Istina o tri prsta - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 53
  1. #31

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Ког?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #32

    05 Odgovor: Istina o tri prsta

    Ljudi, ne znam kakvo je vase misljenje, ali se dobro secam da si pocetkom devedesetih ladno mogao da ostanes bez cele ruke zbog podignuta tri prsta, u sred Beograda. Kao klinac bio sam i na devetom martu i na mitinzima DEPOS-a, setnjama '97 i secam se da je Slobina policija lomila i ruke i noge "izdajnicima" i "antisrbima" koji su radili ovo:.

    Tek posle 2000. god. sam cuo (od nekih "ultra-gradjanskih" opcija) da su tri prta nesto negativno, nesto sto nas je odvuklo u ratove 90-ih, te da je to nekakav zlocinacki znak , pitam se - na kojim su mitinzima bili ti ljudi i da li su uoste slucali o cemu se zborilo tamo?

    Seselj jos uvek mvzi tvi pvsta. Sloba verujem da bi se prevrt'o u grobu kad bi znao da je bilo "genijalaca" koji su na njegovoj sahrani podizali 3 prsta.

    Eto, ja sam vam dao premise, a vi sad probajte da provucete neku konkluziju
    ...the road to hell is full of good intentions, say farewell, we may never meet again...

  3. #33

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Citat horseman kaže: Pogledaj poruku
    Eto, ja sam vam dao premise, a vi sad probajte da provucete neku konkluziju
    Слабо, тешко, ради се о генерацијама и људима који су тек негде почетком овог века схватили шта се дешавало, неко им је објаснио... не сећају се пуно тога...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Čuj "KOG" Arhiva. Da nećeš možda konačno da pročitaš neki originalni istorijski izvor???

    Inače meni su, od 1996. godine, kada sam se politički aktivirao, lepše izgledala četiri prsta. Danas mi to deluje malo ksenofobično. Od 1998. do 21. septembra 2000. godine dršao sam visoko podignutu pesnicu.



    Vidiš, i fotografija je odličan dokument.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  5. #35

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Čuj "KOG" Arhiva. Da nećeš možda konačno da pročitaš neki originalni istorijski izvor???

    Inače meni su, od 1996. godine, kada sam se politički aktivirao, lepše izgledala četiri prsta. Danas mi to deluje malo ksenofobično. Od 1998. do 21. septembra 2000. godine dršao sam visoko podignutu pesnicu.



    Vidiš, i fotografija je odličan dokument.
    Питам ког документа.
    Оригинални историјски извор... ма, шта да ти причам, ја свакодневно цугам пиво из Светог Грала док читам Хамурабијеве таблице...

    Што се тиче фотографије као документа, ја чак имам и неке документе с фотографијом.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #36

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Mislio si na ove fotografije?!





    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  7. #37

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Joj izvini. Evo fotografija kako svi zajedno sede za istim stolom.

    Četnik, Ustaša, Nemac...

    Neverovatno, ali imaju nešto zajedničko na svih fotografijama. Osmeh.

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #38

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Fotografije koje si postavio nemaju veze sa temom, jer tema nije II svetski rat. Postujte u skladu sa temom, inače....

  9. #39

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Fotografije koje si postavio nemaju veze sa temom, jer tema nije II svetski rat. Postujte u skladu sa temom, inače....
    ok. morao sam malo... znaš?!
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  10. #40

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku

    Последњих година србски поздрав победи, салутирање, уобичајено се врши са три раширена прста: палцем, кажипрстом и средњим прстом, а да се ретко ко упитао шта овај поздрав значи, одакле и од када потиче. Они који су себи заиста поставили ово питање, дошли су до врло неочекиваних сазнања.


    Ако питате самозване «стручњаке» од када се овај поздрав користи међу Србима, неретко ће те добти одговор «одувек», а ако их питате шта значи, рећи ће вам да три прста представљају Свету Тројицу. Истинитост ових њихових тврдњи можемо врло лако проверити. Ако је заиста истина да се овај поздрав користи «одувек», за очекивати је да га видимо на сликама старих србских уметника који су дочаравали тренутке из наше славне историје. Ако не ту, а оно барем од када се појавио фотоапарат. Било би врло природно видети одушевљене србске борце после Церске или Колубарске битке, или после пробоја Солунскога фронта како показују три прста. Међутим, таквих слика и фотографија нема.Чак ни у многобројним записима, било историографским, социолишким или етнографским, нигде нема ни словца о та три прста.

    У том случају кренимо и даље, према данашњици. Долазимо до Другог светског рата. За очекивати је да ћемо овакав поздрав видети на мноштву фотографија бораца Равногорског, четничког, покрета чији «наследници» највише и користе овакав поздрав. Ипак, ни ту се ама баш ни на једној слици не види да ико показује три прста, нити се и у једном опису неког значајног догађаја помиње да је ико икада показао три прста као знак некаквог одушевљења. Интересантно је да то чак не помињу ни странци који су у то време боравили у четничким јединицама. Нигде ништа о три прста код Срба.


    Ипак, успели смо пронаћи неке изворе из времена Другог светског рата, који помињу, или показују овакав поздрав. Изненађује чињеница да ти извори не воде ка србским четницима, или било којим другим србским јединицама, већ на сасвим супротну страну, ка хрватским усташама. Наиме, хрватске усташе, о којима не треба посебно трошити речи, полагали су заклетву своме «поглавнику» пред римокатоличким свештеником са раширена три прста, палцем, кажипрстом и средњим прстом, десне руке. Овакав поздрав хрватске усташе преузеле су од немачких СС јединица, мада се по неким изворима наслућује да су Хрвати овакав поздрав користили чак и у Првом светском рату.

    Слично су заклетву полагали и елитни србски одреди у Другом светском рату, одреди Србског Добровољачког Корпуса. Сличност је у томе што се подизала десна рука и што су се мали и домали прст постављали једнако као и код усташа, али ту се свака сличност завршава. И код једних и код других, мали и домали прст су спојени и савијени уз длан, код усташа јер другачије не могу да се рашире остала три прста, а код СДК-а да се покаже једниство Божанске и људске природе у Господу Исусу Христу. Ратници СДК-а су заклетву Краљу Петру II Kaрађорђевићу полагали са спојеним палцем, кажипрстом и средњим прстом, као символом јединства Свете Тројице, управо онако како се православни осењују часним Крстом.


    Порекло оваквог коришћења спојена три прста, као и малог и домалог спојених и савијених на длану, потиче још из четвртога века, и времена Светога Мелетија Архиепископа антиохијскога. У то време су се Хришћани борили са aријанским јеретицима. Између осталога, спор око природе Господа Исуса Христа довео је и до тога да Архиепископ Антиохијски Мелетије руком дочарава присутнима на Сабору тројично јединство Божије. Када је Архиепископ Мелетије спојио три претходно раширена прста, из њих се виде светлост као муња.

    Прво раздвајање прстију, «раздвајање Свете Тројице» код Срба десило се почетком деведесетих година прошлога века, и за то је најодговорнији тадашњи вођ опозиције, а данас антисрбски прегаоц Вук Драшковић. Од времена успона несрећнога Драшковића Срби заборављају стари хришћански поздрав са спојена три прста и узимају антихришћански са раздвојена три прста. На ово су упозоравали и различити четнички листови у емиграцији, али и разне омладинске националне организације у отаџбини. Остаје нам нада да ће будући нараштаји имати уши да чују упозорења која им данас упућујемо, те да ћемо одбацити овакав начин салутирања и обновити православни поздрав који користимо већ дуже од хиљаду година.


    Preneto sa: Centar za istraživanje pravoslavnoga monarhizma

    Da, divno je ovo znati, i uciniti sve da se ojacaju ta tri spojena prsta-znak Svetog Trojstva.
    ...................

  11. #41

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku
    Da, divno je ovo znati, i uciniti sve da se ojacaju ta tri spojena prsta-znak Svetog Trojstva.
    Ако већ хоћемо да будемо Срби и хришћани, треба да се бринемо о пуно битнијим стварима него што су ове зајебанције.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #42

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Da, slazem se za ovom poslednjem josinom recenicom...

    Pre svega ne bi trebalo odmah krenuti u fizicki napad protiv onih koji dizu svoja dva prsta, jer nismo svi isti...
    Mi Vojvodjani to vrlo dobro znamo!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #43

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Istina o tri prsta je najbolje opisana u skeču Foliranata.

    NEDA MI BAABAA

    .
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  14. #44

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Hm.. Dva ili tri prsta.. To je još uvijek aktualno? Nismo li svi relativno isti?

    Hoću li sad biti napadnuta zbog svoja dva prsta koja ne dižem, ili zbog svoja dva poljupca u obraze koji su mi navika?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #45

    Odgovor: Istina o tri prsta

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Nismo li svi relativno isti?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Hoću li sad biti napadnuta zbog svoja dva prsta koja ne dižem, ili zbog svoja dva poljupca u obraze koji su mi navika?
    Ma, neee... Ovo su tipicna interna srpska prepucavanja oko najmanje sitnice, nazlost. Ne daj Boze da se Srbi sloze.

    kiss, kiss...
    ...the road to hell is full of good intentions, say farewell, we may never meet again...

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:25
  2. Pozajmljena istina
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.12.2015, 15:50
  3. Istina ili izazov?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 5401
    Poslednja poruka: 13.09.2013, 11:39
  4. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 21:37
  5. Istina ili mit..!?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 24.11.2008, 15:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •