Da li ste "kafopija"?

Prikaz rezultata glasanja: Koliko šolja kafe popijete u toku dana?

Učesnika ankete do sada
60. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • ne pijem kafu

    5 8.33%
  • samo jutarnju

    8 13.33%
  • jutarnju i po koju sa društvom

    24 40.00%
  • nemam predstavu koja je cifra u pitanju, jer pijem kafu kao lud/a

    23 38.33%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 45
  1. #1

    13 Da li ste "kafopija"?

    Da li ste "kafopija"?
    Poruku je izmenio irnik, 17.11.2007 u 06:14
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Kafa može prouzrokovati infarkt

    Naucnici sa University of Toronto nedavnim istraživanjem došli su do zaključka da svakodnevna konzumacija velikih količina kafe može kod osoba s određenim genetskim profilom povećati rizik za infarkt. Istraživanje sprovedeno na 4 000 osoba pokazalo je da osobe sa sporijim metabolizmom kofeina imaju zbog svakodnevne konzumacije više od 4 šoljice kafe čak 64 posto veći rizik da će pretrpeti infarkt. Konzumacija 2 do 3 šoljice kafe dnevno je kod takvih ispitanika rizik za infarkt povećavala za 36 posto, a povećanje rizika je bilo najizraženije kod osoba mlađih od 50 godina. Tome su uzrok varijante gena koji kontrolise aktivnost enzima iz jetre po imenu citokrom (CYP1A2) koji može ubrzati ili usporiti metabolizam. No da ne bi sve izgledalo tako crno naucnici ističu da osobe koje imaju "bržu" verziju gena mogu svakodnevnom konzumacijom do 3 šoljice kafe svoj rizik za infarkt čak i smanjiti.
    Poruku je izmenio irnik, 17.11.2007 u 06:14
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Jaaaaooooo, pa ja to pijem umesto vode Nes sa mlekom, pa ni ne osetis da pijes kafu Popijem kafu, pa se bez problema izvrnem i zaspim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Drago mi je što sam se tog rituala oslobodila. Ne bih mogla sad da je popijem, ma nema trika. A pila sam je onako, podosta. Kafu i čašu vode u životu odbijala nisam. A sad, ostade samo voda.

    I, ono što kao ex kafopija mogu da primetim je - da mi živci slabije rade, da sam opuštenija i smirenija, i, da sam znala da će ovako da bude, batalila bih je još ranije.

    Verujem da kafa može napraviti kojekakve gluposti, jer se sa kafom sada preteruje, samim tim što je više ne pijemo iz onih šoljica, nego tražimo sve veće i veće doze, a to nikako ne može da bude dobro.

    Da ne pominjem one koji ujutru zveknu dva kratka espresa na prazan stomak, pa dok ne počnu da drhte ne mogu da počnu dan.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Ne preterujem sa kafom. Pijem onu najgoru jutarnju na prazan stomak (duplu) jer sam izgleda navikla organizam da se samo na taj način može razbuditi, a nakon nje eventualno popijem jednu - a najčešće ni jednu. Ukoliko se i desi da popijem više šoljica u toku dana, obavezno me hvata neka drhtavica i zaboli želudac...
    Znam jednog koji samo za vreme radnog vremena popije 6-7 komada, a da pri tom ništa ne pojede i tako godinama...

  6. #6

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Obavezna dupla, inace ne bih mogla da funkcionisem, bila bih kao zombi.Kasnije josjedna ili dve. Prava mera. SQUAW, svaka cast na karakteru i jakoj volji.

  7. #7

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Vjerujem da mi jedan nes, sa mnooogo mlijeka, nece naskoditi u zivotu.

  8. #8

    Kafoman ili ne?

    Popijem jednu, najvise 2. Izbegavam ono, sedi kod ovog - kafa, sedi kod onog - kafa... tome kraja nema, a zeludac trpi.

  9. #9

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Kafu sam pila u velikim kolicinama, dok mi se zeludac nije pobunio. Sada popijem samo ponekad i to sa mnooogo mlijeka (prije bi se moglo reci da pijem mlijeko sa kafom ). Volim moku, nes ili espreso
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  10. #10

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Dobra, jaka, crna turska kafa (bez šećera, naravno) mi je jedna od većih uživanja. I ne odričem je se, pa makar i po cenu infarkta.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Ne preterujem sa kafom. Cak mi ni prva jutarnja nije obavezna. Nekada mi se desi da popijem nekoliko u toku dana a ponekad ne popijem ni jednu danima. Zavisi od raspolozenja.
    ...no one understands the heartache,
    no one feels the pain,
    'cos no one ever sees the tears
    when you're crying in the rain...

  12. #12

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Prva jutarnja je OBAVEZNA!!! Ali posle nje ide i druga pa podnevna pa poslepodnevna....

  13. #13

    Kafa može prouzrokovati infarkt

    ko je reko k a f a ???
    zbog niskog pritiska,kafa mi ama bas uopste ne skodi...i drzi me budnom i ornom za rad..a i da je popijem pred sam odlazak na spavanje..ic ne smeta..spavam ki beba!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  14. #14

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    VOLIM KAFU

    Pijem je par puta dnevno,ali mogu i bez nje

    Jedino sto moram da opovrgnem zablude da kafa "podiže" pritisak.Kafa povećava periferni krvni pritisak,ali istovremeno i snižava centralini - suma sumarum sve njene manifestacije su ličnog karaktera.Neko baš zbog toga vrlo lako spava posle kafe,a neko je hiperaktivan

    Moj favorit "turska kafa" pa tek onda nes,espresso, - svaka od pomenutih toplo pripremljena ,ali se pije tek kao hladna
    Lako cu,ako je do mene.........

  15. #15

    Odgovor: Kafa može prouzrokovati infarkt

    Citat ruzica kaže: Pogledaj poruku
    Ne preterujem sa kafom. Cak mi ni prva jutarnja nije obavezna. Nekada mi se desi da popijem nekoliko u toku dana a ponekad ne popijem ni jednu danima. Zavisi od raspolozenja.
    Ovo kao da sam ja pisala . A kad pijem - ne biram - turska, nes, moka, espresso... Volim kafu, ali daleko od toga da sam zavisnik.
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •