Klasicna muzika - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 40
  1. #16

    Odgovor: Klasicna muzika

    Pored R"N'R jedino Klasicnu muziku volim da slusam i smatram je najkvalitetnijom i najboljom tj najvrednijim muzickim pravcem.
    1.Kasicna muzika
    2. R'N'R

    Nikolaj A. Rimsky-Korsakov
    Ludwig Van Beethoven
    Пётр Ильич Чайковский (Tchaikovsky)

    su moja tri omiljena kompozitora.

  2. #17

    Odgovor: Klasicna muzika

    Za mene bez premca...Carl Orf-Carmina Burana/O fortuna...

  3. #18

  4. #19

    Odgovor: Klasicna muzika

    Meni odgovara i klasika i sve ostalo, osim narodnjaka. I to ne sve od nabrojanog, nego neke stvari mi se baš sviđaju, a neke ne, nema pravila.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #20

    Odgovor: Klasicna muzika

    MODEST MUSSORGSKY

    In the Hall of the Mountain King
    Poruku je izmenio NSdjanka, 28.05.2009 u 14:38 Razlog: spot

  6. #21

    Odgovor: Klasicna muzika

    Volim Smetanu- Vltava
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #22

    Odgovor: Klasična ( ozbiljna ) muzika

    Ne bih ja tu mnogo pričala o kompozitorima, naglašavala njihove gluhoće, sljepoće... ...sve što je ikada zapisano, odsvirano je nešto veličanstveno..klasična muzika sama po sebi je savršenstvo i nije moje da izdvajam bolje od gorih i obrnuto.

    Samo ću reći: Maksim Mrvica ...je nešto, odnosno neko, ko je na svoj način približio klasiku današnjici, i radi to savršeno dobro.

    Volim klasičnu muziku, oduvijek je bilo tako.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #23

    Odgovor: Klasična ( ozbiljna ) muzika

    volim
    slusam
    posebno volim opere, Cajkovskog,"Onjegina",recimo
    nemam favorita nad favoritima medju kompoziotorima,jer se vise vezujem za delo nego kompozitora
    pa ipak
    za hiljadu godina,sasvim sam sigurna,zaboravice se mnogi naucnici,umetnici,vojskovodje,pisci,kraljevi,ali,z a Mocarta ce se znati i tad
    ubedjena sam u to
    I mozda,da,Bah...
    to je nesto sto ne dotice kategorija vremena.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #24

    Odgovor: Klasična ( ozbiljna ) muzika

    Ja ne slušam te instrumentale
    dok mi pevaljka ne zapeva koNkretno
    ništa.


  10. #25

    Odgovor: Klasična ( ozbiljna ) muzika

    Da izmisljam "rupu na saksiji" - necu ..... Vrednost klasike je vecna...

    No, preferiram ova "moderna" izvodjenja, kao sto to radi Vanessa Mae na violini, ili Maxim Mrvica na klaviru


    ps. izdvajam Betovena i Verdija, koji su mom uhu mili & dragi ...

  11. #26

    Odgovor: Klasična ( ozbiljna ) muzika

    Trenutno slušam, na Radio Beogradu 2 emisiju klasične muzike "Autogram". Preporučio bih svima koji žele da slušaju kvalitetnu klasičnu muziku, da slušaju ovu emisiju, svakog radnog dana od 17h 30m - 18 h 30m.
    Prvi utisak uvek vara

  12. #27

    Odgovor: Klasicna muzika

    Opet Čajkovski - zbog skoro pročitane Sandbergove pričice-pesme. I zbog Miše i violine, naravno.



    Nekom je čoveku svet izgledao kao iscerena lobanja i ukrštene kosti. Ružičasto meso života vene na svim licima. Ništa nije važno. Sve je samo varka. Prah se pretvara u prah i pepeo u pepeo, a onda nastaje stara tama i besmislena tišina. Tako je njemu sve izgledalo. A onda je otišao na koncert Miše Elmana.

    http://dl.dropbox.com/u/4515252/Misc...%20Mvt%203.mp3

    Dva časa su talasi zvuka udarali u njegove bubne opne. Muzika je isprala nešto u njemu. Muzika je nešto srušila i nešto sazidala u njegovoj glavi i srcu. Pet puta je zajedno s drugima tražio od mladog ruskog Jevrejina violiniste da još svira. Kad je izašao napolje njegova stopala su na drukčiji način dodirivala pločnik. Bio je to isti čovek u istom svetu kao i pre. Ali sada mu je svet izgledao zanavek prekriven raspevanim plamenom i bokorom ruža.

  13. #28

    Odgovor: Klasična ( ozbiljna ) muzika

    Dvesta godina od rođenja F. Šopena

    Svetska muzička scena ove godine obeležiće 200 godina od rođenja poljskog romantičara, pijaniste i kompozitora Frederika Šopena (1810-1849), jedinstvene pojave u istoriji klavirske muzike čija se dela neprocenjive vrednosti i lepote rado slušaju na svim meridijanima.

    Poljska je 1. januara započela zvanično obeležavanje "Godine Šopena" u Želazovoj Voli, mestu gde je 1810. godine rođen Šopen. Tokom jubilarne godine najavljeno je oko 1.200 koncerata, izložbi, filmskih projekcija i pozorišnih predstava posvećenih Šopenu, rano romantičarskom autoru prefinjenih nostalgičnih kompozicija koje raskošnom skalom emocija pođednako dodiruju savremenog čoveka kao i brojne prethodne generacije.

    Nizom muzičkih događaja Poljska će predstaviti Šopena kao romantičnog heroja 2010. godine. Za mnoge sinonim klavirske muzike, klavirski virtuoz Šopen rođen je 1. marta 1810. godine u Želazovoj Voli, mestu udaljenom od Varšave oko 80 kilometara. Vrlo rano počinje da stvara, od njegovih 166 dela mladalački opus obuhvata 12 etida koje je napisao u Poljskoj u kojoj je proveo prvih 20 godina života.

    U Francusku se seli 1830. godine, u Pariz, gde je i umro 17. oktobra 1849. godine u 39. godini, posle dužeg bolovanja od tuberkuloze. U Francuskoj gde i pored teške bolesti svira prihvaćen od strane najeminentnijih umetnika i publike, nastaju njegove prve balade, prelidi, poloneze, valceri, sonate i druga sveska etida, vrhunci pijanističke literature. Virtuozni Šopen u svojim delima oslobodio je prste pijaniste svakog ograničenja. Njegove mazurke i poloneze, igre starog poljskog plemstva, pronele su lepotu nacionalne muzike Poljske širom sveta.

    Biografi genijalnog stvaraoca Šopena zabeležili su da je on bio osetljiv i komplikovan čovek, sujetan i razdražljiv što se tumači njegovom bolešću. U filmovima prikazan je kao romantični junak razbarušene kose koji pljuje krv po dirkama, strasno i slepo zaljubljen u književnicu Žorž Sand. Savremenik i prijatelj poljski pesnik Adam Mickijevič nazvao ga je "moralnim čudovištem" ali pesnik klavira Šopen ostavio je svetu dela koja lepotom traju do danas.
    Prvi utisak uvek vara

  14. #29

    Odgovor: Klasicna muzika

    Volim klasičnu muziku. Nemam muzičko obrazovanje i sa tom vrstom muzike sam se upoznala , verovali ili ne, kroz emisije obrazovnog programa još kao dete. Ušlo mi još tada nešto lepo u uho i stoji tu i stoji... I tako, kada se osećam lepo, zabrinuto, nervozno, kada mi je dosadno, pustim neki o cd-a klasične muzike...Imam one izbore - 100 najboljih i sl.

    Ovih dana slušam Mocartovu Čarobnu frulu.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #30

    Odgovor: Klasicna muzika

    Aleksandar Madžar na Kolarcu
    Zadužbina Ilije M. Kolarca

    Centar za muziku Kolarčeve zadužbine, u okviru ciklusa Velikani muzičke scene, a povodom obeležavanja 200 godina od rođenja Frederika Šopena, na dan njegovog rođenja, prvog marta u 20 časova, organizuje koncert pijaniste Aleksandra Madžara.

    Na programu će biti Šopenova dela: Nokturno op.62, br 1, Skerco op. 54, br 4, Četiri empromptija op.29, op.36, op.51, op.posth, Poloneza As dur, op.53, Balada op. 52, br 4, Dvanaest etida op.25.

    Izvor:Stars
    Prvi utisak uvek vara

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzika Raspoloženja
    Autor ANIBAS u forumu Muzika
    Odgovora: 689
    Poslednja poruka: 13.02.2019, 23:52
  2. Fotografija i muzika
    Autor DrinChe u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 31.03.2015, 09:49
  3. Etno muzika
    Autor DrinChe u forumu Muzika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.06.2012, 13:34
  4. Kantri muzika
    Autor bloom73 u forumu Muzika
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 06.06.2010, 15:22
  5. Grčka muzika
    Autor Penelopi2006 u forumu Muzika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 28.07.2009, 14:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •