Kriva zato što je provocirala silovanje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    09 Kriva zato što je provocirala silovanje

    Jedna državljanka Saudijske Arabije proglašena je krivom jer ju je silovalo pet muškaraca. Neimenovana devojka osuđena je zbog toga što je pristala da se sastane s muškarcem koji joj nije bio rod, a biće bičevana na glavnom gradskom trgu u Rijadu. Sud je zaključio da njen brat, koji ju je posle silovanja pretukao zbog toga što je okaljala čast porodice, ne snosi nikakvu odgovornost jer je postupio u skladu sa opšteprihvaćenom tradicijom. Na bičevanje je osuđen i mladić s kojim se devojka sastala. Ona je na sudu rekla da ju je mladić dugo proganjao i na kraju je ucenio, rekavši da će razglasiti da je imao seksualne odnose s njom ako ne pristane da se sastanu. Zbog toga je odlučila da se nađe s njim, ali ih je neposredno pošto su kod jedne prodavnice izašli iz njegovog automobila otela banda naoružana noževima. Odvedeni su na jednu farmu, gde je devojka silovana nekoliko sati.
    Iako je njena priča potvrđena jer je policija u međuvremenu uhapsila sve članove bande, sud je odlučio da je devojka kriva za silovanje i kaznio je bičevanjem.

    U obrazloženju presude navedeno je da je devojka zbog provociranja muškaraca zaslužila zatvorsku kaznu, ali je sud zaključio da je za nju olakšavajuća okolnost to što je silovana desetak puta i što je doživela šok i nervni slom.

    Muškarci koji su je silovali osuđeni su na kazne zatvora od 10 meseci do pet godina.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    sudijska arabija i njhovi glupavi šerijatski zakoni. a što je najgore, nije ona jedina, i to vjerojatno neće da bude ni prvi ni zadnji takav slučaj. odvratno i tužno.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Ma da bash pametno, svi su krivi. Bah kakvih gluposti ima na ovom svetu.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    prosto je neverovatno da jos uvek ima delova svetova gde su ovakve price moguce!!! strasno, strasno, strasno!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Pročitala sam ovaj članak u nekim dnevnim novinama i prosto zanemela.Znam ja da još uvek postoje takve sredine gde se narod slepo drži svoje tradicije ali nas ovakvi tužni primeri nateraju da se zamislimo i da zahvalimo Bogu što ipak za neke stvari živimo u 21. veku i što ipak imamo osiguran bar minimum osnovnih ljudskih prava(žene,naravno).
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Zalosno,no sad ta tradicija i kultura pokusava da se nametne u Bosni,opasnost kuca na vrata...

    Najgore od svega sto svoj serijatski zakon objasnjavaju Kur'anom a zapravo tamo nista takvo ne pise...
    Zene su tamo neobrazovane,uskracuju im to pravo pa tako i ne mogu da se suprotstave muskarcima i njihovim zakonima...

    A Amerika podrzava Saudijsku Arabiju dok napada Irak i Iran gdje su zene imale bar osnovna ljudska prava...

    Zapravo u ovom svijetu muskaraca niko ne brine o zenama,pa vrlo cesto ni one koje imaju tu moc,na zalost...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    I Nemačka podržava njihov "sistem" pa je tako odobrila zlostavljanje žena u braku i ne pruža im nikakvu zaštitu jer je to njihovom verom dozvoljeno ...Jezivo!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    I Nemačka podržava njihov "sistem" pa je tako odobrila zlostavljanje žena u braku i ne pruža im nikakvu zaštitu jer je to njihovom verom dozvoljeno ...Jezivo!
    Ti cito nisi pocitala moj post iznad tebe...To verom nije dozvoljeno,naprotiv...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  9. #9

    02 Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    ... ali nas ovakvi tužni primeri nateraju da se zamislimo i da zahvalimo Bogu što ipak za neke stvari živimo u 21. veku i što ipak imamo osiguran bar minimum osnovnih ljudskih prava(žene,naravno).


    Imam utisak da se i u 21. veku moraš ''pošteno'' boriti i izboriti za svoj status i u porodici, i u okruženju, kao i na radnom mestu... Imamo još mnog dana i godina do 21. veka ...


    Lady S kaže:

    U obrazloženju presude navedeno je da je devojka zbog provociranja muškaraca zaslužila zatvorsku kaznu, ali je sud zaključio da je za nju olakšavajuća okolnost to što je silovana desetak puta i što je doživela šok i nervni slom.
    Plakala bih kao malo dete kada vidim šta se dešava oko nas ... naravno, neke stvari se ne dešavaju samo drugima... već i nama
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    A Amerika podrzava Saudijsku Arabiju dok napada Irak i Iran gdje su zene imale bar osnovna ljudska prava...
    Saudijci su jedni od najvecih ulagaca u americku privredu a svi znamo da je para slijepa... zalosno al istinito...
    mislim, ustvari nadam se, da u Bosni nikada nece zazivjeti nesto poput saudijskog serijata

    za pricu nemam komentara... ovaj svijet je davno otisao u tri lijepe
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    sve shto imam da kazem je da mi ne dolazi do mozga kako je moguce da se takve stvari josh uvek deshavaju....
    odvratno!!!


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Mogu samo da vam preporuchim da prochitate trilogiju: Princeza Sultana, Ktjeri Princeze Sultane i Krug Princeze Sultane.

    Saudijska Arabija... jadna je zena koja se rodi u toj zemlji.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Kakva Saudijska Arabija, osvrnite se oko sebe i setite se samo koliko ste puta culi "dok kuja ne mane repom" i slicne nebuloze. U ovom svetu nekada ni zena zenu nece da zastiti, nego ce prva da skoci u oci "A sta ce ona po mraku da seta u minicu i da izaziva, a?" lakse je to nego uplatiti makar i dinar u sigurnu kucu, a svaka moze sutra da bude zrtva ko zna kakve budale. Jadno je to sve, jadno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ti cito nisi pocitala moj post iznad tebe...To verom nije dozvoljeno,naprotiv...
    Ne ja sam baš čitala u novinama...članak gde se navodi da muškarac ima pravo da kazni svoju ženu...A priča je započeta tako što je žena bila podnela krivičnu prijavu protiv svog muža...i reč je o Nemačkoj...
    Sad nemam taj članak pa ne mogu detalje da kažem...možda je neka druga vera u pitanju...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Jedna državljanka Saudijske Arabije proglašena je krivom jer ju je silovalo pet muškaraca...

    Odvedeni su na jednu farmu, gde je devojka silovana nekoliko sati.

    Iako je njena priča potvrđena jer je policija u međuvremenu uhapsila sve članove bande, sud je odlučio da je devojka kriva za silovanje i kaznio je bičevanjem.

    U obrazloženju presude navedeno je da je devojka zbog provociranja muškaraca zaslužila zatvorsku kaznu, ali je sud zaključio da je za nju olakšavajuća okolnost to što je silovana desetak puta i što je doživela šok i nervni slom.

    Muškarci koji su je silovali osuđeni su na kazne zatvora od 10 meseci do pet godina.
    Ovo je prosto neverovatno! U 21. veku se dešavaju ovakve stvari...
    Zgrožena sam nad ovakvim civilizacijskim atavizmima.
    (I sad, stvarno mi je nejasno kako je moguće da u takvom svetu, zatucanom i fanatičnom, na primer, bude izabrana žena za premijera! Mislim, palo mi je na pamet da je Benazir Buto bila pakistanska premijerka... Ili Sirimavo Bandaranaike, svojevremeno...)
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zašto? Zato!
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 192
    Poslednja poruka: 26.08.2015, 23:43
  2. Silovanje
    Autor Lillith u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.01.2012, 08:49
  3. Zasto - Zato
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 22:12
  4. I zato ti, more, hvala.
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.02.2010, 11:57
  5. Srbija nije kriva za genocid
    Autor Pcela ubica u forumu Spomenar
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 08.03.2007, 01:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •