Poverenje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 58

Tema: Poverenje

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Poverenje

    Kakva ste osoba,bezgranicno otvoreni ili sve cuvate samo za sebe?
    Koliko ste u stanju da poverite nekome?
    Kakvi ste prema prijateljima,koliko im verujete,koliko ih imate?
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Poverenje

    Zatvorena sam,mnogo stvari drzim u sebi....cutim dok ne puknem.Prijatelja imam puno,al jako malo je njih kojima bi mogla da se poverim...verujem al samo odredjenom broju ljudi.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Poverenje

    Spadam u one koji poverenje grade dugo. Odnosno skoro svi oni koji su zadobili moje poverenje izgrađivali su ga godinama (oni retki su tu privilegiju zaslužili intenzitetom i kvalitetom odnosa).
    Takođe, o meni kažu da pričam puno, a ne kažem ništa. Odnosno, ne otvaram se direktno, već dajem "zeleno svetlo" da onaj ko hoće da me prokljuvi to može gledanjem, slušanjem, zapažanjem, razgovorom, ponekim izokolnim, retko direktnim pitanjem. A kada se taj prvi "led probije" mislim da me onaj ko me upozna može pročitati pogledom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Poverenje

    ukratko, zavisi prema kome. mogu da meljem unedogled, a da recimo ništa ne kažem. takav stav imam prema poznanicima, kojih imam dosta. pravih prijatelja imam malo i ta prijateljstva su se gradila godinama. njima, kojih ima malo, ali su vrijedni bar za njih milijun sam u stanju da kažem sve u jednoj jedinoj rečenici, mada je ponekad i to suvišno jer mogu da me "provale" samo po mom pogledu ili nekom nesvjesnom gestom.
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Poverenje

    Ne volim kada neko moje poverenje izigra. Dešavalo se, ali to nikada nisu bile one osobe kojima beskrajno verujem, nego neko kome sam se poverila u datom trenutku jer sam procenila da je osoba kojoj se mogu poveriti ili u nekoj specifičnoj situaciji. Nije ni to ništa strašno, samo se neki zid postavi između mene i te osobe automatski i na dalje nam je malo otežana saradnja, da ne kažem prekinuta.

    Inače se mnogo više ljudi poveravaju meni. Spadam u osobe kojima nikad nešto neće slučajno izleteti i u one iz kojih nešto ni na foru ne možeš izvući, jer poštujem reč u poverenju onoliko koliko očekujem da se poštuje moja, bez obzira koliko mi je neko blizak ili ne

    Takođe, o meni kažu da pričam puno, a ne kažem ništa. Odnosno, ne otvaram se direktno, već dajem "zeleno svetlo" da onaj ko hoće da me prokljuvi to može gledanjem, slušanjem, zapažanjem, razgovorom, ponekim izokolnim, retko direktnim pitanjem. A kada se taj prvi "led probije" mislim da me onaj ko me upozna može pročitati pogledom.


    Verujem svojim prijateljima, jer da im ne verujem, ne bi se prijateljima ni zvali.

    Postoji i na ovom forumu osoba kojoj verujem to the moon and back

    Moj 'Lebac
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Poverenje

    Nisam previse poverljiva, ali taman toliko da ne gomilam puno tereta na sebe, ako se to uopste moze?! A ja verujem da je dobar razgovor uvek najbolji lek za tegobu! Da ne verujem ne bih studirala to sto studiram!

    Imam puno dragih ljudi oko sebe, ali prijatelja samo nekoliko i to su prijatelji koje znam skoro citav zivot, sa ponekim izuzetkom! Uvek sam spremna da im ispricam svoje probleme i strepnje, jer je diskrecija zagarantovana, a takodje i dobar savet! Ja sam uvek tu da saslusam njih i tako funkionosemo godinama! Tu su, naravno i kad su u pitanju pozitivne stvari druzenja i pijanke

    Prosto, to su ljudi s'kojima mogu sve da delim sto znaci imaju moje puno poverenje! Zapravo, to je pravo bogatstvo, jer tesko je izgraditi takav odnos, a kad ga izgradis, onda ga treba cuvati i negovati! Uh, raspisah se ja, mogla bih jos, ali ne bih da odem of topic
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  7. #7

    Odgovor: Poverenje

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne volim kada neko moje poverenje izigra. Dešavalo se, ali to nikada nisu bile one osobe kojima beskrajno verujem, nego neko kome sam se poverila u datom trenutku jer sam procenila da je osoba kojoj se mogu poveriti ili u nekoj specifičnoj situaciji. Nije ni to ništa strašno, samo se neki zid postavi između mene i te osobe automatski i na dalje nam je malo otežana saradnja, da ne kažem prekinuta.
    Meni najbliskija prijateljica je nakon 20 godina druženja zloupotrebila moje poverenje. Naravno zid je podignut, mada mi još uvek fali ona moja stara prijateljica.

    U prvo vreme je to bila najstrašnija osuda, uvređenost, bes. Kasnije sam prihvatila da sam samo kolateralna šteta u haosu njenog života u koji su uvučeni mnogi, čak i oni koji po prirodi moraju biti njoj bliži i draži.
    Ono što je bilo najveće iskušenje za mene nakon toga je zadržati poverenje u ljude. Naime, naravno da mi se vrzmalo po glavi "ako me je izigrala, zloupotrebila osoba toliko bliska, treba li da strahujem da ću isto doživeti i od drugih". A onda sam shvatila da se to jednostavno dešava, i to je život. Možda je takav sklop kockica ili tek neka žica otkačena u nečijoj glavi u datom momentu.
    I ne treba mi život u kome će vladati paranoja da će me svako na svakom koraku zavrnuti.
    Ja hoću da verujem. I verujem. Svima koji to zaslužuju. Dok se ne pokaže suprotno.


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Verujem svojim prijateljima, jer da im ne verujem, ne bi se prijateljima ni zvali.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Poverenje

    Treba mi bas dosta vremena da bih se pred nekim skroz otvorila. Zato svega par ljudi nazivam pravim prijateljima i pred njima mogu da kazem sve, a da se uz to ne bojim hoce li to "procureti" dalje. Ta prijateljstva traju prilicno dugo, i stvarno smo svasta prosli zajedno (i lepo i ruzno). Tuzno, ali tek u ruznim situacijama se pokazalo koja prijateljstva vrede i ko je vredan mog poverenja.

    Naravno, jednom me je draga osoba "izdala" po tom pitanju. I dalje smo dobre ali sada znam sta pred njom govorim a sta ne. Jednostavno, ima ljudi koji ne razmisljaju o posledicama i sebe uvek stavljaju na prvo mesto. Mozemo biti ok, ali se prava bliskost u tom slucaju gubi.

  9. #9

    Odgovor: Poverenje



    Po prirodi verujem ljudima....Sada bih mogla slobodno da kezem da ne verujem nikome do kraja.

    Prijateljima se otvaram kada i koliko mogu.
    Lakše mi je kada neke svoje nedoumice podelim sa prijateljima, kada kazem sta me muci, kada izanaliziramo zajedno neke situacije ili ljude, prosto zato sto znam da ne vidim sve....da ne mogu dovoljno da se odmaknem da bih realno sagledala sve.....Mada sebe hvatam da cutim sve vise, i da ono najdublje i neke srzi cutim svima....a ponekada i sebi... (pravim se da ne vidim, iako znam)

    Nemam puno prijatelja, na prste jedne ruke mogu da stanu, iako ni njima ne govorim sve za njih bih ucinila sta god, isto kao i oni za mene.

    Dakle-poverenje....nemam ga bas puno...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #10

    Odgovor: Poverenje

    Imam svega troje prijatelja, kojima verujem stvarno bezgranično. To su osobe za koje se mnogo puta pokazalo da zaslužuju poverenje. Inače sam vrlo komunikativna osoba, ali u suštini dosta zatvorena i oprezna (nisam uvek bila takva, bila sam dosta naivna u jednom periodu svog života).
    Osim prijatelja, skoro sve mogu da poverim mami i Šaši, i sigurna sam da su njih dvoje osobe koje bi za mene sve učinile .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  11. #11

    Odgovor: Poverenje

    Veoma sam zatvoren pri prvom kontaktu sa ljudima, mada svima prilazim sa stavom Svi su dobri dok se ne dokaže suprotno'', a pri tom sa velikom dozom skepticizma iliti sklonošću ka detaljnom procenjivanju sagovornika. Moje poverenje je steklo samo par osoba. Samo njih nekoliko me poznaje. I njima bezgranično verujem. Moje poverenje je teško zaraditi, ali kad ga neko stekne, onda ga ima i teško će ga izgubiti, jer koliko god se negativnih stvari nakon toga desilo, uvek ostaju i one kojima je stečeno poverenje. Neko kaže malo prijatelja'', ja kažem sasvim dovoljno pravih prijatelja''.
    Amor fati

  12. #12

    Odgovor: Poverenje

    Imam puno prijatelja, ali zaista... Mozda bi nekad nešto trebala da precutim ali prosto ne mogu da izdrzim da to ne podelim sa meni bliskim i voljenim prijateljima. Ipak, generalno nemam bas mnogo poverenja u ljude, verujem samo retkima ali mislim da nikom vec duze vreme ne verujem 100% Znate onu staru, ko se jednom opeče... A ja sam se opekla više puta...
    Evo, promenila sam potpis

  13. #13

    Odgovor: Poverenje

    imam par dobrih prijatelja ...
    masu poznanika .... i nikad nikom ne verujem ...
    rervisan sam i ne poveravam se nikad i nikom da jednostavno ne dam şansu
    nekom da me izneveri ili povredi
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #14

    Odgovor: Poverenje

    Stidljiva sam, ćutljiva, teško se poveravam nekome.
    Imam svega dve osobe kojima sve mogu da kažem znajući da će to ostati između nas.
    Naravno, i ja sam prošla kako ne treba i od tada toj osobi samo sitnice govorim. Ne znam šta bi trebalo da se dogodi da opet bude kao pre.
    Ali, to je valjda normalno. to je život.
    Naučiš kroz život ko su ti pravi prijatelji i kome možeš verovati.

  15. #15

    Odgovor: Poverenje

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Kakva ste osoba,bezgranicno otvoreni ili sve cuvate samo za sebe?
    Pa spadam u one otvorenije. Misljenja sm da druge ne treba da zanima moj zivot, kao sto ni mene ne zanima njihov. I da, ukoliko im se povjerim, to treba da postuju, kao sto i ja postujem.

    Koliko ste u stanju da poverite nekome?
    Moja baka je govorila, nikome ne otvaraj poslednju stranu knjige.. Ja se toga pridrzavam. Dam ljudima da procitaju sve, ali nikome, pa ni sebi samoj ono sto pise na korici.

    Kakvi ste prema prijateljima,koliko im verujete,koliko ih imate?
    Prema prijateljima sam.. pa bilo bi dobro da oni to kazu
    U svakom slucaju, imam jako mnogo pijatelja.. mozda kvantitet govori o mom odnosu prema njima.
    Mislim da sam jako pozrtvovana, nema sta ne bih ucinila za osobu koja mi je prijatelj tj. koju smatram za prijatelja, ali bas ne postoji ta stvar.
    Aut viam inveniam, aut faciam

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 07.06.2011, 12:53
  2. kako ponovo steči poverenje ?
    Autor chevara u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.04.2010, 14:01
  3. Poverenje
    Autor makilli u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.01.2009, 02:03
  4. (Ne)poverenje građana u finansijski sektor
    Autor Mish u forumu Ekonomija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.10.2008, 18:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •