Šta je novosadski? - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 112
  1. #76

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Kad krenes uvece da se setas Telepom, i odjednom nestane svetla (ulicna rasveta), pa pojma nemas ni u kojoj si ulici, ni kuda ides, a ni kuda si krenuo!, sto bi reko Moljac "Boze mili, kud sam zasho? Aj dont no put, aj dont no staze, kuda moje noge gaze"!
    neunistiva zlojebaba!

  2. #77

    04 Odgovor: Sta je novosadski?

    Znas koje je novo ime Veternika? Vjeternik. A pre '95. je trebalo dobrih 4-5 minuta od NS-a do Veternika. Sada su se spojili. Lepo je to kada pomognes ljudima u nevolji, ali nije lepo da ti isti (velika cast izuzecima) ne cene.
    , by Kunic



    Znaš ti šta je novosadski? Prihvatati razlike i ne ceniti ljude po oneme tko su već kakvi su. A svi ti ljudi koji su došli u Veternik/Vjeternik nisu došli jer im je negde bilo dobro već da spase sopstvenu glavu.... Novosadski je i imati frendove diljem sveta i široki spektar interesa.
    Poruku je izmenio silvia, 09.07.2008 u 22:19 Razlog: citat
    Lepo je ono sto coveka srećnim cini

  3. #78

    Odgovor: Sta je novosadski?

    setnja kejom, sedenje na klupicama na djavi, odbojka na Strandu
    Citius, Altius, Fortius.

  4. #79

    06

    Citat Zbunjena kaže: Pogledaj poruku
    , by Kunic



    Znaš ti šta je novosadski? Prihvatati razlike i ne ceniti ljude po oneme tko su već kakvi su. A svi ti ljudi koji su došli u Veternik/Vjeternik nisu došli jer im je negde bilo dobro već da spase sopstvenu glavu.... Novosadski je i imati frendove diljem sveta i široki spektar interesa.
    ma idi begaj nemoj da branis

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Imaju i drugi, al nije novosadski ko ovaj:



    Ja sam (za svaki slučaj) još davno, doneo kući dve žute kocke kad je izgledalo da više neće biti takvih ulica. I kad sam se odselio iz NS - opet sam ih poneo. A naravno i slikao sam ga.

    Volem da sam čuvam (za svaki slučaj!) prošlost Novog Sada kao sopstveno vlasništvo. Da li je i to novosadski?!

    A mislim da je novosadski i što u masi novosađana u Noći muzeja nisam video nijedan goli pupak (a vreme je bilo baš toplo) i što nisam ni jednom čuo 'komšija' već samo 'izvinte' i 'moliću'.

    A novosadski je i burek s višnjama kod Đorđevića u Dunavskoj, na koji moraš požuriti, jer kad se rasproda, buregdžinica se zatvara u 10-11 pre podne.
    potpisujem
    na zalost ja nisam sacuvala ni jednu kocku doduse bila sam mala kad su ih vadili u danasnjoj Jevrejskoj nekada JNA......i odselila sam i
    a jeste sve je to novosadski i jos poslasticarnica City

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    Novosadski je komšiji Mađaru reći "jo' napot" a on Vama da otpozdravi sa "dobar dan"
    potpisujem
    Poruku je izmenio silvia, 07.08.2008 u 23:43 Razlog: uzastopni postovi

  5. #80

    Odgovor: Sta je novosadski?

    novosadski je videti nekog novosadjanina sasvim slucajno a posle deset ili dvadeset godina a kao isli ste zajedno u osnovnu skolu bas u novom sadu.
    Poruku je izmenio Cecara, 08.02.2015 u 14:41

  6. #81

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Novosadski je praviti se lud kada sretnes nekoga jer ti to tako odgovara a znate se sto godina i posle se pravdati - "a t si ti bio/la s one strane ulice"
    Novosadski je reci nekome kako divno izgleda a posle ga socno izogovarati kako izgleda grozno
    Novosadski je biti pakostan
    Novosadski je voditi tudju brigu
    Novosadski je biti ravnodusan

    Novosadski je biti covek pre svega

  7. #82

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Sokakom Zlatne Grede
    kao macor sumrak prede
    Ljulja se nad kanalom klisanski bus
    Tvrdava pusta mesec kao zmaja
    nad Varadinom
    Aveti tera sa trga Miletic vecito prgav

    Salajka drema brale, krovovi lule pale
    Liman uz Dunav tece, dobar su par
    Kroz senku bloka pristizu decaci
    Detelinarci
    Dok buket zvezda prelep
    laticom srebri Telep

    Novi Sad, podseti se, da je grad
    kad mu se sa ulica bitange sklone
    Novi Sad, jos zablista ponekad
    kad sest raznih crkava uglas zazvone

    Bio sam, kud sve nisam, vise ni ne znam 'di sam
    vidjao sam sve kojesta, bedu i sjaj
    Varosi ima, sto da gresim dusu,
    boljih i lepsih
    ali samo jedna je, shvacas",
    varos u koju se vracas.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #83

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Novodsadski su vam divne Novosadjanke,a u jednu sam ludo zaljubljen.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  9. #84

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Novosadski je praviti se lud kada sretnes nekoga jer ti to tako odgovara a znate se sto godina i posle se pravdati - "a t si ti bio/la s one strane ulice"
    Novosadski je reci nekome kako divno izgleda a posle ga socno izogovarati kako izgleda grozno
    Novosadski je biti pakostan
    Novosadski je voditi tudju brigu
    Novosadski je biti ravnodusan

    Novosadski je biti covek pre svega
    što misliš da je to samo novosadski matori

    kolko sati gari?

    ...

  10. #85

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    -U Novi Sad sam prvi put dosao pre nekoliko godina, sa nesto sice u dzepu, svercujuci se u vozu, cuo od ljudi i kupio Gradjanski. Stao na pesacki i resio da ostanem. Dogodila se neverovatna stvar, covek je zaustavio auto i pokazao mi da prodjem.
    -To je novosadski !


    Meni se najviše dopada u Vojvodini (bez ljutnje ali zaista ne znam kakvo je stanje u ostatku Srbije) kada se vozač zaustavi na pješačkom prelazu i pusti te da pređeš ulicu što je kod nas u Mostaru vrlo rijetka pojava,šta očekivati kada se ni policijsko vozilo ne zaustavlja da propusti pješake.

    Inače Novi Sad mi se baš sviđa. Ni prevelik ni premal!

  11. #86

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Novosadski je prošeteati Dunavskom, sesti kod Miletića, sresti druga iz vrića ili škole otići s njim na kafu u "Carigrad" i sesti za isti sto za kojim su redovno sedeli tvoji roditelji, otići sa naslednikom na kolače u "City", iste onakve na kakve ste iškli sa svojim roditeljima.
    Uživati u parku i na keju a onda proći pored "Arene" i osetiti tugu što nema projekije,
    Novosadski je osećati nostalgiju za "Grilom13" koji je nakada bio na mestu sadašnjeg Mc-a.
    Novosadski je voleti Dunav, Štrand i Đavu i beskarajno žaliti za Mostom (sa velikim M), onim starim gvozdenim, Varadinskim ...Pod kojim sam je ljubio i preko koga je naš naslednik prve korake pravio. Novosadski je govoriti baš novosadski sa sve onim dobri "gari".
    RAVNICAR

  12. #87

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Novosadski je sve ono sto se vidi kaze i uradi u Novom Sadu.
    Ni jedan novosadjanin ne moze da vidi kaze i uradi nesto van Novog Sada, i da se to smatra novosadski.
    Jako je ruzno govoriti nekom da nesto sto se radi u Novom Sadu nije novosadski.
    Kinezi koji vide, kazu, i rade u Novom Sadu, otvaraju nove horizonte novosadske dimenzije.
    Novi Sad nije vlasnistvo onih koji ovde zive, oni koji ovde zive su vlasnistvo
    Novog Sada.
    Novi Sad nikad nije voleo one novosadjane koji su pljuvali po drugim novosadjanima, posto su ti pljuvali po Novom Sadu.
    Novi Sad je uvek branio ono sto je njegovo vlasnistvo, samo ako je ono sto je njegovo vlasnistvo branilo Novi Sad.
    Ja sam rodjen u Novom Sadu i znam da samo Novi Sad ima izlaz (exit) za one koji u njemu nisu rodjeni.

    new now, yurope, jupiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  13. #88

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Meni to "gari" bilo simpatichno chim sam prvi put chuo, hehe!
    To mu ovde dodje isto sto i u Beogradu "baki"... tj. slichno je.

    Nego kad si spomenuo "Arenu"... sta nam uradishe to s bioskopima,
    jaoooooo... sramotaaaa... ima li vesti o tome ?
    Jel neko vec pokrenuo temu koja se bavi tim pitanjem,
    ako nije valjalo bi... cu proverim...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  14. #89

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Nisam siguran da u bilo koju informaciju koja se čuje mogu verovati. Sve mi liči na klasično prebacivanje krivice. U svakom slučaju dok vrući krompirčić ide iz ruke u ruku naša deca (a i mi "matori") ostajemo uskaraćeni za uživanje u velikom platnu.
    Zaista je tužno. Imali smo mnoooogooo dobre bioskope - "Zvezda", "Jadran", "Arena" i naravno čuveni kung fu seminar- "Narodni".
    Iskreno se nadam da će se u našoj varoši uskoro čuti "Ponovo radi bioskop"
    RAVNICAR

  15. #90

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    ..a posebno je novosadski kad kazes "dunaaavska ulica" sa naglaskom na drugom slogu

    Hahahahah, da, baš tako!
    I Meeeedicinska škola!
    Sasvim svejedno da li žmurite ili ne žmurite, jer čuda se već događaju.
    M. Antić

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novosadski mostovi
    Autor Necromancer u forumu Novi Sad
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 09.04.2015, 09:55
  2. Novosadski vremeplov
    Autor sati u forumu Novi Sad
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 25.06.2014, 21:47
  3. Novosadski sajam
    Autor Mind_reset u forumu Novi Sad
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 24.10.2011, 08:15
  4. Novosadski grafiti i murali
    Autor Holtegaard u forumu Novi Sad
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.09.2011, 09:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •