu šarenu lizalicu, i nećeš primetiti da nije slatka!
    In vinas veritas

  13. #58

  14. #59

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Ne pridržavam se u životu floskule 'o pokojnicima najlepše',ali i izbegavam 'zadojene' teme,jer ostrašćenima pre možeš u dupe staviti nego u mozak...

    Jedini koji javno rade jedno,pišu drugo,a misle treće jesu političari... Ljube se u vrat ,jer nemaju obraza ponajviše važi za tu sortu ljudi koja bi zarad vlasti pristajala i na gađanja jajima u facu i sličnom...

    Nije Đinđić ikona za Tadića niti obrnuto,a možete se uveriti i trenutno koliko politika i ikonama menja ram ili podlogu ili umetnika koji je pravio...

    Za sve koji ne znaju obe istine ili obe strane: Ljudi pametni i na vlasti se ubijaju samo iz 1 razloga i UVEK je to ili NOVAC bukvalno ili INTERES... a vi možete još godinama o tome da raspravljate... Osim ako vam je Beba Popović oličenje poštenja,časti,a Čeda sve samo ne demagog i to uspešni,pa nikada ni doći u priliku nećete da kažete sebi da ste mali da bi o koje čemu velikom raspravljali... sve što izgleda da se iza brda valja nikada nije tako,jer neko je hteo da tako bude,pa što nagađati i raditi baš ono što je neko napisao kao scenario što se za film piše...

    Ili mislite stvarno da je Tomislav,građevinski tehničar,kriv što nekog pragmatičara više nema...

  15. #60

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Aktuelan svakog sekunda:

    "Nevažno je da li je neko malo na ovu ili onu stranu; ako je stručan, ako je pošten, ako je vredan i ako može da uradi konkretan posao- dragocen mi je."




Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eh, da je delo moje..
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 15:28
  2. Zoran Đinđić
    Autor silvia u forumu Političari
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.03.2011, 12:47
  3. Zoran Radmilović
    Autor SQUAW u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.07.2010, 23:42
  4. Bilijar - Zoran Svilar drugi na EP
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.08.2008, 12:49
  5. Maks Faktor - lik i delo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.02.2007, 01:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •